Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Οποτε ολα κομπλε? Και sim και 3G,4G ολα 8α ειναι εντα3ει και εδω? 291 ευρω τα 32 gb χωρις ε3οδα αποστολης.

Κατα 99% ολα κομπλε απ'ο,τι ξερω. Ριξε ομως και μια ματια στο αντιστοιχο topic.

Τσιμπα το. Ειναι καλο vfm.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

THANKS TO MOIHACK ....

 

CyanMobileX GR με working spirit fm

changelog

Απο το build του moihack το κερνελ, framework res, systemui και settings, επισης καμμια δεκαρια binaries και αλλα τοσα libs συν τον egl φακελο.

Απο το ρομ ... http://forum.xda-developer....php?t=2101999 ... για το defy , εβαλα ολα τα υπολοιπα γιατι εχει μικροτερες εφαρμογες συστηματος

Απο το CM7.2 gr Final , εβαλα καποια πραγματακια ( bin και libs ).

modded framework.jar ( vol steps και scrolling cache )

audio fixes

δυνατοτητα μετακινησης dalvik.cache στην sd ext ( περισσοτερα και οδηγιες στα thread της miui και cm7.2 στο xda )

νεο gps.config ( κλειδωμα δορυφορων σφαιρα )

buid.prop και init.d tweaks και scripts

camera απο το g300

ραδιοφωνο με spirit fm

 

Download , CyanMobileX GR

http://www.mediafire.com/download/9ontkl1k93lilz6/CyanMobileX_GR.zip

 

ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ

ολα τα wipes ( data , cache , dalvik cache ) και format system.

install zip και ...

reboot system now

περιμενετε λιγο και enjoyyyyyy :p

 

κατεβασμα

flash player .. http://www.mediafire.com/download/auowid81xights2/com.adobe.flashplayer-2.apk

 

κατεβασμα

spirit fm ul .. http://www.mediafire.com/download/0mtqz3r37xtajas/Spirit_FM_Radio_Unlocked_Mar5.apk

για σεταρισμα του spirit fm , οδηγιες και screenshots εδω .. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2303353

 

TIPS για τον spirit fm

1. ανοιγουμε πρωτα το bluetooth και μετα το ραδιοφωνο και ολα θα ειναι τελεια .. :p

2. για να μειωσετε και γενικοτερα να φτιαξει ο πολυ δυνατος ηχος του ραδιοφωνου , πηγαινουμε ρυθμισεις / Audio / και βαζουμε το volume scale 20 , και οχι 100 που ειναι προρυθμισμενο ( 20 το'βαλα εγω και μ'αρεσε , αμα θελετε δοκιμαζετε και μονοι σας . το πηγα και 50 αλλα και στο 10 ).

για να γινουν οι ρυθμισεις που επιλεγουμε καθε φορα , κλεινουμε το ραδιο και το ξανανοιγουμε

 

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ...

Γιωργο καλησπερα.Μια ερωτηση.Το JBtheme απο CM7 μπορουμε να το περασουμε εδω?Και αν ναι με τον κλασικο τροπο?(wipe cache partision/advanced/wipe davich cache?install κλπ?

Καλα Χριστουγεννα σε ολους κι απο μενα με υγεια......

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο καλησπερα.Μια ερωτηση.Το JBtheme απο CM7 μπορουμε να το περασουμε εδω?Και αν ναι με τον κλασικο τροπο?(wipe cache partision/advanced/wipe davich cache?install κλπ?

Καλα Χριστουγεννα σε ολους κι απο μενα με υγεια......

 

Οχι δεν μπορουμε ...

Μονο το ice10 theme μπορεις να βαλεις, αλλα δεν φαινονται τα γραμματα στο notification ...

Αυτα πρεπει να φτιαξω και θα'ναι ετοιμο κι εδω το Jb theme ..

Βεβαια εχει κατι ρυθμισεις που μπορεις ν'αλλαξεις καποια γραμματα στο notification, αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν το κανει για ολες τις εφαρμογες ( το phone,bluetooth,mms,download provider κ.λ.π εχουν xml's που πρεπει ν'αλλαχτουν ).

Θα το τσεκαρω και θα ενημερωσω ..

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν μπορουμε ...

Μονο το ice10 theme μπορεις να βαλεις, αλλα δεν φαινονται τα γραμματα στο notification ...

Αυτα πρεπει να φτιαξω και θα'ναι ετοιμο κι εδω το Jb theme ..

Βεβαια εχει κατι ρυθμισεις που μπορεις ν'αλλαξεις καποια γραμματα στο notification, αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν το κανει για ολες τις εφαρμογες ( το phone,bluetooth,mms,download provider κ.λ.π εχουν xml's που πρεπει ν'αλλαχτουν ).

Θα το τσεκαρω και θα ενημερωσω ..

 

Να σαι καλα.Αναμενουμε

Link to comment
Share on other sites

@ petros1969

ολοκληρωμενα ολα ..... :p :D

 

THANKS TO MOIHACK ....

 

CyanMobileX GR με working spirit fm

changelog

Απο το build του moihack το κερνελ, framework res, systemui και settings, επισης καμμια δεκαρια binaries και αλλα τοσα libs συν τον egl φακελο.

Απο το ρομ ... http://forum.xda-developer....php?t=2101999 ... για το defy , εβαλα ολα τα υπολοιπα γιατι εχει μικροτερες εφαρμογες συστηματος

Απο το CM7.2 gr Final , εβαλα καποια πραγματακια ( bin και libs ).

modded framework.jar ( vol steps και scrolling cache )

audio fixes

δυνατοτητα μετακινησης dalvik.cache στην sd ext ( περισσοτερα και οδηγιες στα thread της miui και cm7.2 στο xda )

νεο gps.config ( κλειδωμα δορυφορων σφαιρα )

buid.prop και init.d tweaks και scripts

camera απο το g300

ραδιοφωνο με spirit fm

 

Download , CyanMobileX GR

http://www.mediafire.com/download/9ontkl1k93lilz6/CyanMobileX_GR.zip

 

ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ

ολα τα wipes ( data , cache , dalvik cache ) και format system.

install zip και ...

reboot system now

περιμενετε λιγο και enjoyyyyyy

 

κατεβασμα

flash player .. http://www.mediafire.com/d...shplayer-2.apk

 

κατεβασμα

spirit fm ul .. http://www.mediafire.com/download/0mtqz3r37xtajas/Spirit_FM_Radio_Unlocked_Mar5.apk

για σεταρισμα του spirit fm , οδηγιες και screenshots εδω .. http://forum.xda-developer....php?t=2303353

 

TIPS για τον spirit fm

1. ανοιγουμε πρωτα το bluetooth και μετα το ραδιοφωνο και ολα θα ειναι τελεια ..

2. για να μειωσετε και γενικοτερα να φτιαξει ο πολυ δυνατος ηχος του ραδιοφωνου , πηγαινουμε ρυθμισεις / Audio / και βαζουμε το volume scale 20 , και οχι 100 που ειναι προρυθμισμενο ( 20 το'βαλα εγω και μ'αρεσε , αμα θελετε δοκιμαζετε και μονοι σας . το πηγα και 50 αλλα και στο 10 ).

για να γινουν οι ρυθμισεις που επιλεγουμε καθε φορα , κλεινουμε το ραδιο και το ξανανοιγουμε

 

CyanMobileX JB Theme

Download

http://www.mediafire.com/download/bdz50xmkx4uw7p6/CyanMobileX_JBtheme.zip

παμε recovery , wipe cache και dalvik , και install το CyanMobileX JB Theme

παμε theme manager και κανουμε apply το θεμα και μετα απο τις , ρυθμισεις / cyanmobile settings / διεπαφη / interface tweaks / notification items ( επιλογες για αλλαγη χρωματος στα γραμματα του notification γιατι θα ειναι μαυρα στο μαυρο background ) ...

κανουμε κι ενα reboot και ετοιμοι ..

 

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ...

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Εχω το pro με την 2.3.5 official. Δεν εχω καποιο θέμα αλλα θα ήθελα να κανω update σε καποια πιο καινουργια.

 

Η "official" 4.0.3 στο site της huawei διαβαζω δεν ειναι και 100% σταθερη και αφού δεν εχω θεμα με την 2.3 λεω να μην την βαλω. Θα θελα ομως να δοκιμασω την cyanogenmod.

 

Official δεν υπαρχει απο οτι ειδα στο site τους, αλλα βλεπω στο google διαφορα και απο xda με ports της 10 ή και 11 εκδοσης με ελαχιστα προβληματα.

 

Οι ερωτησεις μου ειναι οι εξης:

1) Υπαρχει port της cyanogenmod για το android που αξιζει να βαλω και δεν εχει (σημαντικά) προβληματα;

2) Υπάρχει καποιο link; Καποια απο τα links που βρηκα δεν ηταν ενεργα πλεον.

3) Τι ειναι το clockworkmod;

 

Ευχαριστώ και Καλα Χριστουγεννα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το pro με την 2.3.5 official. Δεν εχω καποιο θέμα αλλα θα ήθελα να κανω update σε καποια πιο καινουργια.

 

Η "official" 4.0.3 στο site της huawei διαβαζω δεν ειναι και 100% σταθερη και αφού δεν εχω θεμα με την 2.3 λεω να μην την βαλω. Θα θελα ομως να δοκιμασω την cyanogenmod.

 

Official δεν υπαρχει απο οτι ειδα στο site τους, αλλα βλεπω στο google διαφορα και απο xda με ports της 10 ή και 11 εκδοσης με ελαχιστα προβληματα.

 

Οι ερωτησεις μου ειναι οι εξης:

1) Υπαρχει port της cyanogenmod για το android που αξιζει να βαλω και δεν εχει (σημαντικά) προβληματα;

2) Υπάρχει καποιο link; Καποια απο τα links που βρηκα δεν ηταν ενεργα πλεον.

3) Τι ειναι το clockworkmod;

 

Ευχαριστώ και Καλα Χριστουγεννα.

 

Καταρχας καλως ήρθες στην παρεα μας. Στο θέμα μας τώρα κατα την άποψη τη δικη μου αλλα νομιζω και των περισσοτερων εδω μεσα οι official roms sucks!!! με πρωτη και καλυτερη την ics για το κινητο μας. Δευτερον διαβασε τον οδηγο αυτό αλλα διαβασε τον καλα και αναλυτικα και θα λυθουν όλες οι αποριες σου. Μετα αφου διαβασεις και καταλαβεις τι θες δεν εχεις παρα να επιλεξεις ποια custom rom θελεις να περασεις και για τη καθε μια αντιστοιχως θα ακολουθησεις τις οδηγιες απο τον οδηγο για να τη περασεις.

 

Gkalen αυριο ξερω ειναι χριστουγεννα αλλα απο την επομενη οποτε μπορεις τσεκαρε το λινκ της cyanmobile στη σελιδα 691 του 10357 λεει page not found ενώ του ιδιου ποστ σου στη σελιδα 690 συγκεκριμενα του 10345 το λινκ δουλευει κανονικά. Εγώ μολις την κατεβασα απο το ποστ 10345 προκειται για την ίδια ή στο τελευταιο λινκ που δεν λειτουργει εχεις κανει καποιες ακομα αλλαγές και να περιμενω να το διορθώσεις για να την κατεβασω απο εκεί ?

 

ΠΡΟΣ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ!!!

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

Καλα Χριστουγεννα και σε σενα τζιβα και σε ολους.

Δοκιμασα τελικα την cyanmobile απο το πρωτο link του gkalen. Τη φοραω εδω και τρεις μερες και μπορω να πω πως δε μου αρεσε ιδιαιτερα. Βεβαια δεν το εχω ως βασικο κινητο, ουτε καν τη SIM δεν του εβαλα, οποτε οι εντυπωσεις μου δεν ειναι ολοκληρωμενες. Αρα δεν μπορω να επιβεβαιωσω ή οχι το φιλο azuli για την ποιοτητα των κλησεων που ελεγε. Μ'αρεσουν πολυ οι cyanmobile ρυθμισεις αν και οι ασπροι τιτλοι δε φαινονται στη γκριζα μαρκιζα.

Γενικα τη βλεπω λιγο ποιο λαγκαρισμενη απο MIUI.

Μπραβω Moihack, πολυ καλη δουλεια αλλα πολυ δυσκολα θα αποχωριστω την αγαπημενη MIUI.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και Χρονια πολλα σε ολους.Μολις περασα την καινουρια ρομ του Moichack και μπορω να πω οτι ειναι πολυ καλη.Πολυ ωραιες οι ρυθμισεις,και πολυ καλο το κουρτινακι.Δυο παρατηρησεις εχω μονο.

1)Οταν εκανα reboot για να περασω το jbtheme,το wifi δεν ηταν ενεργοποιημενο(ενω το ειχα ενεργοποιησει πριν).Επισης ουτε την ωρα παιρνει απ΄ευθειας απ το δικτυο(χωρις να ειναι κατι σοβαρο)

2)Η οθονη δεν γυρναει.Εβαλα ενα βιντεακι απ το youtube κασι μολις γυρισα πλαι την οθονη δεν γυρισε καθετα.Δεν ξερω αν εχει ρυθμιση απ το μενου,παντως και η cm7 και η miui επαιζαν χωρις προβλημα.

Η ποιοτητα των κλησεων ειναι πολυ καλη(εκανα 2-3 τηλεφωνα) χωρις κανενα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Εχω το pro με την 2.3.5 official. Δεν εχω καποιο θέμα αλλα θα ήθελα να κανω update σε καποια πιο καινουργια.

 

Η "official" 4.0.3 στο site της huawei διαβαζω δεν ειναι και 100% σταθερη και αφού δεν εχω θεμα με την 2.3 λεω να μην την βαλω. Θα θελα ομως να δοκιμασω την cyanogenmod.

 

Official δεν υπαρχει απο οτι ειδα στο site τους, αλλα βλεπω στο google διαφορα και απο xda με ports της 10 ή και 11 εκδοσης με ελαχιστα προβληματα.

 

Οι ερωτησεις μου ειναι οι εξης:

1) Υπαρχει port της cyanogenmod για το android που αξιζει να βαλω και δεν εχει (σημαντικά) προβληματα;

2) Υπάρχει καποιο link; Καποια απο τα links που βρηκα δεν ηταν ενεργα πλεον.

3) Τι ειναι το clockworkmod;

 

Ευχαριστώ και Καλα Χριστουγεννα.

Ακολουθησε τις οδηγιες του tzivas ...

Εσυ εισαι στο σταδιο που πρεπει ν'αλλαξεις recovery.img μεσω ροζ οθονης και ετοιμος για φλασαρισμα , δηλαδη σε 20 λεπτα εχεις αλλο τηλ...

Χριστουγεννα , μπορει να βγαλεις ετσι

οπως εισαι, αλλα φροντισε , πρωτοχρονια να εχεις αλλο τηλ..

Τσεκαρε τα ρομ για 2.3... στην υπογραφη μου ( αν και τα πιο καινουρια υπαρχουν μονο εδω, στο xda εχουν περισσοτερες οδηγιες ).

Αλλαξε recovery.img και τα λεμε

 

 

 

 

Καταρχας καλως ήρθες στην παρεα μας. Στο θέμα μας τώρα κατα την άποψη τη δικη μου αλλα νομιζω και των περισσοτερων εδω μεσα οι official roms sucks!!! με πρωτη και καλυτερη την ics για το κινητο μας. Δευτερον διαβασε τον οδηγο αυτό τσεκαρε το λινκ της cyanmobile στη σελιδα 691 του 10357 λεει page not found ενώ του ιδιου ποστ σου στη σελιδα 690 συγκεκριμενα του 10345 το λινκ δουλευει κανονικά. Εγώ μολις την κατεβασα απο το ποστ 10345 προκειται για την ίδια ή στο τελευταιο λινκ που δεν λειτουργει εχεις κανει καποιες ακομα αλλαγές και να περιμενω να το διορθώσεις για να την κατεβασω απο εκεί ?

 

ΠΡΟΣ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ!!!

 

 

οκ , διορθωθηκε το λινκ, ολα καλα ..

Αν και νομιζω οτι και αυτο που κατεβασες το ιδιο ειναι, τωρα δουλευουν ολα τα λινκ κανονικα ..

 

 

 

 

Καλημερα και Χρονια πολλα σε ολους.Μολις περασα την καινουρια ρομ του Moichack και μπορω να πω οτι ειναι πολυ καλη.Πολυ ωραιες οι ρυθμισεις,και πολυ καλο το κουρτινακι.Δυο παρατηρησεις εχω μονο.

1)Οταν εκανα reboot για να περασω το jbtheme,το wifi δεν ηταν ενεργοποιημενο(ενω το ειχα ενεργοποιησει πριν).Επισης ουτε την ωρα παιρνει απ΄ευθειας απ το δικτυο(χωρις να ειναι κατι σοβαρο)

2)Η οθονη δεν γυρναει.Εβαλα ενα βιντεακι απ το youtube κασι μολις γυρισα πλαι την οθονη δεν γυρισε καθετα.Δεν ξερω αν εχει ρυθμιση απ το μενου,παντως και η cm7 και η miui επαιζαν χωρις προβλημα.

Η ποιοτητα των κλησεων ειναι πολυ καλη(εκανα 2-3 τηλεφωνα) χωρις κανενα προβλημα

Δεν ξερω αν εβαλες του moihack η τη δικια μου που ειναι στην ουσια ενα mixed port απο 3 ρομ ( Moihack's CmX, Defy's CmX και Cm7.2 , συν τ'αρχεια απο miui για να παιζει ο spirit ) , αλλα τεςπα για το ενα, ναι ισχυει αυτο, καποιες φορες θα κλεινει το wifi σε reboot ( ξαναπατα το ν'ανοιξει .. )

Για το 2 , κατεβασε το κουρτινακι και ενεργοποιησε το screen rotation ..

Στη δικια μου δεν ειχα προβληματα κλησεων, δουλευε τζαμι ( ειχα αλλο lib εξαρχης .. ).

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Ναι Γιωργο,εβαλα την δικη σου(δικο μου λαθος).Το εφτιαξα κι αυτο με το κουρτινακι κι ολα καλα.

Ο ηχος κλησης οντως ειναι πολυ καλος(δεν το ειπα ειρωνικα).

Τρελοκομεια μας εχετε βαλι στο τρυπακι για τα καλα:p

Και παλι καλα Χριστουγεννα σε ολους

Link to comment
Share on other sites

Ναι Γιωργο,εβαλα την δικη σου(δικο μου λαθος).Το εφτιαξα κι αυτο με το κουρτινακι κι ολα καλα.

Ο ηχος κλησης οντως ειναι πολυ καλος(δεν το ειπα ειρωνικα).

Τρελοκομεια μας εχετε βαλι στο τρυπακι για τα καλα:p

Και παλι καλα Χριστουγεννα σε ολους

 

Θα εξηγησω αργοτερα καποια πραγματα για την CmX, για τις διαφορες στη δικια μου με του moihack και καποιες προτασεις που εχω για τη ρομ ...

Παμε για μασα τωρα στη μαμα ..

:p

Καλα χριστουγεννααααα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

gkalen σκεφτομαι να βαλω την δικια σου. Υπάρχουν καποια γνωστα bugs/μικροπροβλήματα που πρεπει να ξερω;

 

Τα βήματα αν καταλαβα καλα ειναι τα εξης:

1) Ειμαι σε 2.3.5 Β572

2) Βαζω το custom recovery

3) Μπαινω στο recovery

3) Κανω τα wipes που λεει ο οδηγος (επιλέγετε πρώτα Wipe data μετά Wipe cache partition μετά Wipe davlic cache και μετά Mount And Storage και από εκεί στην επιλογή Format/system)

4) Παταω install zip from sd και επιλεγω το custom rom

5) Περιμενω και τελος.

 

Επισης ερωτηση: Λες ενα tip για εξοικονομιση χωρου μεταφέροντας κατι στην sd. Για πόσο χωρο μιλαμε; Γενικα δεν βαζω παρα πολλες εφαρμογες. Αν θελω μετα να αλλαξω sd θα εχω προβλημα;

 

edit: επισης δεν εχω card reader, αν το περναω απευθειας απο το κινητο και τσεκαρω md5 δεν θα χω θεμα ετσι;

Edited by bnvdarklord
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

gkalen σκεφτομαι να βαλω την δικια σου. Υπάρχουν καποια γνωστα bugs/μικροπροβλήματα που πρεπει να ξερω;

 

Τα βήματα αν καταλαβα καλα ειναι τα εξης:

1) Ειμαι σε 2.3.5 Β572

2) Βαζω το custom recovery

3) Μπαινω στο recovery

3) Κανω τα wipes που λεει ο οδηγος (επιλέγετε πρώτα Wipe data μετά Wipe cache partition μετά Wipe davlic cache και μετά Mount And Storage και από εκεί στην επιλογή Format/system)

4) Παταω install zip from sd και επιλεγω το custom rom

5) Περιμενω και τελος.

 

Επισης ερωτηση: Λες ενα tip για εξοικονομιση χωρου μεταφέροντας κατι στην sd. Για πόσο χωρο μιλαμε; Γενικα δεν βαζω παρα πολλες εφαρμογες. Αν θελω μετα να αλλαξω sd θα εχω προβλημα;

 

edit: επισης δεν εχω card reader, αν το περναω απευθειας απο το κινητο και τσεκαρω md5 δεν θα χω θεμα ετσι;

>Σωστα ειναι τα βηματα εκτος απο μια προσθηκη που σου προτεινω γιατι πολλοι εχουν προβλημα. Μεταξυ του βηματος 3 και του βημστος 3 ( :) ) πηγαινε advanced και επελεξε reboot recovery για να εισαι σιγουρος οτι θα δει την sd σου.

>Αφου δεν περνας πολλες εφαρμογες εισαι ενταξει και δε χρηαζεται να μεταφερεις την dalvik στην sd.

>Δεν υπαρχει προβλημα. Περνα το zip με οποιο τροπο θελεις στην sd.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, κατεβάζω τα απαραιτητα αρχεια και σιγα σιγα ξεκιναω.

 

Ποια εφαρμογή για backup επαφων/sms κτλ προτεινεις; Δεν υπάρχει βλεπω η μαμίσια στο play οποτε λογικα τα backup της δεν θα μου κανουν.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, κατεβάζω τα απαραιτητα αρχεια και σιγα σιγα ξεκιναω.

 

Ποια εφαρμογή για backup επαφων/sms κτλ προτεινεις; Δεν υπάρχει βλεπω η μαμίσια στο play οποτε λογικα τα backup της δεν θα μου κανουν.

Sms backup & restore για τα sms και για τις επαφες τις κανεις εξαγωγη στην sd μεσα απο της ρυθμισεις των επαφων και δημιουργειται ενα vcf αρχειο το οποιο μπορει να γινει εισαγωγη με τον ιδιο τροπο σε οποιοδηποτε τηλεφωνο.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα ολα κομπλε, bootαρε και μετα το pin μου λεει sim network unlock PIN. Τι ειναι αυτο;

ωραιος , μπραβο , ετοιμος εισαι ...

να ξερεις κατι , αυτο ετσι ειναι στην αρχη , θα πατας dismiss (παραλειψη ) και εισαι οκ , αυτο ειναι στις cm7 και miui ..

ποια εβαλες τελικα ??

οι τελευταιες μου rom ειναι ...

εδω η CM7.2 ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5074658#post5074658

εδω η Miui ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5075683#post5075683

εδω , η CyanmobileX ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5095208#post5095208

 

στις cm7.2 και cyanmobile , μπορεις να βαλεις και το θεμα ( jb theme )

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Το εκανα ολα κομπλε, bootαρε και μετα το pin μου λεει sim network unlock PIN. Τι ειναι αυτο;

Θα σου βγαινει παντα. Αγνοησε το και πατα cancel.

Ποια ROM εβαλες τελικα;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτή εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2289781 του gkalen

 

χαζευω τις ρυθμισεις τωρα

αλλαξε τη , τωρα που εισαι ακομα στην αρχη ...

βαλε μια απ'αυτες που εχω στα λινκ , στο προηγουμενο ποστ , αυτες ειναι οι πιο καινουριες ( αυτες στο xda ειναι πιο παλιες ), εχω και θεματα και οδηγιες ..

τωρα που μπηκες στο κολπο , μπορεις να τις δοκιμασεις ολες και στο τελος σε βλεπω με Miui ... :lol: :p

σ'ενα τεταρτακι εχεις αλλαξει ρομ τωρα που το'μαθες το κολπο , κατεβασε ολα τα ζιπ , βαλτα στην καρτα σου και ξεκινα ... :p

εισαι ετοιμος πλεον , για συνεχομενα φλασαρισματα .... :p

 

αυτο με την μετακινηση dalvik ειναι πολυ καλο και κερδιζεις πολυ χωρο ειδικα αν βαζεις πολλες εφαρμογες στο τηλ.. , θελει partition η sd απο recovery , εγω τις κανω partition τις καρτες μου κατευθειαν με το που τις αγοραζω κι ετσι δεν χρειαζεται να μεταφερω αρχεια στο pc και μετα ξανα στην sd .

to partition σου σβηνει την καρτα και πρεπει μετα να ξαναβαλεις αυτα που ειχες απο την αρχη ( και αμα εχεις πολλα παιρνει ωρα να γινει η αντιγραφη ).

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Απο την υπογραφη σου την ειχα παρει :P

 

Πρεπει να γυρισω στην μαμισια 2.3 πριν βαλω αλλη custom; Ή απλα περναω το zip σε sd και κανω τα ιδια;

Επισης γιατι προτεινεις την Miui;

 

Επισης απορίες που εχω απο αυτη που εβαλα:

Μπορω να αλλαξω launcher? Ειναι υπερβολικα εφετζιδικο και δεν μ'αρεσει ιδιαιτερα. Προτιμω το στυλ που ειχε η μαμα 2.3.5 στην επιφανεια και στο μενου.

Γενικα τα εφε μεταβασης, κλεισιματος εφαρμογών κτλ μπορω να τα βγαλω;

Τελος τις γρηγορες επιλογες στη "κουρτινα" μπορω να τις επεξεργαστω; Θελω να εχει και αλλες.

 

Ευχαριστώ για την βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...