Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η Miui ειναι μια ρομ , εξαιρετικης ομορφιας, δοκιμασε την , αλλα διαβασε καλα τις οδηγιες και εδω και στο xda ..

Αν σου κατσει, δυσκολο να βαλεις αλλη ρομ μετα απ'αυτη.

φιλε gkalen,εχεις απολυτο δικιο,προσωπικα δεν προκειται να την αλλαξω.

εχω περασει ρομ και ρομ!

η mui ειναι απαιχτη!

:respect: ;) :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Πρεπει να εχεις κανει partition την sd card για να το κανεις αυτο ...

Πας recovery, wipe cache και dalvik cache και εισαι οκ , θ'ανοιξει παλι ...

Διαβαστε καλα ολες τις οδηγιες στα thread της cm7.2 και της miui για την μετακινηση dalvik cache στον sd ext φακελο.

 

ενταξει ανοιξε το εκανα factory reset μεσω recovery :)

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Οι νεες CM7 & CyanMobile βγηκανε στο xda. Τρεξτε να προλαβετε :P

 

Δεν εχουνε gapps μεσα, δεν εχουνε τιποτα. Ειναι οπως βγηκανε απο το compile. Ας τις δοκιμασουνε μονο οι παλιοι για την ωρα ή και οσοι εχουνε ορεξη για πειραματισμους. Για καποιο λογο δεν εγινε build του FM.apk (δυστυχως το ειδα τωρα και βαριεμαι να το ψαξω παραπανω ειναι η αληθεια αυτη τη στιγμη).

 

Anyway. Δοκιμαστε τες και πειτε σχολια :D

Link to comment
Share on other sites

Οι νεες CM7 & CyanMobile βγηκανε στο xda. Τρεξτε να προλαβετε :P

 

Δεν εχουνε gapps μεσα, δεν εχουνε τιποτα. Ειναι οπως βγηκανε απο το compile. Ας τις δοκιμασουνε μονο οι παλιοι για την ωρα ή και οσοι εχουνε ορεξη για πειραματισμους. Για καποιο λογο δεν εγινε build του FM.apk (δυστυχως το ειδα τωρα και βαριεμαι να το ψαξω παραπανω ειναι η αληθεια αυτη τη στιγμη).

 

Anyway. Δοκιμαστε τες και πειτε σχολια :D

 

Συγχαρητηρια για τη δουλεια σου, εγω δεν μπορω να κανω build from sources ...

Εφυγα ... :beer:

Ηδη εχω κι εγω μια cyanmobile ψιλοετοιμη, αλλα παω στη δικια σου τωρα και τα λεμε στη πορεια ..

Για cm7 δεν μ'ενδιαφερει.

 

Edit

Για cyanmobile ,feedback ..

Bootloop στο πρωτο boot, μετα μπηκα recovery, εκανα wipe cache και dalvik cache και ανοιξε ..

Ομως δυστυχως δεν εχει ελληνικα , πρεπει να το δουμε αυτο το θεμα με τις γλωσσες ..

Θελω ελληνικα στις ρομ, τι να κανουμε ..

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

μόλις πέρασα και εγώ την MIUI GR Final ελπίζω να μου κάτσει αυτή την φορά και να μην αρχίσει τα τρελά του γιατί είναι καταπληκτική ρομ
Link to comment
Share on other sites

μόλις πέρασα και εγώ την MIUI GR Final ελπίζω να μου κάτσει αυτή την φορά και να μην αρχίσει τα τρελά του γιατί είναι καταπληκτική ρομ

Ελπιζω να σου κατσει ...

Ακολουθησε σωστα ολες τις οδηγιες ...

Εχεις και π.μ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.

μπορει καποιος να με βοηθησει πως μπορω να κανω αλλαγες στο δικο μου κινητο ( που δεν ειναι huawei ) στο αρχειο media_profile.xml ωστε να εχω περρισοτερα frames και γενικα καλυτερη ποιοτητα στα 720p?

τι πρεπει να αλλαξω ? υπαρχει περιπτωση να χαλασει το κινητο μου?

ευχαριστω

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.

μπορει καποιος να με βοηθησει πως μπορω να κανω αλλαγες στο δικο μου κινητο ( που δεν ειναι huawei ) στο αρχειο media_profile.xml ωστε να εχω περρισοτερα frames και γενικα καλυτερη ποιοτητα στα 720p?

τι πρεπει να αλλαξω ? υπαρχει περιπτωση να χαλασει το κινητο μου?

ευχαριστω

 

Βαλε το media profiles να το δω ...

Δεν θα παθει τιποτα το τηλ.. σου, μπορει ομως να εχεις προβληματα με τη καμερα ( μαυρη οθονη, οχι ηχος, ακινητη εικονα, FC, κ.λ.π ) , γι'αυτο να εχεις backup του media profiles .

 

@ adams

Εχεις π.μ. , μη μπερδευεσαι ....

 

@ adams

Ωραια, εχεις κι αλλο π.μ.

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Βαλε το media profiles να το δω ...

Δεν θα παθει τιποτα το τηλ.. σου, μπορει ομως να εχεις προβληματα με τη καμερα ( μαυρη οθονη, οχι ηχος, ακινητη εικονα, FC, κ.λ.π ) , γι'αυτο να εχεις backup του media profiles .

 

 

απλα ν μην υπαρχει θεμα να καει κατι και να μην υπαρχει επαναφορα,αυτο ειναι το σημαντικοτερο.

οριστε το αρχειο[ATTACH]38640[/ATTACH]

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

απλα ν μην υπαρχει θεμα να καει κατι και να μην υπαρχει επαναφορα,αυτο ειναι το σημαντικοτερο.

οριστε το αρχειο[ATTACH]38640[/ATTACH]

 

Ωραια, δεν καιγεται τιποτα, απλα βαζεις το αρχικο media profiles και καθαρισες ..

Του ριχνω μια ματια και τα λεμε ..

Link to comment
Share on other sites

οκ,περιμενω νεα σου.

Σευχαριστω

 

Αυτο ειναι τερας, χαχα ...

Τι τηλ... εχεις και πες μου αν εχεις cwm recovery η το'χεις κανει μονο root? ??

Link to comment
Share on other sites

τερας ε? :p

μονο root το εχω.δεν το εχω πειραξει παραπανω.

ΤΟ lenovo a706 ειναι

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δοκιμασα την cyanmobile του moihack και παιδια ειναι πολύ όμορφη και ισως λιγα λεω. Ας τα παρουμε όμως απο τη αρχη την περασα συμφωνα με τις οδηγιες που δινει ο gkalen στο θεμα της cyanmobile στο xda για να αποφυγω το bootloop αλλα δυστυχως δεν επιασε εβγαλα τη μπαταρια και την ξαναεβαλα και ανοιξε κανονικα ειναι όμως αρχη ακομα και σιγουρα στο κοντινο μελλον θα βρεθει ενα fix για αυτο. Καταρχας με αρεσε παρα πολυ το logo της bootscreen. Με το που ανοιξε με αρεσε πολυ το κουρτινακι της που κατεβασα με ολα τα πλακιδια που χρειαζομαστε και κατι παραπανω απο notifications θα προτιμουσα βεβαια πάνω απο τα notifications να μην φαινεται το λογοτυπο της κινητης τηλεφωνιας που χρησιμοποιω για να μην πιανει και τζαμπα χωρο και να φαινοντε περισσοτερα τα πλακιδια μπορει με καποια ρυθμιση να γινεται και αυτο απλως δεν το εψαξα σε τοσο βαθος. Παντως τα πλακιδια πανεμορφα και ιδιως οταν τα πατας και γυρνανε σαν εφε με αρεσει αυτο δινει μια πολυ ωραια αισθηση.Εχει ακομα και πλακιδιο να επιλεξεις σε ποση ωρα να σβηνει η οθονη ή ακομα και να βγαλεις screenshot. Μετα στις ρυθμισεις απλως χανεσαι εχει οσες ρυθμισεις εχει η cyanogen πολλαπλασιαστε επι 10 για να καταλαβεται για τι εννοω για ενα tech geek σαν και εμενα τουλαχιστον ειναι πολυ καλο αυτο να μπορεις να πειραξεις τα παντα οταν λεμε τα παντα το εννοω.H camera του δουλευει αψογα και βγαζει καθαρες φωτογραφιες χωρις να παιξω με ρυθμισεις. Εχει διαφορα ωραια widgets οπως εκτος απο φακο να κανεις το flash να δουλευει και σαν strobo light και με οση συχνοτητα θες εσυ. Κατι αλλο που με αρεσε στη home screen ήταν ενα gesture που εχει κρατωντας το δαχτυλο πατημενο στο κατω μερος της οθονης και σερνοντας το προς τα πάνω σου δινει διαφορες επιλογες σε ενα ημικυκλιο και σε λεει και στοιχεια οπως ημερομηνια ωρα μερα κ.τ.λ. Με λιγα λογια είναι κουκλα και μπραβο για τη δουλεια σου moihack. Δεν την κρατησα για το λόγω κυριως απουσιας ελληνικης γλωσσας κυριως και θα περιμενω για τη γλωσσα και λιγο θεματισμο για πιο ετσι χτυπητα χρωματα και αν μπορεσεις να ενσωματωσεις gapps για να μην τα περναμε χωρια(ξερω ειμαι τεμπελης :heat:) και αν μπορεσεις να βαλεις ραδιο γιατι θα με πεις λυνεται αυτο οπως και με τη miui με spirit fm αλλα αυτος τρωει ωρες ωρες καποια σκαλωμτα οταν εχεις κληση και κολλαει το κινητο αν μπορεσεις οπως η cm εχει ραδιο ή καποια καλυτερη λυση απο το spirit καλα θα ήταν. Πάντως αν λυνοταν αυτα τα θεματα ανετα θα μπορουσα να τη κρατησω για καθημερινη χρηση. Αλλα επειδη εχω μόνο ενα κινητο και το χρειαζομαι αναγκαστικα επιστρεφω στη miui αλλα θα ενημερωνομαι για την προοδο της cyanmobile. Ειναι κουκλα και ευχομαι γρηγορα να γινει ρομ καθημερινης χρησης :respect:

 

 

Και πάμε τώρα στη τελευταια δουλεια του gkalen πάνω στη miui την περασα συμφωνα με τις οδηγιες σου περι διπλων wipes και ανοιξε με τη μια καλα χωρις θεματα(με εξεπληξε γιατι συνηθως σε κατι θα σκαλωνε :up: ).Δοκιμασα την camera και ειναι αψογη οπότε πλεον δεν χρειαζεται αλλο app για καμερα.Μπηκα στο dialer και δοκιμασα να κανω εισαγωγη αλλα και εξαγωγη επαφων και το εκανε πλεον απροβληματιστα.Περασα το hell theme και για αλλη μια φορα ζωγραφισες.ΑΚομα κατι αλλο δεν εχω δοκιμασει για να σε πω αλλα φανταζομαι θα δουλευουν ολα ρολοι όπως παντα. Μια ερώτηση βλέπω λες να κατεβασουμε flash player χρειαζεται και σε τι περα απο youtube που δεν χρησιμοποιω? Α και κατι που δεν γραφεις αλλα θυμαμαι που υπενθυμιζες σε μενα να κλεινουμε οταν περασουμε τη miui το διατηρηση απο τη μνημη στις προτιμησεις του launcher?

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

@tzivas31

 

Σ'ευχαριστω για τα καλα σου λογια και το εκτενες feedback. Το ραδιο θα προσπαθησω να το φτιαξω (ηδη νομιζω βρηκα τι φταιει και δεν το εκανε build). Τωρα πρεπει να ξανακανω build οταν βρω χρονο για να δοκιμασω.

 

@gkalen

 

Για τα ελληνικα που λες θα το κοιταξω αυτο. Για αρχη τσεκαρε λιγο το εξης. Αλλες γλωσσες πχ γερμανικα,ισπανικα,ιταλικα κτλ τις αλλαζει κομπλε; Μηπως στα ελληνικα απλα απουσιαζει το translation ή ειναι απλα ελλειπες;

 

Για το bootloop που λες επιτρεψε μου να διαφωνησω. Την ρομ την φλασαρα 2 φορες πριν την ανεβασω,με διαφορετικο ρομ πριν καθε φλασαρισμα και δεν εφαγα σε κανενα φλασαρισμα bootloop με τις οδηγιες που δινω. Απλα το πρωτο bootαρισμα παιρνει τοση πολλη ωρα που πραγματικα φαινεται σαν bootloop. Ξαναδοκιμασε το αν θες το δικο μου untouched .zip με τις δικες μου οδηγιες φλασαρισματος και απλα περιμενε πολλη ωρα απο πανω. Στο τελος θα δεις οτι θα ανοιξει. (Ελπιζω δηλαδη :P)

 

Anyway, σε περιπτωση που παλι πεσεις σε bootloop ενα logcat αν μπορουσες να δωσεις θα ηταν χρησιμο. Δεν το παιζω dev ή κατι αλλα ειναι χρησιμο εργαλειακι και βοηθαει αρκετες φορες για να ψαξεις το προβλημα που υπαρχει στο google

Edited by Moihack
Link to comment
Share on other sites

@tzivas31

 

Σ'ευχαριστω για τα καλα σου λογια και το εκτενες feedback. Το ραδιο θα προσπαθησω να το φτιαξω (ηδη νομιζω βρηκα τι φταιει και δεν το εκανε build). Τωρα πρεπει να ξανακανω build οταν βρω χρονο για να δοκιμασω.

 

@gkalen

 

Για τα ελληνικα που λες θα το κοιταξω αυτο. Για αρχη τσεκαρε λιγο το εξης. Αλλες γλωσσες πχ γερμανικα,ισπανικα,ιταλικα κτλ τις αλλαζει κομπλε; Μηπως στα ελληνικα απλα απουσιαζει το translation ή ειναι απλα ελλειπες;

 

Για το bootloop που λες επιτρεψε μου να διαφωνησω. Την ρομ την φλασαρα 2 φορες πριν την ανεβασω,με διαφορετικο ρομ πριν καθε φλασαρισμα και δεν εφαγα σε κανενα φλασαρισμα bootloop με τις οδηγιες που δινω. Απλα το πρωτο bootαρισμα παιρνει τοση πολλη ωρα που πραγματικα φαινεται σαν bootloop. Ξαναδοκιμασε το αν θες το δικο μου untouched .zip με τις δικες μου οδηγιες φλασαρισματος και απλα περιμενε πολλη ωρα απο πανω. Στο τελος θα δεις οτι θα ανοιξει. (Ελπιζω δηλαδη :P)

 

Anyway, σε περιπτωση που παλι πεσεις σε bootloop ενα logcat αν μπορουσες να δωσεις θα ηταν χρησιμο. Δεν το παιζω dev ή κατι αλλα ειναι χρησιμο εργαλειακι και βοηθαει αρκετες φορες για να ψαξεις το προβλημα που υπαρχει στο google

δεν το βαζετε κατω με αυτην την παλιατζουρα πια ε?:p

θα την δοκιμασω ομως

edit:για το τηλεφωνο λεω οχι για την rom...ετσι οπως το εγραψα σηκωνει και παρεξηγηση

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

@ tzivas

Η cyannobile εχει ελληνικα, το λεω και στο xda, απλα επειδη δεν τα'βρισκα, εφτιαξα το ρομ με ενσωματεμενα gapps, ενεργοποιησα το setup wizzard στο build.prop εβαλα και δυο τρια πραγματακια ακομα και τη φλασαρα ... αλλαξα γλωσσα στο πρωτο boot και ολα καλα ...

Βεβαια κι εγω με miui ειμαι τωρα, αλλα δεν ξερω τι θα κανω, ισως φτιαξω και λιγo την cyanmobile και βλεπουμε..

 

Για τη miui...

Νομιζω οτι πλεον καθαρισαμε, αυτο ηταν, miui κομπλε σε ολα ..

Λιγο Hell theme ακομα και τελειωνει κι αυτο ..

Flash player βαζουμε για να βλεπουμε τα βιντεο απο τον browser ..

 

 

@ moihack

Η δουλεια σου εξαιρετικη , μπραβο !!!!!!!

Και φυσικα θα την ετοιμασω κομπλε με ολες τις γνωστες μοντες και θα την ανεβασω στο myphone μονο για τα παιδια εδω περα , αν επιτρεπεις ...:p

Βαρεθηκα το xda ...:mad:

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

@akalos

 

Δοκιμασε. Η CyanMobile ειναι τουλαχιστον κατι που δεν εχουμε ξαναδοκιμασει :)

 

@gkalen

 

Τελικα η CyanMobile εχει ελληνικα ετσι ; Να μην ψαξω δηλαδη τιποτα τετοιο σχετικο να αλλαξω στο device tree για τις γλωσσες ετσι ;

Αυτο με το bootloop επισης το δοκιμασες ; Τελικα ειναι οντως bootloop ή οπως ειχα πει εγω απλα το πρωτο boot παιρνει αιωνια;

 

Εννοειται πως σου επιτρεπω να modαρεις και να ανεβασεις τοσο εδω οσο και στο xda. Απλα credits θελω οτι χρησιμοποιησες δικο μου base και ενα λινκ στο thread μου. Οχι κατι αλλο :)

 

Απλα θα σε παρακαλουσα να περιμενεις να βγει μια σιγουρη εκδοση που δουλευει και το ραδιο αν ειναι και γενικα εχουνε φτιαχτει οτι τυχον προβληματα προκυψουν, ωστε να μην κουραζεσαι και να modαρεις ξανα και ξανα .zips

Link to comment
Share on other sites

@gkalen

 

Μπραβο ρε φιλε για τα καινουργια ρομακια! Ηδη εβαλα την καινουργια cm7.2 και θα σου πω αν παιζει κανα προβλημα.

 

ps: Τι ειναι παλι αυτο το φρουτο η CyanMobile; Περι τινος προκειται; Ειναι κατι σοβαρο και υπεργρηγορο οπως cm7.2 ή μιουιζει;

Link to comment
Share on other sites

@ moihack

Ελληνικα εχει κανονικα, απλα ειναι πιο ευκολο να ειναι ενεργοποιημενο στο build.prop ο setup wizzard, βγαλε την εφαρμογη provision apk και το ρομ θα ξεκιναει με πρωτη επιλογη να βαλεις γλωσσα, ετσι καθαριζουν ευκολοτερα και οσοι δεν το κατεχουν το θεμα ..

Δεν βγαζω τιποτα στο xda, βαρεθηκα ειπαμε ( ουτε τη καλυτερη miui για το u8800pro δεν εβαλα οπως βλεπεις )...οτι βγαλω μονο εδω θα το δωσω και αν θες παρε το λινκ και βαλτο στο thread σου..

Ειχα ξεκινησει μια cyanmobile πορτ απο το defy ... μποοταρει το ρομ αλλα δεν ανοιγουν οι ρυθμισεις, με τη δικια σου αφου εκανα καποιες πρωτες αλλαγες, δουλευουν και οι ρυθμισεις, κατι τρεχει με το systemui η το framework απο το defy και εχω μαυρη οθονη στις ρυθμισεις ...

Τεςπα ομως, αφου την εβγαλες εσυ πρωτα, θ'ασχοληθω κατευθειαν με τη δικια σου ..

Θα κανω ολα τα βασικα δεν ειναι πολλα και οταν της βαλεις και ραδιο θα τα ξαναβαλω δεν θα μου παρει χρονο ..

Της εβαλα μονο seeder και script για μετακινηση της dalvik, το οποιο μαλλον δεν εχουν καταλαβει καποιοι οτι σωζει απιστευτο χωρο και οσες πιο πολλες εφαρμογες βαζεις τοσο χωρο κερδιζεις, απλα θελει ενα partition η sd ..

Επισης θα φτιαξω τα σκαλοπατια του ηχου και ισως βαλω την αλλη καμερα για να γραφει σε mp4 ..

Αυτα, αν ειναι κατι αλλο θα σου πω ..

Παρατηρω ενα lag στα μενου, αλλα θα το δω οταν βαλω και κανα tweak στο build.prop

Τα gredits ειναι ολα δικα σου βεβαια και στο εκπληκτικο κερνελ του geno που δουλευει παντου ( cm7 , miui και cyanmobile ).

 

@ mcrenas

Ειναι πολυ ωραιο φρουτο και η cyanmobile, αν και προτιμω miui τωρα πια ..

Προτεινω να το δοκιμασεις, θα σ'αρεσει, πιο πολυ cm7ουιζι παρα miuiιζι, αλλα ωραιο και σε λιγο καιρο θα ειναι και καλυτερο.

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ.. Περιεργα τα πραγματα με το ραδιο. Θυμαμαι το καλοκαιρι που ειχα κανει κατι πρωτογονα build της cm7 με ubuntu 12.04 χωρις linaro και με λιγη διαφορετικη δομη του device tree το ραδιο δουλευε κανονικα.

 

Τωρα με νεο device tree & compile σε arch linux με linaro τα πραγματα δυσκολευουνε λιγο απ'οτι φαινεται. Το καταφερα να χτιζεται με τη ρομ κανονικα αλλα απαξ και ανοιξει επικρατει το χαος. Σκαλωνει το κινητο μεχρι να μου βγαλει fc το fm.apk. Θα δω τι αλλαξα σε σχεση με το tree που ειχα φτιαξει το καλοκαιρι + θα δοκιμασω και build χωρις linaro αλλα με το στοκ toolchain της cm μηπως παιζει το ρολο του και αυτο.

 

H cyanmobileX (για συντομια απο δω και μπρος cmx) μου φαινεται πιο γρηγορη και smooth στα animations απ'οτι η cm7 παντως. Τωρα για το lag που λες στα menu gkalen, οσο την δοκιμασα δεν παρατηρησα κατι τραγικοτερο απο cm7. Αλλα και γω ειμαι σε μια φαση συνεχους restore σε CM7 για να χω στα σιγουρα working τηλ με τα apps ολα μεσα οποτε βγαινω εξω και ετσι μπορει κατι να μου ξεφυγε.

Link to comment
Share on other sites

@gkalen γεια.

περασα την MUI final.(ακριβως οπως περιγραφεις πιο πανω)

πολυ καλη ρομ.

Παρατηρησα κατι:

οταν του κανω απενεργοποιηση,και μετα παω να το ανοιξω,ενω ανοιγει κανονικα,οταν τρεχω μια εφαρμογη (π.χ τις ρυθμισεις),κλεινει για λιγα δευτερολεπτα και μετα ανοιγει .απο κει και υστερα δουλευει σωστα.

Οταν του κανω απενεργοποιηση,βγαζω την μπαταρια,και μετα το ανοιξω,δεν παρουσιαζει το παραπανω φαινομενο.

το εχει παρατηρησει κανενας

Link to comment
Share on other sites

@gkalen γεια.

περασα την MUI final.(ακριβως οπως περιγραφεις πιο πανω)

πολυ καλη ρομ.

Παρατηρησα κατι:

οταν του κανω απενεργοποιηση,και μετα παω να το ανοιξω,ενω ανοιγει κανονικα,οταν τρεχω μια εφαρμογη (π.χ τις ρυθμισεις),κλεινει για λιγα δευτερολεπτα και μετα ανοιγει .απο κει και υστερα δουλευει σωστα.

Οταν του κανω απενεργοποιηση,βγαζω την μπαταρια,και μετα το ανοιξω,δεν παρουσιαζει το παραπανω φαινομενο.

το εχει παρατηρησει κανενας

 

Αυτο γινεται μονο αν εχεις το wifi ανοιχτο, και μετα δουλευει κανονικα δεν θα'χεις προβλημα ..

Link to comment
Share on other sites

Αυτο γινεται μονο αν εχεις το wifi ανοιχτο, και μετα δουλευει κανονικα δεν θα'χεις προβλημα ..

μαλιστα!

θα υπαρξει στο μελλον καποια διορθωση για το συγκεκριμενο "προβλημα"???

thanks

Link to comment
Share on other sites

στην cyanmobile ποιον flash player βαζουμε?Θελει καποιον συγκεκριμενο η πεταμε οποιον να ναι απο gingerbread?

Eπισης οταν φτιαχτει το radio θα μπορει να μπει στην πρωτη rom με κανα update.zip η κανα paste αρχειων η θα θελει φλασαρισμα παλι ολη η rom?

 

@gkalen γεια.

περασα την MUI final.(ακριβως οπως περιγραφεις πιο πανω)

πολυ καλη ρομ.

Παρατηρησα κατι:

οταν του κανω απενεργοποιηση,και μετα παω να το ανοιξω,ενω ανοιγει κανονικα,οταν τρεχω μια εφαρμογη (π.χ τις ρυθμισεις),κλεινει για λιγα δευτερολεπτα και μετα ανοιγει .απο κει και υστερα δουλευει σωστα.

Οταν του κανω απενεργοποιηση,βγαζω την μπαταρια,και μετα το ανοιξω,δεν παρουσιαζει το παραπανω φαινομενο.

το εχει παρατηρησει κανενας

 

μηπως εννοεις τον χρονο που χρειαζεται απο την στιγμη που σου βγαζει το lockscreen μετα το bootαρισμα μεχρι τη στιγμη που το τηλεφωνο εχει φορτωσει οτι χρειαζεται απο την μνημη και την sd card?Υπαρχει σε ολες σχεδον τις rom ενα διαστημα μετα το bootαρισμα που το τηλ ετοιμαζει το λειτουργικο και οτι κανεις εκεινη τη στιγμη μπορει να εχει lag η να μην δουλευει σωστα.Μετα απο 1-2-3 λεπτα (αναλογα με το ποσο το χεις φορτωσει) που εχει κανει register οτι χρειαζεται το τηλ,δουλευει κανονικα.Aπλα απ οτι εχω καταλαβει αλλα rom τις κανουν αυτες τις δουλειες την ωρα που εισαι στο boot και αλλα αφου bootαρει το τηλ,μαλλον για να φαινεται οτι μπουταρουν πιο γρηγορα.Του kalo πχ που το κανει στο Boot ειναι πολυ πιο γρηγορα ετοιμο για χρηση μετα το Bootαρισμα,αλλα βεβαια μενει πιο πολυ ωρα στο boot animation.Kαι νομιζω κανει και zip align σε καθε boot αν θυμαμαι καλα που παιρνει ωρα

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...