Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρεπει να δουλευει κανονικα, κι ο tupacrip το εβαλε και δουλευει.

Το free σου δουλευει???

 

για δοκιμασε απ'την αρχη ..

ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ SPIRITFM UL ΓΙΑ MIUI

κανουμε εγκατασταση την εφαρμογη

ανοιγουμε την εφαρμογη ,ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΤΑΜΕ τιποτα στο πρωτο ταμπελακι που ανοιγει , αλλα παταμε το πληκτρο πισω για να φυγει το ταμπελακι.

μετα αωοιγουμε τις ρυθμισεις του spritfm και επιλεγουμε

 

τοπικη ζωνη , ελλαδα

 

audio

method , aytomatic

μεθοδος εξαγωγης ηχου , blend auto

 

debug

fm chip , bcm 432x(older)

fm api , low level

bc4330/20780 , enable

 

βγαινουμε ξανα στην εφαρμογη και παταμε το πληκτρο κατω δεξια να ξεκινησει η εφαρμογη.

ενεργοποιουμε το extra logs

 

ωπα ωπα εγω πρωτη φορα ειχα περασει το free μεσω titanium backup παιρνοντας τα αρχεια απο εδώ και ο free μεχρι στιγμης δουλευει κανονικά. Απο εδω και πέρα προσπαθησα να περασω ειτε του φεβρουαριου ειτε του μαρτιου που εχεις ανεβασει εσυ αλλα με το που μολις εγκαθιστατε το προγραμμα δεν προλαβαινει καν να ανοιξει και πεταει το ταμπελακι με το προγραμμα εκκινησης σταματησε απροσδοκητα και τα λοιπα που δεν λεει να φυγει ουτε με πισω βελάκι. Και εχω δοκιμασει και με ανοιχτο οπως λες και με κλειστο τον εντοπισμο σφαλματων usb. Τι κανουμε τώρα? Καταλαβες για αυτο λεω καλυτερα μια ρομ με ενσωματωμενο για να μην παιδευομαστε απο καποιον που πετυχε να τον περασει!

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

ωπα ωπα εγω πρωτη φορα ειχα περασει το free μεσω titanium backup παιρνοντας τα αρχεια απο εδώ και ο free μεχρι στιγμης δουλευει κανονικά. Απο εδω και πέρα προσπαθησα να περασω ειτε του φεβρουαριου ειτε του μαρτιου που εχεις ανεβασει εσυ αλλα με το που μολις εγκαθιστατε το προγραμμα δεν προλαβαινει καν να ανοιξει και πεταει το ταμπελακι που δεν φευγει ουτε με πισω βελάκι. Τι κανουμε τώρα? Καταλαβες για αυτο λεω καλυτερα μια ρομ με ενσωματωμενο για να μην παιδευομαστε απο καποιον που πετυχε να τον περασει!

 

Δεν νομιζω να μπορει να μπει στο ρομ

η εφαρμογη θα μπορει να μπει , αλλα οι ρυθμισεις της ??

καλα δεν δουλεψε , ουτε το titanium to δικο μου??

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να μπορει να μπει στο ρομ

η εφαρμογη θα μπορει να μπει , αλλα οι ρυθμισεις της ??

καλα δεν δουλεψε , ουτε το titanium to δικο μου??

 

Ουτε το δικο σου titanium δουλεψε δυστυχως, κοιτα ας μπει η εφαρμογη στη ρομ ενσωματωμενη και να δουλευει χωρις να μας πεταει ταμπελακια και τις ρυθμισες μετα τις κανουμε χειροκινητα. Εδω εκτος του tupac επειδη οι περισσοτεροι ειναι φευγατοι για μπανια μιλησες στο xda αν περασε επιτυχως κανεις κανενα απο τα 2 unlocked ειτε φεβρουαριου είτε μαρτιου?

Link to comment
Share on other sites

Ουτε το δικο σου titanium δουλεψε δυστυχως, κοιτα ας μπει η εφαρμογη στη ρομ ενσωματωμενη και να δουλευει χωρις να μας πεταει ταμπελακια και τις ρυθμισες μετα τις κανουμε χειροκινητα. Εδω εκτος του tupac επειδη οι περισσοτεροι ειναι φευγατοι για μπανια μιλησες στο xda αν περασε επιτυχως κανεις κανενα απο τα 2 unlocked ειτε φεβρουαριου είτε μαρτιου?

Ενταξει , θα το βαλω στο ρομ, και ελπιζω να πετυχει.

Δεν πρεπει να το'χει μονο ο tupac , 11 παιδια το'χουν κατεβασει , θα δουμε και αν γραψει αλλος οτι εχει προβλημα.

Στο xda δεν το'χει κανενας, μονο το free μπορουμε να εχουμε στο xda, αμα βαλω την unlocked θα την σβησουν και ισως κλεισουν και το thread.

Τεςπα, θα το φτιαξω και το ρομ με spirit ul για το myphone μονο και στο xda δεν μας ενδιαφερει.

 

Εdit

Πριν λιγο φλασαρα το ρομ με το spiritfm ul μεσα στο ρομ και εβαλα και τις ρυθμισεις που ειχα εγω απο το data/data/ , αλλα τζιφος.

Κρασαρει η εφαρμογη με το ανοιγμα.

Την απεγκατεστησα και την εγκατεστησα παλι, και μετα ανοιγε χωρις κρασαρισμα.

Την σεταρα απο την αρχη, οπως λεω στα προηγουμενα ποστ και δουλευει τζαμι.

Tzivas, μαλλον πρεπει να κανεις καποιες δοκιμες.

Παρε ενα backup απο recovery και μετα σβησε το free και δοκιμασε να περασεις ξανα το unlocked.

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο φλασαρα το ρομ με το spiritfm ul μεσα στο ρομ και εβαλα και τις ρυθμισεις που ειχα εγω απο το data/data/ , αλλα τζιφος.

Κρασαρει η εφαρμογη με το ανοιγμα.

Την απεγκατεστησα και την εγκατεστησα παλι, και μετα ανοιγε χωρις κρασαρισμα.

Την σεταρα απο την αρχη, οπως λεω στα προηγουμενα ποστ και δουλευει τζαμι.

Tzivas, μαλλον πρεπει να κανεις καποιες δοκιμες.

Παρε ενα backup απο recovery και μετα σβησε το free και δοκιμασε να περασεις ξανα το unlocked.

 

Μαλλον καπου κατι το σκαλωνει και δεν μπορω να καταλαβω γιατι το κανει αυτο γιατι δοκιμασα να περασω και καποιες εφαρμογες απο playstore και παλι οτι και αν δοκιμασω να περασω με πεταει το ταμπελακι και δεν με αφηνει να περασω τιποτα αναγκαζομαι και τα ξανασβηνω. Δοκιμασα να περασω και ενα backup της miui που ειχα πριν αρχισουν αυτα τα σκαλωματα παλι τα ιδια και δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει. Το ακόμα πιο κουλο ειναι ότι επειδη ελεγα μηπως εφταιγε ενα παιχνιδι το cogs το εσβησα αλλα μολις δοκιμαζα να περασω κατι τα ιδια και πηγα να επαναφερω το παιχνιδι μεσω titanium και τσουπ παλι το ταμπελακι για κατι που μεχρι πριν λιγο το ειχε κανονικα μεσα και ταμπελακι δεν πετουσε. Δεν μπορω να καταλαβω τι παιζει

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

Βλεποντας που ολοι ασχολειστε με τη MIUI θελω να μοιραστω μαζι σας την παρακατω ρομ :

 

http://www.mediafire.com/download/1gyabyb81hxdkb6/u8800pro_2.3.5_b565_miui.zip

 

Ειναι μια MIUI GB που εφτιαξα σημερα μεσω του miui legacy patchrom και ειναι βασισμενη στην B565 οπως φαινεται.

 

Δυστυχως δεν εχει επιστρεψει ακομα το κινητο μου απο το service οποτε δεν μπορω να την δοκιμασω στο κινητο μου.

 

Θα ηθελα λοιπον οποιος εχει ορεξη για πειραματισμους (μαλλον ο gkalen θα ναι :P ) να την δοκιμασει και να μας πει πως τα παει:

τι δουλευει/τι δεν δουλευει , μπαταρια, multitasking, αν ειναι multilanguage και ακομα αν μας κανει καμια εκπληξη το ραδιο και δουλεψει χωρις spirit fm ή αν στρωσουν τα προβληματα με viber/whats up και τα ενοχλητικα pop ups για τον λιγο χωρο στην εσωτερικη μνημη

 

Απο sources χρησιμοποιησα :

1) https://github.com/moihack/legacy-patchrom

2) https://github.com/moihack/patchrom_u8800pro

 

Στο τελικο .zip που βγηκε δεν αλλαξα τιποτα εκτος απο την default γλωσσα (εβαλα αγγλικα) και 2 σειρες που αλλαξα στο updater-script για να περαστει σωστα το boot.img

Link to comment
Share on other sites

@ tzivas

Θα σου στειλω ενα ζιπ το βραδυ που θα γυρισω σπιτι και τα λεμε.

 

@ moihack

Η Miui δουλευει τζαμι, ουτε popups εχει ουτεπροβληματα με viber κ.λ.π. , ουτε τιποτα, ΑΡΚΕΙ να γνει η εγκατασταση σωστα.

Και ραδιο εχουμε και σταθερη και γρηγορη και τα παντα ολα.

Θα δοκιμασω και τη δικια σου μολις εχω χρονο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου ρε Τζιβα με τις γκαντεμιες σου! Παραξενο που δε σου δουλεψε το back up του spiritfm με το titanium. Ποια εκδοση εχεις; Για δοκιμασε και με καμια αλλη εκδοση.

 

Εμενα παλι, μου εχει συμβει κατι αλλο. Τρεις-τεσσερις φορες, και με την MIUI του FCS αλλα και με του gkalen, οταν ανοιγω την εφαρμογη των μηνυματων(της MIUI) μου ανοιγει η τελευταια εφορμογη που ετρεξε. Παταω το home και ξαναπροσπαθω. Παλι τα ιδια. Παταω πισω και με παει στην προτελευταια εφαρμογη. Παταω ξανα πισω και με παει στην προπροτελευταια! Και ουτο καθ'εξης. Πρεπει να κανω εκαθαριση μνημης για να μου ανοιξει το Mms.apk. Και ουτε ειχα τις απειρες εφαρμογες να τρεχουν απο πισω. Ειχα αρκετη ελευθερη RAM. Κουλο;

 

Moihack θα ηθελα να δοκιμασω τη MIUI σου αλλα η αληθεια ειναι οτι εχω βολευτει τωρα και επισης βαριεμαι να σεταρω παλι το κινητο,ειδικα τωρα που ειμαι σε εξεταστικη. Σορρυ απο 'μενα.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

@ tupac

Σ'εμενα δεν υπαρχει κανενα προβλημα, και ανοιχτες εφαρμογες να'χω παλι με παει εκει που θα διαλεξω.

Αλλα θα σας πω οτι δεν εχω κανει τιποτα restore με titanium, φορεσα την καινουρια σημερα και παλι ολα δουλευουν τελεια.

Αυτο το λεω μηπως φταιει καποιο restore απο titanium.

Και το spiritfm πλεον το σεταρω κατευθειαν και δουλευει τζαμι.

 

@ tzivas

Θα σου στειλω σε λιγο που θα παω σπιτι το δικο μου ρομ που εβαλα σημερα.

Link to comment
Share on other sites

 

Εμενα παλι, μου εχει συμβει κατι αλλο. Τρεις-τεσσερις φορες, και με την MIUI του FCS αλλα και με του gkalen, οταν ανοιγω την εφαρμογη των μηνυματων(της MIUI) μου ανοιγει η τελευταια εφορμογη που ετρεξε. Παταω το home και ξαναπροσπαθω. Παλι τα ιδια. Παταω πισω και με παει στην προτελευταια εφαρμογη. Παταω ξανα πισω και με παει στην προπροτελευταια! Και ουτο καθ'εξης. Πρεπει να κανω εκαθαριση μνημης για να μου ανοιξει το Mms.apk. Και ουτε ειχα τις απειρες εφαρμογες να τρεχουν απο πισω. Ειχα αρκετη ελευθερη RAM. Κουλο;

 

αυτο γινεται οταν κρασαρει ο launcher ανεξαρτητου rom,χρησιμοποιεις αλλον εκτος του miui launcher?

Link to comment
Share on other sites

αυτο γινεται οταν κρασαρει ο launcher ανεξαρτητου rom,χρησιμοποιεις αλλον εκτος του miui launcher?

 

Α ωστε ειναι θεμα του launcher. Χρησιμοποιω μονο της MIUI. Επειδη μου συνεβει τρεις φορες σε MIUI οταν πηγαινα να ανοιξω τα μηνυματα, υπεθεσα οτι εχει καποιο θεμα το Mms.apk των MIUI.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Α ωστε ειναι θεμα του launcher. Χρησιμοποιω μονο της MIUI. Επειδη μου συνεβει τρεις φορες σε MIUI οταν πηγαινα να ανοιξω τα μηνυματα, υπεθεσα οτι εχει καποιο θεμα το Mms.apk των MIUI.

 

αν σου συμβαινει συγκεκριμενα με τα mms ισως ειναι κατι αλλο..

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ενδιαφερεται καποιος απο εδω να με βοηθησει με το testing της CM10.1 ;

To ril καταφερα να το φτιαξω χαρη στη βοηθεια του forumber αλλα επειδη δεν εχει γυρισει ακομα το κινητο μου απο το service χρειαζομαι δοκιμαστες για πιθανα fixes που εχω σκεφτει με το wifi κτλ.

 

Λοιπον οσοι τολμηροι υπαρχουν προσελθετε :P

Link to comment
Share on other sites

στελνοντας sms με την miui του gkalen μου λενε οτι τους ερχεται το ιδιο μυνημα ταυτοχρονα και στο viber και το sms ενω το διαβαζουν μενει σαν αδιαβαστο μετα για ωρες.Καμια ιδεα?

 

gkalen αν βαλω εκεινο το fix που ειχες ανεβασει για τα widgets της ics look στην kalo θα δουλεψει?Δυστυχως μετα απο μια βδομαδα με την miui και με περασμενες τις εφαρμογες μου δεν εχω την performance που θελω,ειναι λιγο βαρια η rom οπως ολες οι miui βεβαια,σκεφτομαι να γυρισω σε καποια πιο ελαφρια

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

στελνοντας sms με την miui του gkalen μου λενε οτι τους ερχεται το ιδιο μυνημα ταυτοχρονα και στο viber και το sms ενω το διαβαζουν μενει σαν αδιαβαστο μετα για ωρες.Καμια ιδεα?

 

gkalen αν βαλω εκεινο το fix που ειχες ανεβασει για τα widgets της ics look στην kalo θα δουλεψει?Δυστυχως μετα απο μια βδομαδα με την miui και με περασμενες τις εφαρμογες μου δεν εχω την performance που θελω,ειναι λιγο βαρια η rom οπως ολες οι miui βεβαια,σκεφτομαι να γυρισω σε καποια πιο ελαφρια

 

Θ'ανοιξεις το superuser, και θ'απαγορευσεις στο viber να σχετιζεται με τα sms.

Δηλαδη θα το ξετικαρεις απο "αποδοχη" και θα το κανεις "απαγορευση".

 

Για αλλη ρομ βαλε και την cm7.

Θα δουλεψει και στου kalo το fix για τα widgets , η ρομ βεβαια ειναι ελαφρια, αλλα εχει απενεργοποιημενα τα παντα σε ρυθμισεις, εγω προτιμω να εχω ρυθμισεις και επιλογες , αλλα οπως εχουμε πει, γουστα ειναι αυτα.

 

Δεν ξερω τι προβλημα εχεις με performance, εγω δεν εχω τιποτα παντως.

Ισως εχεις πολλες εφαρμογες βαριες.

Εγω παντως αραξα εδω και δυσκολευομαι να το κουνησω.

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Gkalen εκεινο το ics theme για cm7 θα εχουμε καποια εξελιξη?Εκτος αν εχω χασει επισοδια.....

 

Υπαρχουν ενα σωρο στο μαρκετ.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Gkalen εκεινο το ics theme για cm7 θα εχουμε καποια εξελιξη?Εκτος αν εχω χασει επισοδια.....

Οπως σου ειπε και ο σοφο, υπαρχουν πολλα θεματα στο μαρκετ αλλα και αν ψαξεις στο google για cm7 themes, θα βρεις παρα πολλα.

Εχω πεσει στη Miui τωρα γι'αυτο και δεν εκανα τιποτα ακομα, ελπιζω οτι σε 2-3 τρεις μερες θα εχω την Final Miui ετοιμη , τα εχω ετοιμασει ολα και αλλαζω καποιες εφαρμογες συστηματος με καλυτερη συμβατοτητα και καλυτερη μεταφραση.

 

Ισως το μονο επεισοδιο που εχασες ειναι η Miui.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι ειστε με miui και σας κανει περιεργα οταν πατε να κατεβασετε τιποτα απο play store δοκιμαστε να αλλαξετε λογαριασμο email ή να φτιαξετε ενα καινουριο. Τελικα αυτο ηταν το προβλημα σε μενα και πλεον ολα κυλανε ωραια. Gkalen να εισαι καλα για τις συμβουλες σου με εσωσες πανω που ειμουν ετοιμος να παρατησω αυτη την ομορφη ρομ
Link to comment
Share on other sites

βρηκα καποια settings για την miui του gkalen που κανουν αισθητα καλυτερο το performance και το ανοιγοκλεισιμο των εφαρμογων,οποιος θελει τα βαζει.

set cpu : 480-1400 με performance και deadline (οχι πως παιζει ρολο το 480 ενω εισαι σε performance αλλα ενταξει!)

 

ram manager : balance (more multitasking)

 

seeder : aggressive με τσεκαρισμενο μονο το set on boot

 

miui launcher : ξετικαρισμενο το high quality graphics

 

φυσικα με αυτα τα settings θα καιει πιο πολυ μπαταρια αλλα θα γινει πιο αναλαφρη η rom

 

επισης προτεινω απενεργοποιηση οσων εφαρμογων δεν χρειαζεται να ανοιγουν στο boot με autostarts

απο το market

Link to comment
Share on other sites

βρηκα καποια settings για την miui του gkalen που κανουν αισθητα καλυτερο το performance και το ανοιγοκλεισιμο των εφαρμογων,οποιος θελει τα βαζει.

set cpu : 480-1400 με performance και deadline (οχι πως παιζει ρολο το 480 ενω εισαι σε performance αλλα ενταξει!)

 

ram manager : balance (more multitasking)

 

seeder : aggressive με τσεκαρισμενο μονο το set on boot

 

miui launcher : ξετικαρισμενο το high quality graphics

 

φυσικα με αυτα τα settings θα καιει πιο πολυ μπαταρια αλλα θα γινει πιο αναλαφρη η rom

 

επισης προτεινω απενεργοποιηση οσων εφαρμογων δεν χρειαζεται να ανοιγουν στο boot με autostarts

απο το market

 

Performance στα 1,4GHz;;;!! Παει η μπαταρια!

 

Εχω καταλαβει για 'σενα οτι απο μια ROM ζητας καλο multitasking και να μην τερματιζουν οι εφαρμογες οταν ελαχιστοποιουντε. Νομιζω οτι την καλυτερη δουλεια την κανει η CM7 και ο kalo.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Performance στα 1,4GHz;;;!! Παει η μπαταρια!

 

Εχω καταλαβει για 'σενα οτι απο μια ROM ζητας καλο multitasking και να μην τερματιζουν οι εφαρμογες οταν ελαχιστοποιουντε. Νομιζω οτι την καλυτερη δουλεια την κανει η CM7 και ο kalo.

 

θα αραξω λιγο με miui γιατι βαριεμαι να φλασαρω παλι και θα δειξει,προς το παρον με αυτα τα settings κατι γινεται!Ετσι κι αλλιως εχω συνηθισει,στη δουλεια χωρις φορτιστη δεν παω!

 

Μηπως εχεις η καποιος αλλος καμια απο τις τελευταιες εκδοσεις

του adblock plus? (αφου το βγαλανε απο το μαρκετ και πριν την τελευταια εκδοση με το καινουργιο interface) Η τελευταια εκδοση ειναι εντελως τρυπια!

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις η καποιος αλλος καμια απο τις τελευταιες εκδοσεις

του adblock plus? (αφου το βγαλανε απο το μαρκετ και πριν την τελευταια εκδοση με το καινουργιο interface) Η τελευταια εκδοση ειναι εντελως τρυπια!

Δε χρεισημοποιω adblock. Εχω το ενημερωμενο host που ειναι ανεβασμενο στο thread της MIUI του FCS.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην όμορφη παρέα.

Επεστρεψε σημερα μετα απο 1 1/2 εβδομαδα το κινητο απο το service και πηγα να το παραλαβω απο το καταστημα.

Το προβλημα που μου παρουσιαζε αφορουσε την καμερα. Δεν λειτουργουσε καθολου, με οποια rom και αν το δοκιμασα.

Ετσι αφου επεστρεψα σε official το παρεδωσα για service στις 27/6.

Σημερα λοιπον το πηρα στα χερια μου στο καταστημα, εβαλα την μπαταρια και δοκιμασα να το ανοιξω.

Ανοιξε πολυ γρηγορα και το πρωτο που προσεξα ηταν οτι με αναβαθμισαν σε ICS.

Δοκιμαζω την καμερα και λειτουργει κανονικοτατα.

Αλλαζω γλωσσα απο Αγγλικα σε Ελληνικα , κλεινω το κινητο, παιρνω και τα χαρτια του service και φευγω για το σπιτι.

Εγω το εδωσα για service με την αιτιολογια οτι δεν λειτουργει η καμερα, αλλα στα χαρτια του service διαβαζω οτι αλλαχθηκαν τα κατωθι:

α) Touch Lens & A_cover Groupware, C8800

b)flex rigid Board, U8800 pro,

Καμια απολυτως σχεση με την καμερα , γι' αυτο προβληματιστηκα πολυ.

Παιρνω λοιπον στα χερια το κινητο και προσπαθω να το ανοιξω.

Παταω το power, και παπαλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Το κινητο μπουταρει, και η οθονη κολλημενη εδώ και 1/2 ώρα στο λόγκο της HUAWEI.

Aσε που προσεξα,σε ελεγχο της συσκευης, οτι δεν πατιέται το πληκτρο του VOL-, ενω πριν το στειλω για service λειτουργουσε και το VOL+, και το VOL-.

Tα νευρα μου τσαταλια!!!!!!!!!!!!

Αυριο πρωι πρωι πίσω στην wind για να επιστρεψει στο service!!!!!!!!!

Aντε να δουμε!!

Εκρινα σκοπιμο, να ενημερωσω όλη την παρεα για να ξερει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην όμορφη παρέα.

Επεστρεψε σημερα μετα απο 1 1/2 εβδομαδα το κινητο απο το service και πηγα να το παραλαβω απο το καταστημα.

Το προβλημα που μου παρουσιαζε αφορουσε την καμερα. Δεν λειτουργουσε καθολου, με οποια rom και αν το δοκιμασα.

Ετσι αφου επεστρεψα σε official το παρεδωσα για service στις 27/6.

Σημερα λοιπον το πηρα στα χερια μου στο καταστημα, εβαλα την μπαταρια και δοκιμασα να το ανοιξω.

Ανοιξε πολυ γρηγορα και το πρωτο που προσεξα ηταν οτι με αναβαθμισαν σε ICS.

Δοκιμαζω την καμερα και λειτουργει κανονικοτατα.

Αλλαζω γλωσσα απο Αγγλικα σε Ελληνικα , κλεινω το κινητο, παιρνω και τα χαρτια του service και φευγω για το σπιτι.

Εγω το εδωσα για service με την αιτιολογια οτι δεν λειτουργει η καμερα, αλλα στα χαρτια του service διαβαζω οτι αλλαχθηκαν τα κατωθι:

α) Touch Lens & A_cover Groupware, C8800

b)flex rigid Board, U8800 pro,

Καμια απολυτως σχεση με την καμερα , γι' αυτο προβληματιστηκα πολυ.

Παιρνω λοιπον στα χερια το κινητο και προσπαθω να το ανοιξω.

Παταω το power, και παπαλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Το κινητο μπουταρει, και η οθονη κολλημενη εδώ και 1/2 ώρα στο λόγκο της HUAWEI.

Aσε που προσεξα,σε ελεγχο της συσκευης, οτι δεν πατιέται το πληκτρο του VOL-, ενω πριν το στειλω για service λειτουργουσε και το VOL+, και το VOL-.

Tα νευρα μου τσαταλια!!!!!!!!!!!!

Αυριο πρωι πρωι πίσω στην wind για να επιστρεψει στο service!!!!!!!!!

Aντε να δουμε!!

Εκρινα σκοπιμο, να ενημερωσω όλη την παρεα για να ξερει.

 

αφου ειναι α) αχρηστοι β) απατεωνες.Ευτυχως επεσες στο α)..!οφειλεις ομως να τους κανεις σκουπιδια στη wind.Kατα προτιμηση απο τον υπευθυνο και πανω για να ειμαστε δικαιοι.

 

Το adblock plus το προηγουμενο κανας καλος??!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...