Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειμουν ρικαβερι εκανα advanced / reboot recovery εκλεισα το κινητο και το ξανανοιξα και δεν ανοιγει, oxi δεν το εχω με usb

Δοκιμασε να ξανακανεις απ'την αρχη τα παντα , δηλαδη μπες σε ροζ οθονη , ξαφτιαξε τον image και το recovery , μηπως κατι δεν πηγε καλα ... οτι εκανες καντο προσεκτικα απ'την αρχη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Δοκιμασε να ξανακανεις απ'την αρχη τα παντα , δηλαδη μπες σε ροζ οθονη , ξαφτιαξε τον image και το recovery , μηπως κατι δεν πηγε καλα ... οτι εκανες καντο προσεκτικα απ'την αρχη.

 

εγινε τα ξανακανω και τα ξαναλεμε σ¨ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

εγινε τα ξανακανω και τα ξαναλεμε σ¨ευχαριστω!!

 

Αν δεν γινει τιποτ παλι , τοτε θ'αναγκαστεις να ξαναπερασεις μια official gb ( οδηγο εχω στη σελιδα 506 , τον στοκ image φακελο της 2.3 τον κατεβασες κι'αυτον χθες και τον εχεις , την official gb που ειχες βαλει με τα 3 στεπ την εχεις κι αυτη , οποτε εισαι κομπλε για οτι και να γινει ) ... και το τηλ.. παντα να ειναι πανω απο τα μισα σε μπαταρια .

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν γινει τιποτ παλι , τοτε θ'αναγκαστεις να ξαναπερασεις μια official gb ( οδηγο εχω στη σελιδα 506 , τον στοκ image φακελο της 2.3 τον κατεβασες κι'αυτον χθες και τον εχεις , την official gb που ειχες βαλει με τα 3 στεπ την εχεις κι αυτη , οποτε εισαι κομπλε για οτι και να γινει ) ... και το τηλ.. παντα να ειναι πανω απο τα μισα σε μπαταρια .

 

βλεπω εκει παει η δουλεια σευχαριστω και παλι!

Link to comment
Share on other sites

για να τα κανω ολα απο την αρχη τι ακριβως θα πρεπει να κανω να ξαναεπιστρεψω 2.2 η κατι αλλο?

κατ'αρχην κατι πολυ σημαντικο, το τηλ.σου ανοιγει κανονικα οταν πατησεις το power?

αν ναι,τι ρομ εχεις αυτη τη στιγμη?

Edited by gp_r5gt
Link to comment
Share on other sites

πηγαινε εδω και διαβασε προσεκτικα,δεν χρειαζεται να βιαζεσαι.

και εδω ειμαστε παλι ;)

ξερεις τι γινετε εχω μπερδευτη μου εχει σπαση τα νευρα απο χτες το βραδυ παιδευωμαι

Link to comment
Share on other sites

ξερεις τι γινετε εχω μπερδευτη μου εχει σπαση τα νευρα απο χτες το βραδυ παιδευωμαι

μην πανικοβαλεσαι ,ολα θα πανε καλα.

για πες μου ακριβως τι σου κανει το τηλ.?

ανοιγει κανονικα,με το power?

Link to comment
Share on other sites

μην πανικοβαλεσαι ,ολα θα πανε καλα.

για πες μου ακριβως τι σου κανει το τηλ.?

ανοιγει κανονικα,με το power?

δεν ανοιγει βγαζει μονο το σημα

Link to comment
Share on other sites

Mια συμβουλη στη νεα φουρνια που εχει παρει το τηλεφωνο.Αν δεν καταλαβαινεις ΤΙ ειναι αυτο που πας να κανεις στο τηλεφωνο ΜΗΝ το κανεις ακομα.Διαβασε λιγο πρωτα τι γινεται με αυτα τα πραγματα,τι σημαινει το ενα και τι σημαινει το αλλο και ο χρονος που θα χαλασεις θα ειναι 10 φορες λιγοτερος απο αυτον που θα χαλασεις οταν απο αγνοια και επειδη βαριεσαι να διαβασεις 2-3 ωριτσες θα τιναξεις την μπανκα του τηλεφωνου στον αερα.Φιλικα και με ανοιξιατικη αγαπη.

 

Ρε gkalen αφου τα γραφεις 110 φορες την ημερα,κανε εναν οδηγο αναλυτικο sticky να πηγαινουν εκει κατευθειαν..

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

δεν ανοιγει βγαζει μονο το σημα

 

μαλιστα.

 

κατεβασε την 512 απο εδω

υστερα παρε το UPDATE.APP απο το στεπ 2 και βαλτο σε ενα φακελο με ονομα dload σε μια εξωτερικη sd οχι πανω απο 2 γιγα χωρητηκοτητα.

βαλε την sd στο κινητο.

βγαλε μπαταρια απο το κινητο

πατας τα πληκτρα volume + ,volume - μαζι καθως εισαι πατημενος, κουμπωνεις το usb στο κινητο.

δεν αφηνεις τα πληκτρα μεχρι να ξεκινησει η μπαρα στο κινητο να κανει update.

μολις ολοκληρωθει και κανει επανεκινηση,βγαλε το usb.

μετα βγαλε την sdcard και διεγραψε το φακελο dload kai οτι αλλο εχει μεσα η καρτα.

φτιαξε ενα νεο φακελο τωρα με ονομασια dload και μεσα βαλε το αρχειο UPDATE.APP απο το step 3που ειχες κατεβασει.

ξαναβαλτην στο κινητο,και οπως εισαι με βγαλμενη μπαταρια επανελαβε την διαδικασια δηλαδη πατας τα πληκτρα volume + ,volume - μαζι καθως εισαι πατημενος, κουμπωνεις το usb στο κινητο.

δεν αφηνεις τα πληκτρα μεχρι να ξεκινησει η μπαρα στο κινητο για να κανει το update του τελευταιου βηματος.

μολις ολοκληρωθει και κανει επανεκινηση,βγαλε το usb.

βαλε μπαταρια,πατας power kai περιμενεις λιγο να ξεκινησει θελει κανα 2 λεπτο.

για κανε αυτα και πες μας

Edited by gp_r5gt
Link to comment
Share on other sites

μαλιστα.

 

κατεβασε την 512 απο εδω

υστερα παρε το UPDATE.APP απο το στεπ 2 και βαλτο σε ενα φακελο με ονομα dload σε μια εξωτερικη sd οχι πανω απο 2 γιγα χωρητηκοτητα.

βαλε την sd στο κινητο.

βγαλε μπαταρια απο το κινητο

πατας τα πληκτρα volume + ,volume - μαζι καθως εισαι πατημενος, κουμπωνεις το usb στο κινητο.

δεν αφηνεις τα πληκτρα μεχρι να ξεκινησει η μπαρα στο κινητο να κανει update.

μολις ολοκληρωθει και κανει επανεκινηση,βγαλε το usb.

μετα βγαλε την sdcard και διεγραψε το φακελο dload kai οτι αλλο εχει μεσα η καρτα.

φτιαξε ενα νεο φακελο τωρα με ονομασια dload και μεσα βαλε το αρχειο UPDATE.APP απο το step 3που ειχες κατεβασει.

ξαναβαλτην στο κινητο,και οπως εισαι με βγαλμενη μπαταρια επανελαβε την διαδικασια δηλαδη πατας τα πληκτρα volume + ,volume - μαζι καθως εισαι πατημενος, κουμπωνεις το usb στο κινητο.

δεν αφηνεις τα πληκτρα μεχρι να ξεκινησει η μπαρα στο κινητο για να κανει το update του τελευταιου βηματος.

μολις ολοκληρωθει και κανει επανεκινηση,βγαλε το usb.

βαλε μπαταρια,πατας power kai περιμενεις λιγο να ξεκινησει θελει κανα 2 λεπτο.

για κανε αυτα και πες μας

 

λοιπον φιλε μου το κινητο ανοιξε τωρα τι κανουμε?

Link to comment
Share on other sites

λοιπον φιλε μου το κινητο ανοιξε τωρα τι κανουμε?

 

λοιπον αν θες περνας recovery 5.0.27 αφου το κάνεις πετας στην καρτα την stallionv4 ετσι όπως είναι το αρχειο zip χωρις να το ξεζιπαρεις

μπαινεις στο recovery και κανεις με τη σειρα αυτα τα βήματα wipe data , wipe cache , wipe dalvik cache , format system

install zip from sd card και επιλεγεις τη stallion ξεκιναει η διαδικασια μολις τελειωσει πατας reboot system περιμενεις λιγο παραπανω απο κανα 6λεπτο για να ανοιξει το κινητο και εισαι ετοιμος κομπλε.

Αν δεν θες μενεις ετσι οπως εχει με τη 512 και εισαι οκ

Link to comment
Share on other sites

λοιπον αν θες περνας recovery 5.0.27 αφου το κάνεις πετας στην καρτα την stallionv4 ετσι όπως είναι το αρχειο zip χωρις να το ξεζιπαρεις

μπαινεις στο recovery και κανεις με τη σειρα αυτα τα βήματα wipe data , wipe cache , wipe dalvik cache , format system

install zip from sd card και επιλεγεις τη stallion ξεκιναει η διαδικασια μολις τελειωσει πατας reboot system περιμενεις λιγο παραπανω απο κανα 6λεπτο για να ανοιξει το κινητο και εισαι ετοιμος κομπλε.

Αν δεν θες μενεις ετσι οπως εχει με τη 512 και εισαι οκ

 

βασικα την572 εβαλα αυτη που ειχα, και αν μου ξανακανει να μην βλεπει το stallion......

Link to comment
Share on other sites

βασικα την572 εβαλα αυτη που ειχα, και αν μου ξανακανει να μην βλεπει το stallion......

 

Bαλτο στην εσωτερικη ...

Link to comment
Share on other sites

Bαλτο στην εσωτερικη ...

 

καλησπερα ρε φιλε!!! ασε εχω πάρει φόβο

 

το εβαλα στην εσωτερικη να βγαλω usb και να κανω την διαδικασια ηδεν παιζει ρολο γιατι και η μπαταρια έπιασε πάτο

Edited by avgtoni
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ρε φιλε!!! ασε εχω πάρει φόβο

 

το εβαλα στην εσωτερικη να βγαλω usb και να κανω την διαδικασια ηδεν παιζει ρολο γιατι και η μπαταρια έπιασε πάτο

 

Αν δεν εχεις μπαταρια αστο στο ρευμα και κανε τη διαδικασια.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ρε φιλε!!! ασε εχω πάρει φόβο

 

το εβαλα στην εσωτερικη να βγαλω usb και να κανω την διαδικασια ηδεν παιζει ρολο γιατι και η μπαταρια έπιασε πάτο

 

Εμένα τις περισσοτερες φορες γινοταν η δουλειά μου χωρις μπαταρια με το usb θα σε προτεινα αυτο τον τροπο.

 

Gkalen περασα στον οδηγο μου και τον δικο σου τροπο update και τα πιο προσφατα λινκ για horse kai stallion αν θες ριξτον μια ματια και πες μου τη γνωμη σου αν ειναι να σβησω ή να προσθεσω κατι και ολοι οι παλιοι εδω μεσα παιδια αν θελετε να προτεινετε κατι για τον οδηγο ευχαριστως να σας ακουσω

 

Και αν το διαβάζει αυτο κάποιος administrator του site θα παρακαλούσα να το σκεφτουν τους οδηγους για κάθε κινητο ή εστω ο δικός μας οδηγος να προστεθει στην ενοτητα της huawei γιατι οι περισσοτεροι νέοι χρήστες δεν σκεφτονται να κοιτάξουν σε ενοτητα οδηγών με αποτελεσμα να γινεται μια επαναληψη ερωτησεων και προσθεση πολλων σελιδων στην ενοτητα αυτη και ακολουθως δημιουργειται μια συσσωρευση ογκου δεδομενων που αυτο πιστευω επιβαρυνει την ταχυτητα του site

Link to comment
Share on other sites

Tzivas , μια χαρα το'χεις , βαλτο και στην υπογραφη σου για να φαινεται το λινκ .
Link to comment
Share on other sites

λοιπον φιλε μου το κινητο ανοιξε τωρα τι κανουμε?

 

κλεισε το κινητο,βγαλε μπαταρια,βαλε μπαταρια και πατησε vol+,- και power.

θα πρεπει να σε βγαλει σε ροζ οθονη(recovery mode)

συνδεσε to usb ε το κινητο,στον υπολογιστη σου θα εμφανισει ενα αφαιρουμενο δισκο και μεσα εχει ενα φακελο με ονομα image.

τον ανοιγεις και αντιγραφεις το αρχειο recovery που βλεπεις καπου να το εχεις backup.

στη συνεχεια περνεις το αρχειο recovery 5.0.2.7 που φανταζομαι να το εχεις κατεβασει,το μετονομαζεις σε σκετο recovery,και το κανεις αντιγραφη στο φακελο image του κινητου,θα σε ρωτησει το συστημα για "αντιγραφη και αντικατασταση"εσυ θα του πεις ναι.

κανεις ασφαλη καταργηση τουκινητου απο το υπολογιστη,κλεινεις το κινητο.

βγαζεις μπαταρια ,βαζεις και πατας volume+ kai power για να μπεις πλεον σε custom recovery.

τωρα αν εχεις περασει την καστομ ρομ στην εξωτερικη καρτα ,κανεις ακριβως οτι σου εχουν πει τα παιδια πιο πανω,διαφορετικα αν δεν σου την βλεπει περασετην στην εσωτερικη καρτα

Link to comment
Share on other sites

λοιπον το εκανα και παλι δεν το εβλεπε απο την sd αλλα το ειχα στην εσωτερικη οπως μου ειπες και εγινε απο εκει,ναι ρε παιδια τι να πω δεν εχω λογια να σας ευχαριστησω!! οντως ρε gkalen καμια σχεση με πριν πεταει οχι με ποδια αλλα με φτερα,πω ρε φιλε τι πηξιμο εφαγα απο χτες το βραδυ.....και παλι χιλια ευχαριστω σε ολους!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Αα , γεια σου ...

Σου ειπα , μην κανεις σχολια ακομα , η καινουρια που ερχεται να δεις ...

 

@για τους αλλους

Που'ναι τα widgets , οεο .

Τελικα μολις κανεις κανα wipe dalvik , τελος τα widgets .

Αντε να δουμε ......

Link to comment
Share on other sites

Αα , γεια σου ...

Σου ειπα , μην κανεις σχολια ακομα , η καινουρια που ερχεται να δεις ...

 

@για τους αλλους

Που'ναι τα widgets , οεο .

Τελικα μολις κανεις κανα wipe dalvik , τελος τα widgets .

Αντε να δουμε ......

 

τι νεα απο τα widgets?!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...