Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα σε ολους...μιας και ειναι λιγακι απαραδεκτο αυτο που κανω, αλλα δεν μπορω να διαβασω και τις 470 σελιδες που υπαρχουν,θα ηθελα να μου πει καποιος ποια ειναι μια καλη ρομ σταθερη και σχετικα χωρις κοληματα γτ μεσα στον τελευταιο μηνα εχω βαρεθει να κανω συνεχως αλλαγη..ποια ειναι μια καλη ερσι ωστε να μεινει χωρις να σκεφτομαι αλλαγη στο 2ημερο

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

=======================Root!!!!!======================

Root file Download :http://www.mediafire.com/?274ht9tm6a4hznm

 

Warning:delete update(dload folder) from the sdcard!!!

PowerOff(you have to pull out your battery for a little and then you have to put it back, Thanks post #69 iliaskone)

Press and hold “Power” and “Volume +” and "Volume -"

Wait the "pink" screen

usb Connected to PC ,Wait for “U disk” to be recognized

copy boot.img to U disk/images/boot.img(Replace it)

Disconnect the battery to Reboot your cell phone

have fun

 

παιδια εκανα αυτο και τωρα το κινητο κανει συνεχεια επαννεκινησεις το θεμα ειναι πως δεν ειχα κρετησει και το αρχκο αρχειο boot.img τι γινεται τωρα???

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα αυτο και τωρα το κινητο κανει συνεχεια επαννεκινησεις το θεμα ειναι πως δεν ειχα κρετησει και το αρχκο αρχειο boot.img τι γινεται τωρα???

Πως το'κανες αυτο ?

Σε οποιο ρομ να'ναι , βαζεις οτι βρεις ?

Σε ποιο ρομ το'κανες ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους...μιας και ειναι λιγακι απαραδεκτο αυτο που κανω, αλλα δεν μπορω να διαβασω και τις 470 σελιδες που υπαρχουν,θα ηθελα να μου πει καποιος ποια ειναι μια καλη ρομ σταθερη και σχετικα χωρις κοληματα γτ μεσα στον τελευταιο μηνα εχω βαρεθει να κανω συνεχως αλλαγη..ποια ειναι μια καλη ερσι ωστε να μεινει χωρις να σκεφτομαι αλλαγη στο 2ημερο

ευχαριστω πολυ

 

Δεν υπαρχει η 100% σταθερη ρομ...θα δεις ποια σε βολευει και σ'αρεσει περισσοτερο...αλλοι λενε η 2.2 του gkalen...εγω την βλεπω και βγαζω σπυριά...(την 2.2 οχι του gkalen :P ) εγω γουσταρω ICS τωρα ειμαι σε JB...βαζει και βλεπεις...αν θες την τρελη σταθεροτητα τοτε βαλε του καλο...και εισαι κυριλες!!!αν θες ICS πολλοι λενε την τελευταια την B930 μου....βαζεις και βλεπεις!!και στην τελικη αν δεν φλασαρεις 5-6 ρομ τη μερα....δεν λεει!! :Ρ

 

BTW παιδια το εχω ξαναπει..επειδη δεν πολυ μπαινω πλεον εδω ερωτησεις οσο αναφορα τις δικιες μου ρομ στο facebook η στο xda οχι εδω μεσα!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα

Πικα , ασε τους λαλακες στο xda να λενε τα καραγκιοζιλικια τους και κανε αυτο που κανεις .

Βουτανε απο'δω κι απο κει ετοιμα πραγματα και δεν εχουν ανοιξει ενα xml να δουν πως ειναι , οχι να το πειραξουν κιολας.

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα

Πικα , ασε τους λαλακες στο xda να λενε τα καραγκιοζιλικια τους και κανε αυτο που κανεις .

Βουτανε απο'δω κι απο κει ετοιμα πραγματα και δεν εχουν ανοιξει ενα xml να δουν πως ειναι , οχι να το πειραξουν κιολας.

 

Α κατσε να δεις πανηγύρι τωρα..εχω βαλει κρυφα σε αρχειακια το pika....θα πεσει το γελιο της αρκουδας σε επομενο update τους!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

BLACK & BLUE HORSEMAGEDDON , ( ΜΟΝΟ ΓΙΑ 2.2.2 )

 

Changelog

Holo launcher free ( για να αναβαθμιζεται απο το μαρκετ ).

Google quick search , network location και Html viewer apps , ξαναμπηκαν στο ρομ γιατι νομιζω οτι τελικα χρειαζονται.

Tροποποιημενο framework.jar για βελτιωση του ηχου σε handsfree ,bluetooth κ.λ.π. ( volume steps 30 απο 15 που ηταν πριν ).

Ολα τα menu popups με μαυρο background.

Nεο pop up window ( black & blue ).

Αλλαγμενο lockscreen black & blue ( παει καλυτερα σε σκουρα wallpapers ).

Comfortaa fonts , στο ρολοι της lockscreen.

Roboto , σαν system fonts

ICS smilies icons

 

DOWNLOAD , Black&Blue_Horsemageddon_V1 ,(με sygic version 11.6.2 , Αυτο που ειχατε στα προηγουμενα ρομ)

http://www.mediafire.com/?f783fyctt5qbyxm

 

DOWNLOAD , Black&Blue_Horsemageddon ( με sygic version 12.1.3 , ΜΟΝΟ την πρωτη εβδομαδα θα μπορειτε να κατεβασετε χαρτες )

http://www.mediafire.com/download.php?oseosu771d1e6vx

 

Screenshots

 

[ATTACH]28558[/ATTACH] [ATTACH]28559[/ATTACH] [ATTACH]28560[/ATTACH]

 

[ATTACH]28561[/ATTACH] [ATTACH]28562[/ATTACH]

 

Εγκατασταση

Τα γνωστα wipes και format system .

Μπορειτε ωστοσο να κανετε εγκατασταση μονο κανοντας wipe cache και wipe dalvik cache , για να μη χασετε τις ρυθμισεις σας , αλλα εγω προτιμω παντα full wipes και format system.

Enjoy

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Κριμα τελικα με τον next launcher βγηκε στο play store επι πληρωμης σημερα.

Κριμα ονειρο ηταν και παει...

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΚΑΝΑ ΠΑΤΑΤΑ ΜΕ ΤΟ SYGIC

Οποιος εβαλε το Black & Blue , θα δει οτι το sygic δεν ειναι η γνωστη version 11.6.2 , αλλα ειναι η τελευταια v12.1.3 .

Μ'αυτη τη version θα μπορειτε να κατεβασετε χαρτες μονο την πρωτη εβδομαδα , μετα τελος οι χαρτες ( μπορειτε να κατεβασετε οσους θελετε και να τους εχετε στο pc σας ) , αλλα ολα τ'αλλα μετα και το τελος της δοκιμης θα δουλευουν κανονικα )

 

Η Αλλιως , κανετε απεγκατασταση και βαζετε το sygic v11.6.2 που ειχατε απο το προηγουμενο ρομ.

 

ΔΙΟΡΘΩΘΗΚΑΝ τα λινκ στο προηγουμενο ποστ

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Κριμα τελικα με τον next launcher βγηκε στο play store επι πληρωμης σημερα.

Κριμα ονειρο ηταν και παει...

οι dev εχουν χασει τα μυαλα τους τελειως;;;;

android φιλοσοφια βρωμαει πολυ!!!

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Μηπως θα μπορουσατε να μου πειτε που αλλαζω το ονομα του κινητου σε τι συσκευη μεσα στο build prop αν δεν κανω λαθος ετσι ωστε να παιζει τα παιχνιδια?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.είμαι νέος στο forum.πήγα να κάνω αναβάθμιση το u8800pro από 2.3.5 σε 4.όλα πήγαιναν καλά μέχρι που μου έπεσε κάτω και βγήκε η μπαταρία.εκεί διακόπηκε η αναβάθμιση και από τότε δεν μπαίνει ούτε καν στο factory reset με το volume + και το button on/off.ανοίγει το logo της huawei και μετά μια ροζ οθόνη.σας παρακαλώ βοηθείστε με!ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Μηπως θα μπορουσατε να μου πειτε που αλλαζω το ονομα του κινητου σε τι συσκευη μεσα στο build prop αν δεν κανω λαθος ετσι ωστε να παιζει τα παιχνιδια?

Ευχαριστω

 

Ειναι ετοιμο , μην πειραξεις τιποτα , παιζεις παιχνιδια κανονικα

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο κανει φιλε μου.

θα το βαλεις στην πριζα και θα πατησεις αμεσως και τα δυο volume με το power ,μα αμεσως ομως,αλλοως θα σε βγαλει σε ροζ οθονη παλι

ισως ετσι ξαναξεκινησει η αναβαθμιση

Link to comment
Share on other sites

βαλε στον φακελο dload της εξωτερικης sd μονο το step 2 απο Β572 αφου το μετονομασεις σε UPDATE.APP απο UPDATE_g. APP

EAN ΔΕΝ.....αστο για λιγο ησυχο και αργοτερα ξαναπροσπαθησε χωρις μπαταρια παντα

ειναι λιγο ιδιοτροπο το κινητος μας:p

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Απαραίτητη προϋπόθεση για να ξεκινήσει η αναβάθμιση είναι να υπάρχει στην κάρτα μνήμης ο φάκελος dload με το αρχείο αναβάθμισης.

Αν αυτό ισχύει, δοκίμασε να βγάλεις τη μπαταρία και να συνδέσεις τη συσκευή με το pc ενώ είναι απενεργοποιημένη, κρατώντας πατημένα τα πλήκτρα έντασης.

Link to comment
Share on other sites

το εκανα ξανα οπως ειπε ο φιλος πιο πριν.εκανε συνεχεια απο εκει που σταματησε.θα δω τι θα γινει σε λιγο.ευχαριστω πολυ.

 

Εγινε!!!! χιλια ευχαριστω!!!!

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

το εκανα ξανα οπως ειπε ο φιλος πιο πριν.εκανε συνεχεια απο εκει που σταματησε.θα δω τι θα γινει σε λιγο.ευχαριστω πολυ.

 

Εγινε!!!! χιλια ευχαριστω!!!!

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

:)

εαν καταλαβα καλα εισαι σε ics?

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου.ειδα και αυτο για το root για να περασω ενα αρχειο απο το hisuite αλλα το link που δινει ενας φιλος εδω δεν υπαρχει πλεον.
Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου.ειδα και αυτο για το root για να περασω ενα αρχειο απο το hisuite αλλα το link που δινει ενας φιλος εδω δεν υπαρχει πλεον.

τα παντα απο τον pika

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1736650

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...