Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα εκανα και αυτα περασα και το δικο σου playstore αλλα και εκανα εκκαθαριση δεδομενων και εκαθαριση προσωρινης μνημης το εκανα και reboot παλι τα ιδια
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Τα εκανα και αυτα περασα και το δικο σου playstore αλλα και εκανα εκκαθαριση δεδομενων και εκαθαριση προσωρινης μνημης το εκανα και reboot παλι τα ιδια

Δεν βαζεις το δικο σου ρομ , μηπως εχει καποιο θεμα το clockwork backup.

δεν εχει ακουστει απο κανεναν να εχει προβλημα με το playstore.

Link to comment
Share on other sites

εχει ακουστει απο πολλους απο οτι βλεπω οχι για τη δικια σου ρομ αλλα γενικως με τη νεα εκδοση playstore εχει θεματα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2002522&page=3 διαβασα πολλα αρθρα afoy googlαρισα και ειδα λενε ειναι θεμα της google το συγκεκριμενο προβλημα

 

ενταξει μετα απο πολυ google it και διαβασμα βρηκα τη λυση επειδη εγω το gmail account μου δεν μπορουσα να το σβησω επειδη ειναι συνδεμενο με πολλα προγραμματα και για να γλιτωσω την επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων απλα περασα ενα ακομα account και κατευθειαν ενιωσε για οποιον του τυχει αναλογη περιπτωση να ξερει

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω , δεν μου κανει νουμερα το μαρκετ , ολα ειναι μια χαρα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Χθες έβαλα μετά απο τα 4 wipes και format τη Horsemageddon BB. Μετά απο το boot κάνω : 1. register το wifi μου. 2. Ανοιξα bluetooth κλπ ωστε να γεμισει το status bar. Το κοκκινο εικονιδιο με το μπαλονακι δεν εμφανίστηκε.....Μετά τρέχω το notification toggle και αρχιζω να διαλεγω στα αριστερα κουτιά wifi,bluetooth gps και ξαφνικα εμφανιστηκε. Αφαιρούσα ένα τικ εξαφανιζόταν προσεθετα ενα τικ στα αριστερα τετραγωνα ξαναεμφανιζοταν. Αυτή είναι η αναπαραγωγή του bug. Η λύση όμως δεν ξέρω.

Νομίζω ότι το bug είναι είτε στα εικονίδια του status bar, είτε κάτι φταίει με το notification toggle.

To έχω αφήσει ετσι και βλέπουμε.

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Χθες έβαλα μετά απο τα 4 wipes και format τη Horsemageddon BB. Μετά απο το boot κάνω : 1. register το wifi μου. 2. Ανοιξα bluetooth κλπ ωστε να γεμισει το status bar. Το κοκκινο εικονιδιο με το μπαλονακι δεν εμφανίστηκε.....Μετά τρέχω το notification toggle και αρχιζω να διαλεγω στα αριστερα κουτιά wifi,bluetooth gps και ξαφνικα εμφανιστηκε. Αφαιρούσα ένα τικ εξαφανιζόταν προσεθετα ενα τικ στα αριστερα τετραγωνα ξαναεμφανιζοταν. Αυτή είναι η αναπαραγωγή του bug. Η λύση όμως δεν ξέρω.

Νομίζω ότι το bug είναι είτε στα εικονίδια του status bar, είτε κάτι φταίει με το notification toggle.

To έχω αφήσει ετσι και βλέπουμε.

Με το gps δηλαδη εμφανιζεται ? Η με οτι βαλεις μετα απο τα πρωτα δυο widget ?

Δοκιμασες καποια αλλη εφαρμογη για power widget , να δεις αν κανει το ιδιο ?

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Εμφανιζεται μετα απο εμφανιση καποιου αριθμου εικονιδιων στο status bar. Ισως υπαρχει κρυμμενο και παρασερνεται προς το ονομα του παροχου τηλεφωνιας. Επισης να γυρισουμε τον προσανατολισμο σε landscape, αυτο εξαφανιζεται παρολο που στο portrait φαινοταν.
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Εμφανιζεται μετα απο εμφανιση καποιου αριθμου εικονιδιων στο status bar. Ισως υπαρχει κρυμμενο και παρασερνεται προς το ονομα του παροχου τηλεφωνιας. Επισης να γυρισουμε τον προσανατολισμο σε landscape, αυτο εξαφανιζεται παρολο που στο portrait φαινοταν.

δοκιμασα να σβησω το κοκκινο κυκλακι απο το framework

δοκιμασε αυτο το zip ... http://www.mediafire.com/download.php?54b5uc7d8a8rzl7

φλασαρε απο recovery , κατευθειαν , χωρις wipes.

αμα δεν παει καλα , φλασαρε το ιδιο που ειχες ... http://www.mediafire.com/download.php?cxw33t5ukdh7cfw

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα. Δεν μπουταρε κολλουσε στη οθονη του nexus με τα χρωματιστα κομματια. Μπηκα ρεκοβερυ και εβαλα παλι το theme.zip. τωρα ειμαι στα ιδια
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω τι μπορει να φταιει ..

Θα το κοιταξω παλι ...

Link to comment
Share on other sites

 

Αντιγραφη του TSF Shell μου φαινεται(δεν το δοκιμασα ακομα). Ποση μνημη καταναλωνει Sofokla?

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αντιγραφη του TSF Shell μου φαινεται(δεν το δοκιμασα ακομα). Ποση μνημη καταναλωνει Sofokla?

 

25mb.

Ειναι beta ακομη, αλλα δειχνει πολλα υποσχομενος

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Next launcher σοφο , δυναμη .

Αληθεια , δοκιμαστε τον , μετα την ολοκληρωση του , θα μιλαμε ολοι γι'αυτον .

Δεν μου αρεσε , που για να ανοιξει θελει να κανεις share .

Ολα δουλευαν απιθανα , μονο στην επιλογη για shortcut στην οθονη , μου εβγαζε κινεζικα τον τιτλο στο popup.

Ηθελα να εχεις επιλογη στο dock να βαζεις οτι θες εσυ επανω , αλλα οπως λες ειναι beta (v 0.2 ) και εχει δρομο ακομα.

Παντως οτι εχει επανω του μεχρι τωρα και δουλευει ρολοι και ειναι εξαιρετικο.

Μπραβο τους.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση θέλω να κάνω δεν έχει καμιά σχέση με το Modding οποίος ξέρει και θέλει ας μου πει :D

ψάχνω μια εφαρμογή TVcontrol αλλά όχι για smart tv που να ζητάει ίντερνετ και ip για παλιές tv

Link to comment
Share on other sites

να σας ρωτησω εσας που δοκιμασατε το next launcher σε συγκριση με τον tsf launcher ο next launcher τρωει περισσοτερη ή λιγοτερη μνημη?
Link to comment
Share on other sites

να σας ρωτησω εσας που δοκιμασατε το next launcher σε συγκριση με τον tsf launcher ο next launcher τρωει περισσοτερη ή λιγοτερη μνημη?

25 mb , λεει ο σοφο , εγω ομως ποτε δεν κοιταω ποσα mb τρωει ο launcher .

Παει ανετα στο τηλ.. μας ο οποιοσδηποτε launcher .

Δοκιμασε τον tzivas , ειναι απιθανος και φοβερα smooth .

Μολις ολοκληρωθει θα ειναι απο τους καλυτερους launche.

Link to comment
Share on other sites

εχω περασει ήδη τον next launcher beta 4 και με τα shortcuts μαλλον φτιαξανε τα bug.

Αλλα θα ηθελα να εχω την επιλογη μεγεθους των main screens και την επιλογη οσα αντικειμενα θελω να βαζω στην dock bar και καθετη κυλιση με 4d effects στο συρταρι εφαρμογων, τους τα εγραψα και τους τα εστειλα αυτα μαζι και με την παρακληση αν μπορουν να βαλουν και καποια 3d widgets για μηνυματα επαφες και facebook κατα τα αλλα ομως ειναι πολυ ωραιος launcher πραγματικα.

Αν ανεβει και sto playstore free θα γινει παταγος και θα ξεχαστουν ολοι οι αλλοι launchers χαλαρα μεσα σε 2 μηνες το πολυ, ισα ισα μεχρι να διαδοθει παντου το νεο.

Link to comment
Share on other sites

Αχα , σου ειπα οτι θα σ'αρεσει ...

Ειναι φοβερος , θα τους γραψω κι εγω , φαντασου να τελειοποιηθει ..

Link to comment
Share on other sites

καλισπερα πεδια..θα ιθελα μια βοειθια ξερετε αν εχει βγει καπια ROM jelly bean 4,1 για το huawei deos x5 pro? γιατι ψαχνω και δεν βρισκω τιποτα..ευχαριστω πολι
Link to comment
Share on other sites

καλισπερα πεδια..θα ιθελα μια βοειθια ξερετε αν εχει βγει καπια ROM jelly bean 4,1 για το huawei deos x5 pro? γιατι ψαχνω και δεν βρισκω τιποτα..ευχαριστω πολι

 

Θα βρείς στο XDA εδώ --> http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1466

Είναι όμως ακόμα σε φάση developing οπότε έχουν προβληματάκια. Αν ψάχνεις για 100% λειτουργική rom δεν σου κάνουν αυτές.

Link to comment
Share on other sites

BTW για οσους δεν μπαινουν στο XDA εχουμε Honor port B930 εδω:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1999454

και μια last CM10 Εδω:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1815568

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Pikachukaki, ποιά θεωρείς την πιό σταθερή(απο άποψη λιγότερων προβλημάτων) απο τις τρέχουσες 4.0+, αλλά και μεταξύ αυτών που συνεχίζουν να "συντηρούνται" γιατί απο ότι διάβασα άλλαξες στρατόπεδο. Προδότη.:p

 

P.S: Ευχαριστούμε για τον χρόνο που αφιέρωσες αλλά προπάντων για το μεράκι σου να μάθεις τα ενδότερα των android rom.:) Καλή συνέχεια με το επόμενο κινητό σου.;)

Link to comment
Share on other sites

Για οσους φορανε Κalo. Τρεχετε καποιο scipt? kickasskernel... κ.τ.λ.? Ή εχετε αντικαταστησει το libsqilte.so? Ή εχετε καποιον αλλο kernel? Σε antutu ποσο ειναι το database IO σας? Δεν ειναι δυνατον να εχω 110 ποντους. Σας ευχαριστω προκαταβολικα. Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

σοου γουατ;

 

δεν τρεχω τιποτα απο αυτα ομως και ειδικα antutu αλλα αμα εχεις προβλημα να το τρεξω

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...