Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Και ποια είναι αυτή; :)

 

χιλλια συγγνωμη στη βιασυνη μου ξεχασα να κανω επικολληση το λινκ απο το anreboot την εφαρμογη που ανακαλυψα οταν φορεσα μια απο τις παλιες kalo πριν μηνες

 

τελικα μετα απο αλλαγες πολλων launchers εχω καταληξει προς το παρον στον tft.

Περιεργος και δυσκολος launcher μεχρι να τον μαθεις δεν λεω πρεπει να χαζεψεις πολλα βιντεακια μεχρι να τον μαθεις αλλα τρελα φοβερες δυνατοτητες κυριως το λασσο κατι πρωτογνωρο αλλα πολυ χρησιμο και η ευκολια για πολλων ειδων διαφορετικες συντομευσεις και καρτελες που εχει απο το πλαι και προσθετεις και αφαιρεις οτι γουσταρεις και το κερασακι στη τουρτα η τρισδιαστατη οψη

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

το Ann Reboot,το χει μεσα η rom..!

 

χιλλια συγγνωμη στη βιασυνη μου ξεχασα να κανω επικολληση το λινκ απο το anreboot την εφαρμογη που ανακαλυψα οταν φορεσα μια απο τις παλιες kalo πριν μηνες

 

Ναι, ευχαριστώ, το έχω δει το AnReboot. Όπως και αυτό (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.liveov.rebooter&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5saXZlb3YucmVib290ZXIiXQ..) που κάνει Hot Reboot. Αλλά ήθελα κάτι στο Power Menu επειδή γλυκάθηκα με την CM 10 που είχα.

 

Κάτι άλλο. Μήπως ξέρει κανείς widget όπως το Photo Gallery που είχε η JB (και η ICS νομίζω) που σου δείχνει τις φωτογραφίες; Μπορούσες να κάνεις και scroll και να βλέπεις ένα folder με φωτογραφίες στο widget. Δεν ξέρω αν γίνεται αυτό στο 2.3, τον Holo Launcher έχω. Είχε και η Sony ένα παρόμοιο (Photos and Videos) αλλά δεν βρίσκω κάτι στο market... Το widget μπορεί να γίνει port για Gingerbread;

Edited by mindtrapper
Link to comment
Share on other sites

Ναι, ευχαριστώ, το έχω δει το AnReboot. Όπως και αυτό (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.liveov.rebooter&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5saXZlb3YucmVib290ZXIiXQ..) που κάνει Hot Reboot. Αλλά ήθελα κάτι στο Power Menu επειδή γλυκάθηκα με την CM 10 που είχα.

 

Κάτι άλλο. Μήπως ξέρει κανείς widget όπως το Photo Gallery που είχε η JB (και η ICS νομίζω) που σου δείχνει τις φωτογραφίες; Μπορούσες να κάνεις και scroll και να βλέπεις ένα folder με φωτογραφίες στο widget. Δεν ξέρω αν γίνεται αυτό στο 2.3, τον Holo Launcher έχω. Είχε και η Sony ένα παρόμοιο (Photos and Videos) αλλά δεν βρίσκω κάτι στο market... Το widget μπορεί να γίνει port για Gingerbread;

 

δεν ξερω αλλα γιατι δεν δοκιμαζεις το jelly bean launcher απο το μαρκετ μηπως και εχει τα widget που ζητας

Link to comment
Share on other sites

τελικα μετα απο αλλαγες πολλων launchers εχω καταληξει προς το παρον στον tft.

Περιεργος και δυσκολος launcher μεχρι να τον μαθεις δεν λεω πρεπει να χαζεψεις πολλα βιντεακια μεχρι να τον μαθεις αλλα τρελα φοβερες δυνατοτητες κυριως το λασσο κατι πρωτογνωρο αλλα πολυ χρησιμο και η ευκολια για πολλων ειδων διαφορετικες συντομευσεις και καρτελες που εχει απο το πλαι και προσθετεις και αφαιρεις οτι γουσταρεις και το κερασακι στη τουρτα η τρισδιαστατη οψη

TSF θελεις να πεις. Κι εγω αυτον εχω οπως ελεγα και πιο πριν. Το σπαστικο του ειναι οτι καταναλωνει πολυ μνημη ρε ****το. Κατα τα αλλα τα σπαει.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

TSF θελεις να πεις. Κι εγω αυτον εχω οπως ελεγα και πιο πριν. Το σπαστικο του ειναι οτι καταναλωνει πολυ μνημη ρε ****το. Κατα τα αλλα τα σπαει.

 

 

ναι αυτον εννοω παρα πολυ καλος κατι με εχει πιασει αυτες τις μερες με τη κεκτυμενη ταχυτητα

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι σιγουρος αν πιασει το downgrade , κατευθειαν απο kalo .

Αλλα το downgrade απο gb σε froyo ειναι 2 στεπ , οχι ενα.

Στη προηγουμενη σελιδα , στο ποστ 6849 εχω το λινκ για το thread του tzivas που εχει μεσα λινκ και οδηγιες .

Θα βρεις και αλλες οδηγιες μεσα στο pdf .

 

Τη πατησα , με προλαβε ο manager , αχαχα.

 

Αν εχει atmel δεν θα δουλεψει το clockworkmod backup , επειδη ο φιλος echelon θα προερχεται απο downgrade

Το backup αυτο δουλευει μονο σε οσους ΔΕΝ εχουν αναβαθμισει.

Ο echelon θα πρεπει να φλασαρει κανονικα το ρομ μετα το downgrade.

 

Επισης

Αναβαθμιστηκε ο ΑDW launcher , στο μαρκετ , ριξτε του μια ματια , εχει κανει δυνατο update.

 

Τα έχω βρει λίγο σκούρα στο downgrade από Kalo σε official 2.3. Βασικά ακολουθώντας τις οδηγίες του tziva, περνάω τα UPDATE.APP στην sd και κάνω εκκίνηση με volume-/+ power χωρίς μπαταρία και μπαίνει σε ροζ οθόνη. Μόνο με volume +/ Power ξεκινά κανονικά να φορτώνει kalo. Mε volume + / Power με μπαταρία, μπαίνει σε custom recovery αλλά από εκεί δεν μπορώ να εγκαταστήσω update παρά μόνο τύπου .zip. Δοκίμασα να περάσω ένα παλιό image του official recovery. Τα ίδια και εκεί. Μπαίνει σε system recovery μόνο με μπαταρία και Volume + / Power και από κει update from sd card και μετά κάνει abort. Δεν συζητώ καν για update από το μενού, μιας και κάνει απλά ένα σκέτο restart. Δοκίμασα με άλλο gingerbread file, μέχρι και απευθείας σε official froyo δοκίμασα, δεν ξεκινά με τίποτα. Τόσες φορές έχω κάνει update, δεν καταλαβαίνω τι πάει λάθος τώρα

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω βρει λίγο σκούρα στο downgrade από Kalo σε official 2.3. Βασικά ακολουθώντας τις οδηγίες του tziva, περνάω τα UPDATE.APP στην sd και κάνω εκκίνηση με volume-/+ power χωρίς μπαταρία και μπαίνει σε ροζ οθόνη. Μόνο με volume +/ Power ξεκινά κανονικά να φορτώνει kalo. Mε volume + / Power με μπαταρία, μπαίνει σε custom recovery αλλά από εκεί δεν μπορώ να εγκαταστήσω update παρά μόνο τύπου .zip. Δοκίμασα να περάσω ένα παλιό image του official recovery. Τα ίδια και εκεί. Μπαίνει σε system recovery μόνο με μπαταρία και Volume + / Power και από κει update from sd card και μετά κάνει abort. Δεν συζητώ καν για update από το μενού, μιας και κάνει απλά ένα σκέτο restart. Δοκίμασα με άλλο gingerbread file, μέχρι και απευθείας σε official froyo δοκίμασα, δεν ξεκινά με τίποτα. Τόσες φορές έχω κάνει update, δεν καταλαβαίνω τι πάει λάθος τώρα

Βεβαιωσου πως εχεις χυμα στην sd το φακελο dload με τα update.app μεσα. (δηλαδη οχι σε αλλο φακελο μεσα). Επισης σιγουρεψε οτι πατας τα κουμπια σωστα για αρκετο χρονο. Πατα το vol+ μαζι με το vol- , κρατατα και μετα πατα και το power button.

Εγω δεν αφηνω ποτε διπλες εφαρμογες.

Καθε φορα που αναβαθμιζεται το μαρκετ η καποια εφαρμογη που εχω στο system , μετα την μετακινω απο το data/app στο system/app , και σβηνω την παλια , κανω εκκαθαριση dalvik με titanium ,και τελος.

Το μονο που δεν καταλαβαινω, ειναι πως ασενα δεν σου εκανε ενδιαμεσα αλλες ενημερωσεις το μαρκετ και σε παει απο 3.5.16 σε 3.9.16 ( εμενα αναβαθμιστηκε κι αλλεςφορες απο την 3.5.16 μεχρι την υπαρχουσα.

Το μαρκετ εννοειται οτι αναβαθμιζεται αυτοματα με το που θα τ'ανοιξεις.

Δοκιμασε και το tsf που ανεβασα ( τον εχω και μεσα στο τελευταιο πακετο εφαρμογων που ανεβασα ).

Τι αλλο να σου πω δεν ξερω , σ'εμενα δεν καταλαβαινει καμμια paid εφαρμογη , και στο μαρκετ τις δειχνει σαν "εγκατεστημενη" , το μονο που δεν γινεται ειναι να ενημερωσει μια paid app , το μαρκετ ( λογικο αυτο ).

Μπορει να μη στο εδωσα να το καταλαβεις καλα. Το μαρκετ μου εκανε ενδιαμεσες ενημερωσεις. Απλως ειπα οτι αν κανεις καταργηση ενημερωσεων σε παει στη 3.5.19.

Αφου επαιξα λιγο με τα permissions καποιων εφαρμογων ολα καλα προς το παρων.

Πηγα να μετακινησω τον TSF απο το data/app στο system/app και μετα δεν τον εβλεπε και το κινητο ηταν αχρηστο. Το συνεδεσα στον υπολογιστη και με το HiSuite τον απεγκατεστησα για να μην τον ψαχνει και κανει force close και παλι απο την αρχη αυτη η loopα. (Ενοειται πως εχω αλλους δυο launchers εγκατεστημενους αλλα οταν δεν εβλεπε τον TSF μετα την μετακινηση δε με προετρεπε να χρησιμοποιησω ενα απο αυτους). Οι εφαρμογες εκκινουν γρηγοροτερα αν ειναι στον system/app?

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

@echelon

Βαζε τα update app , ενα ενα στο φακελο dload , χωρις να τα μετονομαζεις.

Θελει και λιγο τυχη να το πετυχεις , ισως να κρατας λιγοτερο χρονο τα 3 κουμπια.

ο καθενας εχει τον τροπο του , το βασικο που θα κοιτας ειναι να εχεις παντα μπαταρια για να μη ξεμεινεις η να το κανεις με το usb η καλωδιο.

Να δοκιμασεις και απο kalo σε gb , πρωτα το στεπ 1 και μετα το 2 , (μη πας κατευθειαν με στεπ 2 απο kalo σε gb ).

 

@tupac

Ετσι εξηγειται , μενει η version 3.5.19 που εχεις στο system.

Tον tsf , πρωτα τον κανεις εγκατασταση και μετα τον μετακινεις , ετσι ? Γιατι αν τον βαλεις κατευθειαν στο system/app και δωσεις permissions τοτε δεν θα δουλεψει.

Για το αν τρεχουν γρηγοροτερα οι εφαρμογες στο system δεν το ξερω ...

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Τα έχω βρει λίγο σκούρα στο downgrade από Kalo σε official 2.3. Βασικά ακολουθώντας τις οδηγίες του tziva, περνάω τα UPDATE.APP στην sd και κάνω εκκίνηση με volume-/+ power χωρίς μπαταρία και μπαίνει σε ροζ οθόνη. Μόνο με volume +/ Power ξεκινά κανονικά να φορτώνει kalo. Mε volume + / Power με μπαταρία, μπαίνει σε custom recovery αλλά από εκεί δεν μπορώ να εγκαταστήσω update παρά μόνο τύπου .zip. Δοκίμασα να περάσω ένα παλιό image του official recovery. Τα ίδια και εκεί. Μπαίνει σε system recovery μόνο με μπαταρία και Volume + / Power και από κει update from sd card και μετά κάνει abort. Δεν συζητώ καν για update από το μενού, μιας και κάνει απλά ένα σκέτο restart. Δοκίμασα με άλλο gingerbread file, μέχρι και απευθείας σε official froyo δοκίμασα, δεν ξεκινά με τίποτα. Τόσες φορές έχω κάνει update, δεν καταλαβαίνω τι πάει λάθος τώρα

 

Kατι για εμενα που με ειχε φερει σκαλωματα αν η sd card ήταν μεγαλυτερη των 2gb. Mονο με sd των 2gb λειτουργουσε το downgrade και upgrade αφου το τελειωσεις και μετα βάλε οτι χωρητικοτητας γουσταρεις.

Οπως είπαν και τα παιδια πάνω τη ροζ οθονη στη πεταει αν τα αρχεια update.app δεν ειναι μεσα στο φακελο dload πρεπει υποχρεωτικα να ειναι μεσα σε εκεινο το φακελο οπωσδηποτε αλλιως δεν προκειται ποτε να δουλεψει ειναι νομος αυτο.

Kαι πολυ προσοχη αν τα κανεις πρωτα στεπ1 και μετα στεπ2 δηλαδη πρωτα να βαλεις το μικρο update.app κανει το update και μετα αφου τελειωσει σβηνεις το κινητο και βαζεις το μεγαλο αρχειο και τα 2 ξεχωρα οταν τα βαλεις στο φακελο dload θα πρεπει να εχουν την ονομασια update.app

Aν θελεις να τα βαλεις και τα 2 μαζι να τα κανεις με τη μια, τοτε το ενα θα λεγεται update.app και το αλλο update_g.app

Αν εχεις αλλη απορια εδω ειμαστε να βοηθησουμε αν το μαθεις μια φορα μετα ειναι γελοιο μην φοβασαι κανεις μας δεν τα ηξερε και εμενα τα παιδια εδω μεσα με βοηθησανε κυριως αυτοι που τους εχω special thanks στον οδηγο με βοηθησανε πολυ και ο οδηγος πανω στις οδηγιες τους γραφτηκε για να βοηθησει ολους τους νεους και μη οσο γινεται

Link to comment
Share on other sites

Kατι για εμενα που με ειχε φερει σκαλωματα αν η sd card ήταν μεγαλυτερη των 2gb. Mονο με sd των 2gb λειτουργουσε το downgrade και upgrade αφου το τελειωσεις και μετα βάλε οτι χωρητικοτητας γουσταρεις.

Οπως είπαν και τα παιδια πάνω τη ροζ οθονη στη πεταει αν τα αρχεια update.app δεν ειναι μεσα στο φακελο dload πρεπει υποχρεωτικα να ειναι μεσα σε εκεινο το φακελο οπωσδηποτε αλλιως δεν προκειται ποτε να δουλεψει ειναι νομος αυτο.

Kαι πολυ προσοχη αν τα κανεις πρωτα στεπ1 και μετα στεπ2 δηλαδη πρωτα να βαλεις το μικρο update.app κανει το update και μετα αφου τελειωσει σβηνεις το κινητο και βαζεις το μεγαλο αρχειο και τα 2 ξεχωρα οταν τα βαλεις στο φακελο dload θα πρεπει να εχουν την ονομασια update.app

Aν θελεις να τα βαλεις και τα 2 μαζι να τα κανεις με τη μια, τοτε το ενα θα λεγεται update.app και το αλλο update_g.app

Αν εχεις αλλη απορια εδω ειμαστε να βοηθησουμε αν το μαθεις μια φορα μετα ειναι γελοιο μην φοβασαι κανεις μας δεν τα ηξερε και εμενα τα παιδια εδω μεσα με βοηθησανε κυριως αυτοι που τους εχω special thanks στον οδηγο με βοηθησανε πολυ και ο οδηγος πανω στις οδηγιες τους γραφτηκε για να βοηθησει ολους τους νεους και μη οσο γινεται

 

Ευχαριστώ για όλες τις συμβουλές. Δεν ξέρω τι πάει στραβά και κόλλησα. Έχω αναβαθμίσει στο παρελθόν από froyo σε gingerbread, από gingerbread σε icecream, έκανα root και μετά υποβάθμισα από icecream σε gingerbread, και με custom recovery σε kalo. Οπότε δεν θα πρεπε να κολλάω σε κάτι τόσο βασικό. Πάντα είχα κάρτα 8 gb και δεν έχω πρόχειρη κάποια μικρότερη. Βασικά η απορία μου είναι η εξής. Όταν εγκαθιστούσα custom recovery για να πάω από froyo σε gingerbread (λόγω του προβλήματος τότε με τα wipes και το χαμένο χώρο), μετά την εγκατάσταση του νέου official rom, ο φάκελος image αντικαθίστανται με το κανονικό android recovery. Τώρα βέβαια που είχα custom rom kalo, στο image παρέμεινε το custom recovery. Αυτό έχει κάποια σημασία; Στο custom recovery δεν βρίσκω καμία επιλογή για χειροκίνητη έναρξη αναβάθμισης, παρά μόνο επιλογές για zip. Και με το official image που δοκίμασα, τζίφος.

Με τα πολλά, έκανα επανεγκατάσταση το rom του kalo, και τα widget επανήλθαν (ποιος ξέρει για πόσο) . Μετά έβαλα τον wp8 launcher (την έκδοση 1.10) και δείχνει super.

 

http://s12.postimage.org/sf3dqjrvx/2012_11_10_01_32_21_578.png

 

http://s7.postimage.org/t0mw53cy3/2012_11_10_01_37_52_002.png

Edited by echelon2011
Link to comment
Share on other sites

Οκ echelon .

Καλα εκανες και ξαναεβαλες το ρομ που ειχες.

Το horse μπορεις να το δοκιμασεις κι ετσι οπως εισαι ( θα εχεις reboot μετα απο τη χρησιμοποιηση της καμερας , κατα τ'αλλα θα δουλευει κανονικα ).

Αφηνεις γι αλλη φορα τα downgrade ( μη το ζοριζεις κιολας ).

Μπορει να εχει σημασια και το recovery , αλλα απ'οτι καταλαβα ουτε σε official gb δεν καταφερες να πας.

Τεσπα θελει αρκετες προσπαθειες μεχρι να βρεις το κολπο του .

 

Εγω ειμαι με ΑDW launcher EX v1.3.3.7 build 45 .

Ομορφιες εχει το τελευταιο update του adw και προς το παρον , μ'αρεσει .

Επισης εβαλα και την εφαρμογη gallery ics απο το μαρκετ , μου αρεσε και εσβησα την gallery3d και μετακινησα την gallery ics στο system/app ( ειναι σουπερ και απιστευτα γρηγορη και smooth , δοκιμαστε την ) ... https://play.google.com/store/apps/details?id=com.moblynx.galleryics&hl=el

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για όλες τις συμβουλές. Δεν ξέρω τι πάει στραβά και κόλλησα. Έχω αναβαθμίσει στο παρελθόν από froyo σε gingerbread, από gingerbread σε icecream, έκανα root και μετά υποβάθμισα από icecream σε gingerbread, και με custom recovery σε kalo. Οπότε δεν θα πρεπε να κολλάω σε κάτι τόσο βασικό. Πάντα είχα κάρτα 8 gb και δεν έχω πρόχειρη κάποια μικρότερη. Βασικά η απορία μου είναι η εξής. Όταν εγκαθιστούσα custom recovery για να πάω από froyo σε gingerbread (λόγω του προβλήματος τότε με τα wipes και το χαμένο χώρο), μετά την εγκατάσταση του νέου official rom, ο φάκελος image αντικαθίστανται με το κανονικό android recovery. Τώρα βέβαια που είχα custom rom kalo, στο image παρέμεινε το custom recovery. Αυτό έχει κάποια σημασία; Στο custom recovery δεν βρίσκω καμία επιλογή για χειροκίνητη έναρξη αναβάθμισης, παρά μόνο επιλογές για zip. Και με το official image που δοκίμασα, τζίφος.

Με τα πολλά, έκανα επανεγκατάσταση το rom του kalo, και τα widget επανήλθαν (ποιος ξέρει για πόσο) . Μετά έβαλα τον wp8 launcher (την έκδοση 1.10) και δείχνει super.

 

αν δεν ψηνεσαι για αλλους πειραματισμους δεκτον.αν εχεις ορεξη θα σε πω 2 πραγματακια ακομα ασε τα recovery ετσι οπως εχουν αν εισαι απο kalo οπως ειμουνα εγω παλιοτερα σε συνιστω να κανεις πρωτα τα 2 στεπ της Β572 εμενα με αυτην δουλεψα χωρις κολληματα για να πας σε official gingerbread αλλα θα τα κανεις κατα τη δικια μου προσωπικη εμπειρια πρωτα το ενα στεπ με το μικρο αρχειο μονο μεσα στο φακελο dload να κανει firmware update completed αφου τελειωσει και σβησει και παει να κανει εκκινηση βγαζεις το καλωδιο απο το usb(καλο ειναι να τα κανεις χωρις την μπαταρια μονο με το καλωδιο usb στο pc εμενα τουλαχιστον για εναν λογο που δεν μπορω να καταλαβω με μπαταρια δεν πετυχαινε ποτε)βγαζεις την καρτα κατευθειαν και προσθετεις το δευτερο μεγαλυτερο αρχειο (καθε φορα που θα βάζεις το πρωτο ή το δευτερο οτι ονομασια και να εχουν τα ονομαζεις εσυ update.app) αφου λοιπον κανεις αυτο πλεον και το κινητο σου εχει κανει κανονικη εκκινηση σε 2.3

official πλεον ξανακανεις τα ιδια βηματα για πριν για να περασεις τη Β025 ή Β026 και μετα αφου πετυχει αυτο περνας το recovery 5.0.27 και φλασαρεις μετα τα wipes την horsemageddon γιατι ετσι και αλλιως οταν περνας official rom ειτε 2.2 ειτε 2.3 το recovery και αυτο αυτοματως αλλαζει στο κλασσικο official. Βεβαια με τη Β572 με ειχε δουλεψει και το να βαλω και τα 2 αρχεια update.app και το αλλο σαν update_g.app μεσα στο φακελο dload και να επιλεξω απο ρυθμισεις - ρυθμισεις καρτας -software upgrade -sd card upgrade και ολα να γινουν αυτοματα και με μπαταρια κατευθειαν αλλα μετα απο 2.3 σε 2.2 οπωσδηποτε ο τροπος που αναφερω πιο πανω. Aυτα ελπιζω να σε βοηθησα

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι απο 521 σε καλο χωρις να κανω factory reset δεν εκανε format system με τιποτα

μολις το εκανα ολα καλα

μια καρτα των 8gb εχω παντα χωρις προβλημα ποτε

 

γνωμη:ολες οι ics ειναι χαλια προς το παρον

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι απο 521 σε καλο χωρις να κανω factory reset δεν εκανε format system με τιποτα

μολις το εκανα ολα καλα

μια καρτα των 8gb εχω παντα χωρις προβλημα ποτε

 

γνωμη:ολες οι ics ειναι χαλια προς το παρον

 

Σε ολες τις συσκευες η 4.0.3 ηταν χαλια, η 4.0.4 βελτιωσε λιγο τα πραγματα. Παντως η cm10 του ivan ετρεχε καλυτερα απο οποιαδηποτε rom εχω δοκιμασει. Αν δεν την παρατουσε και εφτιαχνε 2-3 bug που ειχε, θα ηταν αψογη.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

ουτεν καν sim δεν βλεπει,η οθονη εσβηνε στα καλα καθουμενα........το μονο που ειχε ηταν το smooth του καλο

για αυτο την παρατησε ο ivan,απελπιστηκε!

Link to comment
Share on other sites

ουτεν καν sim δεν βλεπει,η οθονη εσβηνε στα καλα καθουμενα........το μονο που ειχε ηταν το smooth του καλο

για αυτο την παρατησε ο ivan,απελπιστηκε!

 

Σε εμενα δουλευε μια χαρα, την κρατησα 3-4 μερες αλλα την εβγαλα γιατι δεν δουλευαν τα data. Επισης δεν δουλευε το led των ειδοποιησεων και κατι αλλα ψιλα που λυνονται αν ασχοληθει. Μιλαμε για σοβαρο ατομο με γνωσεις επιπεδου geno.

Δεν την παρατησε γι'αυτο. Ο τυπος κανει compile μια cm και μετα πανω σε αυτη κανει port την ShenDu με την οποια ασχολειται.

Ειχε φτιαξει και cm9 πανω στην οποια εφτιαξε την ShenDu 4.0, απλα την cm10 την εδωσε δημοσια γιατι τον ξετρυπωσε ο διαολος ο πικα και του το ζητησε (ειμαι σιγουρος οτι τον επρηξε :p ).

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

. Μιλαμε για σοβαρο ατομο με γνωσεις επιπεδου geno.

Δεν την παρατησε γι'αυτο. Ο τυπος κανει compile μια cm και μετα πανω σε αυτη κανει port την ShenDu με την οποια ασχολειται.

.

δεν τον ξερω τον κυριο αρα περι σοβαροτητας του δεν εχω γνωμη

αυτο που ξερω ειναι οτι η ρομ που δοκιμασα ηταν επιεικως χαλια,ουτε η εταιρια δεν εχει τοσο χαλια rom

θα με κανουν να παω σε nexus και δεν το θελω,πολλα τα λεφτα

Link to comment
Share on other sites

Ο ivan εβγαζε δυο cm10 ρομ μια κανονικη μια shendu απλα χαλαστικε με την cm10 γιατι την πηρε ο σακουρα και την εβγαλε για δικια του και σπαστικε...ο Ivan Ξερει πολλα κιλα απο compile Και coding απλα ειναι παιδακι σε σχεση με τον geno που ειναι καμια 30αρα και στα @@ του γιαυτο και απλα κανει Port πλεον την miui ασχετα αν το root παραμενει χαλασμενο απο τη πρωτη εκδοση...@akalos η cm10 ηταν και ειναι ακομα και τωρα πολυ καλυτερη σε σχεση με την μαμα ics την ρομ σου εισαι ο μονος που δεν την καταλαβαινε μηπως ειχες το κλασσικο προβλημα της cm10 με το pin??

@sofo το data δουλευει σε μενα πλεον με cosmote whats up απλα θελει λιγο ανοιγμα κλεισε το data μεχρι να σου δωσει το HDSPA οπως επεισης και μετα την 1.5.5 νομιζω οτι εφτιαξα τα led στα notification....τεσπα ειναι μια προιμη ρομ με το κακο τον κινεζων οτι για εναν αγνωστο λογο εχουν μονο τα sources της aurora γιαυτο και ειμασταν με το παλιο board του απλου x5 εδωσα στον ivan τα sources απο xperia T και Desire S που ειναι με το κανονικο μας board msm7x30 και οχι με του απλου msm 7630_surf που δεν υποστιριζεται απο την cyanogen θα διξει τωρα τη θα κανει παραπερα..εγω παντως προσωπικα μετραω 8ΚΣ για να τσιμπισω το lg nexus 4! ;P

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Σορρυ για το διπλο ποστ!

Το wallpaper τα σπαει ε;

@sofo δικο μου το as με data!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

.@akalos η cm10 ηταν και ειναι ακομα και τωρα πολυ καλυτερη σε σχεση με την μαμα ics την ρομ σου εισαι ο μονος που δεν την καταλαβαινε μηπως ειχες το κλασσικο προβλημα της cm10 με το pin??

μονο το pin;

δεν με διαβαζεις

ποια miui εχει ο geno;εαν και δεν φευγω απο καλο!

Link to comment
Share on other sites

μονο το pin;

δεν με διαβαζεις

ποια miui εχει ο geno;εαν και δεν φευγω απο καλο!

 

μια miui v4 της κακιας ωρας, κατσε οπως εισαι.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

μια miui v4 της κακιας ωρας, κατσε οπως εισαι.

 

Κανονικα!το πιν ειχαν μονο προβλημα εσενα πως γινεται να μην σου βλεπει καν την σιμ?

Προσωπικη αποψη οτι το κιν εχει πεθανει προ πολλου!κριμα αλλα αληθεια!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι με ΑDW launcher EX v1.3.3.7 build 45 .

Ομορφιες εχει το τελευταιο update του adw και προς το παρον , μ'αρεσει .

Επισης εβαλα και την εφαρμογη gallery ics απο το μαρκετ , μου αρεσε και εσβησα την gallery3d και μετακινησα την gallery ics στο system/app ( ειναι σουπερ και απιστευτα γρηγορη και smooth , δοκιμαστε την ) ... https://play.google.com/store/apps/details?id=com.moblynx.galleryics&hl=el

 

εχω και εγω τoν adw ex v1.3.3.7 που βλεπω αν ειναι ομως και build 45?

Link to comment
Share on other sites

Κανονικα!το πιν ειχαν μονο προβλημα εσενα πως γινεται να μην σου βλεπει καν την σιμ?

αφου ειναι μπαχαλομπαχαλο η ρομ,τι ρωτας;

το κινητο ειναι αστερι

android=ανωριμο =πολυ δουλεια ακομα=δεν φτανε οι συσκευες.

ics και jelly και μπουρδες,σκετη αποτυχια της google

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...