Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια υπαρχει κανενας αλλος τροπος για να σταματησω το Google Play να ανοιγει και να τρεχει οποτε θελει εκτος του freeze απο το Titanium? Βρησκει τις σπασμενες εφαρμογες και δε σε αφηνει να τις χρησιμοποιησεις. Πριν το update του Google Play, οταν ηταν στην εκδοση 3.5.16 ας πουμε, δε γινοταν αυτο.

 

Προσωπικα δεν εχω τετοιο θεμα ( δεν βρισκει οτι ειναι σπασμενες ).

Με το droidwall μπορεις να κανεις κατι γι'αυτο.

Με ποιες εφαρμογες εχεις προβλημα ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Προσωπικα δεν εχω τετοιο θεμα ( δεν βρισκει οτι ειναι σπασμενες ).

Με το droidwall μπορεις να κανεις κατι γι'αυτο.

Με ποιες εφαρμογες εχεις προβλημα ?

Δοκιμασα και το Permissions Denied και εβαλα στο Google Play να μην ελεγχει την αδεια της εφαρμογης, να μην γνωριζει την κατασταση του και να μην την αλλαζει. To ιδιο και στην καθε εφαρμογη. Θα δω και το droidwall.

Μου το κανει στο TSF Shell, στο Where's my water? στο Doodle Jump και στο Virtual Tennis. Τις τρεις τελευταιες της εκατεστησα μετα την αναβαθμιση του Google Play ενω στο πρωτο αρχισε να μου πεταει το μηνυματακι οτι δεν βρεθηκε η αδεια πριν λιγο καιρο. Πηγα στο Google Play και εκανα καταργηση του update και τωρα ειμαι με 3.5.16. Μεχρι τωρα καλα. Εσυ εχεις 3.9.16?

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα και το Permissions Denied και εβαλα στο Google Play να μην ελεγχει την αδεια της εφαρμογης, να μην γνωριζει την κατασταση του και να μην την αλλαζει. To ιδιο και στην καθε εφαρμογη. Θα δω και το droidwall.

Μου το κανει στο TSF Shell, στο Where's my water? στο Doodle Jump και στο Virtual Tennis. Τις τρεις τελευταιες της εκατεστησα μετα την αναβαθμιση του Google Play ενω στο πρωτο αρχισε να μου πεταει το μηνυματακι οτι δεν βρεθηκε η αδεια πριν λιγο καιρο. Πηγα στο Google Play και εκανα καταργηση του update και τωρα ειμαι με 3.5.16. Μεχρι τωρα καλα. Εσυ εχεις 3.9.16?

Πως γινεται απο την 3.5.16 να πηγαινεις στην 3.9.16 ( ειχε κι αλλες αναβαθμισεις το μαρκετ αναμεσα σ'αυτες τις δυο version ).

Τεςπα , εγω την 3.9.16 εχω , μηπως φταινε οι εφαρμογες ?? Το tsf που ανεβασα εχεις ??

Link to comment
Share on other sites

η Β521 δεν εχει το step 3 μεσα

λετε να φλασαρω της 572;

για να ενεργοποιησω καποια πραγματα ......

Link to comment
Share on other sites

Και εγω την 521 εχω ετοιμη να φλασαρω οταν ερθει το κινητο για να ξαναπαω σε ics!! Απ οτι καταλαβα ειναι πιο απλη στο περασμα κ εχει ενα στεπ μονο!
Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται απο την 3.5.16 να πηγαινεις στην 3.9.16 ( ειχε κι αλλες αναβαθμισεις το μαρκετ αναμεσα σ'αυτες τις δυο version ).

Τεςπα , εγω την 3.9.16 εχω , μηπως φταινε οι εφαρμογες ?? Το tsf που ανεβασα εχεις ??

Οταν πας ''Εφαρμογες'', ''Διαχειριση εφαρμογων'', ''Ολα'' και ανοιξεις το Google Play Store, σου εχει επιλογη ''Απεγκατασταση ενημερωσεων''. (Στα αγγλικα το εχω, μην σε ανησυχει η αποδοση μου στα ελληνικα). Αν την κανεις σε παει στη 3.5.16 αλλα απ'οτι ειδα οταν μπεις ξανα στο μαρκετ ενημερωνεται αυτοματα στην 3.9.16 και δε νομιζω οτι μπορουμε να κανουμε κατι γι'αυτο.

Το TSF ειναι δικο μου. Τελοσπαντων σε λιγο καιρο θα καταλαβω τι συμβαινει. Κανω διαφορες σπαστικες δοκιμες τωρα γιατι χρειαζεται να το κανω συνεχεια reboot.

Ασχετο: Εχω κολλησει με TSF Shell. Ειναι οτι πιο smooth εχω δοκιμασει και τωρα οι αλλοι lunchers μου φαινοται σα να laggαρουν. Μ'αρεσει και η επιλογη του να αλλαζεις την αναλυση των εικονιδιων. Να μην καταναλωνε και πολη RAM.......

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οταν πας ''Εφαρμογες'', ''Διαχειριση εφαρμογων'', ''Ολα'' και ανοιξεις το Google Play Store, σου εχει επιλογη ''Απεγκατασταση ενημερωσεων''. (Στα αγγλικα το εχω, μην σε ανησυχει η αποδοση μου στα ελληνικα). Αν την κανεις σε παει στη 3.5.16 αλλα απ'οτι ειδα οταν μπεις ξανα στο μαρκετ ενημερωνεται αυτοματα στην 3.9.16 και δε νομιζω οτι μπορουμε να κανουμε κατι γι'αυτο.

Το TSF ειναι δικο μου. Τελοσπαντων σε λιγο καιρο θα καταλαβω τι συμβαινει. Κανω διαφορες σπαστικες δοκιμες τωρα γιατι χρειαζεται να το κανω συνεχεια reboot.

Ασχετο: Εχω κολλησει με TSF Shell. Ειναι οτι πιο smooth εχω δοκιμασει και τωρα οι αλλοι lunchers μου φαινοται σα να laggαρουν. Μ'αρεσει και η επιλογη του να αλλαζεις την αναλυση των εικονιδιων. Να μην καταναλωνε και πολη RAM.......

Εγω δεν αφηνω ποτε διπλες εφαρμογες.

Καθε φορα που αναβαθμιζεται το μαρκετ η καποια εφαρμογη που εχω στο system , μετα την μετακινω απο το data/app στο system/app , και σβηνω την παλια , κανω εκκαθαριση dalvik με titanium ,και τελος.

Το μονο που δεν καταλαβαινω, ειναι πως ασενα δεν σου εκανε ενδιαμεσα αλλες ενημερωσεις το μαρκετ και σε παει απο 3.5.16 σε 3.9.16 ( εμενα αναβαθμιστηκε κι αλλεςφορες απο την 3.5.16 μεχρι την υπαρχουσα.

Το μαρκετ εννοειται οτι αναβαθμιζεται αυτοματα με το που θα τ'ανοιξεις.

Δοκιμασε και το tsf που ανεβασα ( τον εχω και μεσα στο τελευταιο πακετο εφαρμογων που ανεβασα ).

Τι αλλο να σου πω δεν ξερω , σ'εμενα δεν καταλαβαινει καμμια paid εφαρμογη , και στο μαρκετ τις δειχνει σαν "εγκατεστημενη" , το μονο που δεν γινεται ειναι να ενημερωσει μια paid app , το μαρκετ ( λογικο αυτο ).

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σορρυ που δεν απανταω δεν πολυμπαινω εδω πλεον γιατι οι περισσοτεροι ειστε με του γκαλεν το 3g αφου σου δουλευει και σε λιγες περιοχες θεος εισαι...αλλα ναι ειναι οντος τοσο δυσκολο τωρα φταινε τα ril απο την ics που εχει φταιει κατι αλλο το θεμα ειναι οτι οι κινεζοι παιζουν κανονικα με 3g Και δυσκολο να βρουμε ακρη...περιμενω Update απο ivan...το 720p αφου εκανα καμια 30αρια ρεσταρτ το εφτιαξα οπως και τα Notification led τωρα παλευω το προβλημα με το μαρκετ να βρω μια λυση αλλα δεν τη παλευω παω για υπνο αυριο τα υπολοιπα..απο εδω και περα περιμένω update απο Ivan στη shendu να του φαω τα libs ! :P
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Βαρεθηκα την ιστορια με τα χαμενα widget. Τωρα πια χανονται και χωρις επανεκινηση. Για downgrade απο kalo σε horse ποια ειναι η σωστη διαδικασια; μηπως kalo -> step 2 official 2.3 -> step 2 official 2.2 -> horsemagedon ; υπαρχει κατι πιο συντομο;
Link to comment
Share on other sites

Βαρεθηκα την ιστορια με τα χαμενα widget. Τωρα πια χανονται και χωρις επανεκινηση. Για downgrade απο kalo σε horse ποια ειναι η σωστη διαδικασια; μηπως kalo -> step 2 official 2.3 -> step 2 official 2.2 -> horsemagedon ; υπαρχει κατι πιο συντομο;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=343712

οχι δεν υπάρχει κατι πιο συντομο μπορεις αν θες να φλασαρεις κατευθειαν τη horsemageddon ετσι οπως εισαι αλλα εχω ακουσει θα εχεις κολληματα με την καμερα. Θα σε προτεινα ετσι όπως είσαι απο του kalo να περασεις τη Β572 και μετα τη Β025 ή Β026 και μετα περνας recovery 5.0.27 και τελος κανεις όλα τα γνωστα wipes και φλασαρεις τη Horsemaggedon όλα αυτά αν εχεις οθόνη Synaptics αν εχεις atmel όπως εγω θα πρεπει να κανεις τον τροπο οπως λεει ο γκαλεν 2 ή 3 σελίδες πιο πίσω λινκ για ολες τις official rom που χρειαζεσαι τα εχω στον οδηγο μου που σε παραπεμπω πανω πανω

Link to comment
Share on other sites

Βαρεθηκα την ιστορια με τα χαμενα widget. Τωρα πια χανονται και χωρις επανεκινηση. Για downgrade απο kalo σε horse ποια ειναι η σωστη διαδικασια; μηπως kalo -> step 2 official 2.3 -> step 2 official 2.2 -> horsemagedon ; υπαρχει κατι πιο συντομο;

Δεν ειμαι σιγουρος αν πιασει το downgrade , κατευθειαν απο kalo .

Αλλα το downgrade απο gb σε froyo ειναι 2 στεπ , οχι ενα.

Στη προηγουμενη σελιδα , στο ποστ 6849 εχω το λινκ για το thread του tzivas που εχει μεσα λινκ και οδηγιες .

Θα βρεις και αλλες οδηγιες μεσα στο pdf .

 

Τη πατησα , με προλαβε ο manager , αχαχα.

 

Αν εχει atmel δεν θα δουλεψει το clockworkmod backup , επειδη ο φιλος echelon θα προερχεται απο downgrade

Το backup αυτο δουλευει μονο σε οσους ΔΕΝ εχουν αναβαθμισει.

Ο echelon θα πρεπει να φλασαρει κανονικα το ρομ μετα το downgrade.

 

Επισης

Αναβαθμιστηκε ο ΑDW launcher , στο μαρκετ , ριξτε του μια ματια , εχει κανει δυνατο update.

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι σιγουρος αν πιασει το downgrade , κατευθειαν απο kalo .

Αλλα το downgrade απο gb σε froyo ειναι 2 στεπ , οχι ενα.

Στη προηγουμενη σελιδα , στο ποστ 6849 εχω το λινκ για το thread του tzivas που εχει μεσα λινκ και οδηγιες .

Θα βρεις και αλλες οδηγιες μεσα στο pdf .

 

Τη πατησα , με προλαβε ο manager , αχαχα.

 

Αν εχει atmel δεν θα δουλεψει το clockworkmod backup , επειδη ο φιλος echelon θα προερχεται απο downgrade

Το backup αυτο δουλευει μονο σε οσους ΔΕΝ εχουν αναβαθμισει.

Ο echelon θα πρεπει να φλασαρει κανονικα το ρομ μετα το downgrade.

 

Επισης

Αναβαθμιστηκε ο ΑDW launcher , στο μαρκετ , ριξτε του μια ματια , εχει κανει δυνατο update.

 

τον δοκιμασα τον adw ex τον χρησιμοποιουσα και μηνες τωρα πριν την αναβάθμιση και δεν ειδα μπορω να πω φοβερες διαφορες με πριν

δες αυτον αν θες να δεις ταχυτητα σε launcher αψογος εγω αυτον φοράω τωρα και λεει πολλα ψαχνω μπας και μπορεσω να βρω τον προ αλλα δυσκολα

 

 

έχω θεμα με πετάει μήνυμα "Το Google Talk απέτυχε να συνδεθεί. Εάν πρόκειται για λογαριασμό Εφαρμογών Google,επιβεβαιωστε οτι η υπηρεσια συζητησης ειναι ενεργοποιημενη για αυτον τον λογαριασμο." Με το εβγαλε και χθες και εκανα wipe και τα κλασικα και ξαναπερασα το clockwork mod και φτου και απο την αρχη περασα το gmail μου και μεχρι χθες κατεβασα απο μαρκετ ανετα σημερα ομως παλι αυτο το μηνυμα. Απο τη στιγμη που ξεκιναει να πεταει αυτο το μηνυμα δεν μπορω να κατεβασω τιποτα απο μαρκετ. εχει τυχει σε αλλον να με προτεινει κατι?

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

σε χανω tzivas , με τι γινεται αυτο ?, μολις αναβαθμιστηκε το zedge στο μαρκετ και δουλευει μια χαρα .
Link to comment
Share on other sites

σε χανω tzivas , με τι γινεται αυτο ?, μολις αναβαθμιστηκε το zedge στο μαρκετ και δουλευει μια χαρα .

 

λεω απο χθες που με πεταξε αυτο το προβλημα για καποιο λογο με το λογαριασμο μου gmail και δεν με αφηνε να κατεβασω τιποτα απο το μαρκετ δοκιμασα εκανα ολα τα wipe και περασα απο την αρχη τη ρομ οπως πριν με το clockwork.mod που με εχεις δωσει αλλα σημερα τα εκανε παλι τα ιδια δεν ξερω για ποιο λογο και που το googlarisa μονο μια απαντηση βρηκα απο ενα παλικαρι με samsung που του το εμφανισε και αυτου και εκανε wipe cache και clear data απο μαρκετ αλλα το δευτερο δεν ηξερα πως να το κανω οποτε τα εκανα ολα τα wipe και ξαναπερασα τη ρομ ελπιζω να δω στις επομενες μερες να μην εχω θεμα

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ξερω αυτο , πρεπει να μας πει καποιος που εχει βαλει το atmel cwm.

Ρυθμισεις/εφαρμογες/διαχειρηση εφαρμογων/ , βρες το μαρκετ και κανε εκκαθαρισση cache και δεδομενων ( αυτο εννοουσε αυτος με το samsung ).

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ξερω αυτο , πρεπει να μας πει καποιος που εχει βαλει το atmel cwm.

Ρυθμισεις/εφαρμογες/διαχειρηση εφαρμογων/ , βρες το μαρκετ και κανε εκκαθαρισση cache και δεδομενων ( αυτο εννοουσε αυτος με το samsung ).

 

ευχαριστω αν μου ξανατυχει θα το δοκιμασω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους...Παιζει να εχω ενα 6μηνο να παρακολουθησω το forum λογο πολυωρης απασχολησης :(

Την τελευταια φορα που ασχοληθηκα με το κινητο ειχα μεινει στην ρομ του καλο και συγκεκριμενα στην πορτ απο το χονορ την 2.3.6 εκδοση 3.0.2 με κατι tweak απο γκαλεν.(Ty gkalen)..Λοιπον οπως προειπα δεν εχω ιδεα ενα 6μηνο τωρα τι παιζει με το κινητο μας και τι αξιζει πλεον..Ποια ρομ μου προτεινεται πλεον απο 2.3.5 και πανω διοτι ορισμενες εφαρμογες δν υποστηριζουν froyo..?

Ακουσα κατι και για Παγωτο αλλα δεν εχω ιδεα τη γινεται..Παρακαλω τα φωτα σας και ευχαριστω εκ των προτερων!

Ερώτηση: Ορισμός της αναβάθμισης;

Απάντηση: Βγάλτε τα παλιά bug,και βάλτε καινούργια.:blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους...Παιζει να εχω ενα 6μηνο να παρακολουθησω το forum λογο πολυωρης απασχολησης :(

Την τελευταια φορα που ασχοληθηκα με το κινητο ειχα μεινει στην ρομ του καλο και συγκεκριμενα στην πορτ απο το χονορ την 2.3.6 εκδοση 3.0.2 με κατι tweak απο γκαλεν.(Ty gkalen)..Λοιπον οπως προειπα δεν εχω ιδεα ενα 6μηνο τωρα τι παιζει με το κινητο μας και τι αξιζει πλεον..Ποια ρομ μου προτεινεται πλεον απο 2.3.5 και πανω διοτι ορισμενες εφαρμογες δν υποστηριζουν froyo..?

Ακουσα κατι και για Παγωτο αλλα δεν εχω ιδεα τη γινεται..Παρακαλω τα φωτα σας και ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Δεν εχεις χασει και πολλα..!Κατι αποπειρες σε ics και jellybean αλλα οχι με πληρη λειτουργικοτητα.Ακομα οι πιο λειτουργικες ειναι του gkalen σε froyo και του kalo σε ginger.Επισης full λειτουργικη ειναι η cm7 με το edit του moihack αλλα σε performance δεν φτανει του kalo αν σε απασχολει αυτο.Ριξε μια ματια εδω http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1466

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Pika με density 200 που έχεις στη rom το market για να δουλέψει θέλει mod. Εγώ είχα βάλει το LCD Density Modder το οποίο έχει επιλογή για να σου κάνει patch το market apk. Μετά δούλευε ΟΚ, αλλά δεν ξέρω τι θα γίνει όταν κάνει update το market, αν μένει το mod ή αν θέλει πάλι patch.

 

Εγώ πήγα σε Kalo πάλι, μου τράβαγε κάτι FC μερικές φορές και μου την έσπαγε.

 

Απορία: Γίνεται σε Kalo να περάσουμε το Power Menu της Cyanogen; Θέλω να έχει reboot με options για recovery και screenshot. Αν έκανε και power off χωρίς επιβεβαίωση καλά θα ήταν.

Edited by mindtrapper
Link to comment
Share on other sites

@gkalen

Κατέβασα το πρωί το πακέτο εφαρμογών, χρησιμοποιώ ήδη δυο απο αυτές.

Τις μισές δεν τις ξέρω καν καθώς δεν κατεβάζω και πολλές αλλά είναι καιρός να τις μάθω.:D

 

Παιδιά έχω μια απορία, θέλω να παραγγείλω μια θήκη από amazon, συγκεκριμένα αυτή.

Ο πωλητής είναι ιδωτική εταιρία. Λοιπόν, τα έξοδα αποστολής πόσο μπορεί να είναι;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια απορία, θέλω να παραγγείλω μια θήκη από amazon, συγκεκριμένα αυτή.

Ο πωλητής είναι ιδωτική εταιρία. Λοιπόν, τα έξοδα αποστολής πόσο μπορεί να είναι;

 

1 λίρα είναι, περίπου 1.25 ευρώ. Αν πας την παραγγελία μέχρι τελευταία σελίδα θα το δεις.

Link to comment
Share on other sites

Pika με density 200 που έχεις στη rom το market για να δουλέψει θέλει mod. Εγώ είχα βάλει το LCD Density Modder το οποίο έχει επιλογή για να σου κάνει patch το market apk. Μετά δούλευε ΟΚ, αλλά δεν ξέρω τι θα γίνει όταν κάνει update το market, αν μένει το mod ή αν θέλει πάλι patch.

 

Εγώ πήγα σε Kalo πάλι, μου τράβαγε κάτι FC μερικές φορές και μου την έσπαγε.

 

Απορία: Γίνεται σε Kalo να περάσουμε το Power Menu της Cyanogen; Θέλω να έχει reboot με options για recovery και screenshot. Αν έκανε και power off χωρίς επιβεβαίωση καλά θα ήταν.

 

εγω χρησιμοποιω αυτην την εφαρμογη απο το μαρκετ ειναι free και στις φωτογραφιες του σε δειχνει τι επιλογες εχεις εμενα προσωπικα με βολευει πολυ για να μπαινω σε recovery χωρις να βγαζω τα δαχτυλα μου πατωντας το γνωστο συνδυασμο

Link to comment
Share on other sites

εγω χρησιμοποιω αυτην την εφαρμογη απο το μαρκετ ειναι free και στις φωτογραφιες του σε δειχνει τι επιλογες εχεις εμενα προσωπικα με βολευει πολυ για να μπαινω σε recovery χωρις να βγαζω τα δαχτυλα μου πατωντας το γνωστο συνδυασμο

 

Και ποια είναι αυτή; :)

Link to comment
Share on other sites

μα εχει αλλα οχι για shot.........

 

Μόνο Silent, Airplane και Power Off μου βγάζει εμένα, δεν βλέπω Reboot. Kalo Extreme.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...