Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ok να ρωτησω κατι αλλο, η 2.3 επισηmh με κωδικο Β521 ειναι η επισημη gingerbread?

 

Pikachukaki, αν καταλαβα στο XDA εχεις ρουταρει και βγαλει το fps cap απο την επισημη ICS?

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Το προβλημα με τα widget που δεν φορτωνουν μετα απο restart το εχετε λυσει;

Μονο οταν εχω επιλεξει το quick boot μου τα εμφανιζει, αλλα δεν θελω να χρησιμοποιω αυτην την επιλογη

 

Οντος αυτο το προβλημα το εχει ο καλο αλλα δεν ειναι γενικο και δεν ξερει τη παιζει!

 

 

 

 

 

ok να ρωτησω κατι αλλο, η 2.3 επισηmh με κωδικο Β521 ειναι η επισημη gingerbread?

 

Pikachukaki, αν καταλαβα στο XDA εχεις ρουταρει και βγαλει το fps cap απο την επισημη ICS?

 

Η τελευταια gb ηταν η b572 οταν βγηκε η ics βγαλαν στο αγγλικο σιτε μια 540-520 δεν θυμαμε και δεν ξερω τη παιζει με αυτη δεν τη περασα!

Η ics εχει root και unlockfps αλλα και παλι εχει πολλα κακα για την ωρα!κιαν συνεχισει να εχει κλειδωμενη pinkscreen δυσκολα θα γινει καλυτερη γιατι καθε φορα που πειραζα κατι ετρωγα boot stuck και αντε ξανα μανα flasharisma απο την αρχη!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

το πλεον σημαντικοτερο κακο στην 4 για σενα ποιο ειναι ? γιατι απο οσο ξερω ολες εχουν σε ολες τις συσκευες θεματακια
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

το πλεον σημαντικοτερο κακο στην 4 για σενα ποιο ειναι ? γιατι απο οσο ξερω ολες εχουν σε ολες τις συσκευες θεματακια

 

Πολλα!!

1)Κλειδωμενη pink

2)Το scrolling της οθονης δεν ειναι αρκετα smooth αλλες φωρες κανεις ενα swipe και η παει 2 ποντους κατω η τερμα κατω

3)Το performance αλλα λογικο για κλειδωμενο χωρις σοβαρα tweaks στα 1024 που δεν εχω δουλεψει ποτε κιν στα 1024 παντα στα 1400

4)Μπαταρια οχι πως και σε αλλες ρομ εχω τρελλη μπαταρια ενα 12ωρο βγαζω παντα αλλα τουλαχιστον με αλλες στο 12ωρο εχει 15-20% μπαταρια με την Ics πεφτει στα 5-10%

 

Γενικα ειναι πρωτη ρομ...ειναι αρκετα νωρις να την κρινουμε τοσο ασχημα...απλα οταν ασχολησε με εναν κατασκευαστη περιμενεις να σου βγαλει μια σωστη ρομ απο τη στιγμη που την εχει απο τον οκτωμβριο να ασχοληθει μαζι της και οχι να παρεις την ρομ απο το honor (Πιστευω) και να την χωσεις στο ideos!!Μιλαμε για κατασκευαστη οχι για εναν χρηστη πχ DZO!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

εδω αλλοι κατασκευαστες βαζουν 1700ρες μπαταριες που κρατανε 16 ωρες σε 2g (HTC evo3d λεγε με)...τεσπα μαλλον θα το χτυπησω αυριο γιατι απλα τικαρει ολες τις απαιτησεις μου.
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

εδω αλλοι κατασκευαστες βαζουν 1700ρες μπαταριες που κρατανε 16 ωρες σε 2g (HTC evo3d λεγε με)...τεσπα μαλλον θα το χτυπησω αυριο γιατι απλα τικαρει ολες τις απαιτησεις μου.

 

Κοιτα εγω ομως δεν το αφηνω σε ησυχία το κιν...ολοι μερα wifi ανοιχτο και το κιν να μεινει σε sleep κανα 10λεπτο...σπιτι με το κιν στο χερι για καφε παλι στο χερι...και δες αυτο και δες εκεινο και μπες xda και μπες myphone...και με μερες που χτυπαω και 2-2.30 ωρες ομιλία!!

 

και αποτι ειδα τωρα το htc που λες εχει και Cpu...oxi Μλκς! :Ρ Dual-core 1.2 GHz

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εγω ομως δεν το αφηνω σε ησυχία το κιν...ολοι μερα wifi ανοιχτο και το κιν να μεινει σε sleep κανα 10λεπτο...σπιτι με το κιν στο χερι για καφε παλι στο χερι...και δες αυτο και δες εκεινο και μπες xda και μπες myphone...και με μερες που χτυπαω και 2-2.30 ωρες ομιλία!!

 

και αποτι ειδα τωρα το htc που λες εχει και Cpu...oxi Μλκς! :Ρ Dual-core 1.2 GHz

 

ναι εχει καλο επεξεργαστη, ομως δεν σου δινει την αισθηση οτι κανει πιο γρηγορα τα πραγματα στη καθημερινη χρηση, πιστεψε με το παλιο Χ5 που ειχα στα 1.4 γιγα με CM7 πετουσε. Νομιζω μονο σε παιχνιδια και πολυ βαριες σελιδες θα δεις διαφορες.

 

Οπως και να εχει το software optimzation ειναι επιστημη μεγαλη, τα αλογα μονα τους δε λενε τπτ

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

ναι εχει καλο επεξεργαστη, ομως δεν σου δινει την αισθηση οτι κανει πιο γρηγορα τα πραγματα στη καθημερινη χρηση, πιστεψε με το παλιο Χ5 που ειχα στα 1.4 γιγα με CM7 πετουσε. Νομιζω μονο σε παιχνιδια και πολυ βαριες σελιδες θα δεις διαφορες.

 

Οπως και να εχει το software optimzation ειναι επιστημη μεγαλη, τα αλογα μονα τους δε λενε τπτ

 

Καλα ναι και εγω ετσι πως εχω το δικο μου σε συγκριση με το εντελως ουτε ροοτ μαμα s3 της αδερφης μου ειναι η μερα με τη νυχτα σε πολλα πραγματα!!εχει λιγο ποιο Smooth Scrolling to galaxy αλλα στα benchmark της δινω στο κεφαλι...μεγαλη διαφορα πειραγμενη ρομ με μαμα!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με τα widget που δεν φορτωνουν μετα απο restart το εχετε λυσει;

Μονο οταν εχω επιλεξει το quick boot μου τα εμφανιζει, αλλα δεν θελω να χρησιμοποιω αυτην την επιλογη

Συνηθως αυτο με τα widgets ειναι προβλημα του launcher οχι της rom.Πχ εγω ειμαι με kalo μηνες και αυτο το παθα μονο μια φορα οταν δοκιμαζα εναν beta launcher που ομως μωλις εφυγε απο beta δεν το ξανακανε ουτε αυτος.Αλλα εισαι με kalo εσυ?Γιατι στου kalo δεν εχει επιλογη fast boot την εχει βγαλει αν δεν κανω λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως αυτο με τα widgets ειναι προβλημα του launcher οχι της rom.Πχ εγω ειμαι με kalo μηνες και αυτο το παθα μονο μια φορα οταν δοκιμαζα εναν beta launcher που ομως μωλις εφυγε απο beta δεν το ξανακανε ουτε αυτος.Αλλα εισαι με kalo εσυ?Γιατι στου kalo δεν εχει επιλογη fast boot την εχει βγαλει αν δεν κανω λαθος.

 

Και με 360 και με go το ιδιο κανει....δεν καταφερα ποτε να το φτιαξω δεν ξερω γιατι...τωρα εχω τη miui και ειμαι κυριλε!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Και με 360 και με go το ιδιο κανει....δεν καταφερα ποτε να το φτιαξω δεν ξερω γιατι...τωρα εχω τη miui και ειμαι κυριλε!

 

Ποια miui? Πες και εντυπωσεις, πως δουλευει?

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Και με 360 και με go το ιδιο κανει....δεν καταφερα ποτε να το φτιαξω δεν ξερω γιατι...τωρα εχω τη miui και ειμαι κυριλε!

 

ειμαι με holo launcher plus και εχω βρει την υγεια μου..!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που είχα στείλει το κινητό στη Wind με official 2.3 B572 και μου το επέστρεψαν (αφού έφτιαξαν το πρόβλημα που είχε) και λένε ότι έκαναν και αναβάθμιση OS τι να πω; Μου το έδωσαν με 2.3, συνηθίζεται αυτό; Να το ψάξω αν είναι μήπως έχουν περάσει καμιά άλλη έκδοση πέρα από αυτές που βρίσκουμε στο site της Huawei...
Link to comment
Share on other sites

με ποια 2.3 συγκεκριμενα ομως στο επιστρεψανε και μηπως εκτος απο το προβλημα που σε φτιαξανε τα αφησανε ολα τα αλλα ιδια και απλα κανανε ενα φρεσκαρισμα και επαναφορα αρχικών ρυθμισεων γιατι στο site της wind η μονη αλλαγη που εχουν στο κινητό μας είναι της τιμης που ριξανε, ακομα τιποτα για αναβαθμιση οπως σε αλλα κινητα δεν λενε, ασχετα του οτι η huawei εχει βγάλει και official gingerbeard και ics!!! Μια ερωτηση προς τους παλιους και μην γελατε σας βλέπω :P ξέρετε αν ποτε η huawei θα βγαλει και OTA τις αναβαθμίσεις?
Link to comment
Share on other sites

Ποια miui? Πες και εντυπωσεις, πως δουλευει?

Την 2.3 final που εχω στο xda...πολυ καλη για Miui τωρα!!

 

ειμαι με holo launcher plus και εχω βρει την υγεια μου..!

 

Δεν μπορω αν και ειναι ωραιοι launcher εγω θελω φακελους στο drawler οπως κανει ο 360 και ο go!!

 

με ποια 2.3 συγκεκριμενα ομως στο επιστρεψανε και μηπως εκτος απο το προβλημα που σε φτιαξανε τα αφησανε ολα τα αλλα ιδια και απλα κανανε ενα φρεσκαρισμα και επαναφορα αρχικών ρυθμισεων γιατι στο site της wind η μονη αλλαγη που εχουν στο κινητό μας είναι της τιμης που ριξανε, ακομα τιποτα για αναβαθμιση οπως σε αλλα κινητα δεν λενε, ασχετα του οτι η huawei εχει βγάλει και official gingerbeard και ics!!! Μια ερωτηση προς τους παλιους και μην γελατε σας βλέπω :P ξέρετε αν ποτε η huawei θα βγαλει και OTA τις αναβαθμίσεις?

 

Η ics εχει ΟΤΑ και τωρα παρασκευη θα βγει ΟΤΑ update αλλα επειδη εχουμε πειραξει το filesystem δεν θα μπορουμε να κανουμε ΟΤΑ update οπως στην Miui v4

 

Εγώ που είχα στείλει το κινητό στη Wind με official 2.3 B572 και μου το επέστρεψαν (αφού έφτιαξαν το πρόβλημα που είχε) και λένε ότι έκαναν και αναβάθμιση OS τι να πω; Μου το έδωσαν με 2.3, συνηθίζεται αυτό; Να το ψάξω αν είναι μήπως έχουν περάσει καμιά άλλη έκδοση πέρα από αυτές που βρίσκουμε στο site της Huawei...

 

Παντα με 2.2 στο φερνει η wind λογικα δεν σου πειραξαν το λειτουργικο θα σου φτιαξαν κατι και θα σου τραβιξαν κανα factory reset και θα σου ειπαν οτι καναν και δουλεια! :Ρ

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

καλησπεριζω τους γνωστες

το update ατο κεντρικο site http://www.huaweidevice.com/worldwide/downloadCenter.do?method=toDownloadFile&flay=software&softid=NDYyNzQ=

περιεχει ελληνικα στο μενου>?

Link to comment
Share on other sites

καλησπεριζω τους γνωστες

το update ατο κεντρικο site http://www.huaweidevice.com/worldwide/downloadCenter.do?method=toDownloadFile&flay=software&softid=NDYyNzQ=

περιεχει ελληνικα στο μενου>?

 

Yup!!! ^_^

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Τη παρασκευη θα βγει ενημερωησ της ICS?

 

Ετσι διαβαζουμε αλλα ποτε δεν ξερεις σιγουρα!!εδω με τοσα bug και το μονο που λεει οτι θα διορθωσει ειναι οτι στα settings φαινετε u8800 και οχι u8800pro!!Τεσπα θα δουμε τωρα μεσα στη βδομαδα τη και πως!!!Θα ενημερώσω αν διαβασω τπτ...στο xda δεν τους ξαναστελνω τπτ! :Ρ

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

μακαρι αλλα ακομα εταιρια να ειναι συνεπης στην ωρα της δεν εχω δει :P
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Liang : small C-Terminal Services : Reply @ free and happy answer you tomorrow morning (at 23:45 on July 16th)

Report | View dialogue | Reply

 

Free and happy liang : @ C Terminal Services U8800 + for 4.0 when with the new Oh? (At 11:43 p.m. on July 16th)

 

So...αυριο update για την ICS!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αξιζει να την βαλουμε αυτην? Θα ειναι σχετικα λειτουργικο το κινητο η θα το μετανιωσουμε?

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...