Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για να βαλετε την HORSE ABSOLUTE , πρεπει να κανετε downgrade

το downgrade , ισως καποιοι το θεωρουν μπλεξιμο , αλλα οσο μπλεξιμο ειναι το upgrade , αλλο τοσο ειναι και το downgrade

ο dingila sto xda , κανει downgrade και upgrade σε χρονο μηδεν και το κανει να φαινεται παιχνιδι , εχει βρει το κουμπι του και το κανει χαβαλε , αλλοι ομως θεωρουν οτι ειναι ζορι , επειδη ομως δεν ξερω γι αυτο δεν θα ηθελα να πω κατι αλλο .....

επισης υποτιθεται οτι πρωτα παμε σε official b572 ( η αλλη ) και μετα κανουμε downgrade , αλλα ο tzivas31 εκανε κατευθειαν downgrade απο τo rom του kalo ....

οποτε ειναι στο χερι του καθενος να κανει οτι νομιζει , αναλογα παντα με τις γνωσεις του στο θεμα , για καποιον που εχει περασει καποια official gingerbread και μετα περασε κι αλλη και το εκανε καποιες φορες , τοτε ειναι πιο ευκολο να το κανει γιατι το'χει συνηθισει , σε αλλον ομως μπορει να φαινεται βουνο ...

δεν προτρεπω κανεναν να βαλει τη HORSE , εγω εχω το τηλ.. μου οπως το θελω και πιο πολυ εκανα αυτο το ρομ για τους νεους αγοραστες του τηλ... να μπορουν να εχουν αλλο τηλ... σε μιση ωρα , οποιος κατα τυχη επεσε σε καποια σελιδα και διαβασε για αυτο το ρομ η διαβασε αρκετα, πριν να παει σε αναβαθμιση εχει περασει το HORSE ABSOLUTE και ειναι πολυ ευχαριστημενος χρηστης της συσκευης

 

επισης ο φιλος moihack δοκιμασε να το περασει πανω απο αλλο ρομ κανοντας τα κλασικα wipes και το ρομ δουλεψε , αλλα παρουσιαζονται προβληματα ( reboot ) μετα τη χρηση της καμερας , οποτε μπορειτε να το δοκιμασετε πανω απο αλλη ρομ χωρις να παθει κατι το τηλ.. σας αλλα να εχετε και το backup στην καρτα σας για να το επαναφερετε , η καποιο αλλο ρομ για να περασετε ...

παντως η σωστη λειτουργια του ρομ θα γινει αφου κανουμε πρωτα downgrade

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

για να βαλετε την HORSE ABSOLUTE , πρεπει να κανετε downgrade

το downgrade , ισως καποιοι το θεωρουν μπλεξιμο , αλλα οσο μπλεξιμο ειναι το upgrade , αλλο τοσο ειναι και το downgrade

ο dingila sto xda , κανει downgrade και upgrade σε χρονο μηδεν και το κανει να φαινεται παιχνιδι , εχει βρει το κουμπι του και το κανει χαβαλε , αλλοι ομως θεωρουν οτι ειναι ζορι , επειδη ομως δεν ξερω γι αυτο δεν θα ηθελα να πω κατι αλλο .....

επισης υποτιθεται οτι πρωτα παμε σε official b572 ( η αλλη ) και μετα κανουμε downgrade , αλλα ο tzivas31 εκανε κατευθειαν downgrade απο τo rom του kalo ....

οποτε ειναι στο χερι του καθενος να κανει οτι νομιζει , αναλογα παντα με τις γνωσεις του στο θεμα , για καποιον που εχει περασει καποια official gingerbread και μετα περασε κι αλλη και το εκανε καποιες φορες , τοτε ειναι πιο ευκολο να το κανει γιατι το'χει συνηθισει , σε αλλον ομως μπορει να φαινεται βουνο ...

δεν προτρεπω κανεναν να βαλει τη HORSE , εγω εχω το τηλ.. μου οπως το θελω και πιο πολυ εκανα αυτο το ρομ για τους νεους αγοραστες του τηλ... να μπορουν να εχουν αλλο τηλ... σε μιση ωρα , οποιος κατα τυχη επεσε σε καποια σελιδα και διαβασε για αυτο το ρομ η διαβασε αρκετα, πριν να παει σε αναβαθμιση εχει περασει το HORSE ABSOLUTE και ειναι πολυ ευχαριστημενος χρηστης της συσκευης

 

επισης ο φιλος moihack δοκιμασε να το περασει πανω απο αλλο ρομ κανοντας τα κλασικα wipes και το ρομ δουλεψε , αλλα παρουσιαζονται προβληματα ( reboot ) μετα τη χρηση της καμερας , οποτε μπορειτε να το δοκιμασετε πανω απο αλλη ρομ χωρις να παθει κατι το τηλ.. σας αλλα να εχετε και το backup στην καρτα σας για να το επαναφερετε , η καποιο αλλο ρομ για να περασετε ...

παντως η σωστη λειτουργια του ρομ θα γινει αφου κανουμε πρωτα downgrade

 

Δεν ειναι τιποτα το downgrade, δυο λεπτα υποθεση, εχω κανει καμια δεκαρια φορες.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να μου δωσετε λιγο τα φωτα σας!

χρειαζομαι 1 music player για gingerbread για το χ5 προ ο οποιος να εχει δυνατοτητα equalizer.Ας ειναι ακομα και ο στοκ player δεν με πειραζει.Θελω απλα να μου πειτε το ονομα του και αν χρειαζεται καποια extra libs για να δουλεψει ο equalizer.

Αυτον τον καιρο "μαγειρευω" μια ρομ βασισμενη στην cyanogen του geno και το μονο που μου λειπει ειναι αυτο.Δυστυχως ο stock music player του CM εχει και 1 fail video player ενσωματωμενο που δεν τον θελω.Για αυτο. Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειμαι και ο πιο ειδήμων και δεν ξερω τη miuiv4 αλλά αν πριν την περασεις ειχες κανει αναβάθμιση σε 2.3 οπως εγώ που ειχα του kalo τοτε θα πρεπει πρωτα να ξαναγυρισεις στην official 2.3 πρώτα μετα downgrade στη 2.2 και μετα περνας την absolute αν απλα τη περασεις κατευθειαν ειναι πολυ πιθανον να εχεις προβλήματα.Πιστεψε με όμως ειχα 2 εβδόμαδες την horse final europe και εδω και μια εβδομαδα την absolute στα πειραματικα της και τωρα τη τελικη absolute και πετάει λίγα λεμε το κινητο αξιζει ολα τα euro να κανεις τα βήματα του downgrade αν δεις το ανάλογο link στο xda λεει βήμα βήμα πως να το κανεις και ολα πανε ρολόι μετα

 

Tzivas για βοήθα λίγο αφου έχεις κάνει downgrade , μήπως έβγαλες το CWM και έβαλες το original img για να τα περάσεις γιατί πάω να βάλω το dload με το πρώτο update.app και βγάζει pink screen

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να μου δωσετε λιγο τα φωτα σας!

χρειαζομαι 1 music player για gingerbread για το χ5 προ ο οποιος να εχει δυνατοτητα equalizer.Ας ειναι ακομα και ο στοκ player δεν με πειραζει.Θελω απλα να μου πειτε το ονομα του και αν χρειαζεται καποια extra libs για να δουλεψει ο equalizer.

Αυτον τον καιρο "μαγειρευω" μια ρομ βασισμενη στην cyanogen του geno και το μονο που μου λειπει ειναι αυτο.Δυστυχως ο stock music player του CM εχει και 1 fail video player ενσωματωμενο που δεν τον θελω.Για αυτο. Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη.

 

Δοκιμασε τον PlayerPro.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να μου δωσετε λιγο τα φωτα σας!

χρειαζομαι 1 music player για gingerbread για το χ5 προ ο οποιος να εχει δυνατοτητα equalizer.Ας ειναι ακομα και ο στοκ player δεν με πειραζει.Θελω απλα να μου πειτε το ονομα του και αν χρειαζεται καποια extra libs για να δουλεψει ο equalizer.

Αυτον τον καιρο "μαγειρευω" μια ρομ βασισμενη στην cyanogen του geno και το μονο που μου λειπει ειναι αυτο.Δυστυχως ο stock music player του CM εχει και 1 fail video player ενσωματωμενο που δεν τον θελω.Για αυτο. Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη.

Βαλε τον player pro με το dsp pack η το poweramp

 

Tzivas για βοήθα λίγο αφου έχεις κάνει downgrade , μήπως έβγαλες το CWM και έβαλες το original img για να τα περάσεις γιατί πάω να βάλω το dload με το πρώτο update.app και βγάζει pink screen

 

Βαλε και τα 2 στεπ ( το δευτερο μετονομασε το σε update_gAPP) , στο φακελο dload...

Βγαλε μπαταρια , συνδεσου με usb , και πατα τα 3 πληκτρα ( vol+,vol- ,power on)

Και θα ξεκινησει το downgrade ...

Link to comment
Share on other sites

Βαλε τον player pro με το dsp pack η το poweramp

 

Ο player pro και ο poweramp εχουν μονο trial εκδοσεις στο play store.Τους δοκιμασα και τους 2 στο κινητο και με ικανοποιησαν αρκετα! Αλλα θελω να ρωτησω,το trial σε αυτα τα προγραμματα σημαινει κατι?Γιατι δεν ειδα καποιο feature να λειπει.Απλα δεν θα μπορω να τα χρησιμοποιησω μετα απο καποιο χρονικο διαστημα πχ? Θελω ο player που θα βαλω να ναι free και να μην χρειαστει να χρησιμοποιησω καποιον paid που βουτηξα για αυτο ρωταω.

Link to comment
Share on other sites

Βαλε τον player pro με το dsp pack η το poweramp

 

 

 

Βαλε και τα 2 στεπ ( το δευτερο μετονομασε το σε update_gAPP) , στο φακελο dload...

Βγαλε μπαταρια , συνδεσου με usb , και πατα τα 3 πληκτρα ( vol+,vol- ,power on)

Και θα ξεκινησει το downgrade ...

 

 

anoti κανε οπως στα λεει o gkalen και εμενα το παλλικαρι με βοήθησε παρα πολυ πρεπει μεσα στο φακελο dload να εχεις 2 αρχεια απο το το στεπ 1 και στεπ 2 πρωτα ομως μιας official 2.3 και καλα θα ηταν να αποφυγεις κατα τη γνώμη μου τη b572 εγω τουλαχιστον ειχα θεμα δεν ολοκληρωνε οταν ήταν στο στεπ 2 και κρασαρε και μετα την official 2.2 συγκεκριμενα τη b25 που την εχει ανεβασμενη και ο gkalen στο λινκ του στο xda και μετανομασε και στις 2 περιπτωσεις οπως τα λεει ο gkalen πιο πανω και υποψιν η sd card καλο ειναι να ειναι φορμαρισμενη και να εχει μονο αυτο το φακελο και τιποτα αλλο.

Αλλλα οπωσδηποτε και αυτο ειναι βασικο η sd card να ειναι μεχρι 2gb οχι παραπανω αλλιως θα σε κανει νουμερα αφου κανεις το downgrade σε 2.2 μετα ανετα βαλε οτι sd card θελεις και φλασαρεις τη ρομ του gkalen μην ανυσηχεις ευκολο ειναι ξερω και εμενα στην αρχη με φαινοταν βουνο και χεζομουνα να το κανω αλλα μετα τη πρωτη φορα ολα μελι γαλα καλο θα ειναι να κανεις οσες ερωτησεις και αποριες εχεις πριν ξεκινησεις και να σε βοηθήσουμε όσο μπορουμε ολοι ειμασταν αρχαριοι σαν και σενα μην κολλας και κανε οτι ερωτηση θελεις οσο χαζη και αν νομιζεις ειναι εμεις εδω ειμαστε να βοηθαμε και μετα και εσυ με τη σειρα σου θα βοηθας αλλους

Link to comment
Share on other sites

Ο player pro και ο poweramp εχουν μονο trial εκδοσεις στο play store.Τους δοκιμασα και τους 2 στο κινητο και με ικανοποιησαν αρκετα! Αλλα θελω να ρωτησω,το trial σε αυτα τα προγραμματα σημαινει κατι?Γιατι δεν ειδα καποιο feature να λειπει.Απλα δεν θα μπορω να τα χρησιμοποιησω μετα απο καποιο χρονικο διαστημα πχ? Θελω ο player που θα βαλω να ναι free και να μην χρειαστει να χρησιμοποιησω καποιον paid που βουτηξα για αυτο ρωταω.

 

φιλτατε Moihack για αυτο υπαρχει το mobilism market free ολες οι εκδοσεις προγραμματων αν εχεις περασει τη ρομ του gkalen το εχει εγκατηστημενο ήδη μπες και κατεβασε οτι τραβαει η καρδια σου

Link to comment
Share on other sites

Καλα μου παιδακια σημερα εβγαλα 2 ρομ τις οποιες moddara στο xda.Οσοι απο σας εχετε χρονο και δεν βαριεστε,ριξτε ενα φλασαρισμα και πειτε μου τη γνωμη σας ειτε απο εκει ειτε απο εδω :)
Link to comment
Share on other sites

gkalen επειδη απο σημερα ειμαι πλεον χαλαρος απο τρεξιματα και εχω ορεξη για πειραγματα και να τεσταρω θεματα μπορεις να με στειλεις ενα screenshot απο το κινητο σου στις πληροφοριες συστηματος?να τσεκαρω τα νουμερα να δω αν εχει μεινει καταλοιπο κατι απο 2.3 να ξαναδοκιμασω να περασω 2.3 και μετα 2.2 και να βαλω την absolute μηπως και διορθωθουν καποια θεματα οπως εκεινο με τα μηνυματα?
Link to comment
Share on other sites

gkalen επειδη απο σημερα ειμαι πλεον χαλαρος απο τρεξιματα και εχω ορεξη για πειραγματα και να τεσταρω θεματα μπορεις να με στειλεις ενα screenshot απο το κινητο σου στις πληροφοριες συστηματος?να τσεκαρω τα νουμερα να δω αν εχει μεινει καταλοιπο κατι απο 2.3 να ξαναδοκιμασω να περασω 2.3 και μετα 2.2 και να βαλω την absolute μηπως και διορθωθουν καποια θεματα οπως εκεινο με τα μηνυματα?

 

Θα σου στειλω το βραδυ οτι θες , αλλα οσοι δεν εχουν αναβαθμισει να ξερεις οτι το 160 στα μηνυματα φαινεται κανονικα ...

Επισης αμα ψηνεσαι για φλασαρισμα ξανα , περιμενε λιγο και θα σου στειλω ενα καινουριο που δοκιμαζω τωρα με κατι αλλαγες στο build.prop και στο enhanced.conf ( scaling: performance) , για ακομα πιο πολυ ταχυτητα και smoothness ...:)

 

@moihack

Μπραβο για τη δουλεια σου , απ'οτι διαβασα φαινεται αρκετα καλη ....

Link to comment
Share on other sites

enhanced.conf ( scaling: performance) , για ακομα πιο πολυ ταχυτητα και smoothness ...:)

 

@moihack

Μπραβο για τη δουλεια σου , απ'οτι διαβασα φαινεται αρκετα καλη ....

 

σε ευχαριστω πολυ gkalen :)

btw αν σκεφτεσαι να αλλαξεις τον CPU Governor στο enchanced.conf απο ondemand σε performance θα σε συμβουλευα να μην το κανεις.Σε performance o CPU δουλευει στην max frequency συνεχως με αποτελεσμα να εχεις μικροτερο battery life.

αλλαξε το GOVERNOR=ondemand σε GOVERNOR=smartass2 και θα χεις 1 καλυτερο αποτελεσμα απο τον ondemand governor απο αποψη ταχυτητας αλλα και μπαταριας.Αποψη μου παντα :D

Link to comment
Share on other sites

Θα σου στειλω το βραδυ οτι θες , αλλα οσοι δεν εχουν αναβαθμισει να ξερεις οτι το 160 στα μηνυματα φαινεται κανονικα ...

Επισης αμα ψηνεσαι για φλασαρισμα ξανα , περιμενε λιγο και θα σου στειλω ενα καινουριο που δοκιμαζω τωρα με κατι αλλαγες στο build.prop και στο enhanced.conf ( scaling: performance) , για ακομα πιο πολυ ταχυτητα και smoothness ...:)

 

 

Δεν σκεφτηκαμε να ρωτησουμε τον dingilla για αυτό με τα μηνύματα, που κανει upgrades και downgrades συχνα να μας πει τη γνώμη του αν παρατηρησε κατι για αυτο με τα μηνυματα.Οκ περιμενω βραδυ screenshot για την οθονη στο σχετικα με το τηλεφωνο απο εκει που λεει την εκδοση android και κατω για να τσεκαρω καταρχην αυτο αν εχω τιποτα καταλοιπα απο 2.3. Και να σε ρωτησω ξερεις που να βρω αφου η huawei εχει εξαφανισει την official 2.3 γιατι με τη b572 δεν ξερω αν θελω να μπλεξω πάλι μην με κανει πάλι τα ιδια νουμερα που με εκανε και την τελευταια φορα ξερεις για να δοκιμασω να κανω upgrade και μετα downgrade ολοκληρωμενο μηπως και διορθωθουν τα περιεργα του κινητου μου.

Καλα μετα απο ABSOLUTE ετοιμαζεις κατι ακομα καλυτερο οέο?ρε gkalen θα μας τρελάνεις τελειως οέο?

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

Τzivas , ανεβαζω σε λιγο την Β512 , και αμα θες εχω και την Β572...

επισης , δεν ξερω αν οπως εισαι εκανες ξανα το στεπ2 του downgrade , απο τις ρυθμισεις/καρτα sd και αποθηκευτικος χωρος/software upgrade ....

Αλλιως κανε οπως νομιζεις , για να εξοικιωθεις κιολας με upgrade-downgrade ....

Link to comment
Share on other sites

Τzivas , ανεβαζω σε λιγο την Β512 , και αμα θες εχω και την Β572...

επισης , δεν ξερω αν οπως εισαι εκανες ξανα το στεπ2 του downgrade , απο τις ρυθμισεις/καρτα sd και αποθηκευτικος χωρος/software upgrade ....

Αλλιως κανε οπως νομιζεις , για να εξοικιωθεις κιολας με upgrade-downgrade ....

 

κατσε ειχα κανει το φακελο dload και μεσα ειχα βάλει τα 2 αρχεια του στεπ1 ετσι οπως ήταν και του στεπ2 μετονομασμενο σε update_g.app αφου τα ειχε τελειωσει αυτα φλασαρα τη ρομ σου δεν ειχα κανει update και με το στεπ 3 επειδη ειχα διαβασει απο τους περισσοτερους οτι ήταν ανωφελο.

Η Β512 και Β572 ειναι officials τις huawei?γιατι για να σε γλιτωσω απο κόπο την Β572 την εχω ήδη και με αυτη είχα θέμα αν θυμασαι που σε έλεγα οτι με πετουσε μήνυμα στο στεπ2 update failed και μετα με είχε κολλησει το κινητο και αποφασισα και εβαλα κατευθειαν την Β025 αλλα για 2.3 νόμιζα η οφισιαλ ηταν η Β540 έχω την εντυπωση οτι εγώ ειχα κανει πρωτα upgrade στη Β40 μετα στη Β572 και μετα είχα βάλει του kalo

 

Υ.Γ : Α και πριν ξεκινησω οτιδηποτε αυτο που σε ελεγα απο νωριτερα το απογευμα ενα screenshot πρώτα από όλα να τσεκαρω τα νουμερα στις πληροφοριες της οθόνης "σχετικα με το τηλεφωνο" ? οποτε σε ειναι ευκολο ευχαριστω

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

κατσε ειχα κανει το φακελο dload και μεσα ειχα βάλει τα 2 αρχεια του στεπ1 ετσι οπως ήταν και του στεπ2 μετονομασμενο σε update_g.app αφου τα ειχε τελειωσει αυτα φλασαρα τη ρομ σου δεν ειχα κανει update και με το στεπ 3 επειδη ειχα διαβασει απο τους περισσοτερους οτι ήταν ανωφελο.

Η Β512 και Β572 ειναι officials τις huawei?γιατι για να σε γλιτωσω απο κόπο την Β572 την εχω ήδη και με αυτη είχα θέμα αν θυμασαι που σε έλεγα οτι με πετουσε μήνυμα στο στεπ2 update failed και μετα με είχε κολλησει το κινητο και αποφασισα και εβαλα κατευθειαν την Β025 αλλα για 2.3 νόμιζα η οφισιαλ ηταν η Β540 έχω την εντυπωση οτι εγώ ειχα κανει πρωτα upgrade στη Β40 μετα στη Β572 και μετα είχα βάλει του kalo

 

η b540 ειχε κλειδωμενο bootloader και δεν εμπαινε σε ροζ οθονη , γι'αυτο αναγκαστηκες να πας σε b572 που ειχε ροζ οθονη κι ετσι εβαλες cwm recovery και φλασαρες την ρομ του kalo ...

η b512 ειναι η πρωτη που βγηκε και ειχε ροζ οθονη κανονικα ( η b540 ηταν η πιο λαλακισμενη εκδοση)

 

 

@moihack

στο δικο μου τηλ.. το ειχα αλλαξει το enhanced.conf εδω και 1,5 μηνα , στα ρομ μου το εχω στα 245/1024 on demand ...

βεβαιως εχω δοκιμασει και το smartass 2 , και ειναι πολυ καλα επισης αλλα επειδη σε καποια πραγματα παιζει ρολο και το κερνελ , θα σου πω οτι στο ondemand με 50000 threshold , εχει την καλυτερη μπαταρια σε μας ( froyo ) ...

εγω το δικο μου το δουλευω με 480/1024 performance και δεν το κανω o/c ποτε τον τελευταιο 1,5 μηνα και γουσταρω που παει τρελλα και ας καιω και λιγο μπαταρια παραπανω , εχει καλυτερη διαρκεια η μπαταρια στο froyo και δεν με νοιαζει και πολυ , αφου κι ετσι που το εχω αν κοιμηθω 8 ωρες δεν θα εχει χασει ουτε 1% , οσο ειναι σβηστη η οθονη ( με τρελλη χρηση μου βγαζει 26-32 ωρες και με πιο ηπια χρηση 48-56 ωρες , αλλα δεν μπορω να μιλησω για νορμαλ χρηση γιατι δεν μπορω να το κανω αυτο με τιποτα , τρελλαινομαι αμα βλεπω την οθονη του σβηστη )

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

η b540 ειχε κλειδωμενο bootloader και δεν εμπαινε σε ροζ οθονη , γι'αυτο αναγκαστηκες να πας σε b572 που ειχε ροζ οθονη κι ετσι εβαλες cwm recovery και φλασαρες την ρομ του kalo ...

η b512 ειναι η πρωτη που βγηκε και ειχε ροζ οθονη κανονικα ( η b540 ηταν η πιο λαλακισμενη εκδοση)

 

να και κατι καινουριο για μενα που εμαθα αποψε δεν ήξερα οπότε αφου ξεμενω με β512 και β572 θα προτιμήσω τη β512 αλλα περιμενω πρώτα ενα screenshot και δεύτερον κατι για καινουρια ρομ που ετοιμαζεις να τη περιμενω για αποψε ή εντος των ημερών?

Link to comment
Share on other sites

εκδοση βασικου φασματος

203026

εκδοση kernel

2.6.32.9-perf

huawei@huawei-desktop#1

αριθμος εκδοσης

HORSE_ABSOLUTE

custom version

custc113d001

 

η καινουρια ειναι να κανω κατι αλλαγες στο build.prop , να κανω αυτες τις αλλαγες στο enhanced.conf που ελεγα στο προηγουμενο ποστ στον moihack και να κανω κατι αλλαγες στο theming ( να αλλαξω το μπλε και κατι αλλα πραγματακια επανω στο κουρτινακι , θα το σκουρηνω λιγο)

αυριο το βραδυ θα το εχω , μαζι με το θεματακι του

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

εκδοση βασικου φασματος

203026

εκδοση kernel

2.6.32.9-perf

huawei@huawei-desktop#1

αριθμος εκδοσης

HORSE_ABSOLUTE

custom version

custc113d001

 

custc113d001 αυτο εμενα δεν με το βγαζει τελειωνει η οθονη στο HORSE_ABSOLUTE λες εκει να εχω το θέμα? όποτε μπορεις ανεβασε και την Β512 ευχαριστώ

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

custc113d001 αυτο εμενα δεν με το βγαζει τελειωνει η οθονη στο HORSE_ABSOLUTE λες εκει να εχω το θέμα? όποτε μπορεις ανεβασε και την Β512 ευχαριστώ

 

εκει μαλλον πρεπει να ειναι το θεμα , δεν τελειωνει στο horse absolute , αλλα στο custom version , αλλα μαλλον πρεπει να δοκιμασεις να ξαναβαλεις την b025 η στειλε ενα screenshot τον image folder απο root explorer , να δω τι εχεις μεσα ..

τωρα ανεβαζω την b512 [την συμπιεσα σε .7z ( με 7zip) για να την μικρυνω αλλιως δεν ανεβαινε ]

 

B512

http://www.mediafire.com/download.php?ldvm8pn6uh3beop

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εντελως τυχαια εψαξα για την ics αν βγηκε για το pro και την βρηκα και ειναι και στα ελληνικα και μεχρι τωρα μου δουλευουν ολα..!!εδω ειναι το link ειναι η 4.0.4 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1532662 και εδω ειναι και οι οδηγιες εγκαταστασεις!!!!:):)
Link to comment
Share on other sites

παίδες να σας ρωτήσω, αν και έψαξα σχεδόν παντού αλλά δεν βρήκα απάντηση.

έχω μόνο ένα μικρο πρόβλημα με το wifi. όταν περάσω τα wpa keys διλ συνδέεται και μετά από ανδράνια αποσυνδέεται και δεν συνδέεται με τίποτα, εκτός αν αλλάξω το AP σε free, διαγράψω αυτό που πέρασα και από την αρχή πάλι (ξανά κλείδωμα ΑP σε wpa και πέρασμα στο τηλ.) μεχρι να μου το ξανακάνει. έχω αλλάξει της ρυθμίσεις να μη αποσυνδέεται (wifi sleeps policy σε never) αλλά το αποτέλεσμα είναι το ίδιο. έχω δοκιμάσει σε εκδόσεις του καλο ( xda sites )και τώρα την εκδόσεις του HORSE ABSOLUTE. ενώ στο σπίτι που το έχω το AP free αλλά με mac control δεν μου παρουσιάζει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...