Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω παλι.λοιπον εβαλα την ρομ του TermaRomGR και ειμαι και rooted οπως μου ειπες! μετα πηγα να κανω τηv aurora τωρα που ειναι rooted αλλα παλι δν γινεται...

 

Καλα εισαι με αυτη τη ρομ , η ρομ που λες μαλλον εχει προβλημα και καλυτερα να μη δοκιμαζεις αλλο ....

Δοκιμασε μονο καποια απ'αυτες που σου'πα , ασε τις αλλες και αμα βγει κατι απο ics , να εισαι σιγουρος οτι θα μαθευτει πολυ γρηγορα ....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Καλα εισαι με αυτη τη ρομ , η ρομ που λες μαλλον εχει προβλημα και καλυτερα να μη δοκιμαζεις αλλο ....

Δοκιμασε μονο καποια απ'αυτες που σου'πα , ασε τις αλλες και αμα βγει κατι απο ics , να εισαι σιγουρος οτι θα μαθευτει πολυ γρηγορα ....

 

Οποτε δεν εχει βγει ics .!ok σε ευχαριστω παντως για την βοηθεια!!:)

Link to comment
Share on other sites

Οποτε δεν εχει βγει ics .!ok σε ευχαριστω παντως για την βοηθεια!!:)

 

Ναι βρε συ , αυτο λεμε , αμα βγει θα μαθευτει , μη παιδευεσαι τζαμπα .....

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε συ , αυτο λεμε , αμα βγει θα μαθευτει , μη παιδευεσαι τζαμπα .....

 

ok απλα απορω γιατι δειχνει βιντεακια στο youtube αφου δεν υπαρχει.!και ψαχνουμε τζαμπα!

Link to comment
Share on other sites

ok απλα απορω γιατι δειχνει βιντεακια στο youtube αφου δεν υπαρχει.!και ψαχνουμε τζαμπα!

 

ειναι "ported" roms κ εχουν bugs κ προβληματα ασε που καποιες ειναι ποιο αργες κ απο την 2.3.5

Link to comment
Share on other sites

Βρε μηπως βαζεις του απλου και τρως ακυρο αλλα και παλι θα την περναγε και θα ετρωγες μετα...ICS υπαρχει αλλα ειναι σαν να την εκανα εγω!!κλαιν δλδ...ολοκληρες εταιριες και το παλευουν!!καντε υπομονη καμια βδομαδα ακομα..μαζι με νεα κυβερνηση θα εχουμε και ICS (για να πανε τα φαρμακια κατω!)
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Παντως στην καινουργια ICS αφου ειδα οτι δουλευει επιτελους και το ad2p δλδ μιλαω και ακουω μουσικη κανονικα απο bluetooth δεν βρησκω πλεον κατι να μην δουλευει...σταθερη φαινετε...η μπαταρια δεν ξερω εχω δεν εχω μιση ωρα που τη δουλευω...αν μπορεις να ζησεις χωρις μαμα ραδιο..ειναι καλη φαση!!για να δουμε!!
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Παντως στην καινουργια ICS αφου ειδα οτι δουλευει επιτελους και το ad2p δλδ μιλαω και ακουω μουσικη κανονικα απο bluetooth δεν βρησκω πλεον κατι να μην δουλευει...σταθερη φαινετε...η μπαταρια δεν ξερω εχω δεν εχω μιση ωρα που τη δουλευω...αν μπορεις να ζησεις χωρις μαμα ραδιο..ειναι καλη φαση!!για να δουμε!!

 

εχεις δοκιμασει να βαλεις το ραδιο απο την cm του geno;

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

εχεις δοκιμασει να βαλεις το ραδιο απο την cm του geno;

 

Το ραδιο του geno ειναι το ραδιο τις miui...δεν το δοκημασα τωρα θα κανω κατι πειραματα να δω τη και πως...εχουμε libsqlite για ICS?

 

to radio κρασαρει hard restart καλα το spirit μια χαρα δουλευει για την ωρα αλλα δεν με καιει κιολλας αφου εχω ad2p

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Βρε μηπως βαζεις του απλου και τρως ακυρο αλλα και παλι θα την περναγε και θα ετρωγες μετα...ICS υπαρχει αλλα ειναι σαν να την εκανα εγω!!κλαιν δλδ...ολοκληρες εταιριες και το παλευουν!!καντε υπομονη καμια βδομαδα ακομα..μαζι με νεα κυβερνηση θα εχουμε και ICS (για να πανε τα φαρμακια κατω!)

 

μακαρι να βγει να την περασουμε επιτελουσ την ICS .!αμα βγει δημοσιευστε την αν μπορειτε!:)

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να βγει να την περασουμε επιτελουσ την ICS .!αμα βγει δημοσιευστε την αν μπορειτε!:)

 

Δεν θα μπορούμε!!αχαχχαχα!!Εσυ τη λες βρε να το κρατήσουμε κρυφο??Μην ανχωνεστε καθε μερα στα κινέζικα την περνάω....μολις μαθω κατι εχει βγει εδω με τη μια!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

ΕΡΧΕΤΑΙ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΡΟΜ

HORSE GB FINAL EUROPE

Tο καλυτερο ρομ πληρως λειτουργικο , χωρις το παραμικρο προβλημα ....

Ο φιλος dingila στο xda , δηλωνει οτι παιζει απο το πρωι angry birds στη τηλεοραση και οτι το καλωδιο που χρησιμοποιει ειναι απο το nokia N95 ...

Αυριο η συνεχεια ........

Οποιος θελει να μαθει περισσοτερα να παει στο thread για το Horse rom στο xda , να μελετησει .... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1597358

 

@Tzivas31

Πηγαινε στο thread το δικο μου στο xda και δες τι εγινε ...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1597358

Link to comment
Share on other sites

ΕΡΧΕΤΑΙ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΡΟΜ

HORSE GB FINAL EUROPE

Tο καλυτερο ρομ πληρως λειτουργικο , χωρις το παραμικρο προβλημα ....

Ο φιλος dingila στο xda , δηλωνει οτι παιζει απο το πρωι angry birds στη τηλεοραση και οτι το καλωδιο που χρησιμοποιει ειναι απο το nokia N95 ...

Αυριο η συνεχεια ........

Οποιος θελει να μαθει περισσοτερα να παει στο thread για το Horse rom στο xda , να μελετησει .... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1597358

 

@Tzivas31

Πηγαινε στο thread το δικο μου στο xda και δες τι εγινε ...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1597358

Σωραίος ρε τρελε! Στου kalo δεν υπαρχει το local.prop. Τι λες να φταιει και να μην μπορουμε να εχουμε tv-out στην GB; Κι εγω εχω το καλωδιο απο Ν95(κινηταρα).

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΕΡΧΕΤΑΙ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΡΟΜ

HORSE GB FINAL EUROPE

Tο καλυτερο ρομ πληρως λειτουργικο , χωρις το παραμικρο προβλημα ....

Ο φιλος dingila στο xda , δηλωνει οτι παιζει απο το πρωι angry birds στη τηλεοραση και οτι το καλωδιο που χρησιμοποιει ειναι απο το nokia N95 ...

Αυριο η συνεχεια ........

Οποιος θελει να μαθει περισσοτερα να παει στο thread για το Horse rom στο xda , να μελετησει .... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1597358

 

@Tzivas31

Πηγαινε στο thread το δικο μου στο xda και δες τι εγινε ...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1597358

 

οπότε να περιμενω αυριο για να φλασαρω τη καινουρια ρομ?και μερικες ερωτησεις για το downgrade με απαντησε ο dingila λεει πρωτα απο οτι καταλαβα να γυρισω στην officilal b572 ή b512 για να καθαρισω υποθέτω απο τη ρομ του καλο μου λεει να κάνω clean restore πως ακριβώς θα το κάνω αυτό?και μετα απο οσο καταλαβα μεσω recovery περναμε τη b026 που εχεις ανεβασει απο μαριο και αφου τελειώσουμε και με αυτο ξαναμπαινουμε recovery και φλασάρουμε τη ρομ σου?συγγνωμη κιόλας ρε gkalen αν εχω γίνει κουραστικός

Link to comment
Share on other sites

Σωραίος ρε τρελε! Στου kalo δεν υπαρχει το local.prop. Τι λες να φταιει και να μην μπορουμε να εχουμε tv-out στην GB; Κι εγω εχω το καλωδιο απο Ν95(κινηταρα).

 

Σας ειχα πει οτι το καλωδιο το δικο μου ειναι για πεταμα και οριστε τωρα που ο dingila ειχε καλωδιο απο N95 και εκανε δουλεια .

Λογικα και της Samsung το καλωδιο θα κανει , αλλα θα παω να βρω ενα της Nokia N95 που ειναι και δοκιμασμενο .

Τωρα γιατι στην gingerbread δεν εχουν tvout δεν ξερω , αλλα σιγουρα η huawei φταιει γι'αυτο.

 

 

Ευτυχως που εμεινα εδω και ετσι μπορεσα να βρω τον τροπο να κανω τη 2.2.2 μαμα froyo (που το 90% των χρηστων την κοροιδευαν) , την πληρως λειτουργικη ,γρηγοροτερη και αλανθαστη ρομ ( το μονο τεραστιο μειονεκτημα ειναι οτι ΔΕΝ μπορεις να δοκιμασεις να φλασαρεις ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ ΡΟΜ αν δεν ξαν'αναβαθμισεις ) ...

Δεν ακουσα καλα ? Ειναι ντεμοντε (ετσι ελεγε ο νονος της HORSE , filatov στο xda) , χαχαχα δεν πειραζει ας ειναι ντεμοντε ...:lol:

 

@tzivas31

Δεν γινεσαι κουραστικος , ετσι πρεπει να κανεις αν θες να αποφυγεις οποιοδηποτε λαθος ...

Λοιπον εγω καταλαβα οτι πρεπει πρωτα να πας σε Β572 , και μετα να κανεις το downgrade , αλλιως αν κανεις downgrade απ'ευθειας το local.prop ( cust ) δεν θ'αλλαξει και θα παραμεινει οπως ηταν , δηλαδη gingerbread , ναι μεν θα μπορεις να φλασαρεις το horse rom αλλα δεν θα μπορεις να ενεργοποιησεις το tvout ...

Οποτε το σιγουρο ειναι οτι πρωτα πρεπει να γυρισεις σε B572 και μετα δεν πολυκαταλαβα ακριβως και τωρα προσπαθω να το αποκωδικοποιησω και συνεχιζω σε λιγο ......

Αν το ειχα κανει θα μπορουσα να σε καθοδηγησω ακριβως , γι αυτο με τα παιδια που εχουν τη μαμα 2.2.2 μπορω να τα καθοδηγησω σε οτι θελουν ...

Γι'αυτο δεν θελω να μπλεκω με το downgrade , γιατι δεν το'χω κανει ποτε και δεν ξερω τι θα συναντησεις ...

Και το zip για το downgrade ΔΕΝ ΦΛΑΣΑΡΕΤΑΙ , ειναι σαν τα update app (step1 και στεπ2) , ανοιξε το και αμα δεις θα καταλαβεις οτι ειναι σαν αυτα που εκανες και update

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

ok gkalen ευχαριστω θα το τσεκαρω αν ειναι ποια με προτεινεις να κατεβασω απο το thread σου την β025 ή την β026?σε ρωταω γιατι οταν πηγα να διαλεξεω την β026 εγραφε στο λινκ την ονομασια_λιθουανια και ειπα μηπως ειναι κατι για αλλες γλωσσες αλλα επειδη λες οτι η δικια σου ρομ ειναι βασισμενη στη β026 σκεφτηκα στην αρχη να κατεβασω αυτη τωρα δεν ξερω και τέλος δεν με ειπες τελικα να κατεβασω τη ρομ που εχεις τώρα ανεβασμένη ή να περιμενω τη τελική σου αύριο βραδυ όπως λες πιο πάνω στο ποστ σου?και μια ερώτηση πιο ανάλαφη μήπως εχεις ετοιμες για τη δικιά σου ρομ τις νεκροκεφαλες sliders?
Link to comment
Share on other sites

κατεβασε τες και τις δυο και θα σου πω στην πορεια , θα κανω σε λιγο εναν οδηγο στο xda βασισμενο σ'αυτα που λεει ο dingila και θα τον ρωτησω αν ειναι ετσι οπως τον εχω καταλαβει γιατι θελει κωδικοποιηση ο τυπος με τ'αγγλικα του , ειπαμε κι εμεις δεν ειμαστε καθηγητες αγγλικων αλλα , i don't understand jesus ... :lol:

τις νεκροκεφαλες εννοειται οτι σε ενα λεπτο ειναι ετοιμες .

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

εισαι μεγαλος ρε gkalen θα περασω την ρομ σου και μετα δεν ξανα αλλαζω θα πρεπει να κανουν ρομ τεχνητης νοημοσυνης για να με πεισουν γιατι εσυ εχεις κανει τη ρομ δινοντας οσα θελαμε και πολυ παραπανω απο όσο περιμεναμε να κανει αυτο το κινητο

 

υστερογραφο : το καλωδιο απο κινητο νοκια n95 που εψαξα απο σκρουτζ είδα ειναι στα 10 ευρω αν κανεις το εχει δει πουθενα απο καταστηματα θεσσαλονικης ή ηλεκτρονικου εμποριου φθηνοτερα ας ενημερωσει

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα δύσκολα θέλετε...το tv-out στην 2.3 δουλευει κανονικα αλλα μαντεψτε..ειναι κλειδωμενο απο την Unicom (Παροχος κινας) μεσα στο Cust.img!!HOHOHO!!Φατε το ακυρο σας τωρα..για περαιτερω εκανα με ερωτηση στον geno αν ο θεος και ο βουδας μαζι τα βρουν και μου απαντησει θα δουμε!! :Ρ
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

πως δουλευει κανονικα αφου ειναι κλειδωμενο?ειρωνικο δεν ακουγεται?και αφου και ο ιδιος ο καλο που τον ρωτησε τοσος κοσμος ειπε οτι απλα στη gb κατι λείπει και εχει θεμα.

αλλιως και αυτος θα το ειχε προσθεσει στη ρομ του

Link to comment
Share on other sites

πως δουλευει κανονικα αφου ειναι κλειδωμενο?ειρωνικο δεν ακουγεται?και αφου και ο ιδιος ο καλο που τον ρωτησε τοσος κοσμος ειπε οτι απλα στη gb κατι λείπει και εχει θεμα.

αλλιως και αυτος θα το ειχε προσθεσει στη ρομ του

 

Γιατι και στην 2.2 ειναι κλειδωμενο στο cust...οταν λεω δουλευει κανονικα εννοω οτι υπαρχει η λειτουργεια δεν καταργηθηκε...απλα το cust δεν ανοιγει δεν αλλαζει...στην cm γραφει οτι δουλευει το tv out...αλλα δεν εψαξα τη να σου πω!!και εσεις...τι το θελετε το tv out??μπελαδες γυρευετε....βαλτε εκει καμια 20αρια ρομ να τη γουσταρετε!! :Ρ

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

γι αυτο δεν εχετε δει ακομα αναβαθμιση gingerbread απο ευρωπη .

σε αλλα τηλ.. ξεκινανε οι αναβαθμισεις απο π.χ. lg p500 , η αναβαθμιση ξεκινησε απο ρουμανια μετα απο μια βδομαδα ρωσσια μετα ιταλια κ.λ.π

εμεις ακομα , και περιμενουμε και ics ,τρομαρα μας

Link to comment
Share on other sites

Γιατι και στην 2.2 ειναι κλειδωμενο στο cust...οταν λεω δουλευει κανονικα εννοω οτι υπαρχει η λειτουργεια δεν καταργηθηκε...απλα το cust δεν ανοιγει δεν αλλαζει...στην cm γραφει οτι δουλευει το tv out...αλλα δεν εψαξα τη να σου πω!!και εσεις...τι το θελετε το tv out??μπελαδες γυρευετε....βαλτε εκει καμια 20αρια ρομ να τη γουσταρετε!! :Ρ

 

 

δεν ειναι μπελας ειναι λύση τουλαχιστον για μενα οπως ελεγα και στον gkalen μιας και τα φτυσε το dvd και με βγαινει πιο φτηνα ενα καλώδιο απο ενα καινουριο dvd για να δω ταινιες με την ανεση μου στην τηλεόραση στο σαλονι στη 32'' αντι στο υπνοδωματιο μου με τν 23'' οταν μαζευομαστε παρεα ε θες να κατσεις σαλονι να ειστε απλα οχι σε ενα μικρο δωματιακι στριμωγμενοι αλλα γουσταρω να δω και πως ειναι το drag racing σε μεγαλυτερη οθόνη απο του κινητού ναι ειμαι και λιγο καγκουρας οοχου :p:p:p

 

Υ.Γ. και ναι γουσταρω να την πω σε οσους το παιζουν καμπόσοι σε μενα επειδη το δικο τους κινητο εχει hdmi και εμενα δεν εχει ενώ σε όλα τα αλλα και κυριως και τιμη υπερτερει χαλλλλαρα απεναντι τους

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

Ολα τα δύσκολα θέλετε...το tv-out στην 2.3 δουλευει κανονικα αλλα μαντεψτε..ειναι κλειδωμενο απο την Unicom (Παροχος κινας) μεσα στο Cust.img!!HOHOHO!!Φατε το ακυρο σας τωρα..για περαιτερω εκανα με ερωτηση στον geno αν ο θεος και ο βουδας μαζι τα βρουν και μου απαντησει θα δουμε!! :Ρ

 

Στο cust.img της Β572 δεν υπαρχει κατι για το tv-out. Δοκιμασα να το κανω edit με αυτον τον τροπο απο εδω:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1431123, πειραξα το local.prop αλλα παλι δεν υπηρχε το tv-out μετα.Δοκιμασα επισης να βαλω το cust.img του froyo ενω ειχα την B572 και παλι τιποτα.Τι να πω....ισως να μην εκανα εγω κατι καλα.Φλασαρα επισης σημερα και την latest cyanogen του geno (4/06) αλλα ενω ελεγε οτι το tv-out δουλευει δεν μπορεσα να το βρω ψαχνοντας στις ρυθμισεις.Βεβαια ουτε το home button δουλευε εκει.Ασε που η ρομ ηταν 1 κινεζια και μιση :P. Εγω πιστευω οτι ειναι θεμα κερνελ το tv-out και οχι της ρομ.

 

@gkalen

φιλε μου θελω πολυ να δοκιμασω τη ρομ σου,αλλα η ολη ιστορια με το downgrade και μετα παλι upgrade αν δν μ'αρεσει με κανει να βαριεμαι λιγο...Να σε ρωτησω λοιπον.Παιζει,αν μπουταρουμε σε ροζ οθονη ενω εχουμε GB και αλλαξουμε ολα τα αρχεια(εκτος απο το recovery.img φυσικα) με αυτα του froyo να μπορεσουμε να φλασαρουμε τη ρομ κανονικα χωρις τη διαδικασια του downgrade;

Edited by Moihack
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα βαλω οδηγιες λιγο αργοτερα , επειδη δεν το'χω κανει ποτε πρεπει να τα βαλω οσο γινεται καλυτερα ...

ειμαι σε δουλεια ομως τωρα , μολις τελειωσω θα σας πω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...