Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν εχει καποιο αρχειο camera_click μεσα στο φακελο ui εχει μονο τα αρχεια keypressdelete.ogg, keypressreturn.ogg, keypressspacebar.ogg, keypressstandard.ogg,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

αλοιμονο και μονο που ρωτησα για κατι τετοιο και κατευθειαν με το εστειλες φτάνει παντως μπραβο για τη καλη σας δουλεια με τη συγκεκριμενη στη ρομ γιατι διαβασα πολυ απο εσας βοήθησανε στη κατασκευη της

 

Βασικα εγω εκανα αλλες με του καλο δεν ασχοληθηκα και ιδιαιτερα μεχρι την εκδοση 1.8 νομιζω μετα άρχισα την δικια μου

http://www.mediafire.com/?onnozbvuloxkpgw βαλτο στο φακελο δεν ξερω αν θελει permission δεν νομιζω!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει καποιο αρχειο camera_click μεσα στο φακελο ui εχει μονο τα αρχεια keypressdelete.ogg, keypressreturn.ogg, keypressspacebar.ogg, keypressstandard.ogg,

 

Αντε παλι ,,, τα εχει σβησει τελειως ο ππππαρης ,, λες και θα παθαινε τιποτα αν τα αφηνε....

Κατεβασε καποια παλιοτερη version ( την v1.9 ας πουμε ) ,, νομιζω θα την βρεις λιγες σελιδες πιο πισω .... και ανοιξε το zip ,, βρες το αρχειο που σου ειπα και βαλτο ,,,,κατα τον ιδιο τροπο θα δωσεις και permissions και θα'σαι κομπλε .....

Link to comment
Share on other sites

Αντε παλι ,,, τα εχει σβησει τελειως ο ππππαρης ,, λες και θα παθαινε τιποτα αν τα αφηνε....

Κατεβασε καποια παλιοτερη version ( την v1.9 ας πουμε ) ,, νομιζω θα την βρεις λιγες σελιδες πιο πισω .... και ανοιξε το zip ,, βρες το αρχειο που σου ειπα και βαλτο ,,,,κατα τον ιδιο τροπο θα δωσεις και permissions και θα'σαι κομπλε .....

 

Γι'αυτο βαζουμε πικα ρομ και εχουμε και ICS θεματα!!ααχχαχαα!!!

 

Φιλε γιαυτο ειμαστε εδω για να σπαμμαρουμε απαντησεις...μην μας βλεπεις ετσι...πριν κανα μηνα βγαζαμε 2 σελιδες τη μερα με ποστ...τωρα δεν ξερω γιατι νεκρώσαμε τοσο!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

α μην ανησυχεις νεος ειμαι και εχω ορεξη δεν με προτεινες νωριτερα τη δικια σου ρομ να δοκιμαζα και ολοι εδο μεσα λεγανε για τη kalos σε μια εβδομαδα που θα γυρισω σπιτι θα ασχοληθω εκετενεστερα και θα δω και τη δικια σου ρομ.τωρα ειμαι στη κοπελα μου στη πολη που σπουδαζει και φοβαμαι θα φαω και ξυλο τοσο που εχω ασχοληθει με το κινητο αυτες τις μερες :p
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε το εργαλειο, αλλαξανε touch sensor και μπαταρια χωρις χρεωση παρ'οτι ηταν δικο μου το φταιξιμο και δεν ηταν υποχρεωμενοι να μου το καλυψουν στην εγγυηση. Μπραβο απο μενα στο σερβις της huawei.

 

@gkalen η horse μπαινει πανω απο Β041, η θελει την Β026 αναγκαστικα? Η black τι διαφορα εχει?

 

@pika τι δυο σελιδες την μερα λες? 4-5 και λιγες ειναι.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε το εργαλειο, αλλαξανε touch sensor και μπαταρια χωρις χρεωση παρ'οτι ηταν δικο μου το φταιξιμο και δεν ηταν υποχρεωμενοι να μου το καλυψουν στην εγγυηση. Μπραβο απο μενα στο σερβις της huawei.

 

@gkalen η horse μπαινει πανω απο Β041, η θελει την Β026 αναγκαστικα? Η black τι διαφορα εχει?

 

@pika τι δυο σελιδες την μερα λες? 4-5 και λιγες ειναι.

 

Οντος πολυ καλο και μενα δεν ειπαν τπτ που δεν ειχα κανονικη αποδειξη ειχα μονο αποδειξη αγορας απο ταμειακι αλλαγη board οντος ναι 3-4 σελιδες ποστ ειχαμε!!!

 

Παμε στα σοβαρα τωρα οπως ολα τα handfree που ειχα και του κιν τωρα χαλασαν πηγα να παρω κατι φτηνα απο πλαισιο και εφαγα ητα και ακουγοντε σαν σκισμενα ηχεια και το κουμπακι του δεν κανει τπτ!το κορυφαιο ειναι οτι τα εβαλα σε αλλο κιν και παιζουν κανονικα τη σκ@τα καναν οι κινεζοι με το jack!εχει κανεις aftersale κιαν ναι ποια πηρε απο αλλο κιν η αλλη μαρκα!θελω κανονικα να δουλευουν δλδ το κουμπακι να αρχιζει και να σταματαει τη μουσικη και το κουμπακι παλι να ανοιγει και να κλεινει την συνομειλια οταν μιλας στο τηλ δλδ!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε το εργαλειο, αλλαξανε touch sensor και μπαταρια χωρις χρεωση παρ'οτι ηταν δικο μου το φταιξιμο και δεν ηταν υποχρεωμενοι να μου το καλυψουν στην εγγυηση. Μπραβο απο μενα στο σερβις της huawei.

 

@gkalen η horse μπαινει πανω απο Β041, η θελει την Β026 αναγκαστικα? Η black τι διαφορα εχει?

 

@pika τι δυο σελιδες την μερα λες? 4-5 και λιγες ειναι.

 

Ναι ,, ναι κανονικα μπαινει..... βαλε recovery ,μεσω ροζ οθονης ,κανε τα wipes και κανε οτι γουσταρεις....

Οι διαφορες στη black ,ειναι μονο στα θεματα ,,, αλλα μπορεις να τις δοκιμασεις ολες ,,, ετσι για το fun ,, μεχρι να αναβαθμισεις ,,,,, εχεις ολη την ανεση και να τις δοκιμασεις ολες αλλα και να δεις πως δουλευει και το TVOUT ,,, και αν εχεις και καλυτερο καλωδιο να μας πεις και πως παει ...... εγω το βιντεακι θα το ετοιμασω μεχρι την παρασκευη ,, για να δειτε πως δουλευει .....

Link to comment
Share on other sites

παιδιά για βιντεο player με τη rom του kalo ποιο εχετε γιατι εγω πριν ειχα το mxvideo v 1.6 και codec το armeon n7 αλλά τώρα όταν πάω να κάνω εγκατάσταση το codec με βγάζει ένα μήνυμα ότι δεν είναι σχετικό με κάτι άλλο έχετε να προτείνετε κάποια λύση η κάποιο άλλο εξίσου καλό πρόγραμμα?για internet browser σας προτείνω το maxthon από μαρκετ πολύ καλός
Link to comment
Share on other sites

παιδιά για βιντεο player με τη rom του kalo ποιο εχετε γιατι εγω πριν ειχα το mxvideo v 1.6 και codec το armeon n7 αλλά τώρα όταν πάω να κάνω εγκατάσταση το codec με βγάζει ένα μήνυμα ότι δεν είναι σχετικό με κάτι άλλο έχετε να προτείνετε κάποια λύση η κάποιο άλλο εξίσου καλό πρόγραμμα?για internet browser σας προτείνω το maxthon από μαρκετ πολύ καλός

 

Ποιο codec ??

Εμενα δεν μου ζηταει κανενα codec ,,, απλα εγκατασταση του mx player και ετοιμος .....

Σ'εμενα δεν θελει κανενα codec .......

Link to comment
Share on other sites

λετε να φταιει που εχω το mx player pro v1.6 εσυ το απλο εχεις τη free εκδοση απο το μαρκετ?
Link to comment
Share on other sites

λετε να φταιει που εχω το mx player pro v1.6 εσυ το απλο εχεις τη free εκδοση απο το μαρκετ?

 

Εγω εχω την δωρεαν εκδοση απο μαρκετ .....

Τι να σου πω ?? Εμενα δεν ζηταει τιποτα ,,,,,, εγκατασταση , και ανοιγει κανονικα , χωρις codec .....

Link to comment
Share on other sites

μήπως ξέρει κανείς πως μπορω να σβησω τα news and weather την αριθμομηχανη το Google αναζήτηση την εφαρμογή ρολόι και ημερολόγιο?γιατί όταν πάω να τα κάνω δεν με αφήνει
Link to comment
Share on other sites

μήπως ξέρει κανείς πως μπορω να σβησω τα news and weather την αριθμομηχανη το Google αναζήτηση την εφαρμογή ρολόι και ημερολόγιο?γιατί όταν πάω να τα κάνω δεν με αφήνει

 

Με ,root explorer ,, πηγαινε στο ,,system/app ,, και σβησε απο κει οτι δεν θες απο εφαρμογες συστηματος....

reboot και τελος....

Σορρυ ,αλλα στο ρομ του kalo ,, θα βρεις και εφαρμογες στο ,, cust/default/.... bla ,bla δεν θυμαμαι ακριβως την διαδρομη ,, αλλα εκει μεσα θα δεις παλι ενα φακελο ,, /app/ , καπου εκει θα τις βρεις

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

cust\unicom\app κοιταξα και εκει αλλα δυστυχως τιποτα.εντωμεταξυ δν βλεπω διαφορα στην μπαταρια οπως πριν εξαντλειται σχετικα γρηγορα και στο root explorer με αναζήτηση θεωρία σκαλωμα στο φάκελο data\hwffs και μετά δεν προχωράει και κολλάει ο explorer τελείως το μόνο καλο ειναι η βελτιωση του ηχου στα βιντεο που γραφεις με το κινητο και η αναλυση στις φωτογραφιες ακομα δν εχω δοκιμασει το GPS αν έχετε κάτι καλύτερο να προτείνετε είμαι όλος αυτιά και flake έχω προβεί άσχημα από τότε που είπες για TV out μακάρι να το πετυχεις!!!

 

* θεωρία=τρώει

*flare = gkalen

 

* flake = gkalen sorry για αυτά τα ποστ εφταιγε το λεξικό του κινητού

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

cust\unicom\app κοιταξα και εκει αλλα δυστυχως τιποτα.εντωμεταξυ δν βλεπω διαφορα στην μπαταρια οπως πριν εξαντλειται σχετικα γρηγορα και στο root explorer με αναζήτηση θεωρία σκαλωμα στο φάκελο data\hwffs και μετά δεν προχωράει και κολλάει ο explorer τελείως το μόνο καλο ειναι η βελτιωση του ηχου στα βιντεο που γραφεις με το κινητο και η αναλυση στις φωτογραφιες ακομα δν εχω δοκιμασει το GPS αν έχετε κάτι καλύτερο να προτείνετε είμαι όλος αυτιά και flake έχω προβεί άσχημα από τότε που είπες για TV out μακάρι να το πετυχεις!!!

 

οι εφαρμογες που θες να σβησεις ειναι στο ,,, data/cust/app ....

τωρα για τα αλλα που λες ,, δεν ξερω

για το tvout ,, μαλλον ειναι θεμα huawei παρα δικο μου ....

Link to comment
Share on other sites

Ναι ,, ναι κανονικα μπαινει..... βαλε recovery ,μεσω ροζ οθονης ,κανε τα wipes και κανε οτι γουσταρεις....

Οι διαφορες στη black ,ειναι μονο στα θεματα ,,, αλλα μπορεις να τις δοκιμασεις ολες ,,, ετσι για το fun ,, μεχρι να αναβαθμισεις ,,,,, εχεις ολη την ανεση και να τις δοκιμασεις ολες αλλα και να δεις πως δουλευει και το TVOUT ,,, και αν εχεις και καλυτερο καλωδιο να μας πεις και πως παει ...... εγω το βιντεακι θα το ετοιμασω μεχρι την παρασκευη ,, για να δειτε πως δουλευει .....

 

Τρομερη δουλεια, μπραβο! Το καλωδιο που ειχα ηταν 2,5 χιλιοστων και δεν κανει τελικα.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Τρομερη δουλεια, μπραβο! Το καλωδιο που ειχα ηταν 2,5 χιλιοστων και δεν κανει τελικα.

 

thanks sofo ,, χαιρομαι που σου αρεσει αυτο που βλεπεις ,, γιατι εισαι απο αυτους που γνωριζουν πολυ καλα το αντικειμενο , και η γνωμη σου ειναι παντα σημαντικη ...

το εχω πει αλλωστε οτι αυτο το ρομ , δεν ειναι ουτε , ics,miui,cm7 ,,,,,, δεν ειναι ουτε γι'αυτους που τους αρεσει να φλασαρουν roms και τετοια (αυτο ειναι λαθος τραγικο της huawei που εβγαλε τα updates τα κινεζικα 2 βδομαδες μετα την κυκλοφορια του τηλ ,, και ετσι δεν προλαβε ο geno να φτιαξει ουτε μια ρομ για .32 κερνελ ,, αλλιως θα ειχαμε τη δυνατοτητα να εχουμε κι εμεις οπως οι χρηστες του u8800 , ρομ και για τα δυο baseband ).... τι να κανουμε ,,, αλλα τουλαχιστον ειναι ενα σιγουρο ρομ γι αυτους που δεν θελουν να ψαχνονται και πολυ ....

ναι , για το καλωδιο θελει 3.5 , και αμα βρεις απο αυτα τα φτηνα να προσεξεις να μη το βαλεις μεχρι μεσα το καρφι ,, αλλα στο πρωτο κλικ που θα κανει και εμφανιστει το εικονιδιο των ακουστικων στο statusbar ,, αστο εκει και θα'σαι οκ ....

 

HORSE GB FINAL GREEK LITE ( ΜΟΝΟ ΓΙΑ 2.2.2 )

Tελευταιες κυκλοφοριες , λοιπον παιδες

ειναι ενα ρομ μονο για τους ΕΛΛΗΝΕΣ χρηστες , και δεν θα ανεβει στο XDA ....

 

βασισμενο στη φιλοσοφια του kalo .... δηλαδη , πολλες εφαρμογες συστηματος και επισης γυρω στα 4mb libs , διαγραφηκαν ... (οτι εφαρμογες θελετε να βαλετε , χρησιμοποιηστε το μαρκετ )

Go launcher , με θεμα , UI 3.0 ...

Βattery fix ,, απο filatov ...

Faster GPS fix ,, μονο για ΕΛΛΑΔΑ (Ευρωπη) ,, κλειδωνει απιστευτα γρηγορα ...

Camera apk ,,μονταρισμενη με ,, hdr settings.xml , libhdr.so και media profiles.xml ,,, για καλυτερο video recording ( απο kalo )

 

ΚΑΤΕΒΑΣΜΑ

http://www.mediafire.com/download.php?q1u9jf70zi5yr79

 

Screenshots

[ATTACH]25413[/ATTACH] [ATTACH]25414[/ATTACH]

 

[ATTACH]25415[/ATTACH]

 

Πολυ καλο ρομ παιδια

Και αυριο, θα ειναι ετοιμο το ιδιο , αλλα με τις γνωστες εφαρμογες μεσα

ΕNJOY :)

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχει βρει κανεις καμια λυση με το μικρόφωνο?τη θα γινει??το βαζω στον ώμο δεν με ακουνε και πρεπει να το πιανω απο κατω συνεχεια για να ακουστω με εχει σπασει τα νευρα!!
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους το κινητο μου το ανοιγω και μου βγαζει μπλε οθονη,παταω τα κουμπια μπενο σε ροζ οθονη και ολος ο φακελος image λειπει (εχω περαση την offisial U8800+/Pro Gingerbread 2.3.5 και μετα περασα την Β876KALO_v3.1.5)τι να κανω σας παρακαλω βοηθηστε με ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους το κινητο μου το ανοιγω και μου βγαζει μπλε οθονη,παταω τα κουμπια μπενο σε ροζ οθονη και ολος ο φακελος image λειπει (εχω περαση την offisial U8800+/Pro Gingerbread 2.3.5 και μετα περασα την Β876KALO_v3.1.5)τι να κανω σας παρακαλω βοηθηστε με ευχαριστω πολυ.

 

Τον εχεις τον φακελο image , στο pc σου ??

εχεις μηπως καποιο backup ??

Link to comment
Share on other sites

gkalen η δικιά σου ρομ που λες πιο πάνω είναι για 2.2 ή 2.3?έχεις προσθέσει και την επιλογή TV out?και για να φυγω από του kalo να βάλω τη δικιά σου ποια διαδικασία πρέπει να ακολουθησω?
Link to comment
Share on other sites

gkalen η δικιά σου ρομ που λες πιο πάνω είναι για 2.2 ή 2.3?έχεις προσθέσει και την επιλογή TV out?και για να φυγω από του kalo να βάλω τη δικιά σου ποια διαδικασία πρέπει να ακολουθησω?

Καλυτερα να κατσεις οπως εισαι ,, πηρες φορα και θες να τα κανεις ολα μαζι ,, ηρεμησε λιγο ,, μαθε πρωτα κι αλλα πραγματα και μετα προχωρας ... :):):)

μη βιαζεσαι , να θες να τα κανεις ολα μαζι , μολις εχθες εβαλες ρομ ....

και εγω δεν εχω κανει ποτε downgrade ,, για να μπορεσω να σου πω περισσοτερα ... καπου εχει ενα οδηγο ο τερμαγκαζις ,, στα ελληνικα , ΑΛΛΑ , επιμενω ομως , να μη μπλεξεις ακομα με downgrade

 

οχι δυστιχως δεν εχω τη μπορω να κανω ευχαριστω πολυ

 

φιλε μου , τωρα πρεπει καποιο απο τα παιδια με 2.3.5 η με kalo να σου δωσει εναν , image folder ,,,

καπου υπηρχε καποιος που ειχε ανεβασει ο πικα , νομιζω ....

καποιος ας δωσει εναν image folder στο φιλο , παιδια .....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...