Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γινεται , αλλα δεν δουλευουν τα λινκ ,, εγω εχω τη γερμανικη 2.2 ,,, αλλα δεν μπορω να την ανεβασω γιατι δεν μου επιτρεπει το mediafire να ανεβασω , πανω απο 200 mb ,δωρεαν ,, αν ξερεις αλλο τροπο να την ανεβασω καπου αλλου , ,ευχαριστως να το κανω.....

επισης , ο σοφοκλας εχει κανει επιστροφη σε 2.2 ( στη γερμανικη που λεγαμε) ,,, αν μπορει ο ιδιος να ανεβασει καπου τα αρχεια θα βοηθαγε ... ο σοφο ειχε προβλημα με το ασπρο μενου γι αυτο δεν την ηθελε... αλλα ξερω σιγουρα οτι το εχει κανει.......

Πεστε μου που μπορω να ανεβασω τα αρχεια δωρεαν και θα το κανω....

 

δηλαδη δε μπορουμε να την βρουμε πουθενα?δεν μπορει καποιος θα την εχει ανεβασει καπου!!!εκτος αν την κανεις καργα zip κ μικρινει!πως ειναι το "ονομα" του firmware να ψαξουμε κ εμεις μηπως....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

δηλαδη δε μπορουμε να την βρουμε πουθενα?δεν μπορει καποιος θα την εχει ανεβασει καπου!!!εκτος αν την κανεις καργα zip κ μικρινει!πως ειναι το "ονομα" του firmware να ψαξουμε κ εμεις μηπως....

 

Ψαχνω να βρω ,,, κατι και ενημερωνω σε λιγο....

Link to comment
Share on other sites

Γινεται , αλλα δεν δουλευουν τα λινκ ,, εγω εχω τη γερμανικη 2.2 ,,, αλλα δεν μπορω να την ανεβασω γιατι δεν μου επιτρεπει το mediafire να ανεβασω , πανω απο 200 mb ,δωρεαν ,, αν ξερεις αλλο τροπο να την ανεβασω καπου αλλου , ,ευχαριστως να το κανω.....

επισης , ο σοφοκλας εχει κανει επιστροφη σε 2.2 ( στη γερμανικη που λεγαμε) ,,, αν μπορει ο ιδιος να ανεβασει καπου τα αρχεια θα βοηθαγε ... ο σοφο ειχε προβλημα με το ασπρο μενου γι αυτο δεν την ηθελε... αλλα ξερω σιγουρα οτι το εχει κανει.......

Πεστε μου που μπορω να ανεβασω τα αρχεια δωρεαν και θα το κανω....

 

Σπαστην σε ζιπ!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Τερμαγκαζι......

ριξε μια ματια εδω....

http://translate.google.com/translate?sl=it&tl=en&js=n&prev=_t&hl=el&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fwww.androidworld.it%2Fforum%2Fmodding-e-firmware-vodafone-ideos-x5-224%2Fchiarimenti-u8800pro-tips-installazione-di-gingerbread-e-downgrade-froyo-35726%2F

 

Η αλλιως πηγαινε και δες τις σελιδες , 220 και 221 , που εχουμε κανει αναφορα γι αυτο το θεμα και θα καταλαβεις ...

 

Δεν εχω το pc μου εντωμετξυ,,, και ελπιζω την δευτερα που θα μαθω τι επαθε ,, να μην χασω τα αρχεια μου απο το σκληρο δισκο ,, γιατι τοτε δεν θα το'χω ουτε εγω ,,, και μονο ο σοφοκλας αν θα το'χει.....

ΣΟΦΟ ,, δωσε σημαδι ζωης .....

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Τερμαγκαζι......

ριξε μια ματια εδω....

http://translate.google.com/translate?sl=it&tl=en&js=n&prev=_t&hl=el&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fwww.androidworld.it%2Fforum%2Fmodding-e-firmware-vodafone-ideos-x5-224%2Fchiarimenti-u8800pro-tips-installazione-di-gingerbread-e-downgrade-froyo-35726%2F

 

Η αλλιως πηγαινε και δες τις σελιδες , 220 και 221 , που εχουμε κανει αναφορα γι αυτο το θεμα και θα καταλαβεις ...

 

Δεν εχω το pc μου εντωμετξυ,,, και ελπιζω την δευτερα που θα μαθω τι επαθε ,, να μην χασω τα αρχεια μου απο το σκληρο δισκο ,, γιατι τοτε δεν θα το'χω ουτε εγω ,,, και μονο ο σοφοκλας αν θα το'χει.....

ΣΟΦΟ ,, δωσε σημαδι ζωης .....

 

τα λινκς δεν δουλευουν γ@@@το!!!

Link to comment
Share on other sites

τα λινκς δεν δουλευουν γ@@@το!!!

 

δεν εχω το pc μου , και οτι εχω ειναι στο σκληρο δισκο

απο δευτερα θα μπορω να κανω κατι ,,,,

αλλιως αν υπαρχει ο σοφοκλας πουθενα , να μας πει , αν το εχει ακομα , και μπορει να το ανεβασει.....

η επομενη λυση ,ειναι να ξαναζητησω απο τον matteo στο xda να το ανεβασει καπου αλλου ( αυτος μου το εδωσε )

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω το pc μου , και οτι εχω ειναι στο σκληρο δισκο

απο δευτερα θα μπορω να κανω κατι ,,,,

αλλιως αν υπαρχει ο σοφοκλας πουθενα , να μας πει , αν το εχει ακομα , και μπορει να το ανεβασει.....

η επομενη λυση ,ειναι να ξαναζητησω απο τον matteo στο xda να το ανεβασει καπου αλλου ( αυτος μου το εδωσε )

 

Αυτη δεν κανει δουλεια http://www.huaweidevice.com/cn/downloadCenter.do?method=toDownloadFile&flay=software&softid=NDEyNTc=

 

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=281073&st=1020#entry11475682 εδω!

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

αυτη η 2.2.2 τι ειναι?

 

Μαλλον αυτη ειναι ,,, δεν το πιστευω ,,, κατεβασε την και πες μου τι εχει μεσα

 

Μεσα στην , b512 , εχει ενα φακελο , που λεγεται , how to get back to froyo,, αν το εχεις πικα , ανεβασε το ..γιατι εχει μεσα και οδηγιες (pdf) , και ενα φακελο που λεγεται , special update ,,,,, θα χρειαστει κι αυτος,,,,

Η αλλιως καποιο λινκ για την , b 512 ....... να το κατεβασει ο τερμαγκαζι , για να δει και τις οδηγιες ...

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον αυτη ειναι ,,, δεν το πιστευω ,,, κατεβασε την και πες μου τι εχει μεσα

 

Μεσα στην , b512 , εχει ενα φακελο , που λεγεται , how to get back to froyo,, αν το εχεις πικα , ανεβασε το ..γιατι εχει μεσα και οδηγιες (pdf) , και ενα φακελο που λεγεται , special update ,,,,, θα χρειαστει κι αυτος,,,,

Η αλλιως καποιο λινκ για την , b 512 ....... να το κατεβασει ο τερμαγκαζι , για να δει και τις οδηγιες ...

 

εχει τον φακελο dload και μεσα μονο ενα Update.app 266Mb περιπου.

κ το παρακατω log

Link to comment
Share on other sites

εχει τον φακελο dload και μεσα μονο ενα Update.app 266Mb περιπου.

κ το παρακατω log

 

Αυτο ειναι το μεγαλο update app (σαν να λεμε το στεπ 2),, σου λειπει και ενα special update (που ειναι μεσα στο .rar της official , b512 , ),,,, σαν να λεμε οτι αυτο ειναι το στεπ 1......

Πρεπει να βρεις το λινκ για την 512 ,, να την κατεβασεις κι αυτην , και μετα θα καταλαβεις τι πρεπει να κανεις,,,, οτι θες για επιστροφη σε 2.2 ,ειναι μεσα στο .rar , της 512 ,,,,, το μονο που ελειπε ηταν αυτο το ,,, update app ,, που μολις κατεβασες.....

Θα κοιταξω κι εγω να δω σε ποια σελιδα , ειναι το λινκ ....

θα δω και στο επισημο που εχει λιγοτερες σελιδες , μηπως το βρω γρηγοροτερα....

Αν θυμαμαι καλα ο ακαλος το χει δωσει κι αυτο το λινκ , της 512 ......

Το log δεν ξερω τι ειναι , αλλα δεν νομιζω οτι χρειαζεται καπου ,, αυτο που θες τωρα ειναι η b512.....

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι το μεγαλο update app (σαν να λεμε το στεπ 2),, σου λειπει και ενα special update (που ειναι μεσα στο .rar της official , b512 , ),,,, σαν να λεμε οτι αυτο ειναι το στεπ 1......

Πρεπει να βρεις το λινκ για την 512 ,, να την κατεβασεις κι αυτην , και μετα θα καταλαβεις τι πρεπει να κανεις,,,, οτι θες για επιστροφη σε 2.2 ,ειναι μεσα στο .rar , της 512 ,,,,, το μονο που ελειπε ηταν αυτο το ,,, update app ,, που μολις κατεβασες.....

Θα κοιταξω κι εγω να δω σε ποια σελιδα , ειναι το λινκ ....

θα δω και στο επισημο που εχει λιγοτερες σελιδες , μηπως το βρω γρηγοροτερα....

Αν θυμαμαι καλα ο ακαλος το χει δωσει κι αυτο το λινκ , της 512 ......

Το log δεν ξερω τι ειναι , αλλα δεν νομιζω οτι χρειαζεται καπου ,, αυτο που θες τωρα ειναι η b512.....

 

η b512 2.3.5 δεν ειναι?κανει το "special update"?

Link to comment
Share on other sites

η b512 2.3.5 δεν ειναι?κανει το "special update"?

 

2.3.5 ειναι , αλλα η πρωτη που βγηκε και εχει μεσα το φακελο , how to get back to froyo ,, που δεν εχουν οι αλλες που βγηκαν μετα απ'αυτην ,,

Ψαξε κι εσυ να την βρεις να την κατεβασεις ,, γιατι καπου σε καποια σελιδα υπαρχει ενεργο λινκ.....και μολις την ανοιξεις θα τα καταλαβεις ολα ,,, οτι αλλο σου λειπει ειναι εκει μεσα ,και οδηγιες και τα παντα ,,, μονο αυτο που κατεβασες ελειπε....

Link to comment
Share on other sites

Εχω την 512 και το pdf μεσα αλλα ειναι στα κινεζικα κατι λεει για 222 αλλα δεν καταλαβενω αν ειναι πως να γυρισεις η πως να πας απο 222 σε 235!!ειναι στα κινεζικα και δεν διχνει σχεδον τπτ τελιτσες μονο αλλα το step2 της ειναι 370mb!

 

Αυτη 2.2.2 (B035) λενε κανει το downgrade!!

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Εχω την 512 και το pdf μεσα αλλα ειναι στα κινεζικα κατι λεει για 222 αλλα δεν καταλαβενω αν ειναι πως να γυρισεις η πως να πας απο 222 σε 235!!ειναι στα κινεζικα και δεν διχνει σχεδον τπτ τελιτσες μονο αλλα το step2 της ειναι 370mb!

 

υπαρχει και στα αγγλικα , ετσι το ειχα εγω ( Γ@@ω το ,πως την πατησα με το pc , θα το ειχα ανεβασει τωρα ):angry:

θα το βρουμε ομως , καποιο παιδι που εχει το φακελο , how to get back to froyo , στα αγγλικα θα μας πει .....

το δυσκολο ηταν , αυτο που κατεβασε ηδη ...... λιγο υπομονη τωρα και αυριο , καποιος θα εχει κατι ....

στα κινεζικα ειναι και τα ονοματα των φακελων ???

ο φακελος λεγεται ,, how to get back to froyo ,, ( στα κινεζικα τον εχεις ?? )..... εκει μεσα ειναι παντως το update app , που χρειαζεται ......

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει και στα αγγλικα , ετσι το ειχα εγω ( Γ@@ω το ,πως την πατησα με το pc , θα το ειχα ανεβασει τωρα ):angry:

θα το βρουμε ομως , καποιο παιδι που εχει το φακελο , how to get back to froyo , στα αγγλικα θα μας πει .....

το δυσκολο ηταν , αυτο που κατεβασε ηδη ...... λιγο υπομονη τωρα και αυριο , καποιος θα εχει κατι ....

 

Την κατεβαζω τωρα απο το ρωσο αλλα γιατι τοσος καημός να γυρισετε στην νεότατη 2.2.2

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Την κατεβαζω τωρα απο το ρωσο αλλα γιατι τοσος καημός να γυρισετε στην νεότατη 2.2.2

 

εγω τι να γυρισω ,, εδω ειμαι ,, ο τερμαγκαζι ,, που θελει να δοκιμασει , πως ειναι ......

ετσι κι αλλιως το ευκολο ηταν και ειναι να κανεις , upgrade , το δυσκολο ηταν να κανεις downgrade .......

και ετσι οπως ειναι και το developing στο τηλ... μας ,,, ας δοκιμασουν οσοι θελουν να κανουν και downgrade ... δεν ειναι κακο να μπορουμε να κανουμε και downgrade ....

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

εγω τι να γυρισω ,, εδω ειμαι ,, ο τερμαγκαζι ,, που θελει να δοκιμασει , πως ειναι ......

 

4step το πρωτο καμια 1.5mb??

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

4step το πρωτο καμια 1.5mb??

 

στα κινεζικα , κι αυτη ????

γι αυτο εχει 4, το ενα ειναι αυτο που χρειαζεται και πρεπει να λεγεται ο φακελος special update , και να εχει μεσα ενα ,, update app ,, περιπου 1.11 mb

Link to comment
Share on other sites

στα κινεζικα , κι αυτη ????

γι αυτο εχει 4, το ενα ειναι αυτο που χρειαζεται και πρεπει να λεγεται ο φακελος special update , και να εχει μεσα ενα ,, update app ,, περιπου 1.11 mb

 

Βαζεις αυτη και μετα βαζεις οποια θες 2.2.2!!

 

Μπα το στεπ2 με δινει fail βαριεμαι να κανω πειραματα!!

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Βαζεις αυτη και μετα βαζεις οποια θες 2.2.2!!

 

ετσι πρεπει να λενε οι οδηγιες ,, οτι δηλαδη αυτο το ,, update app ,, που ειναι στο φακελο how to get backto froyo/ special update ....

κανει για οποια 2.2.2 εχεις , την γερμανικη ,τη ρωσικη κ.λ.π......

Link to comment
Share on other sites

Αρε gkalen θα σε φαω!!δεν μπορω να μπω recovery τωρα h rom που εχω μετα απο 2-3 λεπτα κολαει και η 512 Μου δινει Update error!!grrrrrr
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

περνα την 572

 

Και τα δυο step μαζι η μονο το 2?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Και τα δυο step μαζι η μονο το 2?

 

εγω κ τα 3 ειχα κανει οταν εκανα αναβαθμιση σε 2.3.5 (δεν μπορουσα να την κανω root ομως)

βασικα νομιζω οτι το 3 ισως δεν ειναι απαραιτητο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...