Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν όπως είπες πριν βγάλεις το sign από το cwm ναι αλλά αν τη βγάλεις στο κοινό δεν γίνετε!η ραμ είναι 340 γιατί τα υπόλοιπα πανε στο OS!έχει βγάλει ο gkalen tweaks τώρα για 512 δεν ξέρω σίγουρα αλλά δες στο xda tweakzv6 από st@mati kickasskernelizer και ram manager από μαύρο market επιλεγείς τη 2η επιλογή lock launcher και apply

 

δεν το ειπα εγω για το sign!:D:D:D:D xixixixixiix αλλα τες πα ισως δοκιμασω μια μερα να φτιαξω μια απο την στοκ 2.3.5 ισα ισα ενα root(γιατ εμενα δεν γινοταν) bysubox k kana script καλο αμα βρω για να δω το αποτελεσμα.ρωτησα για την ραμ γιατι κ τησ γυναικας μου το blade 512 εχει αλλα βλεπεις 420!!!εμας γιατι τρωει τοσα το ρημαδι???:D:D:D το lock launcher ti κανει ακριβως?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Θα σου πω ότι μου είπε ο καλό gkalen ότι κιαν αλλάξεις θέλει sign εκτός αν αυτό που αλλάζεις υπάρχει ήδη πχ εγώ στη ρομ που ανέβασαν άλλαξα apk στο system υπήρχαν αρα δεν τα έκανα sign ο launcher όμως που έβγαλα τον launcherpro και έβαλα go launcher η θα έκανα sign η θα μετονόμαζα το go launcher σε launcherpro και έκανα αυτό!τα tweaks είχε ήδη μέσα άρα αλλά έσβησα το unlockfps και έβαλα του σταμάτησε!τώρα σε καθαρή μαμά ρομ που δεν έχει root,busybox και init.d πρέπει να τα κανείς όλα sign!απλά απο'τι κατάλαβα το kitchen βγάζει script για htc γιατί έκανα ρομ και χωρίς καθόλου script και πάλι το έβγαλε λαθος

 

με τον kalo και me matteo , μιλησα κι εγω , και σου ειπα το εκανα και sign ,, αλλα παλι τα ιδια ,, δεν μου ειπαν ομως να βαλω ,updater script , απο αλλο ρομ .......

 

εγω ποτε δεν εκανα τιποτα sign.mia xara δουλευε.απλα ειναι καποια λεπτομερεια στο updater script.να σας ρωτησω κ κατι αλλο.εννοειτε οτι εχουμε 512μβ ραμ.εμενα γιατι βλεπω 350?επισης καποια καλη λυση για την ραμ?εμενα μειωνετε αρκετα η ελευθερη με λιγο χρηση.καποιο script εχετε να κραταει γυρω στα 200μβ ελευθερη?

 

κατεβασε απο δω ενα πακετακι εφαρμογων ,,

http://www.mediafire.com/?c3vfwmuy2tabped

 

εχω μεσα την εφαρμογη ram manager pro ,, και δεν χρειαζεσαι ουτε task killer ουτε τιποτα ,,, εχω επισης και το mobilism μαρκετ ,, και κατεβαζεις οτι θες και αναβαθμιζεις κιολας

 

tweaks για , calov1.6 , θα βγαλω αυριο , μεθαυριο γιατι θελει λιγο μελετη το πραμα ,, δεν πρεπει να μπαινουν ολα,, { αμα σταματησει να αναβαθμιζει κιολας ,, και να πιαστει και με τιποτα αλλο ] ... γιατι εχω και ενα θεμα με το pc μου , οπως σας ειπα ....

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

<a href="http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4049791" target="_blank">Αρχικό μήνυμα από Pikachukaki</a><br />

Αν όπως είπες πριν βγάλεις το sign από το cwm ναι αλλά αν τη βγάλεις στο κοινό δεν γίνετε!η ραμ είναι 340 γιατί τα υπόλοιπα πανε στο OS!έχει βγάλει ο gkalen tweaks τώρα για 512 δεν ξέρω σίγουρα αλλά δες στο xda tweakzv6 από st@mati kickasskernelizer και ram manager από μαύρο market επιλεγείς τη 2η επιλογή lock launcher και apply

<br />

<br />

δεν το ειπα εγω για το sign!:D:D:D:D xixixixixiix αλλα τες πα ισως δοκιμασω μια μερα να φτιαξω μια απο την στοκ 2.3.5 ισα ισα ενα root(γιατ εμενα δεν γινοταν) bysubox k kana script καλο αμα βρω για να δω το αποτελεσμα.ρωτησα για την ραμ γιατι κ τησ γυναικας μου το blade 512 εχει αλλα βλεπεις 420!!!εμας γιατι τρωει τοσα το ρημαδι???:D:D:D το lock launcher ti κανει ακριβως?

Πίνω ουισκια και ακούω κάρτα μην περιμένεις σωστά queue!!xxaxa!!άγνωστο αλλά από θέμα ραμ με tweaks και ram manager είναι κάπου στα 150-170 με καμία 10αρια ανοιχτά!!έχει καλό ram usage μετά είσαι πάντα κάπου εκεί!!τέσταρε!lock launcher δεν το έχω δει ποτέ!στο system είναι?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Πίνω ουισκια και ακούω κάρτα μην περιμένεις σωστά queue!!xxaxa!!άγνωστο αλλά από θέμα ραμ με tweaks και ram manager είναι κάπου στα 150-170 με καμία 10αρια ανοιχτά!!έχει καλό ram usage μετά είσαι πάντα κάπου εκεί!!τέσταρε!lock launcher δεν το έχω δει ποτέ!στο system είναι?

 

συμφωνω , οτι εχει καλο ram usage , και ακομα οταν ανοιγεις και πολλες εφαρμογες , και πεφτεις στα 150 , παλι ολα ειναι μια χαρα ( εγω εχω δοκιμασει και το 9mm hd , με ραμ 150 και ετρεχε απιθανα )

Link to comment
Share on other sites

γιατι που παει το CWM?xaxaxax δεν εχω προβλημα με τον ηχο,με τημ εικονα εχω.ανα μερικα δευτερολεπτα "μαγκωνει" στιγμιαια.παντως κ το beat αφαιρεσα,τιποτα.κ το flash player,τιποτα.κ το youtube εκανα διαγραφη δεδομενων,το απεγκατεστησα κ το ξαναεγκατεστησα...τιποτα!τα ιδια.το μονο που νομιζω οτι δουλευε καλα ηταν οταν απενεργοποιησα το HD.αλλα τοτε ειχα αλλες βλακειεσ!πρεπει να βρω μια λυση!!!:wacko::wacko::wacko::wacko::wacko:

 

Φιλε μου κι εμενα μου το κανει αυτο στην εφαρμογη youtube. Το ιδιο βιντεακι στο youtube, απο τον browser ομως, το παιζει χωρις κοληματα. Ξαναειχα αυτο το προβλημα με stock ROM. Με το ''debug.sf.hw=1'' σε ''debug.sf.hw=0'' δεν ειδα καμια διαφορα.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ρωτησα για την ραμ γιατι κ τησ γυναικας μου το blade 512 εχει αλλα βλεπεις 420!!!εμας γιατι τρωει τοσα το ρημαδι???

και ειναι καλο τωρα αυτο;

 

@ gkalen αμα ξερεις φτιαξε μου ενα script να μου δεσμευει ολη την ram το συστημα και να την αποδεσμευει μονο οταν την χρειαζεται καποιο app σε παρακαλω.

δεν κανω πλακα,ελευθερη ram θελω να μου δειχνει 0 zero,συνεχως.

Link to comment
Share on other sites

Αμα δειτε αυτο , θα δειτε οτι ο φιλος ,τερμα τα γκαζια, ξερει .....

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1520167

 

Το δικο μας τηλ.. , τι ζορια τραβαει στο kitchen , δεν μπορω να καταλαβω ...

ισως ο φιλος μας βοηθησει στην πορεια , παντως .... .

 

Τωρα , αυτο με το 0 ram , δεν γινεται ....

 

Edit

Το error που επαιρνα ηταν

Status 7 ,, asserts failed ,,, instalation aborded ( καπως ετσι )

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

και ειναι καλο τωρα αυτο;

 

@ gkalen αμα ξερεις φτιαξε μου ενα script να μου δεσμευει ολη την ram το συστημα και να την αποδεσμευει μονο οταν την χρειαζεται καποιο app σε παρακαλω.

δεν κανω πλακα,ελευθερη ram θελω να μου δειχνει 0 zero,συνεχως.

 

εννοω οτι βλεπεις στην συνολικη μνημη οτι ειναι 420 ενω εμας η συνολικη ειναι 350

 

Φιλε μου κι εμενα μου το κανει αυτο στην εφαρμογη youtube. Το ιδιο βιντεακι στο youtube, απο τον browser ομως, το παιζει χωρις κοληματα. Ξαναειχα αυτο το προβλημα με stock ROM. Με το ''debug.sf.hw=1'' σε ''debug.sf.hw=0'' δεν ειδα καμια διαφορα.

 

ναι με to dolfin browser κ εμενα ειναι οκ.σε ποια στοκ ειχες αυτο το προβλημα?σε 2.2 η σε 2.3?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

εννοω οτι βλεπεις στην συνολικη μνημη οτι ειναι 420 ενω εμας η συνολικη ειναι 350

350 ειναι η ελευθερη,512 η συνολικη.

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

ναι με to dolfin browser κ εμενα ειναι οκ.σε ποια στοκ ειχες αυτο το προβλημα?σε 2.2 η σε 2.3?

 

Η 2.2 δεν ειχε , και ουτε εχει προβληματα ......

Πριν μονταριστει , οπως λενε τα παιδια που το ζησανε ( εγω δεν προλαβα , ουτε μιση ωρα δεν το κρατησα οπως το πηρα ), ειχαν καποια θεματακια , με λαγκαρισματα ομως και σκρολινγκ ,, κατι τετοια θεματα δηλαδη ,, αλλα μετα το μοντινγκ ,, τιποτα....

ολα ξεκινησαν απο την πρωτη αναβαθμιση σε 2.3 και μετα ....

Link to comment
Share on other sites

Πριν μονταριστει , οπως λενε τα παιδια που το ζησανε , ειχαν καποια θεματακια , με λαγκαρισματα ομως και σκρολινγκ ,, κατι τετοια θεματα δηλαδη ,, αλλα μετα το μοντινγκ ,, τιποτα....

χασιμο σηματος,wifi,3g,και διαφορα περιεργα,ρωτα και μενα που το πηρα πρωτος απο armaos,και δεν μπορουσα να κανω αναβαθμιση γιατι δεν υπηρχε τιποτα....τα νευρα μου ειχαν παιξει

τωρα παιζω με kalo 1.6

τι ωραια πραγματα ειναι αυτα,απλη γρηγορη και σταθερη,μπραβο του.

 

εβγαλες κατι σε αυτην τυπου V6?

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

350 ειναι η ελευθερη,512 η συνολικη.

 

350 δειχνει εμενα στο antutu k sto quadrant (η υπολοιπη ειναι που δεσμευει το λειτουργικο μαλλον)

Link to comment
Share on other sites

χασιμο σηματος,wifi,3g,και διαφορα περιεργα,ρωτα και μενα που το πηρα πρωτος απο armaos,και δεν μπορουσα να κανω αναβαθμιση γιατι δεν υπηρχε τιποτα....τα νευρα μου ειχαν παιξει

τωρα παιζω με kalo 1.6

τι ωραια πραγματα ειναι αυτα,απλη γρηγορη και σταθερη,μπραβο του.

 

εβγαλες κατι σε αυτην τυπου V6?

 

Σοβαρολογεις ,,,,,:blink:

Εγω ευτυχως δεν εζησα κατι τετοιο ,,, δεν προλαβα κιολας,,,,, ισα ισα που χαιρομαι και για το wifi και το 3g .........

Για tweaks για kalo , θα βγαλω απο δευτερα , γιατι δεν δουλευουν οπως πρεπει τα tweakzv6,,, και θελει λιγο μελετη , να δω τι θα βαλω , τι βγαλω ..κ.λ.π... (δεν εχω και pc προς το παρον).....

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1517724 Δοκιμαστε και αυτο!!!script tweak! :P
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1517724 Δοκιμαστε και αυτο!!!script tweak! :P

 

Ειναι σαν αυτα που εχουμε ηδη ( + , - ,καποια πραγματακια)...., ολα σε ενα ,,,, καλη δουλεια .........

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σαν αυτα που εχουμε ηδη ( + , - ,καποια πραγματακια)...., ολα σε ενα ,,,, καλη δουλεια .........

 

Αυτό βλέπω ακόμα κ?ι στο antutu την ιδία βαθμολογία εβγαλε

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1517724 Δοκιμαστε και αυτο!!!script tweak! :P

αμα δεν βαλεις το Patched libsqlite.so RL της προκοπης δεν βλεπεις

μολις το περασεις πεφτει κατω απο 30s,αλλοιως 70+ με το ζορι

Σοβαρολογεις ,,,,,:blink:

Εγω ευτυχως δεν εζησα κατι τετοιο .

 

ο πρωτος που αναβαθμισα ημουν,γιατι;νιαου...νιαου:p

αμα εβαζα μονο 2g ολα καλα,3g αστα...

 

θελει καποιον που να ξερει και να τα μαζεψει ολα μαζι για το δικο μας τηλεφωνο και για καθε rom χωριστα

ειναι εδω αραγε;με ακουει;:p

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

αμα δεν βαλεις το Patched libsqlite.so RL της προκοπης δεν βλεπεις

μολις το περασεις πεφτει κατω απο 30s,αλλοιως 70+ με το ζορι

 

 

ο πρωτος που αναβαθμισα ημουν,γιατι;νιαου...νιαου:p

αμα εβαζα μονο 2g ολα καλα,3g αστα...

 

θελει καποιον που να ξερει και να τα μαζεψει ολα μαζι για το δικο μας τηλεφωνο και για καθε rom χωριστα

ειναι εδω αραγε;με ακουει;:p

 

Εγω , φαντασου ανοιξα το wifi , αφου ειχα κανει ροοτ , recovery.img , και boot.img ,, που να ξερω λοιπον τι ζορια τραβηξατε.......

Link to comment
Share on other sites

ωραία, έπαιξα αρκετά με την 2.2 και με tweaks και themes όλα μια χαρά αλλά είδα την ρομ που ανέβασε το pikachukaki με kalo και ics theme και έχω πριζώσει άσχημα να την βάλω. είναι αρκετά γρήγορη ή θα αναζητάω πάλι την 2.2; επίσης απλά φλασάρω την ρομ και τα έχει όλα, tweaks, unlock fps και λοιπά απ'οτι κατάλαβα έτσι; και τελευταίο, αν την μετανιώσω, αν κάνω μπακαπ απο recovery στην 2.2 θα μπορώ να ξαναγυρίσω;
Link to comment
Share on other sites

θα αλλαξεις baseband και δεν νομιζω οτι μπορεις να ξαναγυρισεις στην 2.2

περιμενε ομως και τα αλλα παιδια να σου πουν με σιγουρια

για να βαλεις ομως οποιαδηποτε custom πρεπει να βαλεις αναγκαστικα 2.3.5

Link to comment
Share on other sites

ωραία, έπαιξα αρκετά με την 2.2 και με tweaks και themes όλα μια χαρά αλλά είδα την ρομ που ανέβασε το pikachukaki με kalo και ics theme και έχω πριζώσει άσχημα να την βάλω. είναι αρκετά γρήγορη ή θα αναζητάω πάλι την 2.2; επίσης απλά φλασάρω την ρομ και τα έχει όλα, tweaks, unlock fps και λοιπά απ'οτι κατάλαβα έτσι; και τελευταίο, αν την μετανιώσω, αν κάνω μπακαπ απο recovery στην 2.2 θα μπορώ να ξαναγυρίσω;

 

Πρεπει να αναβαθμισεις , σε official 2.3.5 ,, και μετα φλασαρεις ρομ....το ρομ που λες ειναι το ρομ του kalo v1.6 , που εχει φτιαξει το θεμα ο πικα ......

Μετα την αναβαθμιση , ξεχνας τη 2.2 , ξανα δεν εχει ..... εκτος αμα βρεις κανα λινκ απο την γερμανικη 2.2 ας πουμε , αλλα δυσκολο γιατι δεν δουλευουν τα λινκ.....

Για το ρομ του ,kalo μπορεις να διαβασεις τα προηγουμενα ποστ των παιδιων,, και το thread στο xda...

Οποτε ισως ξεχασεις την επιστροφη.......καλη τυχη.....

Edited by navi55
αφαίρεση off-topic
Link to comment
Share on other sites

V1.01 Αλλαγμενος launcher αλλαγμενο sql και scrool μεσα απο framework!!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=24248659#post24248659

Eβγαλα και μερικα θεματα για μπαταρια για οσους θελουν το ψυχαναγκαστικο με το % στη μπαταρια! :Ρ

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

γιατι λετε οτι δεν μπορουμε να γυρισουμε απο 2.3.5 σε 2.2.2?(κ στο xda νομιζω το ειδα επισης!).Εαν flasharoume official firmware 2.2.2 με τον ιδιο τροπο που καναμε αναβαθμιση απο 2.2.2. σε 2.3.5,δεν μπορουμε να ξαναγυρισουμε απο 2.3.5 σε 2.2.2?υπαρχει κανας κινδυνος?
Link to comment
Share on other sites

κατεβασε απο δω ενα πακετακι εφαρμογων ,,

http://www.mediafire.com/?c3vfwmuy2tabped

 

εχω μεσα την εφαρμογη ram manager pro ,, και δεν χρειαζεσαι ουτε task killer ουτε τιποτα ,,, εχω επισης και το mobilism μαρκετ ,, και κατεβαζεις οτι θες και αναβαθμιζεις κιολας

 

tweaks για , calov1.6 , θα βγαλω αυριο , μεθαυριο γιατι θελει λιγο μελετη το πραμα ,, δεν πρεπει να μπαινουν ολα,, { αμα σταματησει να αναβαθμιζει κιολας ,, και να πιαστει και με τιποτα αλλο ] ... γιατι εχω και ενα θεμα με το pc μου , οπως σας ειπα ....

 

πολυ ενδιαφερον το "πακετακι εφαρμογων"!!!ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

γιατι λετε οτι δεν μπορουμε να γυρισουμε απο 2.3.5 σε 2.2.2?(κ στο xda νομιζω το ειδα επισης!).Εαν flasharoume official firmware 2.2.2 με τον ιδιο τροπο που καναμε αναβαθμιση απο 2.2.2. σε 2.3.5,δεν μπορουμε να ξαναγυρισουμε απο 2.3.5 σε 2.2.2?υπαρχει κανας κινδυνος?

 

Γινεται , αλλα δεν δουλευουν τα λινκ ,, εγω εχω τη γερμανικη 2.2 ,,, αλλα δεν μπορω να την ανεβασω γιατι δεν μου επιτρεπει το mediafire να ανεβασω , πανω απο 200 mb ,δωρεαν ,, αν ξερεις αλλο τροπο να την ανεβασω καπου αλλου , ,ευχαριστως να το κανω.....

επισης , ο σοφοκλας εχει κανει επιστροφη σε 2.2 ( στη γερμανικη που λεγαμε) ,,, αν μπορει ο ιδιος να ανεβασει καπου τα αρχεια θα βοηθαγε ... ο σοφο ειχε προβλημα με το ασπρο μενου γι αυτο δεν την ηθελε... αλλα ξερω σιγουρα οτι το εχει κανει.......

Πεστε μου που μπορω να ανεβασω τα αρχεια δωρεαν και θα το κανω....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...