Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει κανεις miuiv4 πανω?ειδε διαφορα με το ΟΤΑ σημερα απογοητεύτηκα μια μερα τν κρατησα!

απο Antutu?

πες κατι παραπανω

δοκιμαζω αυτην

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

απο Antutu?

πες κατι παραπανω

δοκιμαζω αυτην

 

Την ξαναεβαλα και προσπαθησα να κανω OTA Update εβγαζε error...παει τελειωσε δεν προκειται ποτε να δουμε καλη custom...καθομαι με του Kalo και τελος!!

 

Βαζω αυτη τωρα 2.3.30!!!για να δουμε τη!!

 

Γιατι να ειναι τοσο unstable??Ο kalo μας εκανε ζημεια...δεν μπορουμε να αλλαξουμε ρομ πλεον!!

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Την ξαναεβαλα και προσπαθησα να κανω OTA Update εβγαζε error...παει τελειωσε δεν προκειται ποτε να δουμε καλη custom...καθομαι με του Kalo και τελος!!

 

Βαζω αυτη τωρα 2.3.30!!!για να δουμε τη!!

 

Γιατι να ειναι τοσο unstable??Ο kalo μας εκανε ζημεια...δεν μπορουμε να αλλαξουμε ρομ πλεον!!

 

για τη πραγμα μιλατε ρε παιδια να καταλαβω?γιατι κ εγω του kalo εχω βαλει.το ΟΤΑ ειναι για το stock firmware ετσι δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

 

Βαζω αυτη τωρα 2.3.30!!!για να δουμε τη!!

 

πιο γρηγορη και σταθερη φαινεται,εχει ριξει δουλειο ο geno.

το force gpu σου δημιουργει προβλημα;

με απλα λογια HA

 

@ τερμαγκαζις για αυτην λεμε

χανομαστε ωρες-ωρες:p

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

πιο γρηγορη και σταθερη φαινεται,εχει ριξει δουλειο ο geno.

το force gpu σου δημιουργει προβλημα;

με απλα λογια HA

 

@ τερμαγκαζις για αυτην λεμε

χανομαστε ωρες-ωρες:p

 

Πολύ unstable για every day!θέλει ακόμα δουλεία!!πολλά κολλήματα και πολύ κακό scrolling!δεν παρατηρισα κάτι με το force gpu!εκτός από τα πολύ καλά points στο antutu αλλά μπορεί να οφείλεται για το κακό scrolling!δεν ξέρω!HA?meaning?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ unstable για every day!θέλει ακόμα δουλεία!!πολλά κολλήματα και πολύ κακό scrolling!δεν παρατηρισα κάτι με το force gpu!εκτός από τα πολύ καλά points στο antutu αλλά μπορεί να οφείλεται για το κακό scrolling!δεν ξέρω!HA?meaning?

καλα....σιγουρα

hardware acceleration,εμενα μου φαινεται οτι παει καλυτερα με τικαρισμενο

θελει ματσακωνιασμα και αυτη ακομα

αμα βρω καπου τον τριαρι kernel εχει να γινει της τριτης....

δοκιμασες FM radio εαν παιζει;;;;;;

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

καλα....σιγουρα

hardware acceleration,εμενα μου φαινεται οτι παει καλυτερα με τικαρισμενο

θελει ματσακωνιασμα και αυτη ακομα

αμα βρω καπου τον τριαρι kernel εχει να γινει της τριτης....

δοκιμασες FM radio εαν παιζει;;;;;;

 

Και με tweaks πάλι είναι ανάθεμα δεν την άντεξαν πολύ ώρα θα κάνω το βραδύ πειράματά!ράδιο μαμά με τπτ δεν νομίζω θα το είχε μέσα!κερνελ ο θεός είναι μεγαλός είπαμε :p είδες καθόλου aurora 2.04?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

πιο γρηγορη και σταθερη φαινεται,εχει ριξει δουλειο ο geno.

το force gpu σου δημιουργει προβλημα;

με απλα λογια HA

 

@ τερμαγκαζις για αυτην λεμε

χανομαστε ωρες-ωρες:p

 

τι ειναι τουτο?χριστο δεν καταλαβα!τες πα.να κανω καποιεσ ερωτησεις γιατι εχω χαθει ρε παιδια

1 προτεινετε κανα 2 απο τις καλυτερες ρομ κ καποια CM7 αν υπαρχει που να ειναι "σωστη"

2 στου kalos v1.6 εχω ενα προβλημα¨οταν βλεπω βιντεο στο youtube καθε 3 κ λιγο μου κανει κατι κολληματα το βιντεο(ενω το βιντεο ειναι μεχρι τερμα φορτωμενο) καποια ιδεα?

3 τι γινεται με αυτον τον φακελο με τα img κλπ?(boot.img recovery κλπ).αυτα δεν ειναι σε κρυφα partitions οπως στα υπολοιπα(οσα ειχα τουλαχιστον)τηλεφωνα?δηλαδη στην πιο απλη περιπτωση με root explorer αντιγραφω ενα boot.img σε αυτο το φακελο κ κανω reboot κ εχω τον καινουργιο Kernel?:blink::blink::blink::blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

<a href="http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4049444" target="_blank">Αρχικό μήνυμα από akalos</a><br />

πιο γρηγορη και σταθερη φαινεται,εχει ριξει δουλειο ο geno.<br />

το force gpu σου δημιουργει προβλημα;<br />

με απλα λογια HA<br />

<br />

@ τερμαγκαζις για <a rel="nofollow" href="http://bbs.anzhi.com/forum.php?mod=viewthread&tid=5008328&extra=page%3D1%26filter%3Dtypeid%26typeid%3D4886%26typeid%3D4886" target="_blank">αυτην</a> λεμε<br />

χανομαστε ωρες-ωρες:p

<br />

<br />

τι ειναι τουτο?χριστο δεν καταλαβα!τες πα.να κανω καποιεσ ερωτησεις γιατι εχω χαθει ρε παιδια<br />

1 προτεινετε κανα 2 απο τις καλυτερες ρομ κ καποια CM7 αν υπαρχει που να ειναι "σωστη"<br />

2 στου kalos v1.6 εχω ενα προβλημα¨οταν βλεπω βιντεο στο youtube καθε 3 κ λιγο μου κανει κατι κολληματα το βιντεο(ενω το βιντεο ειναι μεχρι τερμα φορτωμενο) καποια ιδεα?<br />

3 τι γινεται με αυτον τον φακελο με τα img κλπ?(boot.img recovery κλπ).αυτα δεν ειναι σε κρυφα partitions οπως στα υπολοιπα(οσα ειχα τουλαχιστον)τηλεφωνα?δηλαδη στην πιο απλη περιπτωση με root explorer αντιγραφω ενα boot.img σε αυτο το φακελο κ κανω reboot κ εχω τον καινουργιο Kernel?:blink::blink::blink::blink::blink:

 

Μιλάμε για ics miui rom είναι!

Cm7.2 του geno στο xda θα τη βρεις!

Το φάκελο image που έχει μέσα boot.img και recovery.img τον βλέπεις στη ροζ οθόνη και αλλάζει απλά copy paste!και έτσι αλλάζεις kernel!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για ics miui rom είναι!

Cm7.2 του geno στο xda θα τη βρεις!

Το φάκελο image που έχει μέσα boot.img και recovery.img τον βλέπεις στη ροζ οθόνη και αλλάζει απλά copy paste!και έτσι αλλάζεις kernel!

ευκολες αλλαγες!μου αρεσει!

CM7 του Genokolar εννοεισ ετσι?κ πια να βαλω?τελευτεα ειναι η 2-1-2012? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1423885

η καποια αλλη Version?

Link to comment
Share on other sites

ευκολες αλλαγες!μου αρεσει!

CM7 του Genokolar εννοεισ ετσι?κ πια να βαλω?τελευτεα ειναι η 2-1-2012? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1423885

http://sourceforge.net/projects/genoandroid/files/update-cm-7.2.0-RC0-u8800pro-Geno-120202-en-fixed.zip/download

Μιλάμε για ics miui rom είναι!

TweakZV6 και αιωνια της η μνημη :lol:

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

 

xaxax!!και εγω ετσι την επαθα...λογικα με τα systemserver και sqlite εχουν διαφορετικα στην ICS!!τεσπα...δεν λεει ακομα...θελει δουλεια!!τουλαχιστον να γινει stable...

 

Originally Posted by pikachukaki

Hi did geno give you his 3.0 kernel??

 

Sent from my U8800pro using xda premium

It's probably my 3.0 kernel that he's using.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

TweakZV6 και αιωνια της η μνημη :lol:

τι εγινε?εκλασε?παει?

ευχαριστω για το λινκ θα την δοκιμασω.μηπως ρε παιδια να φτιαξετε ενα thead το οποιο θα βαζετε μονο τις τελευτεεσ κ καλυτερες ρομ

να ειναι ευκολοδιαβαστο χωρις 100000000000000000 ποστ που να μην βρισκεις την τυφλα σου μεσα.εκει δηλαδη θα μπαινουν μονο οι τελευτεεσ κ καλυτερεσ κ δοκιμασμενες ρομ.απλα σαν ενημερωτικο.οχι για να λεμε τα προβληματα

Link to comment
Share on other sites

TweakZV6 και αιωνια της η μνημη :lol:

τι εγινε?εκλασε?παει?

ευχαριστω για το λινκ θα την δοκιμασω.μηπως ρε παιδια να φτιαξετε ενα thead το οποιο θα βαζετε μονο τις τελευτεεσ κ καλυτερες ρομ

να ειναι ευκολοδιαβαστο χωρις 100000000000000000 ποστ που να μην βρισκεις την τυφλα σου μεσα.εκει δηλαδη θα μπαινουν μονο οι τελευτεεσ κ καλυτερεσ κ δοκιμασμενες ρομ.απλα σαν ενημερωτικο.οχι για να λεμε τα προβληματα

 

Κρατα το forum στο xda εκει πεταμε τις καινουργιες...εδω απλα spammaroume!!xixixixixix!! :P

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

TweakZV6 και αιωνια της η μνημη :lol:

τι εγινε?εκλασε?παει?

ευχαριστω για το λινκ θα την δοκιμασω.μηπως ρε παιδια να φτιαξετε ενα thead το οποιο θα βαζετε μονο τις τελευτεεσ κ καλυτερες ρομ

να ειναι ευκολοδιαβαστο χωρις 100000000000000000 ποστ που να μην βρισκεις την τυφλα σου μεσα.εκει δηλαδη θα μπαινουν μονο οι τελευτεεσ κ καλυτερεσ κ δοκιμασμενες ρομ.απλα σαν ενημερωτικο.οχι για να λεμε τα προβληματα

 

Μακαρι να υπηρχαν , stable , για να βαζαμε.....

Πιο stable custom rom , φαντασου ειναι του ,kalo

Φλασαρε και τις αλλες και θα καταλαβεις.....

Κρατα και ενα backup απο του kalo , γιατι μαλλον θα το χρειαστεις...

Link to comment
Share on other sites

α τοσο χαλια ειναι η κατασταση δηλαδη με αυτο το τηλ?στο xda παρακολουθω ετσι κ αλλιως.(εχτες το πηρα το τηλ)

 

Το τηλ τα σπαει....απλα οι dev ειναι λεφταδες και περνουν galaxy s2 :P οποτε εμεις μειναμε με τους κινεζους που κανουν πολυ δουλεια να τα λεμε ολα και τον kalo!!απλα οπως εχω καταλαβει δεν φταινε τοσο οι ρομ αλλα ο κερνελ που εχουμε μεχρι στιγμης!!αν φυγουμε απο τον .35 πιστευω θα ειμαστε καλα!!

 

Dzo!

I didn't release it because it's not so stable but my source is on github here:

 

https://github.com/dzo/kernel_huawei/tree/master

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Το τηλ τα σπαει....απλα οι dev ειναι λεφταδες και περνουν galaxy s2 :P οποτε εμεις μειναμε με τους κινεζους που κανουν πολυ δουλεια να τα λεμε ολα και τον kalo!!απλα οπως εχω καταλαβει δεν φταινε τοσο οι ρομ αλλα ο κερνελ που εχουμε μεχρι στιγμης!!αν φυγουμε απο τον .35 πιστευω θα ειμαστε καλα!!

 

Dzo!

I didn't release it because it's not so stable but my source is on github here:

 

https://github.com/dzo/kernel_huawei/tree/master

 

ισως το source να μην ειναι σωστο απο την Huawei.τες πα θα δειξει.παντως σιγουρα σαν συσκευη εχει πολλες δυνατοτητες!!!

Link to comment
Share on other sites

Αφου ,εχω δηλωσει και παλιοτερα , οτι κανεις ακομα δεν εχει φτιαξει το απολυτο .35 κερνελ..... ουτε καν ο franco.....

Ενω για .32 κερνελ θα βρουμε πολλα και καλα....

τωρα γιατι ,, δεν ξερω .....

Link to comment
Share on other sites

Αφου ,εχω δηλωσει και παλιοτερα , οτι κανεις ακομα δεν εχει φτιαξει το απολυτο .35 κερνελ..... ουτε καν ο franco.....

Ενω για .32 κερνελ θα βρουμε πολλα και καλα....

τωρα γιατι ,, δεν ξερω .....

 

γιατι ως γνωστον:"αμα κατι δεν ξερεις να το κανεις μονος σου.....γ@@@@σε τα!"

Link to comment
Share on other sites

γιατι ως γνωστον:"αμα κατι δεν ξερεις να το κανεις μονος σου.....γ@@@@σε τα!"

 

Αμα ξεραμε , τι ωραια που θα'τανε , αλλα .............

Επειδη το ειχα δει το εργο με τα .35 κερνελ και σε αλλα τηλ.. που ειχα ,, γι αυτο και εμεινα στη 2.2.2 , και αφου το μοναδικο .32 o/c κερνελ που υπαρχει , δουλευει τελεια ,,, θα αραξω εδω , μεχρι νεωτερας .....

Link to comment
Share on other sites

γιατι ως γνωστον:"αμα κατι δεν ξερεις να το κανεις μονος σου.....γ@@@@σε τα!"

 

Εδω ενα !!@#!@#ρομ δεν μπορουμε να ψησουμε στη κουζινα..με κερνελ θα παιξουμε! :Ρ

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Αμα ξεραμε , τι ωραια που θα'τανε , αλλα .............

Επειδη το ειχα δει το εργο με τα .35 κερνελ και σε αλλα τηλ.. που ειχα ,, γι αυτο και εμεινα στη 2.2.2 , και αφου το μοναδικο .32 o/c κερνελ που υπαρχει , δουλευει τελεια ,,, θα αραξω εδω , μεχρι νεωτερας .....

 

τι προτεινεις δηλαδη για 2.2.2(ρομ κερνελ κλπ)?αν φυσικα μπορω να ξαναπερασω 2.2.2!

 

Εδω ενα !!@#!@#ρομ δεν μπορουμε να ψησουμε στη κουζινα..με κερνελ θα παιξουμε! :Ρ

 

ε η κουζινα ευκολη ειναι.οι κερνελ ειναι παλουκι!πρεπει να γνωριζεις καλα.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

ε η κουζινα ευκολη ειναι.οι κερνελ ειναι παλουκι!πρεπει να γνωριζεις καλα.

 

Οχι η UOT η cygwin!! ^_^

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...