Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1118122 Ψαχνω ψαχνω @@ δεν βρησκω καμια λυση...δεν υπαρχει πουθενα αυτο που λεει αυτος...θα ψαχτω λιγο ακομα!!

 

Το βρηκα τεσταρω τωρα!!

 

Δεν μπορω να κανω decode το systemui.apk!!Καμια βοηθεια καποιος!!

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1118122 Ψαχνω ψαχνω @@ δεν βρησκω καμια λυση...δεν υπαρχει πουθενα αυτο που λεει αυτος...θα ψαχτω λιγο ακομα!!

 

Το βρηκα τεσταρω τωρα!!

 

Δεν μπορω να κανω decode το systemui.apk!!Καμια βοηθεια καποιος!!

 

σεν ειναι ετσι στο froyo ,, δεν εχουμε systemui , εμεις ... πρεπει να φτιαξεις τα .xml ,, και τα συγκεκριμενα ειναι παλουκι ..

Link to comment
Share on other sites

σεν ειναι ετσι στο froyo ,, δεν εχουμε systemui , εμεις ... πρεπει να φτιαξεις τα .xml ,, και τα συγκεκριμενα ειναι παλουκι ..

 

<com.android.systemui.statusbar.CarrierLabel android:visibility="gone" χωρις να ξερω αν δουλευει αλλα για πες μου τωρα πως δεν ξερω να το κανω παλι σε apk με το translate δεν μπορω με το apktool δεν μπορω παντου δινει error στο encode!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

<com.android.systemui.statusbar.CarrierLabel android:visibility="gone" χωρις να ξερω αν δουλευει αλλα για πες μου τωρα πως δεν ξερω να το κανω παλι σε apk με το translate δεν μπορω με το apktool δεν μπορω παντου δινει error στο encode!!

 

εγω με το apk manager εκανα δουλεια ,, με τα αλλα που ειπες ειχα προβληματα στο recompile

Link to comment
Share on other sites

εγω με το apk manager εκανα δουλεια ,, με τα αλλα που ειπες ειχα προβληματα στο recompile

 

GUI κι'ολας θεος για να δουμε τη θα δουμε!!

 

Τπτ..βγαζει το ιδιο error με το UOT Kitchen!! :/ κλειδωμενο systemui.apk!!

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

μπορει να εχεις θεμα με το ,, resigning ,,

μακαρι να μην εχεις ,, γιατι εγω ειχα ,, αλλα με βοηθησε το apk manager σε αλλα πραγματα που εψαχνα να βρω ,, και ηταν και πιο ευκολο στη χρηση του ..

Link to comment
Share on other sites

μπορει να εχεις θεμα με το ,, resigning ,,

μακαρι να μην εχεις ,, γιατι εγω ειχα ,, αλλα με βοηθησε το apk manager σε αλλα πραγματα που εψαχνα να βρω ,, και ηταν και πιο ευκολο στη χρηση του ..

 

Βγαζει ακριβως το ιδιο ερρορ με το kitchen...κατι οτι δεν μπορει να βρει τα σωστα frameworks και οτι δεν βρισκει τα 9.Png!!Τεσπα μου τη σπαει ο carrier στο notification αλλα μπορω να ζησω και με αυτον!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Βγαζει ακριβως το ιδιο ερρορ με το kitchen...κατι οτι δεν μπορει να βρει τα σωστα frameworks και οτι δεν βρισκει τα 9.Png!!Τεσπα μου τη σπαει ο carrier στο notification αλλα μπορω να ζησω και με αυτον!!!

 

ε , ναι , σιγα ,, απλα σε μας ο carrier ειναι στο , statusbar ...

δεν ζοριζομαι παντως με τον carrier ...

Link to comment
Share on other sites

ε , ναι , σιγα ,, απλα σε μας ο carrier ειναι στο , statusbar ...

δεν ζοριζομαι παντως με τον carrier ...

 

Απλα οπως προειπαμε τρωει μιση οθονη και αυτος...ποιο μεγαλο δεν ειχαν να τον κανουν..τεσπα δοκιμαζω ρομ που εβγαλα απο Kitchen και σας λεω αν δουλεψε! :Ρ

 

Μισο δουλεψε..αφου μου εδωσε ενα error στο CWM στο boot.img και δεν διχνει τα powerwidgets στο notifications δουλευει!αχαχα! :Ρ

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.μηπως μπορει καποιος να ανεβασει το boot.img που ειναι για να κανουμε root?γιατι το link ψωφησε κ το doomlord δεν μου κανει δουλεια.2.3.5 στοκ ειμαι
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.μηπως μπορει καποιος να ανεβασει το boot.img που ειναι για να κανουμε root?γιατι το link ψωφησε κ το doomlord δεν μου κανει δουλεια.2.3.5 στοκ ειμαι

 

δεν εχω ιδεα τι ζητας , φιλε μου ,, εγω στη θεση σου θα εβαζα , recovery (5.0.2.7 ) ,, θα εκανα backup ,, και μετα θα φλασαρα το ρομ του kalo ( v1.6 ) ....

ποια official εχεις ??

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να κανω decode το systemui.apk!!Καμια βοηθεια καποιος!!

 

decode γινεται, encode δεν γινεται. Αν μπορουσαμε να τα κανουμε resign θα ειχαμε και ραδιοφωνο παντου μαμω τα κλειδωματα τους.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω ιδεα τι ζητας , φιλε μου ,, εγω στη θεση σου θα εβαζα , recovery (5.0.2.7 ) ,, θα εκανα backup ,, και μετα θα φλασαρα το ρομ του kalo ( v1.6 ) ....

ποια official εχεις ??

 

για να κανω root θελω.

Link to comment
Share on other sites

για να κανω root θελω.

 

να κανεις ροοτ , που ???

σε ποια ρομ ???

δεν ειναι ιδιο το ροοτ σε ολες τις official ,,,,,,,, νομιζω

 

@σοφο

και εγω το ιδιο προβλημα με το resign ειχα ,,, το κλειδωμα λες ,φταιει ???

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

να κανεις ροοτ , που ???

σε ποια ρομ ???

δεν ειναι ιδιο το ροοτ σε ολες τις official ,,,,,,,, νομιζω

 

ναι σε official 2.3.5.τες πα κατεβαζω αυτη του kalo που ειπες.απλα ειπα να μην αρχισω απο σημερα με tis custom roms αλλα δεν την γλιτωνω τελικα!!!!ευχαριστω παντως

Link to comment
Share on other sites

ναι σε official 2.3.5.τες πα κατεβαζω αυτη του kalo που ειπες.απλα ειπα να μην αρχισω απο σημερα με tis custom roms αλλα δεν την γλιτωνω τελικα!!!!ευχαριστω παντως

 

μα παλι δε λες ,ποια , official εχεις ???

και το ρομ του kalo , ειναι καλο και δεν θα εχεις προβλημα...

αλλα παλι , καλο ειναι να μας πεις ποια official εχεις .... δεν βαζουμε ενα boot.img , οπου να΄ναι , και χωρις backup κιολας ....

Link to comment
Share on other sites

μα παλι δε λες ,ποια , official εχεις ???

και το ρομ του kalo , ειναι καλο και δεν θα εχεις προβλημα...

αλλα παλι , καλο ειναι να μας πεις ποια official εχεις .... δεν βαζουμε ενα boot.img , οπου να΄ναι , και χωρις backup κιολας ....

 

εβαλα αυτην απο εδω ο akalos μου εδωσε το λινκ http://www.huaweidevice.com/cn/downloadCenter.do?method=toDownloadFile&flay=software&softid=NDEyNTc=

Link to comment
Share on other sites

εβαλα αυτην απο εδω ο akalos μου εδωσε το λινκ http://www.huaweidevice.com/cn/downloadCenter.do?method=toDownloadFile&flay=software&softid=NDEyNTc=

 

ωραια τοτε ο ακαλος ,, ξερει και για το ροοτ και για ξεκλειδωμα fps και οτι θες ...

την εχει δουλεψει και την ξερει καλα ... ( καπου τα εχει δωσει ,ολα αυτα αλλα δεν θυμαμαι τωρα που να ειναι,, θα σου πει ο ιδιος ) ....

παντως ( αμα θες να παιξεις λιγο ) ,,, , recovery.img (5.0.2.7) ,, μπορεις να βαλεις , μεσω ροζ οθονης και να κανεις και ενα , backup της ρομ ( b572 ) , που εχεις .... και μετα φλασαρεις ,, δοκιμαζεις ,, και αμα δεν σου αρεσει ,, επαναφερεις το backup σου ,, και εισαι ξανα οπως ησουνα ( μεχρι να σε ενημερωσει ο ακαλος για τα υπολοιπα που θες )

τωρα αν σου φαινονται περιεργα αυτα που σου εγραψα ,,,,, αστο μεχρι να ενημερωθεις ( απο ακαλο ) πως θα συνεχισεις

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

ωραια τοτε ο ακαλος ,, ξερει και για το ροοτ και για ξεκλειδωμα fps και οτι θες ...

την εχει δουλεψει και την ξερει καλα ... ( καπου τα εχει δωσει ,ολα αυτα αλλα δεν θυμαμαι τωρα που να ειναι,, θα σου πει ο ιδιος ) ....

παντως ( αμα θες να παιξεις λιγο ) ,,, , recovery.img (5.0.2.7) ,, μπορεις να βαλεις , μεσω ροζ οθονης και να κανεις και ενα , backup της ρομ ( b572 ) , που εχεις .... και μετα φλασαρεις ,, δοκιμαζεις ,, και αμα δεν σου αρεσει ,, επαναφερεις το backup σου ,, και εισαι ξανα οπως ησουνα ( μεχρι να σε ενημερωσει ο ακαλος για τα υπολοιπα που θες )

τωρα αν σου φαινονται περιεργα αυτα που σου εγραψα ,,,,, αστο μεχρι να ενημερωθεις ( απο ακαλο ) πως θα συνεχισεις

τα εκανα ολα αυτα κ ηδη εβαλα την costum που λεγαμε πριν.πολυ καλη φενετε !!!!

Link to comment
Share on other sites

οταν ακους μουσικη , ραδιο , βιντεο , ο ηχος ειναι ασχημος ???

εγω δεν εχω ενεργοποιημενους τους ηχους και την δονηση ,,, δεν θελω να ακουγετε ουτε να δονειτε τιποτα ... τι να σου πω τωρα ...

 

 

 

 

οχι μια χαρα ειναι και στη μουσικη και στο ραδιο και στα βιντεο!

Link to comment
Share on other sites

οχι μια χαρα ειναι και στη μουσικη και στο ραδιο και στα βιντεο!

 

Τοτε δεν βλεπω , καποιο προβλημα .....

Απο κει και περα ,μετα ειναι τι ζητας εσυ απο το τηλ.. σου , και αν ξερεις να κανεις κατι πανω σ'αυτο ,, αν εισαι οκ , με αυτα που εχεις η θες να κανεις κατι παραπανω ....

Αν θες και ξερεις να κανεις κατι πανω στο τηλ.. μπορεις να κανεις πολλα ,, το φορουμ ειναι γεματο με οδηγιες και για αναβαθμιση και για να φτιαξεις το μαμα 2.2.2 ,που εχεις..

Link to comment
Share on other sites

Τοτε δεν βλεπω , καποιο προβλημα .....

Απο κει και περα ,μετα ειναι τι ζητας εσυ απο το τηλ.. σου , και αν ξερεις να κανεις κατι πανω σ'αυτο ,, αν εισαι οκ , με αυτα που εχεις η θες να κανεις κατι παραπανω ....

Αν θες και ξερεις να κανεις κατι πανω στο τηλ.. μπορεις να κανεις πολλα ,, το φορουμ ειναι γεματο με οδηγιες και για αναβαθμιση και για να φτιαξεις το μαμα 2.2.2 ,που εχεις..

 

ok σε ευχαριστω πολυ !!:D

Link to comment
Share on other sites

ok σε ευχαριστω πολυ !!:D

 

Μπορεις να ριξεις , μια ματια εδω ...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1552243

Και σελ.. 56 , ποστ 834 ...

Αν θες αναβαθμιση και custom roms ,, θα ποσταρεις και θα σου απαντησουν τα παιδια που το εχουν κανει ..

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να ριξεις , μια ματια εδω ...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1552243

Και σελ.. 56 , ποστ 834 ...

Αν θες αναβαθμιση και custom roms ,, θα ποσταρεις και θα σου απαντησουν τα παιδια που το εχουν κανει ..

 

οκ θα κοιταξω,σε ευχαριστω,!!:)

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις miuiv4 πανω?ειδε διαφορα με το ΟΤΑ σημερα απογοητεύτηκα μια μερα τν κρατησα!
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...