Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σχετικα με τις mui.

Eιναι ολες απογοητευση οπως ειπε και πιο πανω ενας φιλος.

Ελληνικα ειναι για τα μπαζα και εχει και κατι κινεζιες απο δω και κει.

 

Τωρα ειμαι με kalo 1,4.

Απο θεμα tweaks και overclock ειναι γυμνη.

Προσπαθω να βαλω τα tweaks Που εχει ανεβασει ο gkalen και δεν αλλαζει τιποτα, ισα ισα που αρχιζουν τα κολληματα και

αναγκαζομαι να ξαναπερασω την ROM απο πανω.Κατι πρεπει να παιζει με το built.drop παντως.

 

 

 

 

Αυτο ακριβως συμβαινει και σε 'μενα.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Παιζει και μια χαρα με το kernel της v4..!Προσεξε τι kernel εχεις βαλει γιατι και γω στην αρχη ειχα βαλει κατι αλλα kernel και ειχε θεματα.Με του geno δουλευει αψογα

 

Του geno V4 βαζω κανονικα.

 

Εσυ εχεις kalo 1.4 με geno kernel και δουλευει?

Τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Του geno V4 βαζω κανονικα.

 

Εσυ εχεις kalo 1.4 με geno kernel και δουλευει?

Τι να πω...

 

Ναι δουλευει μια χαρα,εγω ειμαι ακομα στην 1.1 αλλα δε νομιζω να παιζει ρολο

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για το κερνελ , απο geno v4 , αν δουλευει ,, αλλα οτι γινεται καποιο μπερδεμα με τα tweaks και με το build.prop , μαλλον ειναι σιγουρο ,,,

Θα τα δω ομως στις επομενες μερες να δω τι εχει αλλαξει ο kalo στο build.prop στο τελευταιο update ,, και θα τα ανεβασω ...

Πρεπει επισης να σας πω οτι ολα σχεδον τα .35 κερνελ,, δεν ειναι και τοσο της προκοπης.....και δεν εννοω μονο για το δικο μας τηλεφωνο ,αλλα και σε πολλα αλλα...

Ακομα και ο franco , που εχει βγαλει τα κορυφαια .32 κερνελ..... δεν καταφερε να φτιαξει καποιο .35 κερνελ σαν αυτα που εκανε για .32 κερνελ....

Γι αυτο και ο kalo δεν εχει αλλαξει κερνελ στο ρομ του ,, και καθεται και λεει ******** , οτι ειναι μια χαρα χωρις o/c kernel (ξερει καλα οτι βγαζουν ζορια γι αυτο τα λεει αυτα)

 

Και οπως ειδα τωρα αυτα που λεει , ο azulli , εγω τα tweaks τα εβγαλα βασισμενα στην version 1 ,, και οχι για τις επομενες,,,,, οποτε θελει λιγο μελετη το πραγμα ...

 

Μαλλον εχουν δικιο τα παιδια που λενε οτι τους βγαζει προβληματα το κερνελ της genov4 ,, στο τελευταιο update του καλο ,,, γιατι δεν ειναι μονο ενας που εχει προβλημα , αλλα το ειπαν κι αλλοι.....

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Kαι κατι αλλο παιδες.

 

Εβαλα ξανα geno V4.

Ομως δεν εχει market κτλπ.

Οταν φλασαρω τα gapps ανοιγει το τηλ και μενει σε ενα εικονιδιο andoid και σου λεει πατα πανω του για να ξεκινησει.

Παταω πανω του και τιποτα...

Ξερετε τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

Kαι κατι αλλο παιδες.

 

Εβαλα ξανα geno V4.

Ομως δεν εχει market κτλπ.

Οταν φλασαρω τα gapps ανοιγει το τηλ και μενει σε ενα εικονιδιο andoid και σου λεει πατα πανω του για να ξεκινησει.

Παταω πανω του και τιποτα...

Ξερετε τιποτα?

 

Αν εχεις backup ,απο genov4 , καντο restore ...

Και βασικο να κανεις ,, wipe data ,, wipe cache ,, wipe dalvik και format system...

Ισως δουλεψει , ετσι ....

Link to comment
Share on other sites

Iσως θελει φλασαρισμα Ρομ Geno V4 και στα καπακια φλασαρισμα το gapps χωρις να εκκινησει το τηλ.

 

 

Εdit: Ετσι θελει τελικα οπως ειπα.Παιζει μια χαρα τωρα.

Wipe data

Wipe dalvik cache

Wipe particion

Format system

 

Install Rom

Install Gapps

Edited by scoupegt_13
Link to comment
Share on other sites

Iσως θελει φλασαρισμα Ρομ Geno V4 και στα καπακια φλασαρισμα το gapps χωρις να εκκινησει το τηλ.

 

Δεν νομιζω ,, κανονικα δεν πρεπει να φλασαρεις , το ενα πανω στ'αλλο ,, αλλα τι να πω ,, με το τηλ.. μας ολα ειναι πιθανα...

 

Edit ,,

ωραιος ,, το ειδαμε κι αυτο.....

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

ωραιος ,, το ειδαμε κι αυτο.....

εχεις μεινει πισω στα φλασαρισματα:p:lol:

το εχω αναφερει πολλες φορες οτι παντα ετσι φλασαρουμε τα gapps

και δεν ειναι μονο για το δικο μας

Select the CyanogenMod update.zip.

 

Optional: Install the Google Apps by performing steps 7 - 9 again and choosing the Google Apps update.zip.

 

Once the installation has finished, select +++++Go Back+++++ to get back to the main menu, and select the Reboot system now option. The Motorola Droid should now boot into CyanogenMod.

εαν καταλαβα καλα,θελω να :2.3 transparent to modify the status bar,εξαφανιζω την μαυρη μπαρα και την κανω διαφανη

σωστα;

εχω βρει ενα SystemUI.apk αλλα ειναι για Β512 και εγω θελω να το κανω με Kitchen με της Β572 αλλα δεν μου βγαινει

Unfinished, not correct mod=κοκκινο

τωρα μπαινω στα χωραφια σου,γιατι;

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

εχω βρει ενα SystemUI.apk αλλα ειναι για Β512 και εγω θελω να το κανω με Kitchen με της Β572 αλλα δεν μου βγαινει

Unfinished, not correct mod=κοκκινο

τωρα μπαινω στα χωραφια σου,γιατι;

 

Αν σου βγαζει στο summary κοκκινο ενα section κατι δεν τσεκαρες σωστα...αλλα και παλι το systemui ειναι κλειδωμενο απο huawei και δεν θα σε αφησει να κανεις τπτ με το systemui μονο μπαταρια αλλαζεις στο framework!

 

miuiv4 http://bbs.anzhi.com/thread-5010518-1-1.html sakura

 

O αχριστος ενα ρομ πηγε να φτιαξει μανταρα τα εκανε..εχω να δω bootlop απο τοτε που εκανα πειραματα...στο ideos κιολλας ουτε καν στο bootscreen!!

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Αν σου βγαζει στο summary κοκκινο ενα section κατι δεν τσεκαρες σωστα...αλλα και παλι το systemui ειναι κλειδωμενο απο huawei και δεν θα σε αφησει να κανεις τπτ με το systemui μονο μπαταρια αλλαζεις στο framework!

 

μη με συγχισεις πρωι-πρωι!:p

πιο εξυπνος ειναι;

Link to comment
Share on other sites

μη με συγχισεις πρωι-πρωι!:p

πιο εξυπνος ειναι;

 

Μα 2 ρομ Miuiv4 και οι δυο να εχουν προβλημα...ποιο εξυπνος δεν ειναι ποιο δουλευταρας ειναι...το systemui θελει αλλαγμα με το χερι...ολα τα png θελουν αλλαγη με copypaste!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

.ποιο εξυπνος δεν ειναι ποιο δουλευταρας ειναι...το systemui θελει αλλαγμα με το χερι...ολα τα png θελουν αλλαγη με copypaste!

τι θελουν;

το καλο το παλικαρι ξερει και αλλο μονοπατι

κομπλε!:cool:

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

τι θελουν;

το καλο το παλικαρι ξερει και αλλο μονοπατι

κομπλε!:cool:

 

Τι εκανες?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

το εκλεψα:p

χα!

 

απο το κινεζο?η εκανες τη πατεντα απο το nexus s?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

απο το κινεζο που το εχει βαλει με την σειρα του απο καπου αλλου

ετσι κανουν roms,για αυτο περιμενουν ολοι τον geno

καπισι;

Link to comment
Share on other sites

απο το κινεζο που το εχει βαλει με την σειρα του απο καπου αλλου

ετσι κανουν roms,για αυτο περιμενουν ολοι τον geno

καπισι;

 

ελα? :Ρ προσπαθησε μια πατεντα αφου δεν εχεις αλλαξει τρελα πραγματα..να κουζινεψεις Systemui απο nexus S να δεις αν παιζει...γιατι εγω εχω αλλαξει τα παντα ολα και με εδινε FC η statusbar

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

ελα? :Ρ προσπαθησε μια πατεντα αφου δεν εχεις αλλαξει τρελα πραγματα..να κουζινεψεις Systemui απο nexus S να δεις αν παιζει...γιατι εγω εχω αλλαξει τα παντα ολα και με εδινε FC η statusbar

αφου δουλευει ετσι δεν το πειραζω πια.

Link to comment
Share on other sites

Ics theme για kalo!!Θέλει λίγη δουλίτσα ακόμα!!
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Και notification...οποιος θελει δοκιμάζει και λεει!!Ξερω μονο οτι στο lanchscape τα εικονιδια ειναι τα κλασσικα..θα το αλλαξω αλλα δεν μπορω τωρα κάηκα!! :Ρ

 

http://pikachukaki.googlecode.com/files/2.3.6KaloICSTheme.zip

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

μόλις ετοιμάστηκα να το περάσω ειδα οτι η μπαταρία ειναι με μπάρα και οχι της % :( αν το αλλαξεις το περνάω απευθείας!!!:)
Link to comment
Share on other sites

μόλις ετοιμάστηκα να το περάσω ειδα οτι η μπαταρία ειναι με μπάρα και οχι της % :( αν το αλλαξεις το περνάω απευθείας!!!:)

 

Δεν σε τρελενει??γιαυτο δεν την εχω με % την κοιταω ολη την ωρα και με τρελενει!!το μονο ευκολο ειναι να την βγαλω με %!!

The kitchen is full, and will be open for orders after this queue is finished.

If you have submitted a request then wait for your file to appear in the pickup page

Requests left: 30

 

Για την ωρα δεν ειναι ευκολο!!αχαχαχ!!Ποιο αργα τοτε!!

 

Και Lockscreen!!

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ειδες , πικα , που γκρινιαζες με την κουζινα ,, εγινες πλεον ειδικος και σ'αυτο ..:)

Μπραβο , αυτα ειναι , ομορφιες...

 

Edit

Εχω βρει κσι κατι εικονιδια ( νεκροκεφαλες) για lockscreen ,, που ειναι γμτ@ .....

Επισης εχω , αρκετα εικονιδια για lockscreen , θα ανεβασω μερικα απο αυτα το βραδυ ,, αν ψηνεσαι να παιξεις....

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Ειδες , πικα , που γκρινιαζες με την κουζινα ,, εγινες πλεον ειδικος και σ'αυτο ..:)

Μπραβο , αυτα ειναι , ομορφιες...

 

Gkalen όλα έγιναν με το χέρι η κουζίνα συνεχίζει να μην γουστάρει το systemui.apk

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...