Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιλαω για ποιο βαθια tweaks πχ sampling rate threskhold πως λεγεται στο setcpu και μερικα tweaks στο sysctl λιγο ποιο προσωπικα για το κιν και οχι γενικα για ολα τα android!!

 

χρησιμοποιω tweaks για ολα τα android (το λειτουργικο ειναι πανω κατω το ιδιο ,,,οι επεξεργαστες ειναι που αλλαζουν) και τι κανουν τα tweaks,,,διαβασε λιγο εδω.. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1227269

και απο τ'αλλα ,στο setcpu (sampling rate...κ.λ.π) ,δεν πειραζω τιποτα ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

χρησιμοποιω tweaks για ολα τα android (το λειτουργικο ειναι πανω κατω το ιδιο ,,,οι επεξεργαστες ειναι που αλλαζουν) και τι κανουν τα tweaks,,,διαβασε λιγο εδω.. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1227269

και απο τ'αλλα ,στο setcpu (sampling rate...κ.λ.π) ,δεν πειραζω τιποτα ...

 

Εκανα ενα antutu σε τερμα μαμα (ουτε ροοτ) galaxy s2 και εκλαψα....60fps στα τερατακια με τα σπαθια??φαντασου με custom και tweaks τη βγαζει...ολα καποιο ρολο θα παιζουν..θελω να τη ψαξω λιγο παραπανω τωρα τη θα βγει δεν ξερω...

 

Την ειδε κανεις?αγγλικα εχει αυτη? http://bbs.anzhi.com/thread-4948847-1-1.html

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

διπηρυνος επεξεργαστης,,,τι περιμενες (πας σε αλλη κατηγορια)

μια χαρα ειναι και το δικο μας με 1g επεξεργαστη...και 3 φορες λιγοτερα λεφτα

Link to comment
Share on other sites

διπηρυνος επεξεργαστης,,,τι περιμενες (πας σε αλλη κατηγορια)

μια χαρα ειναι και το δικο μας με 1g επεξεργαστη...και 3 φορες λιγοτερα λεφτα

 

Τα γραφικα μας ριχνουν...και το περιεργο που με τρελενει ειναι τα 2d γραφηκα και δεν μπορω να καταλαβω το γιατι...2d ειναι!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας!!! Λοιπον μετα απο αρκετο καιρο με εγκατεστημενη την 2.3.5 β512 αποφασησα και και εγω να την φλασαρω γτ τα bugs της ειναι αρκετα και μου την σπανε.....

Λοιπον απο οσα εχω διαβασει αυτη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1541998 πρεπει να ειναι η ποιο γρηγορη και σταθερη που υπαρχει αν δεν κανω λαθος. Αν κανω διορθωστεμαι :D . Εχω κατεβασει το recovery 5.0.2 απο αυτον εδω τον οδηγο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3849981#post3849981 , ομως λεει πως γ να το κανεις αυτο θελει ροοτ... Παω λοιπον στον οδηγο γ ροοτ αλλα ειναι σε MU το link. Μηπως εχεται καποιο αλλο? Και λιγες οδηγιες γ το πως την βαζουμε γτ με τα αγγλικα ποτε δεν ειμαι σηγουρος σε τετοια θεματα... Αυταααα!!!!

Ευχαριστω εκ των προτέρων!!!!

 

αυτη η ρομ εχει κανονικα τα gapps της? κανονικο μαρκετ?

Link to comment
Share on other sites

αυτη η ρομ εχει κανονικα τα gapps της? κανονικο μαρκετ?

 

Για τη Miui λες??ναι εχει κανονικα gapps μεσα...μαρκετ youtube maps gmail και accounts!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Για τη Miui λες??ναι εχει κανονικα gapps μεσα...μαρκετ youtube maps gmail και accounts!!

 

σε ευχαριστω πολυ πικα για την απαντηση σου!

 

αυτη καλυτερα [ROM, release ] 【12.03.10】 MIUI.U8800pro transplant repair [complete package] ή αυτη που ανεβασε σημερα ο σοφοκλας Miui 2.3.9 multilang ?

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ πικα για την απαντηση σου!

 

αυτη καλυτερα [ROM, release ] 【12.03.10】 MIUI.U8800pro transplant repair [complete package] ή αυτη που ανεβασε σημερα ο σοφοκλας Miui 2.3.9 multilang ?

 

Η ιδια ειναι απλα του σοφο ειναι λιγο πειραγμενη και με προεπιλεγμενη αγγλικη γλωσσα κατεβασε του sofo!!

 

-------

To καλυτερο που εχω βγαλει μεχρι στιγμης...ας δοκιμασει καποιος με miui 2.3.9 και 1400mhz να δω που μπορει να υστερώ να κεντρισω εκει τη προσοχη μου!! :Ρ

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξης προβλημα

Πηγα να κανω αναβαθμιση την official 2,3 572 απο την 2.2

Εβαλα το update στο φακελο dload και εκανε το πρωτο βημα

 

Μετα πηγα να βαλω το δευτερο αρχειο update στον ιδιο φακελο

Κανω την ιδια διαδικασια αλλα αντι να ξεκινησει η αναβαθμιση εχω ροζ οθονη

 

Απο τοτε εχω παντα ροζ οθονη ασχετα αν εχω στην sd το φακελο dload

 

Καμια βοηθεια??

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν πέρασα τη miui με ελληνικά του Sofoklas, πανω σε genov4 με τα κλασσικά 3 wipes!

 

Αν και αρχικά ολα καλα οταν έκανα restore backup απο titanium και μαλλον πέρασα κατι που δεν δεχόταν και εκανε συνεχόμενα reboots, Οποτε ξανά wipes Install και άφησα το titanium πλην μερικών βασικών apps! Τωρα ολα καλα προς το παρών! Περνάω και τη πατεντα του πικα για το ραδιο και βλέπουμε!!

 

Νεα η Miui για μενα, στα γρήγορα με μπέρδεψε οτι δεν βρίσκω το appdrawer και που θα ενεργοποιήσω την επιλογή να ανάβει με τα vol buttons

 

 

βαζω για αρχή μερικά screenshots με ενα ωραίο θεματακι!

Edited by GeorgT
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν πέρασα τη miui με ελληνικά του Sofoklas, πανω σε genov4 με τα κλασσικά 3 wipes!

 

Αν και αρχικά ολα καλα οταν έκανα restore backup απο titanium και μαλλον πέρασα κατι που δεν δεχόταν και εκανε συνεχόμενα reboots, Οποτε ξανά wipes Install και άφησα το titanium πλην μερικών βασικών apps! Τωρα ολα καλα προς το παρών! Περνάω και τη πατεντα του πικα για το ραδιο και βλέπουμε!!

 

βαζω για αρχή μερικά screenshots με ενα ωραίο θεματακι!

 

Προσεχε γιατι το titanium εχει μια επιλογη που κραταει backup και τα app της ρομ αρα μπορει να πηρες και system app backup και ενα εκανες τπτ restore το systemui απο genov4 και να εγινε της βοσνιας εκει μεσα...backup apps and data οχι system apps!!

 

-------

Btw βρηκα στο θεμα για το volume+ στο xda την ss αυτη με το equalizer του dev και παιζει καλα απλα δεν θελει αλλο equalizer μεσα στο music.apk!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=23326705

 

-------

 

Εχω το εξης προβλημα

Πηγα να κανω αναβαθμιση την official 2,3 572 απο την 2.2

Εβαλα το update στο φακελο dload και εκανε το πρωτο βημα

 

Μετα πηγα να βαλω το δευτερο αρχειο update στον ιδιο φακελο

Κανω την ιδια διαδικασια αλλα αντι να ξεκινησει η αναβαθμιση εχω ροζ οθονη

 

Απο τοτε εχω παντα ροζ οθονη ασχετα αν εχω στην sd το φακελο dload

 

Καμια βοηθεια??

 

Βαλε παλι το πρωτο step γιατι σε πολλους το 3ο step δινει bootloop...και δεν πατας και τα δυο volume και power...μονο το volume+ και power!

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Δεν περναει παλι το πρωτο step

Οτι και να βαλω παιρνω ροζ οθονη

Με vol up + power μπαινω στο clockwork mod

 

Εχεις στην sd dload και χύμα τα δυο update.app μεσα?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο μυριστικά και εγω αν και δεν εκανα μαζική επαναφορά αλλα απλα 2-3 βασικα προγραμματακια μαζι με ρυθμίσεις wifi bt κλπ! Μετα πηγα να μπω ρυθμίσεις wifi και σκάλωσε! Καπου εκει εγινε κατι αλλα κλαιν το έφτιαξα απευθείας σε χρονο dt!
Link to comment
Share on other sites

Στο root της SD εχω ενα φακελο με το ονομα dload και μεσα το αρχειο UPDATE.APP απο το step1

Δεν μπορω να εχω και τα δυο αρχεια μαζι

 

Παταω vol up + vol down + power αλλα αντι να ξεκινησει η αναβαθμιση μενει στην ροζ οθονη

Link to comment
Share on other sites

Στο root της SD εχω ενα φακελο με το ονομα dload και μεσα το αρχειο UPDATE.APP απο το step1

Δεν μπορω να εχω και τα δυο αρχεια μαζι

 

Παταω vol up + vol down + power αλλα αντι να ξεκινησει η αναβαθμιση μενει στην ροζ οθονη

 

Aρα μεσα στο φακελο dload θα εχεις UPDATE.APP απο step 1 και UPDATE_g.APP (που θα ειναι το μετονομασμενο UPDATE.APP) απο step 2. Οχι μονο ενα Update!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Στο root της SD εχω ενα φακελο με το ονομα dload και μεσα το αρχειο UPDATE.APP απο το step1

Δεν μπορω να εχω και τα δυο αρχεια μαζι

 

Παταω vol up + vol down + power αλλα αντι να ξεκινησει η αναβαθμιση μενει στην ροζ οθονη

θελει και update app απο step 2 rename σε update_g app

δεν εχει μεσα rom το step1

Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξης προβλημα

Πηγα να κανω αναβαθμιση την official 2,3 572 απο την 2.2

Εβαλα το update στο φακελο dload και εκανε το πρωτο βημα

 

Μετα πηγα να βαλω το δευτερο αρχειο update στον ιδιο φακελο

Κανω την ιδια διαδικασια αλλα αντι να ξεκινησει η αναβαθμιση εχω ροζ οθονη

 

Απο τοτε εχω παντα ροζ οθονη ασχετα αν εχω στην sd το φακελο dload

 

Καμια βοηθεια??

συγγνωμη που πριζω ολον τον κοσμο αλλα σε παρακαλω το λινκ για την ρομ στην οποια αναφερεσαι?

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν λειτουργεί κανονικά η Miui τελικα!!! Ξανά τρώει συνεχόμενα reboots οποτε επιστερφω σε genov4 δυστηχως!!!!

 

:cry::cry::cry: και ήταν τόσο ωραία!

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν λειτουργεί κανονικά η Miui τελικα!!! Ξανά τρώει συνεχόμενα reboots οποτε επιστερφω σε genov4 δυστηχως!!!!

 

:cry::cry::cry: και ήταν τόσο ωραία!

 

Του σοφο??Αυτη που εχω στο xda παντως δουλευει μια χαρα...για του sofo δεν ξερω δεν την εβαλα!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

αλλη ειναι;

η του Hay λες εσυ;

σαν την 1.12.16 multi δεν μου εκαστε καμια μεχρι τωρα

αλλα τα γνωστα προβληματα των customs

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

MOD.FOLDER ΓΙΑ MIUI 2.3.9.ΜULTILING ( ΣΟΦΟ )

Κατεβασμα εδω...

http://www.mediafire.com/?62glo8dx3cjk46a

 

εκανα ενα init.d και ενα build.prop,,,,οι οδηγιες ειναι οι κλασικες ,οπως παντα

 

ΤΟ ιδιο init.d ( ΜΟΝΟ ΤΟ init.d ,OXI το build.prop ),μπορει να χρησιμοποιηθει και στην HAY 2.3.9 ,,αλλα και στην u8800pro_MIUI_120310_172612

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...