Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

O App_manager ειναι απο το rom toolbox pro, εχει by default ενεργοποιημενη την επιλογη να κανει backup οποια εφαρμογη εγκαθιστας.

 

Να παει να γαργαλιθει ουτε 1gb δεν με εμεινε πως βγαινει η βλακεια?

Το εβγαλα και υσιχασα!!

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Παιζει να φτιαξουμε το spirit fm να εχουμε ραδιο...καταφερα με τον dev να το κρατησω ανοιχτο να μην με δωσει ρεσταρτ...για να δουμε..θα ποσταρω αν δουλεψει...

 

Αδερφε απο πανω εκανες και τα 3wipe στο recovery??Εχεις σιγουρα το προ και οχι το απλο...πολλα εχουμε δει τελευταια! :Ρ

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Οταν παιζω ενα παιχνιδι..πχ το blood and glory ωραια? Ξαφνικα εχω κατι spikes κατι κοληματα τρελα..θερμοκρασιες μια χαρα και ο cpu χρονισμενος στα 1.4..Επιλεγω απο ram manager hard gaming και συνεχιζει το ιδιο..μονο οταν επιλεξω την επιλογη more multitasking balance στρωνει αλλα λιγο..Μερικες φορες ειναι τοσα τα κοληματα που η αφης ειναι για ομορφια και δεν ακουει..Αλλες φορες βγαινει απο το παιχνιδι μονο του χωρις να πατησω τιποτα..(Οχι δεν παταω το home button καταλαθος:rolleyes:)Ειμαι με 2.2 με tweaks..Benchmark απο quadrant 2109 2d 689 3d 1455 mem 1470 cpu 2837 ....Ελευθερη μνημη 115+69....Δεν αντεχει η συσκευη και κλαταρει η παιζει τιποτα αλλο?:worry:

Ερώτηση: Ορισμός της αναβάθμισης;

Απάντηση: Βγάλτε τα παλιά bug,και βάλτε καινούργια.:blink:

Link to comment
Share on other sites

Οταν παιζω ενα παιχνιδι..πχ το blood and glory ωραια? Ξαφνικα εχω κατι spikes κατι κοληματα τρελα..θερμοκρασιες μια χαρα και ο cpu χρονισμενος στα 1.4..Επιλεγω απο ram manager hard gaming και συνεχιζει το ιδιο..μονο οταν επιλεξω την επιλογη more multitasking balance στρωνει αλλα λιγο..Μερικες φορες ειναι τοσα τα κοληματα που η αφης ειναι για ομορφια και δεν ακουει..Αλλες φορες βγαινει απο το παιχνιδι μονο του χωρις να πατησω τιποτα..(Οχι δεν παταω το home button καταλαθος:rolleyes:)Ειμαι με 2.2 με tweaks..Benchmark απο quadrant 2109 2d 689 3d 1455 mem 1470 cpu 2837 ....Ελευθερη μνημη 115+69....Δεν αντεχει η συσκευη και κλαταρει η παιζει τιποτα αλλο?:worry:

 

Και εγω με 1400 tweaks και custom 2.3.7 miui 2.3.9 στο oregon settlers που ειναι πολυ κλαιν παιχνιδακι στυλ φαρμα κολλαγε στα 1400 δοκιμασε βαλτο μια στα 1600 και δες...δεν ξερω γιατι σκορτσάρει!!και quadrant 2500+ κι'ολας!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

gianagoystarw ,δοκιμασε και μιν.600/μαχ.1600 ,, performance ,,,και επιλογη hard gaming στο ram manager....

 

εντωμεταξυ ,,μπηκα στο τρυπακι να ανεβασω λιγο ταχυτητες και πηγα στα 1800 σταθερα ,και τραβηξα κι ενα antutu ετσι για να δω πως παει .....και δεν ηταν καθολου ασχημα για stock rom....ομως ειδα κατι περιεργα πραγματα με μια προηγουμενη μετρηση που ειχα κανει με 1400,,,γι αυτο δεν ειναι και να τα εμπιστευομαστε και πολυ...

 

[ATTACH]24364[/ATTACH]

 

 

ΕΠΙΣΗΣ ,,,ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΟ THEME, DIALER ΓΙΑ GENO V4......

κατεβασμα εδω..

http://www.mediafire.com/?7y3t9m7d9ulcde6

 

πολυ πιθανον να δουλεψει ,,αλλα μου βγαλανε λιγο την ψυχη τα εικονιδια ,,γιατι βρηκα κατι παραξενα μεσα και γι αυτο το ονομασα ΤΕΣΤ...

ειναι οι εφαρμογες contacts.apk ,kai , phone.apk

αντιγραφουμε αυτες που εχουμε στην καρτα μας ,,,και μετα τις αντικαθιστουμε με τις καινουριες ....

ΑΛΛΑ ,,πρωτα κανουμε ,,paste,, τις εφαρμογες στο φακελο system και δινουμε permissions (rw - ,r - - ,r - - )

και μετα τις κανουμε ,,move ,,στο φακελο ,,app (αυτο το κανουμε για να αποφυγουμε force close ,και να μην κανουμε 2 φορες reboot )

οποιος το δοκιμασει πρωτος,,θα παρακαλουσα να μου πει αν τα εικονιδια ειναι ενταξει ,,και αν εχει καποιο προβλημα με τα εικονιδια ,αν γινεται ενα screenshot για να το δω

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Ok ladies and gentlemen...εχω ραδιο στην sakura...Λοιπον...θα σας πω μεχρι στιγμης πως το εβαλα εγω δεν ξερω αν ο dev το κανει ποιο απλο..αλλα μολις τωρα το εβαλα σας το λεω ουτε 2λεπτα μετα...

1)κατεβαζουμε απο εδω το sprint fm! http://www.mediafire.com/?tglmz0szerp13l6

2)Παταμε allow (Το λεω γιατι παιζει σε μερικους να μην θελει allow)

3)Ανοιγουμε το app θα μας βγαλει ενα κουρτινακι που θα εχει 3 επιλογες κατω παταμε το back (το βελακι στο κινητο)

4)Μετα Menu->Settings->Debug. Βαζουμε FM Chip σε "Emulator (Test)". Το FM API σε "Low Level" και BC 4330/20780 σε Enable!

5)Παταμε το βελακι πισω παλι..παμε Audio config!Παταμε method σε None (κατω κατω ειναι η επιλογη)!

6)Παταμε 2 φορες το βελακι πισω και τωρα που ειμαστε στη κεντρικη οθονη παταμε το power να ανοιξει το ραδιο....

Βλεπουμε οτι δεν κρασαρε και πεταμε το κινητο στο τοιχο και βλεπουμε οτι πανω αριστερα λεει 44...αν ειμαστε εδω οκ ειμαστε GG!!

7)Παμε παλι Menu Settings Debug και βαζουμε το FM chip σε Broadcom!

8)Βγαινουμε εντελως απο το ραδιο..κλειστε το με καποιο task manager στην MIUI παταμε κρατημενο το Home μεχρι να βγαλει το task manager!

9)Ανοιγουμε ξανα το ραδιο και βλεπουμε οτι δεν κρασαρει και χαιρομαστε...αλλα δεν εχουμε ηχο...!! :Ρ

10)Κατεβαζουμε απο εδω http://www.mediafire.com/?wj5yq72aero4k3s το ζιπ αυτο εχει 3 αρχεια μεσα..τα πεταμε χημα οχι σε φακελο στο root της sd card μας!(δεν δινουμε Permissions)

11)Ανοιγουμε το ραδιο και παμε Settings Audio και βαζουμε Method σε Custom...και τραβαμε ενα ρεσταρτ το ραδιο...

12)Ανοιγουμε το ραδιο και εχουμε ραδιο!!

 

Ελπιζω να το κανει ποιο ευκολο μιας και τωρα ξερει τη θελει το χ5προ να δουλεψει οποτε σε κανενα επομενο Update θα ειμαστε GG!!

 

PS.Στο Settings - region band βαζουμε ελλαδα!! ;)

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

μπραβο picachukaki ,,,ωραιος,,αυτο ειναι βημα μπροστα

για στειλε λινκ ,,ποια σακουρα ειναι αυτη ??

αυτη με την μπαταρια ??

η ειναι η αλλη που ελεγες ??

αυτην με την μπαταρια την εχω ,,αμα ειναι η αλλη ,,στειλε λινκ

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

μπραβο picachukaki ,,,ωραιος,,αυτο ειναι βημα μπροστα

για στειλε λινκ ,,ποια σακουρα ειναι αυτη ??

αυτη με την μπαταρια ??

η ειναι η αλλη που ελεγες ??

αυτην με την μπαταρια την εχω ,,αμα ειναι η αλλη ,,στειλε λινκ

 

Η 2.3.9 που εχω στο xda με τη καλη μπαταρια..η χαλια μπαταρια ειναι του hay!!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1541998

 

Βλεπω οτι αν το κλεισεις και το ανοιξεις δεν δουλευει με τη μια θελει κλεισιμο και ξανα ανοιγμα..και μεχρι στιγμης μονο απο ακουστικα ο ηχος!!περιμενω απαντηση απο το Dev γιαυτο!

 

Βασικα δεν ειναι για την Miui μονο αν και δεν ειμαι σιγουρος γιατι το debug το εστελνα απο αυτην...αλλα νομιζω δουλευει με ολες τις custom!!Ας δοκιμασει καποιος να δουμε σιγουρα!!

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Η 2.3.9 που εχω στο xda με τη καλη μπαταρια..η χαλια μπαταρια ειναι του hay!!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1541998

 

Βλεπω οτι αν το κλεισεις και το ανοιξεις δεν δουλευει με τη μια θελει κλεισιμο και ξανα ανοιγμα..και μεχρι στιγμης μονο απο ακουστικα ο ηχος!!περιμενω απαντηση απο το Dev γιαυτο!

 

Βασικα δεν ειναι για την Miui μονο αν και δεν ειμαι σιγουρος γιατι το debug το εστελνα απο αυτην...αλλα νομιζω δουλευει με ολες τις custom!!Ας δοκιμασει καποιος να δουμε σιγουρα!!

 

το θεμα ειναι οτι κατι παει να γινει ,,σιγα σιγα μπορει να δουμε φως και απο κανεναν ευρωπαιο developer..

παω να την πεσω(ζαλιστηκα με τα εικονιδια ) ,,και αυριο με υγεια ,,τα ξαναλεμε

και μολις ειδα το ποστ πιο πισω που ελεγες για build.prop...

θα το δω αυριο και θα σου πω,,,,,

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι κατι παει να γινει ,,σιγα σιγα μπορει να δουμε φως και απο κανεναν ευρωπαιο developer..

παω να την πεσω(ζαλιστηκα με τα εικονιδια ) ,,και αυριο με υγεια ,,τα ξαναλεμε

και μολις ειδα το ποστ πιο πισω που ελεγες για build.prop...

θα το δω αυριο και θα σου πω,,,,,

 

Κανω πειραματα ακομα...τωρα εβαλα το script του papa strumf..δεν βλεπω και καμια τρελη διαφορα σε σχεση με το tweakzv5 αλλα τεσπα...θα το δω και αυριο γιατι εφαγα το βραδυ με το ραδιο....παω και εγω να τη πεσω γιατι με σήκωσε απο το κρεβατι ο καναδος με το ραδιο!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω ρε παιδια αλλα εγω την εχω καταβρει με την B572

antutu στα 1.6 ειμαι στα 4000 μονο με fps55,bfq,VM 32

κοληματα,λαγκαρισματα,κτλ,εχουν εξαφανιστει.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω ρε παιδια αλλα εγω την εχω καταβρει με την B572

antutu στα 1.6 ειμαι στα 4000 μονο με fps55,bfq,VM 32

κοληματα,λαγκαρισματα,κτλ,εχουν εξαφανιστει.

 

Γιατι λες οτι εισαι 4000 μονο,,,

Μην ξεχνας οτι ειναι στοκ ρομ ,

Επειδη δηλ.. οι κνεζοι που βγαζουν ρομ ,,πανε και 4800 με 1800...

σιγα το πραγμα ,,,δεν ειναι τιποτα 500 μοναδες διαφορα....πιστευω οτι σε official roms ,τετοια σκορ ειναι απιθανα........εγω παντως νιωθω μια χαρα ...

Να κοντραρεις τοσο καλα τα custom rom με official ..μην το συζηταμε καλυτερα....να πεις οτι κανανε 6000 σκορ,,να το συζητησουμε...

 

@chriscampous

Αυτο κοιταω και θα σας πω,μεσα στη μερα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει κανα κολπο να κανουμε να δουλεψει το wifi?

Ουτε σττην geno v4 δουλευε, ουτε στην 565 που εχω τωρα...

 

φιλε μου ,κατι δεν παει καλα ,,δεν εχει αναφερθει ποτε,,οτι ειχαν προβλημα με wifi οι ρομς που λες,,,αλλα δεν μπορω να καταλαβω κιολας ,,που να ειναι το προβλημα...

εχεις σιγουρα το προ ,ετσι ??

πριν ,,με ποια ησουνα και δουλευε ??? δεν βαζεις παλι ,αυτη ??

Link to comment
Share on other sites

Γιατι λες οτι εισαι 4000 μονο,,,

Μην ξεχνας οτι ειναι στοκ ρομ ,

Επειδη δηλ.. οι κνεζοι που βγαζουν ρομ ,,πανε και 4800 με 1800...

σιγα το πραγμα ,,,δεν ειναι τιποτα 500 μοναδες διαφορα....πιστευω οτι σε official roms ,τετοια σκορ ειναι απιθανα........εγω παντως νιωθω μια χαρα ...

Να κοντραρεις τοσο καλα τα custom rom με official ..μην το συζηταμε καλυτερα....να πεις οτι κανανε 6000 σκορ,,να το συζητησουμε...

μονο με fps55,κανενα αλλο Tweak

δεν εβαλα κομμα ,pica εγινα και εγω:p

πολυ καλα ειναι, η αισθηση ειναι που μετραει βεβαια και εδω ειμαι απολυτα ικανοποιημενος προς το παρον.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ,κατι δεν παει καλα ,,δεν εχει αναφερθει ποτε,,οτι ειχαν προβλημα με wifi οι ρομς που λες,,,αλλα δεν μπορω να καταλαβω κιολας ,,που να ειναι το προβλημα...

εχεις σιγουρα το προ ,ετσι ??

πριν ,,με ποια ησουνα και δουλευε ??? δεν βαζεις παλι ,αυτη ??

 

Πριν ειμουν με την 540 οφισιαλ.

Χθες εβαλα την 512 για να περασω την geno v4.

Στην geno μου ελεγε συνεχεια συνδεση και στα καπακια αποσυνδεση.

Μετα λεω... κατσε να περασω την καινουρια την 565 μπας και φυηει το προβλημα αλλα ματαια...

Την Β572 που μπορω να την βρω?

Να δοκιμασω και αυτη...

εχω 456% το pro :cry:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Σοφοκλα...

Περνιετε πανω απο την 565 ή πρεπει να γυρισω πισω παλι καλου κακου...

 

1ον την 565 την φλασαρες με recovery?

2ον στην 512 εβαλες και το step3?

Τη 572 θα την περασεις με τον φακελο dload

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

1ον την 565 την φλασαρες με recovery?

2ον στην 512 εβαλες και το step3?

Τη 572 θα την περασεις με τον φακελο dload

 

Την 565 την εβαλα κανονικα με φακελο dload

Τωρα που το λες παιζει να παρελειψα το στεπ 3 στην 512.

Απο κει δημιουργει προβλημα στο wifi?

Να ξαναπερασω 512 με dload kai ola ta steps?

Link to comment
Share on other sites

μονο με fps55,κανενα αλλο Tweak

δεν εβαλα κομμα ,pica εγινα και εγω:p

πολυ καλα ειναι, η αισθηση ειναι που μετραει βεβαια και εδω ειμαι απολυτα ικανοποιημενος προς το παρον.

 

τα tweaks δεν προκειται να σου δωσουν μεγαλυτερα σκορ,,αλλα θα κανουν το τηλ.. ακομα πιο ευελικτο,,, την κατεβαζω κι εγω ,τωρα ,και θα σου κανω δωρακι το settings.apk (εγχρωμο) :):)

 

 

 

Την 565 την εβαλα κανονικα με φακελο dload

Τωρα που το λες παιζει να παρελειψα το στεπ 3 στην 512.

Απο κει δημιουργει προβλημα στο wifi?

Να ξαναπερασω 512 με dload kai ola ta steps?

 

περιμενε λιγο τον σοφοκλα ,που ειναι σπεσιαλιστας στα updates ,,και θα σου πει...

Link to comment
Share on other sites

Την 565 την εβαλα κανονικα με φακελο dload

Τωρα που το λες παιζει να παρελειψα το στεπ 3 στην 512.

Απο κει δημιουργει προβλημα στο wifi?

Να ξαναπερασω 512 με dload kai ola ta steps?

 

Πιθανοτερο ειναι να εβαλες και το step3 και να δημιουργησε προβλημα.

Αν θελεις να μεινεις με μαμα rom, καλυτερα βαλε την 572.

Αν φλασαρεις μετα απο πανω την genoV4 η αλλη custom τοτε δεν εχει σημασια.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Πιθανοτερο ειναι να εβαλες και το step3 και να δημιουργησε προβλημα.

Αν θελεις να μεινεις με μαμα rom, καλυτερα βαλε την 572.

Αν φλασαρεις μετα απο πανω την genoV4 η αλλη custom τοτε δεν εχει σημασια.

 

Οκ ευχαριστω.

Στην 572 βαζω το στεπ 3?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...