Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η διαφορα ειναι μεγαλη,,δυστυχως,,παραδειγμα το μικρο huawei που λες αν ειναι το χ3,,και του περασεις ρομ ,ασχετο αν ειναι μουφα ,,θα δεις οτι θα δουλευει τελεια σε ολα ,,χωρις να εχεις κανενα λαθος σε τιποτα...εν τω μεταξυ το porting (κλεψιμο ) δεν ειναι το προβλημα ,,,το καλο porting ειναι το προβλημα..

 

Το μικρο ειναι το vodafone 845 νομιζω...κοιτα εμεις νομιζω εχουμε και προβλημα με τις official δεν θα εχουμε με τις custom...αλλα τη να κανεις??οι devs μας μαλλον ειναι λεφταδες και περνουν 400Ε+ κινητα! :Ρ χαχαχ

 

------

Καικα..θελω καποιος με sakura 2.3.9 αν εχει την ευγενικη καλοσυνη να βαλει λιγο το rl sql μπλα μπλα προγραμμα της SS και να δει λιγο ποσο βγαζει να τεσταρω κατι...ευχαριστω παω να πεθανω!!!

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Ξερω γω, στα καλα καθουμενα? Ισως φταιει η rom, με την προηγουμενη ηταν μια χαρα..

δεν φταiει η rom,δοκιμασε και πες μου

κανε και ενα wipe battery stats απο recovery,εγω τα κανω παντα οταν φλασαρω καινουρια rom

Link to comment
Share on other sites

Ναι man το εχω κανει και απο recovery και μεσω του Battery calibration απο το μαρκετ, μπορει και να τα επαιξε και η μπαταρια τι να πω.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Ναι man το εχω κανει και απο recovery και μεσω του Battery calibration απο το μαρκετ, μπορει και να τα επαιξε και η μπαταρια τι να πω.

 

θεμα calibration ειναι 100%. Συνεχισε να το παλευεις και θα στρωσει.

Μπες recovery κανε wipe battery stats

Φορτισε το σβηστο μεχρι να σταματησει

Παλι recovery κανε wipe battery stats

Παλι φορτιση σβηστο

.

.

.

.το ιδιο αρκετες φορες

 

Ανοιξε το και φορτισε 100%

Κανε Battery calibration με την εφαρμογη (Αποσυνδεδεμενο απο την πριζα)

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

θεμα calibration ειναι 100%. Συνεχισε να το παλευεις και θα στρωσει.

Μπες recovery κανε wipe battery stats

Φορτισε το σβηστο μεχρι να σταματησει

Παλι recovery κανε wipe battery stats

Παλι φορτιση σβηστο

.

.

.

.το ιδιο αρκετες φορες

 

Ανοιξε το και φορτισε 100%

Κανε Battery calibration με την εφαρμογη (Αποσυνδεδεμενο απο την πριζα)

 

Κι ομως, τα εχω κανει! Μαλιστα πλεον να το φορτισω σβηστο ΔΕΝ γινεται, bootαρει μονο του μολις συνδεω τον φορτιστη!

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Κανενα καλο παιδακι δεν το έψησε?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Κι ομως, τα εχω κανει! Μαλιστα πλεον να το φορτισω σβηστο ΔΕΝ γινεται, bootαρει μονο του μολις συνδεω τον φορτιστη!

 

Απενεργοποιησε την γρηγορη εκκινηση, ισως αυτο φταιει.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Κι αυτο το'χω κανει :p

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

να μεινει ξυπνιο ενω φορτιζει;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

εφαρμογες >αναπτυξη

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

να μεινει ξυπνιο ενω φορτιζει;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

εφαρμογες >αναπτυξη

 

Αυτο που λες ειναι της οθονης να μην σβηνει ενω φορτηζει!!!εβαλες καποια αλλη ρομ να δεις αν στρωσει μηπως φταιει η ρομ??

 

--------

Πως γινεται να εκανα ποιο γρηγορο το κιν στη χρηση αλλα χαλια στα benchmark??

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες ειναι της οθονης να μην σβηνει ενω φορτηζει?

και πως θα μεινει ανοιχτη εαν δεν δουλευει το κινητο ε;;;;:p

Link to comment
Share on other sites

να μεινει ξυπνιο ενω φορτιζει;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

εφαρμογες >αναπτυξη

 

Κι αυτο απενεργοποιημενο ηταν. Αφηστε το παιδια μη σας κουραζω, ειτε η ROM φταιει ειτε η μπαταρια. Οταν θα εχω ορεξη και διαθεση ισως ξαναπερασω αλλη να δω μηπως στρωσει. Απλα επειδη το εχω σετταρει τελεια το κινητο βαριεμαι την ιδια διαδικασια συνεχεια αλλιως θα ειχα ηδη φλασαρει αλλη rom.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται να εκανα ποιο γρηγορο το κιν στη χρηση αλλα χαλια στα benchmark??

 

Για το ss που εβαλες πιο πανω λες? Επειδη βλεπω οτι αναφερεται σε δευτερολεπτα, μηπως οσο μικροτερος ο χρονος τοσο γρηγοροτερο το κινητο και εσυ βασανιζεσαι αδικα?

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Για το ss που εβαλες πιο πανω λες? Επειδη βλεπω οτι αναφερεται σε δευτερολεπτα, μηπως οσο μικροτερος ο χρονος τοσο γρηγοροτερο το κινητο και εσυ βασανιζεσαι αδικα?

 

Patchara το libsqlil καπως για ποιο γρηγορη I/O απο θεμα ταχυτητας παει καλυτερα ειδικα στο boot τα widget φορτωνουν τσακ μπαμ αλλα το cpu ζοριζετε υποθετω κατι παιζει με τα tweak που εβαλα χτες!!η φωτο ειναι ποιο λιγο ποιο γρηγορο αλλα επειδη δεν εχω αποψη για μαμα θελω καποιος με sakura να το βαλει να δει να μου πει!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Για το ss που εβαλες πιο πανω λες? Επειδη βλεπω οτι αναφερεται σε δευτερολεπτα, μηπως οσο μικροτερος ο χρονος τοσο γρηγοροτερο το κινητο και εσυ βασανιζεσαι αδικα?

 

Ετσι ακριβως ,,,,στο rl benchmark sqlite , ,,το καλυτερο ειναι και το λιγοτερο,,,,οποτε ειναι μια χαρα ,,,

Πεστου τα ρε σοφο... ,,ολο βασανιζεται αυτο το παιδι....:)

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως ,,,,το rl benchmark sqlite , ,,το καλυτερο ειναι και το λιγοτερο,,,,οποτε ειναι μια χαρα ,,,

Πεστου τα ρε σοφο... ,,ολο βασανιζεται αυτο το παιδι....:)

 

Ναι βρε...αυτο ειναι οσο μικροτερο τοσο καλυτερα...το cpu αργει ομως τωρα...και η ραμ ειναι πεσμενη λιγο στο antutu!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε...αυτο ειναι οσο μικροτερο τοσο καλυτερα...το cpu αργει ομως τωρα...και η ραμ ειναι πεσμενη λιγο στο antutu!!

so what??

δεν σε πιανω,εχεις ξεφυγει σε αλλα μερη και δεν προλαβαινω πλεον να σε παρακολουθησω

τι προσπαθεις να κανεις;

Link to comment
Share on other sites

so what??

δεν σε πιανω,εχεις ξεφυγει σε αλλα μερη και δεν προλαβαινω πλεον να σε παρακολουθησω

τι προσπαθεις να κανεις;

 

Patchareis to libsqlite.so για να εχει ποιο γρηγορο I/O αλλα μαζι με αυτο και τα tweak που εβαλα και κατι στο build.prop εχασα απο cpu/2d/3d...και προσπαθω να καταλαβω τη παιζει...

 

πικα 90+ δευτερα το μπρικι μου.

Αρα απο θεμα I/O ειμαστε καλα..τωρα θα δουμε τη παιζει με τα υπολοιπα!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

ξεφυγες και συ:lol:

 

Μας πηραν χαμπαρι :p

 

Patchareis to libsqlite.so για να εχει ποιο γρηγορο I/O αλλα μαζι με αυτο και τα tweak που εβαλα και κατι στο build.prop εχασα απο cpu/2d/3d...και προσπαθω να καταλαβω τη παιζει...

 

 

Αρα απο θεμα I/O ειμαστε καλα..τωρα θα δουμε τη παιζει με τα υπολοιπα!!

 

Ρε συ ειναι πραγματικο ομως? Βλεπεις διαφορα στη χρηση?

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Μας πηραν χαμπαρι :p

 

 

 

Ρε συ ειναι πραγματικο ομως? Βλεπεις διαφορα στη χρηση?

 

Αυτο ειναι το θεμα στη χρηση βλεπω διαφορα...το beautiful widget που ηθελε κανα 3λεπτο να φορτωσει μετα το restart τωρα φορτωνει σε 1 αλλα επεσα πολυ σε ολα τα αλλα...κατσε τωρα να επαναφερω tweaks και build.prop να δω τη βγαζει τωρα!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

πειραξες Settings Rom Toolbox

 

Δεν το εχω καν!noop βαζω αλλα το x5settings δεν νομιζω να το κραταει...

Παραδίνομαι δεν μπορω αλλο...ο κινεζος εβγαλε 4000 στο antutu και εγω εχω κόλληση στα 3504!!!και 28ms στο rl sql!!!!Δεν περιγράφω αλλο!!!

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Καταφερα να βαλω τα windows animation του hay στη rom του sakura και χαλασε το screenshot :mad:

 

Pika παρε να χεις :p

 

[ATTACH]24356[/ATTACH]

 

 

Παντως η miui του sakura αξιζει. Επιτελους μια σωστη miui

Edited by Sofoklas
In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...