Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αχαχα!!Ασε και πριν 5λεπτα ελεγα να βαλω αυτην που αναβασα σημερα αλλα με τρομαξες και δεν εχω ουτε εγω μαμα image backup μονο κατι boot και κατι recovery που τα ανεβαζω τωρα μπας και κανεις δουλεια!! http://www.mediafire.com/?zrp3v6m2nayva44 Παρτα αν βοηθήσει κανενα!!!who knows!!

 

A!στο backup με CMW Βρηκα τον image απο μαμα Wind κανει?να τον ανεβασω και αυτο??

 

Ανεβασε τον image φακελο ,οπως τον εχεις ,μπορει να του κανει (και να τον συγκρινει με τον δικο του ,να δει αν ειναι ιδια τα αρχεια η αν εχουν διαφορα

 

Ανεβασε και τους δυο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

http://www.mediafire.com/?5gkjx3u87fv4x3j image μαμα wind 2.2.2
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Εχω τον φακελο image απο official 512 αλλα το αρχειο cust.img ειναι 61ΜΒ και το amss.mbn 26MB. Μεγαλα ε?

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εβαλαν icloud φαση στην 2.3.6 official...sync επαφες φωτος 160gb free space και find my phone!!καλη φαση!!!Και task manager παρακαλω..!!
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

με την Valentine'sDay εχω προβλημα, μετα απο reboot αφου εχω επιλεξει ελληνικα δεν ανοιγει, θα την ξαναπερασω με format system. πρεπει να μεταφρασω και τις τρεις σελιδες των ρυθμισεων γιατι ειναι ξεχωριστο apk.

Εκανα την μεταφραση στην MoKeeOS παντως και δουλευει μια χαρα. Ειναι οτι εψαχνα, ομορφη, γρηγορη, με την status bar της miui και ακομα καλυτερη. Θα την δοκιμασω και αυριο να δω αν μου ξεφυγε τιποτα και θα την ανεβασω.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

με την Valentine'sDay εχω προβλημα, μετα απο reboot αφου εχω επιλεξει ελληνικα δεν ανοιγει, θα την ξαναπερασω με format system. πρεπει να μεταφρασω και τις τρεις σελιδες των ρυθμισεων γιατι ειναι ξεχωριστο apk.

Εκανα την μεταφραση στην MoKeeOS παντως και δουλευει μια χαρα. Ειναι οτι εψαχνα, ομορφη, γρηγορη, με την status bar της miui και ακομα καλυτερη. Θα την δοκιμασω και αυριο να δω αν μου ξεφυγε τιποτα και θα την ανεβασω.

 

χαχα!καλα τα παμε εγω ψαχτηκα με την MIUI εβαλα 2-3 η μια κρασαρε οταν εβαζες gmail η αλλη οταν ανοιγες το Market τωρα εβαλα αυτη απο το xda με το θεμα αλλα assassins creed και τα σπαει!!η mokeeos ειναι πολυ καλη οντος την δουλεψα 3 μερουλες!!αντε keep walking!! ^_^

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

οτι και να κανω με βγαζει σε recovery 5.0.2.7

με μαμα....ματακια

κατσε να καταλαβω πρωτα.

να μπω σε pink screen και μετα να πατησω τα power vol-+

η κλειστο το τηλεφωνο και αμεσως power vol-+;;

με κλειστο το τηλεφωνο και power vol-+ με dload μεσα,απλα δεν κανει τιποτα,απλα με βγαζει σε pink screen

 

Αυτο που θελει να σου πει ειναι οτι μηπως εχει κολησει το πληκτρο vol+ πατημενο και οταν πατας μονο power μπαινει recovery..Με vol- και power μονο αν μπαινει pink screen τοτε αυτοματα πατιεται και το vol+ που σημαινει οτι ειναι κολημενο το κουμπι..Δηλαδη πατημενο απο μονο του χωρις να το πατας εσυ..Στο recovery με το vol+ vol- μπορεις να περιηγηθεις κανονικα μεσα? Δηλαδη αυτα τα πληκτρα στο πατημα ακουνε και εκτελουν τις εντολες?

Ερώτηση: Ορισμός της αναβάθμισης;

Απάντηση: Βγάλτε τα παλιά bug,και βάλτε καινούργια.:blink:

Link to comment
Share on other sites

..Στο recovery με το vol+ vol- μπορεις να περιηγηθεις κανονικα μεσα? Δηλαδη αυτα τα πληκτρα στο πατημα ακουνε και εκτελουν τις εντολες?

μα εχω απαντησει ηδη ρε παιδια για αυτο εχω μπερδευτει,δουλευουν κανονικα.

το αφησα ολη νυχτα να φορτιζει,φυσικα με το βαζω στο ρευμα μπαινει σε recovery.

εχω φορμαρει την sd σε fat32 και υπαρχει μονο ο φακελος dload μεσα.

σημερα λοιπον,βγαζω μπαταρια,παταω τα γνωστα 3:p και unpacking 1/2>update failed!!!

να του βαλω το δικο του recovery,μπας και;

τωρα του εχω βγαλει μπαταρια,θα το αφησω ησυχο για λιγο.

Εχω τον φακελο image απο official 512 αλλα το αρχειο cust.img ειναι 61ΜΒ και το amss.mbn 26MB. Μεγαλα ε?

7zip και ανεβασε τα καπου,αμα θελεις

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Αστω αρκετές ωρες να χαλαρώσει! Εγω π.χ οταν τα έφτυσε στο φλασαρισμα ηταν κανενα 24ωρο χωρίς να ανοίγει και ξαφνικά χωρις να το εχω καν να φορτιζει (με τη μπαταρια βγαλμένη μαλιστα) παταω και ανάβει με κόκκινο λαμπάκι!! Συμπεριφέρεται λιγο παράξενα η μπαταρία η αλήθεια να λέγεται!

 

σε 5 σου εχω το φακελο μου σε rar και σε κανένα τεταρτο σε 7zip, περίμενε!

 

EDIT: http://www.mediafire.com/?7zlurqxjei4e6pp

Edited by GeorgT
Link to comment
Share on other sites

ειναι λογικο με το που το βαζω στο ρευμα να ανοιγει μονο του σε ideos screen?

με stock recovery

και το σχετικο txt

Failure: OSBL°ζ±ΎΌμ²ιΚ§°ά.

dload_sd_ram_data_proc->(retry >= DLOAD_RETRY) failed!

Failure: OSBL°ζ±ΎΌμ²ιΚ§°ά.

dload_sd_ram_data_proc->(retry >= DLOAD_RETRY) failed!

Failure: OSBL°ζ±ΎΌμ²ιΚ§°ά.

dload_sd_ram_data_proc->(retry >= DLOAD_RETRY) failed!

 

edit:κατεβαζω και μια official 2.2 που βρηκα.

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

αστα φιλε,εχω μεινει χωρις τηλεφωνο τωρα,μην χεσω,το αλλο ειναι μακρυα μου τωρα,γ@@@@@

ειναι και Σαββατο

κανω μια προσπαθεια με 2.2

ΚΑΤΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ

ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ!!!!:dance::dance:

 

 

ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΑΛΙ.

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Δυκολα χωρις κινητο και εμενα οταν τα εφτυσε ημουν χωριο χωρις τιποτα και ξεκινησα να αποδεχωμαι τη κατασταση βαζοντας κανενα site που διαβαζω στο μικρο Χ3 τις κοπελας μου που απο αποψης φλασαρισματος ειναι πολυ πιο ευκολο!
Link to comment
Share on other sites

σημερα λοιπον,βγαζω μπαταρια,παταω τα γνωστα 3:p και unpacking 1/2>update failed!!!

 

Αν σου βγαζει update failed στο πρωτο firmware update εχει προβλημα το UPDATE.APP απο το step1

Τσεκαρισε αν ειναι 920.5kb

Επισης αν εχεις αλλη καρτα sd αλλαξε την μηπως τα εχει φτυσει η δικια σου και δεν την διαβαζει σωστα

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

της overseas ειναι 921kb,αλλωστε δεν ειναι η πρωτη φορα που το κανω

κατι αλλο ειναι,η καρτα δουλευει κανονικα,αφου κανει install τα zip και σε windows δεν εχει προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Δυκολα χωρις κινητο και εμενα οταν τα εφτυσε ημουν χωριο χωρις τιποτα και ξεκινησα να αποδεχωμαι τη κατασταση βαζοντας κανενα site που διαβαζω στο μικρο Χ3 τις κοπελας μου που απο αποψης φλασαρισματος ειναι πολυ πιο ευκολο!

προσπαθησα να φλασαρω και την v4 αλλα παλι τα ιδια,με το δικο σου image

δεν ξερω τι αλλο πια να κανω.:(

γιατι με βγαζει σε recovery 5.0.2.7??????????????????????????????????????????

χωρις σφαλμα,τιποτα

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

προσπαθησα να φλασαρω και την v4 αλλα παλι τα ιδια,με το δικο σου image

δεν ξερω τι αλλο πια να κανω.:(

γιατι με βγαζει σε recovery 5.0.2.7??????????????????????????????????????????

χωρις σφαλμα,τιποτα

 

Αν σβησεις το recovery απο το φακελο image? Αν δεν εχει recovery τι θα κανει το σκασμενο?

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

akale οταν γυρησω απο τη δουλεια θα ανεβασω και τον δικο μου image φακελο που σου ελεγα. Ειχα προλαβει απο το site της Huawei να κατεβασω την 512 και ημουν με αυτην μεχρι πριν μια εβδομαδα χωρις προβλημα. Ελπιζω να γινει κατι. Εχω αγχωθει.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οι πιθανότητες να κανω ενα backup το σύστημα μου όπως ειναι και να στο δώσω να το επαναφερεις μεσω cwm πως είναι?
Link to comment
Share on other sites

Οι πιθανότητες να κανω ενα backup το σύστημα μου όπως ειναι και να στο δώσω να το επαναφερεις μεσω cwm πως είναι?

το προσπαθησα και αυτο με δικα μου

δεν......

η μονη ελπιδα ειναι ο TUPAC_RIP πλεον

μετα wind και ο Θεος βοηθος

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάποιο από τα συστήματα αρχείων της συσκευής είναι κατεστραμμένο. Επίσης το ότι η διαδικασία αναβάθμισης της ρομ σταματάει στο unpacking, σημαίνει ότι δεν διαβάζεται το αρχείο από το φάκελο dload. Ίσως λοιπόν η κάρτα sd να χρειάζεται διόρθωση. Δοκίμασε να της κάνεις έναν έλεγχο από τα windows. Επίσης δοκίμασε να περάσεις τη rom από την εσωτερική μνήμη(βάζεις το φάκελο dload εκεί), αν λειτουργεί η σύνδεση με το adb μπορείς να το κάνεις αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...