Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και εγω ετσι ειμαι.....2.2.2 και launcher pro αλλωστε μολις σημερα το πηρα.προσπαθησα για root οπως ειναι στην πρωτη σελιδα αλλα δεν τα καταφερα.βεβαια με πιεση καθως εφευγα για δουλεια.υπαρχει αλλος τροπος?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

καλησπερα σε ολους....

 

κατοχος του huawei εδω κ 2 εβδομαδες, εκανα την αναβαθμιση σε 2.3.5 εδω κ τρεις μερες , ολα δουλευαν καλα... μεχρι που σημερα πατωντας το shut down και το up vol μου εβγαλε ena update packing και απο τοτε μου βγαζει το λογοτυπο και κανει συνεχως restart. αν μπορει καποιος να βοηθησει.....

εχεις στην καρτα sd τον φακελο dload μετα αρχεια μεσα;

εαν οχι,βαλτα παλι και λογικα θα σου ξαναπερασει την rom.

Link to comment
Share on other sites

εχεις στην καρτα sd τον φακελο dload μετα αρχεια μεσα;

εαν οχι,βαλτα παλι και λογικα θα σου ξαναπερασει την rom.

 

 

οντως αυτο εκανα λιγα λεπτα πριν μου το πεις κ την ξαναπερασε. δειχνει να δουλευει καλα. δε τολμαω να ξαναπατησω vol up & shut down. λογικα εφοσων εχω διαγραψει τα αρχεια απο παντου , δε θα επρεπε να κανει τιποτα. κατι εχει αρχισει να με χαλαει σαυτο το κινητο. εχει αρχισει να μαζευει κ σκονη μεσα στην οθονη...

 

τελικα οτι δωσεις παιρνεις

Link to comment
Share on other sites

. δε τολμαω να ξαναπατησω vol up & shut down.

για ποιον λογο θελεις να το κανεις αυτο;

δεν εχει αλλη χρησιμοτητα(vol up & shut down) απο το να περναει rom η εχει;

δεν φταιει το κινητο

Link to comment
Share on other sites

ειναι κ αυτο ομως πολυ ευαισθητο... και για την σκονη εγω φταιω? που αν συνεχισει να μπαζει σκονη μαυτο τον ρυθμο, σε 15 μερες θα ειναι ομιχλωδες τοπιο
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. μετα απο πολυ διαβασμα,πολλα νευρα κ πολλες ερωτησεις σε παιδια στο forum(ευχαριστω τον akalos για ολα),σε φιλους κ στη wind εκανα επιτελους την αναβαθμηση(official). κ εχω να πω τα εξης:

μετα την official αναβαθμηση ΧΩΡΙΣ root ΔΕΝ χανεις την εγγυηση.

η 2.3 ειναι σαφως πιο ομορφη απο την 2.2 κ με καποιες extra πολυ χρησιμες λειτουργιες.

ειναι λιγο πιο γρηγορη

δεν μου ελυσε το προβλημα με την καθυστερηση στην αποκριση της οθονης που γι'αυτο μπηκα κ στην ολη διαδικασια. υποθετω πως θελει root k overclock για να τρεχει πραγματικα γρηγορα. τωρα γιατι htc στα 800 εχει πολυ καλυτερη αποκριση δεν μπορω να το απαντησω...

αξιζει να μπειτε στη διαδικασια για να "ξεψαρωσετε" αν ειναι το πρωτο android οπως εμενα κ να καταλαβετε λιγο τις διαδικασιες κ τις δυνατοτητες.

αυτα ειχα να πω,ελπιζω να βοηθησα τους λιγοτερο "ψαγμενους" users

Link to comment
Share on other sites

δεν μου ελυσε το προβλημα με την καθυστερηση στην αποκριση της οθονης που γι'αυτο μπηκα κ στην ολη διαδικασια. υποθετω πως θελει root k overclock για να τρεχει πραγματικα γρηγορα.

κακο αυτο αλλα δεν νομιζω οτι εχει σχεση με overclock κατασταστασεις.

εγω το εχω underclock στα 768Mhz και δεν ειχα προβλημα.

τωρα περασα για δοκιμη στην miui και θα παραμεινω μερικες ημερες μεχρι να δω μια λειτουργικη custom ics.

==================================================================================================

στα forums διαβαζω προβληματα με τα .imgs και ισως για αυτο απεσυραν τα links απο Huawei.

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

εγω γιατι δεν εχω καθυστερηση?

η συσκευη παει σφαιρα!

και εχω την 2.3.5 με ροοτ και οβερ κλοκινγκ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. μετα απο πολυ διαβασμα,πολλα νευρα κ πολλες ερωτησεις σε παιδια στο forum(ευχαριστω τον akalos για ολα),σε φιλους κ στη wind εκανα επιτελους την αναβαθμηση(official). κ εχω να πω τα εξης:

μετα την official αναβαθμηση ΧΩΡΙΣ root ΔΕΝ χανεις την εγγυηση.

η 2.3 ειναι σαφως πιο ομορφη απο την 2.2 κ με καποιες extra πολυ χρησιμες λειτουργιες.

ειναι λιγο πιο γρηγορη

δεν μου ελυσε το προβλημα με την καθυστερηση στην αποκριση της οθονης που γι'αυτο μπηκα κ στην ολη διαδικασια. υποθετω πως θελει root k overclock για να τρεχει πραγματικα γρηγορα. τωρα γιατι htc στα 800 εχει πολυ καλυτερη αποκριση δεν μπορω να το απαντησω...

αξιζει να μπειτε στη διαδικασια για να "ξεψαρωσετε" αν ειναι το πρωτο android οπως εμενα κ να καταλαβετε λιγο τις διαδικασιες κ τις δυνατοτητες.

αυτα ειχα να πω,ελπιζω να βοηθησα τους λιγοτερο "ψαγμενους" users

 

δηλ; ποιες ; :)

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

εγω δεν εχω κανει root... u880 απλο rooted k overclocked ειναι πολυ πιο γρηγορη η οθονη. η συγκριση εχει γινει με ενα συγκεκριμενο παιχνιδι, μιας κ το εθιξες ομως, δεν εχει παρατηρησει κανεις πως εργοστασιακο εχει καθυστερηση στην οθονη? εγω 2 τηλεφωνα κ ειχα το ιδιο προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

στο επίσημο θέμα Huawei IDEOS X5 Pro την 14 Νοέ. 2011

Μιλησα με αντιπροσωπο huawei στην Ελλαδα.. εχουν γραφεια στην Κηφισια.. το κακο ειναι οτι μιλανε μονο Αγγλικα.. και μιλαει και πολυ γρηγορα.. μου ειπε οτι θα γινει συντομα η αναβαθμιση.. και καλυτερα ειναι να το κανω απο το site της wind και οχι απο κινεζικο site huawei.. σε λιγο καιρο θα ανεβει και στο huawei.com ... για την εγγυηση δεν μου εδωσε καποια απαντηση σαφη μαλλον δεν ηξερε και ο ιδιος τι να μου πει.. οταν τον ρωτησα 2 φορες μου ειπε δεν "δε στο προτείνω.." ..

 

από ότι βλέπω κανείς δεν ξέρει τι του γίνεται με την 2.3.5...:lol: (για ΟΤΑ μιλάμε πάντα και επίσημα)

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους κ χρονια πολλα.

το προβλημα που αντιμετωπιζω με το κινητο μου ειναι ακριβως αυτo:

 

http://www.youtube.com/watch?v=2cBMpDLgX2E

 

δεν ξερω τι μπουρδες λενε αυτοι στα σχολια εγω εχω δει κ δουλεψει ideos x5, 2.3.7 στα 1,5 κ δεν το εκανε ουτε για πλακα.

γι'αυτο akalos ειχα κολλησει απο την αρχη με το overclock.

επισης μου κανει τρομερη εντυπωση που κανενας δεν το παρατηρησε-ενοχλησε αυτο οταν αγορασε το κινητο.

αν γνωριζει καποιος πως μπορει να διορθωθει ας απαντησει,ειδικοτερα αν γινετε χωρις root.

επιμενω πως 2 διαφορετικα x5 pro εκαναν ακριβως το ιδιο πραγμα.

Edited by valas_tolo
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους κ χρονια πολλα.

το προβλημα που αντιμετωπιζω με το κινητο μου ειναι ακριβως αυτo:

 

http://www.youtube.com/watch?v=2cBMpDLgX2E

 

δεν κσερω τι μπουρδες λενε αυτοι στα σχολια εγω εχω δει κ δουλεψει ideos x5, 2.3.7 στα 1,5 κ δεν το εκανε ουτε για πλακα.

γι'αυτο akalos ειχα κολλησει απο την αρχη με το overclock.

επισης μου κανει τρομερη εντυπωση που κανενας δεν το παρατηρησε-ενοχλησε αυτο οταν αγορασε το κινητο.

αν γνωριζει καποιος πως μπορει να διορθωθει ας απαντησει,ειδικοτερα αν γινετε χωρις root.

επιμενω πως 2 διαφορετικα x5 pro εκαναν ακριβως το ιδιο πραγμα.

 

Το δοκιμασα απο περιεργεια και μαλιστα με τον επεξεργαστη στα 768MHz και δεν ειδα τετοια καθυστεριση. Βεβαια φοραω την CM7 αλλα δεν ειχα παρατηρησει lag και με την εργοστασιακη ρομ. Δοκιμασε να ξεκλειδωσεις τα fps της οθονης, θα βρεις link μερικες σελιδες πισω.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

βρηκα τα links αλλα δεν καταφερα κατι. συγκεκριμενα δεν βρισκω το αρχειο Z89uncapfps κ που να το αποθηκευσω(system/etc/init.d)

αν το εχεις κανει κ μπορεις να βοηθησεις θα το εκτιμουσα.

Link to comment
Share on other sites

άσχετο αλλά στην συσκευή που πήρα σήμερα έχει 2.2.2 μέσα οπότε αυτό μαλλον σίγουρα δέν θα αλλάξει! Edited by revolution7
Link to comment
Share on other sites

Eίχε εσένα μέσα κάρτα μνήμης;;; :blink: Γιατί κανονικά δεν έχει.

 

Εγώ του φοράω μία 16αρα της trancend αλλά εδώ είναι θέμα για modding όχι γενικά και αόριστα.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

και ηθελα να ρωτησω.δεν εχει καρτα μνημης μεσα?εμενα απο τον φιλο που το πηρα ειχε μια 4αρα!και δεν ειχε ακουστικα.ισως για αντισταθμισμα αλλα δεν με πειραζει ακουστικα εχω,καρτα δεν ειχα:lol: παντως του εχω κανει τα παντα εκτος απο root μετα την 2.3.5,και προσπαθησα ολους τους τροπους!
Link to comment
Share on other sites

revolution7 εσενα που ειναι του κουτιου το τηλεφωνο,δεν σου κανει αυτο το lag η οθονη?

κοιταξε το αν θες,ειμαι πολυ περιεργος να δω τι συμβαινει επιτελους.

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα με το lag της οθονης λυνεται με ξεκλειδωμα των fps.

δοκιμασα κ τα links του ακαλος κ ενα προγραμμα που βρηκα αλλα δεν τα καταφερα.

το εχει κανει καποιος να μου πει πως ακριβως γινεται?

Link to comment
Share on other sites

βρηκα τα links αλλα δεν καταφερα κατι. συγκεκριμενα δεν βρισκω το αρχειο Z89uncapfps κ που να το αποθηκευσω(system/etc/init.d)

αν το εχεις κανει κ μπορεις να βοηθησεις θα το εκτιμουσα.

 

το αρχείο το έχω κατεβάσει αλλά δεν βρίσκω τον φάκελο init.d μέσα στο system/etc/ τον δημιούργησα έβαλα μέσα το αρχείο αλλά δεν είδα διαφορά.

 

υ.γ. τα αρχείο θα το ανεβάσω ποιο βράδυ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...