Jump to content

Xperia X8 : JimdemDroid Tweak Package


jimdem582
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα jimdem ειχα περασει λαθος εκδοση tweaks με την dx που εχω και ειχα ολα αυτα τα περιεργα,ολα οκ τωρα.Οταν βγει η επομενη 20.χ εκδοση απλα την εγκαθιστω μεσω xrecovery παλι ή χρειαζεται restore πρωτα?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 69
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικα jimdem ειχα περασει λαθος εκδοση tweaks με την dx που εχω και ειχα ολα αυτα τα περιεργα,ολα οκ τωρα.Οταν βγει η επομενη 20.χ εκδοση απλα την εγκαθιστω μεσω xrecovery παλι ή χρειαζεται restore πρωτα?

Απλά βάζεις την έκδοση και μετά καπάκι την αντίστοιχη JimdemDroid. Μέσω Clockworkmod recovery όμως ;)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα σκεφτομαι οτι αν δε τσιμπησω το neo v μεινω με το 8αρι τι θα κανω??!!!!!μην πας σε ios!!!!!

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα σκεφτομαι οτι αν δε τσιμπησω το neo v μεινω με το 8αρι τι θα κανω??!!!!!μην πας σε ios!!!!!

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Επειδή είστε πολύ καλά παιδιά εδώ μέσα, δεν θα τα παρατήσω! Απλά δεν θα έχω συσκευή για testing. Μόλις βγάζω μια build θα την δοκιμάζεις, θα μου λές αν όλα είναι ok και μετά θα την δημοσιεύω

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είστε πολύ καλά παιδιά εδώ μέσα, δεν θα τα παρατήσω! Απλά δεν θα έχω συσκευή για testing. Μόλις βγάζω μια build θα την δοκιμάζεις, θα μου λές αν όλα είναι ok και μετά θα την δημοσιεύω

 

Μπραβο Δημητρη!κ συ εισαι πολυ καλο παιδι!

στη διαθεση σου για οτι δοκιμες θες!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Δυο λεπτομεριες που ειδα ειναι οτι δε δουλευει το smart dialer ενω ειναι τσεκαρισμενο και sτο Poweramp παει να ανοιξει και με πεταει στη λιστα με τα προγραμματα.Θα δω κι αλλη εκδοση μηπως φταει.
Link to comment
Share on other sites

Δυο λεπτομεριες που ειδα ειναι οτι δε δουλευει το smart dialer ενω ειναι τσεκαρισμενο και sτο Poweramp παει να ανοιξει και με πεταει στη λιστα με τα προγραμματα.Θα δω κι αλλη εκδοση μηπως φταει.

Το 1ο είναι feature του tweak. Επειδή ακόμα και με κλειστό το smart dialer τα κουμπιά κλήσης ήταν υπερβολικά μικρά, άλλαξα εντελώς τον dialer. Αντιμετωπίζω κι εγώ προβλήματα με FC στο poweramp 2. Με την 1.4 δεν έχω πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

jim αν μπορούσες στην επόμενη έκδοση να διορθώσεις και το πρόβλημα με το ημερολόγιο θα ήσουν τέλειος.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι δυνατον να δουλεψει το tweak σε x10 mini με gingerDX? Τουλαχιστον μερικα modules (οχι το framework φυσικα.)
Link to comment
Share on other sites

jim αν μπορούσες στην επόμενη έκδοση να διορθώσεις και το πρόβλημα με το ημερολόγιο θα ήσουν τέλειος.

Θα προσπαθήσω

Ειναι δυνατον να δουλεψει το tweak σε x10 mini με gingerDX? Τουλαχιστον μερικα modules (οχι το framework φυσικα.)

 

Λογικά δουλεύει αλλά θα βάλεις την lite έκδοση που δεν έχει άλλο framework και οπτικές αλλαγές.

Link to comment
Share on other sites

Jim αν ειναι ευκολο στο επομενο tweak να μπορουσες να διορθωσεις το θεμα με FC sto poweramp απο 1.4 εκδοση και πανω!
Link to comment
Share on other sites

Jim αν ειναι ευκολο στο επομενο tweak να μπορουσες να διορθωσεις το θεμα με FC sto poweramp απο 1.4 εκδοση και πανω!

Θα το κοιτάξω. Ισως είναι οι νέοι drivers του xloud

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου μια ερώτηση. Σκέφτομαι να περάσω το cyanogen 7.1 στο x8 και θα ήθελα να μάθω αν μπορώ να περάσω και το δικό σου tweak πάνω σε αυτό. Θέλω να μου πείς αν υποστηρίζονται πλήρως τα ελληνικά. Σόρρυ για τις newbie ερωτήσεις αλλά δεν έχω ασχοληθεί ακόμα πολύ με android.

Και κάτι οφ τόπικ: Παίζει κανένας οδηγός για το πως θα περάσω την cyanogen 7.1 ώστε να είναι στα ελληνικά? Ευχαριστώ πολύ!

Ελληνικά Video Tutorials για το ποδήλατο!:dance:

Youtube Channel: https://www.youtube.com/channel/UC9h7j8yHKezJf-9XVq8CTXQ

Facebook Page: https://www.facebook.com/thebikeguruchannel

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου μια ερώτηση. Σκέφτομαι να περάσω το cyanogen 7.1 στο x8 και θα ήθελα να μάθω αν μπορώ να περάσω και το δικό σου tweak πάνω σε αυτό. Θέλω να μου πείς αν υποστηρίζονται πλήρως τα ελληνικά. Σόρρυ για τις newbie ερωτήσεις αλλά δεν έχω ασχοληθεί ακόμα πολύ με android.

Και κάτι οφ τόπικ: Παίζει κανένας οδηγός για το πως θα περάσω την cyanogen 7.1 ώστε να είναι στα ελληνικά? Ευχαριστώ πολύ!

 

Όλες οι cyanogen υποστηριζουν ελληνικά μην αγχώνεσαι. Γενικός οδηγός υπάρχει στην υπογραφή μου

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

λοιπόν έκανα root (όσοι δεν έχετε κάνει, να κάνετε!) και έβαλα rom, GingerDX | v021 του doixanh και κάνω install το tweak, μου βγάζει complete, enjoy your super phone κλπ. αλλά το ανοίγω και δεν βλέπω διαφορά. Βάζω και το sense για οθόνη κλειδώματος και δεν αλλάζει τίποτα. Τι κάνω λάθος;

 

το rom το πήρα από εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1188486&highlight=rom+cm7

- SE Experia x8 white, custom rom: GingerDX.v029 - JimdemDroid Tweak Package 24.1 lite, multitouch, overclocked @ 760Mhz

- Huawei P8 lite

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν έκανα root (όσοι δεν έχετε κάνει, να κάνετε!) και έβαλα rom, GingerDX | v021 του doixanh και κάνω install το tweak, μου βγάζει complete, enjoy your super phone κλπ. αλλά το ανοίγω και δεν βλέπω διαφορά. Βάζω και το sense για οθόνη κλειδώματος και δεν αλλάζει τίποτα. Τι κάνω λάθος;

 

το rom το πήρα από εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1188486&highlight=rom+cm7

 

Η οθόνη κλειδώματος sense δε λειτουργεί λόγω framework. Θα δεις βελτίωση στην ταχύτητα και την αυτονομία της μπαταρίας καθώς και στην ταχύτητα εντοπισμού δορυφόρων. Επίσης η εμφάνιση έχει αλλάξει κατά πολύ. Μην περιμένεις να κάνει παπάδες 600MHz είναι με 128MB RAM

Link to comment
Share on other sites

Α ok! Ναι, κυρίως η ταχύτητα του εντοπισμού με ενδιαφέρει. Πολύ ωραία τότε! Όλα έτοιμα, είναι και λες αγόρασα καινούριο τηλέφωνο. Ευχαριστώ για τη βοήθεια σας :D

- SE Experia x8 white, custom rom: GingerDX.v029 - JimdemDroid Tweak Package 24.1 lite, multitouch, overclocked @ 760Mhz

- Huawei P8 lite

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν μπράβο για την δουλειά σου. Το κινητό μου είναι το Sony Ericsson X8 προφανώς. Αλλά έχω ένα πρόβλημα. Έχω περάσει κανονικά την GingerDX v021 από εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1188486. Έπειτα, επειδή είχα το xrecovery, πέρασα όπως λες το CWM Recovery. Στη συνέχεια έκανα full wipe, αλλά δεν νομίζω να έπαιξε και σημαντικό ρόλο. Έτσι εγκατέστησα το tweak 21.3. Οπότε έκανα reboot στο κινητό ώστε να ανοίξει με την νέα rom. Αλλά στο σημείο που βγάζει το logo "Sony Ericsson" κόλησε. Και το άφησα 30 λεπτά περίπου αλλά τίποτα. Έβγαλα την μπαταρία και το άνοιξα ξανά το κινητό 2-3 φορές, αλλά μου έκανε πάλι το ίδιο. Έτσι αναγκάστηκα να μπω πάλι στο CWM Recovery και να κάνω recovery το backup που είχα αποθηκεύσει. Ξέρεις μήπως τι έκανα λάθος ή τι μπορεί να φταίει; Ευχαριστώ εκ των προτέρων....
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να εγκαταστησεις τη GDX 021 και να κανεις full wipe. Επειτα ανοιξε κανονικα το κινητο, περιηγησου λιγο για να το συνηθισεις, και μετα ξανακλειστο και εγκατεστησε το tweak ΧΩΡΙΣ να κανεις full wipe. Λογικα θα δουλεψει ετσι!

Jim επειδη βγηκε η 022, προσαρμοσε οποτε μπορεις το tweak πανω της!;)

Link to comment
Share on other sites

Το tweak είναι universal πλέον δουλεύει και χωρίς να το παραμετροποιήσω για την 22

;-)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Το tweak είναι στο πρωτοσέλιδο της σελίδας Xda-developers. Μόνο χθές σημείωσε αριθμό ρεκόρ λήψεων η έκδοση 21.3-21.3Lite. 220 λήψεις σε μια μέρα! Ευχαριστώ.

 

Λόγω αυξημένης κίνησης τα links της τελευταίας έκδοσης (21.3-21.3Lite) θα ενημερωθούν σύντομα

Edited by jimdem582
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Οσοι εχετε GDX 023b και θελετε να εχετε και το tweak, βαλτε το lite. Πιθανοτατα το full, λογω των οπτικων αλλαγων να εμφανισει καποια μικροπροβληματακια.
Link to comment
Share on other sites

εγω που εχω τν 2.3.7 gingerDX μπορω να το βαλω?

 

το εβαλα το zip στν sd card ''χιμα'' πηγα να το εγκαταστησω αλλα δε βλεπω καπια διαφορα :/

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

εγω που εχω τν 2.3.7 gingerDX μπορω να το βαλω?

 

το εβαλα το zip στν sd card ''χιμα'' πηγα να το εγκαταστησω αλλα δε βλεπω καπια διαφορα :/

 

Οταν λες δε βλεπεις διαφορα, εννοεις οπτικη η στην ταχυτητα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...