Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 800


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ είχα περάσει την 7.8 της cosmote η οποία είναι πολύ καλή και έχει πάρει 2 αναβαθμίσεις με την μια πρόσφατα.

Επειδή όμως σκοπεύω να το πουλήσω κατεβάζω τώρα την ελληνική black v4 ώστε να φοράει την δική του rom.

Ελπίζω να είναι κι αυτή τόσο καλή.

 

Να συμπληρώσω ότι μόλις πέρασα την 7.5 που φόραγε η συσκευή μου επίσημα, (ελληνικο unbranded), και το συνέδεσα στο Zune, μου έδωσε κατευθείαν 4 αναβαθμίσεις. Είναι τώρα στην τελευταία 7.8

Το λέω για τους φίλους που παραπονούνται ότι δεν τους έχει έλθει η αναβάθμιση.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

παρατηρησα πως μετα την τελευταια αναβαθμιση το εικονιδιο του bluetooth ειτε ειναι on ειτε off ειναι εξαφανισμενο απο την οθονη.

Καμια αποψη;

Link to comment
Share on other sites

Μπορουμε να βαλουμε ενα απο τα τραγουδια που εχουμε στο τηλ ως ηχο κλισης?
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά! Αν έχεις την 7,8 θα κατεβασεις απο το Nokia collection την εφαρμογή δημιουργία ήχων κλήσης και θα το κανείς μέσω αυτής.
Link to comment
Share on other sites

Μπορουμε να βαλουμε ενα απο τα τραγουδια που εχουμε στο τηλ ως ηχο κλισης?

 

Φυσικά! Ψάξε λίγο πρώτα ;)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=356325

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα φιλο που εχει το τηλεφωνακι και του κανει το εξης κουλο..οταν παιζει μουσικη και σερφαρει το τηλεφωνο παγωνει και μονο με soft reset ανοιγει..στο ιντερωετ διαβασα οτι ειναι γενικο το προβλημα..τι μπορει να φταει?
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια φιλη μου εχει το 800 και παει να κατεωασει το viber απο το store αλλα αυτο λεει οτι εχει διλςσει πως ειναι ανηλικη στον λογαριασμο. πως μπορουμε να μπουμε απο αλλο λογαριασμο?
Link to comment
Share on other sites

παίδες το τηλέφωνο σαν 2η συσκευή πιστεύετε ότι αξίζει?

 

Αναλόγως ποια θα ειναι η 1η..... :shifty: Πάντως Lumia 800 σαν δεύτερη συσκευή λιγο περίεργο....

Link to comment
Share on other sites

Σαν 1η έχω ένα Optimus 2X.

Πλέον η τιμή του έχει πέσει στα 180€ και πιστεύω πως αξίζει τα λεφτά του

Link to comment
Share on other sites

Σαν 1η έχω ένα Optimus 2X.

Πλέον η τιμή του έχει πέσει στα 180€ και πιστεύω πως αξίζει τα λεφτά του

 

και εγω φιλε μου το lg ειχα σαν πρωτη αλλα τελικα κατεληξα στο lumia σαν πρωτη και το lg σαν εφεδρικη..παρτο και θα με θυμηθεις.

Link to comment
Share on other sites

και εγω φιλε μου το lg ειχα σαν πρωτη αλλα τελικα κατεληξα στο lumia σαν πρωτη και το lg σαν εφεδρικη..παρτο και θα με θυμηθεις.

Κοίτα στο LG πέρασα την τελευταία DMX και είμαι πολύ ικανοποιημένος.

Τι βρήκες στο lumia και έγινε η πρώτη συσκευή σου αν επιτρέπετε?

Link to comment
Share on other sites

ταχυτητα..αντοχη μπαταριας..και κανενα κολημα το lumia.με την ιδια χρηση που κανω στο lumia το lg το φορτιζα 2 φορες την μερα.
Link to comment
Share on other sites

ταχυτητα..αντοχη μπαταριας..και κανενα κολημα το lumia.με την ιδια χρηση που κανω στο lumia το lg το φορτιζα 2 φορες την μερα.

 

Το δικο μου το λειτουργω σε 2G, το φορτιζω παντα απο usb του υπολογιστη και φορτιζει πολυ αργα, και μερικα κολπακια απο εδς http://mynokiablog.com/2011/12/05/battery-saving-tips-for-the-nokia-lumia-800/ και κραταει 3 μερες με χρηση λιγο απ' ολα....

Αλλα δεν συγκρινουμε τωρα το Χ2 με το 800... Γενικα το android με το windows phone, μιλαμε για μερα με νυχτα..... Την DMX δεν την γνωριζω, μπορει να σου ειναι πολυ πιο βολικη και χρησιμη απο την WP 7.8 Αλλα αν συγκρινουμε stock καταστασεις, δεν συγκρινονται... Ομορφια, ταχυτητα, σταθεροτητα, κοληματα κανενα, αντοχη μπαταριας, nokia gps και αμέτρητα αλλα........

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα στο LG πέρασα την τελευταία DMX και είμαι πολύ ικανοποιημένος.

Τι βρήκες στο lumia και έγινε η πρώτη συσκευή σου αν επιτρέπετε?

 

Αν επιτρέπεται να λάβω μέρος :D:p

Με δύο λόγια το 800 είναι πιο "τηλέφωνο" κυρίως λόγο σταθερότητας και σταθερής ταχύτητας.

Το 2Χ είναι πιο "υπολογιστής" , κάνεις περισσότερα, είναι και αυτό πολυ γρήγορο αλλά έχει ασταθείες εκνευριστικές.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τί θα γίνει επιτέλους.. Εχω Lumia 800 (VF branded) και ακόμα μου λέει στο Zune "Your phone is up to date.Current phone software version :7.10 (8779)" !!!!!!! Θα έρθει η μ......α κάποια στιγμή ή θα το σπάσω να τελειώνουμε ??? Με force update πάλι το ίδιο βγάζει και είμαι σίγουρος οτι δεν κάνω λάθος τους χρόνους για να το πετύχω...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα συνονόματε μου έχει ερθει εδώ και δύο εβδομάδες. Δεν το πας σε ενα Νοκια Care να στην περάσουν να τελειώνεις; Θα χάσεις τα αρχεια σου βεβαια, οπότε back up πρωτα!

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι σε σκέψη να αγοράσω ένα κινητό με windows mobile και θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορείς να κατεβάσεις εφαρμογές και παιχνίδια όπως και στα Android κινητά. Ευχαριστώ εκ των προτέρων...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το τελευταίο που θα πρέπει να σε απασχολήσει στην αγορά ενός windows phone.

Εννοείται πως υπάρχουν παιχνίδια και εφαρμογές ένα σωρό αλλά πήγαινε καλύτερα σε ένα κατάστημα να επεξεργαστείς ένα τέτοιο κινητό γιατί μπορεί να μη σου αρέσει το λειτουργικό..

Link to comment
Share on other sites

Παίδες σε σχέση με το lumia 620 που προτείνετε;

Lumia 620 ή Lumia 800;

Ασχολήθηκα λίγο με ένα Lumia 800 και μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις

Link to comment
Share on other sites

Παίδες σε σχέση με το lumia 620 που προτείνετε;

Lumia 620 ή Lumia 800;

Ασχολήθηκα λίγο με ένα Lumia 800 και μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις

 

Το 620 φυσικά. Μειονέκτημα η 5mp κάμερα του, αλλά βγάζει απίστευτες φωτογραφίες και τραβάει πολυ καλα που το έψαξα λιγο! Γενικα το 620 εχει πολλά... Πάρα πολλα υπερ απο το 800.

Link to comment
Share on other sites

Το 620 φυσικά. Μειονέκτημα η 5mp κάμερα του, αλλά βγάζει απίστευτες φωτογραφίες και τραβάει πολυ καλα που το έψαξα λιγο! Γενικα το 620 εχει πολλά... Πάρα πολλα υπερ απο το 800.

Σε ποιότητα οθόνης θεωρείς ότι είναι ανώτερο από το 800?

Link to comment
Share on other sites

Δεν το χω δει απο κοντά το 620 για να σου απαντήσω. Υπάρχει η απουσία Gorilla Glass στο 620, τα συμπεράσματα δικά σου... Καλο θα ηταν να τα δεις και τα δυο απο κοντά να πάρεις μια γνώμη. Παντως το 800 εχει τρομερά όμορφη οθόνη και ποιοτική... Γενικά το 800 ειδικα τωρα με τα 7,8 ειναι κινηταρα....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...