Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 800


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ίδιο ήθελα να ρωτήσω κι εγώ! Σε κατάστημα nokia care η 7.8 περνιέται χωρίς χρέωση, ε? Δεν πιστεύω να χάνουμε τα ελληνικά?

 

παιδες η 7.8 εχει κυκλοφορησει για ολους? Να πω στην αδερφη μου να το κοιταξει? ειναι abu dhabi και δεν ξερω αν μπορει να παει εκει σε καμια νοκια να της την περασουν..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδιά , είμαι κάτοχος nokia lumia 800 , τρέχω εδώ και κάνα μήνα την έκδοση 7.8 που έκανα αναβάθμιση από nokia care και ανυπομονώ να μου έρθει το 920!!!!

 

Να διευκρινισουμε κατ'αρχην αν ο φιλος εννοει καταστημα Nokia Care -που ειναι και το πιθανοτερο- και οχι το επίσημο προγραμμα Nokia care suite που εχουν τα καταστηματα για αναβαθμισεις κλπ εργασιες και το βρισκει κανεις στο internet (ανεπισημα βεβαιως)

Τα δεδομενα σε καθε περιπτωση εχουν ως εξης:

Επίσημα η αναβαθμιση δεν εχει κυκλοφορησει ακομα - την περιμενουμε πολυ συντομα

Παρολα αυτα, ειναι ηδη ετοιμη για ελληνικα cosmote product codes - την βρηκα μεσω Navifirm στους για λιγο καιρο ακομα ελευθερους servers της ΝΟΚΙΑ, αλλα δεν την περασα γιατι εχω την Greece unbranded εκδοση του κινητου και δεν βιαζομαι

Άρα η ο φιλος εχει cosmote και του την περασαν στο service ή το εκανε χειροκινητα στο σπιτι περνωντας την με το προγραμμα της ΝΟΚΙΑ

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω εχω περασει τη 7.8 με ΑΤF Flasher αλλα δεν μπορω να βρω κανενα απο τα δυο προγραμματα στο market (bluetoothshare,ringtone maker) τα κατεβασα απο ιντερνετ αλλα ειναι xap τα εστειλα με email στο κινητο γιατι δεν καταλαβαινω πως μπορω να τα στειλω μεσω zune αλλα μου γραφει πως δεν ειναι συμβατα και δεν τα στεινει.

Τι κανω λαθος;

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω εχω περασει τη 7.8 με ΑΤF Flasher αλλα δεν μπορω να βρω κανενα απο τα δυο προγραμματα στο market (bluetoothshare,ringtone maker) τα κατεβασα απο ιντερνετ αλλα ειναι xap τα εστειλα με email στο κινητο γιατι δεν καταλαβαινω πως μπορω να τα στειλω μεσω zune αλλα μου γραφει πως δεν ειναι συμβατα και δεν τα στεινει.

Τι κανω λαθος;

 

"Χτύπα" το λινκ

http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/bluetooth-share/51f49c63-5966-4752-bb12-430455f911a8

 

και http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/ringtone-maker/04cf3d68-f03b-47f8-b2f1-fd0e4f91a89f

 

απο το browser του κινητού σου...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

Εμενα το Bluetooth share παντως δεν γηνετε να κατευει...:/

Link to comment
Share on other sites

 

ουτε κι εγω μπορεσα να εγκαταστησω το bluetooth share, εσυ φιλε εχοντας την 7.8 το εκανες;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα 7.8 στο 710 μου μέσω Nokia care suite. Τίποτα το ιδιαίτερο,πέρα απ' τα tiles.

 

Όσο για τις 2 εφαρμογές, δεν κατεβαίνουν,για λόγο τον οποίο δε γνωρίζω,αλλά εικάζω ότι συνδέεται με το γεγονός ότι δεν έχουν κυκλοφορήσει ακόμα επίσημα τα 7.8. Για την ιστορία το ringtone maker στο παραπάνω link ΔΕΝ είναι της Nokia και κατά συνέπεια δεν είναι η έκδοση που προορίζεται για bonus με τα 7.8, οπότε μπορεί να την κατεβάσει ο οποιοσδήποτε,ασχέτως μάρκας τηλεφώνου κι έκδοσης λειτουργικού.

Link to comment
Share on other sites

γεία σας αγόρασα πρόσφατα το lumia 800 μαζί με τα ακουστικά της monster (πακέτο). θα ήθελα να ρωτήσω τι ακριβώς συμβαίνει με τα bluetooth και την ζεύξη που αναφέρει.
Link to comment
Share on other sites

παιδια πραγματικα δεν μπορω να κατεβασω καμια εφαρμογη απο τις δυο στο κινητο μου.Δεν ξερω πως το κανανε τα αλλα παιδια αλλα εγω με τιποτε.Κατι φταιει στην φλας που φωρτωσα;
Link to comment
Share on other sites

ουτε κι εγω μπορεσα να εγκαταστησω το bluetooth share, εσυ φιλε εχοντας την 7.8 το εκανες;

 

ναι ρε παιδια. πως γινεται αυτό να μης σας κατεβαίνει ? δεν μπορρώ να το καταλάβω. ποια ROM εχετε βάλει ? την Ελληνική ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απ ότι διάβασα στο XDA, έχουν κάνει προσωρινά disable αυτές τις εφαρμογές, οπότε μάλλον στον x8052 κατέβηκαν γιατί το έκανε νωρίτερα, οι υπόλοιποι περιμένουμε.
Link to comment
Share on other sites

Απ ότι διάβασα στο XDA, έχουν κάνει προσωρινά disable αυτές τις εφαρμογές, οπότε μάλλον στον x8052 κατέβηκαν γιατί το έκανε νωρίτερα, οι υπόλοιποι περιμένουμε.

 

Για δοκιμαστε αυτά..απο τον browser του κινητου ομως, γιατι λεει οτι και οταν το εγκατεστησα εγω

 

"App not available on the Web. Try downloading on your phone."

 

http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/ringtone-maker/dae4700e-6eeb-43b1-b48d-aee18b46fddc

http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/bluetooth-share/51f49c63-5966-4752-bb12-430455f911a8

 

Σε ringtone maker νομιζω οτι σας κάνει το παρακατω, οχι της νοκια.

http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/ringtone-maker/04cf3d68-f03b-47f8-b2f1-fd0e4f91a89f

Edited by x8052
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καποια βοηθεια για να αναβαθμισω και γω σε 7.8?

ευχαριστω

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

 

Εμενα μου λέει ότι δεν είναι διαθέσιμη και μου λέει κάτι επειδή ίσως δεν είναι ακομα συμβατή για την περιοχή σας..!! Παίζει ρόλο επειδή το εχω αγορασμένο από Ιταλία ..?? αν και έχω ολες της ενημερώσεις τη να πω...!!

Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμαστε αυτά..απο τον browser του κινητου ομως, γιατι λεει οτι και οταν το εγκατεστησα εγω

 

"App not available on the Web. Try downloading on your phone."

 

http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/ringtone-maker/dae4700e-6eeb-43b1-b48d-aee18b46fddc

http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/bluetooth-share/51f49c63-5966-4752-bb12-430455f911a8

 

Σε ringtone maker νομιζω οτι σας κάνει το παρακατω, οχι της νοκια.

http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/ringtone-maker/04cf3d68-f03b-47f8-b2f1-fd0e4f91a89f

 

δεν ξερω αν το προσεξες, ή ισως και να παιζει καποιο ρολο, αλλα γραφει οτι απαιτειται η εκδοση 7.5. και εμεις εχουμε την 7.8.

 

και το δικο μου lumia 800 απο ιταλια ειναι "για τον νικολας 007".

 

ρε παιδια με ποιο τροπο θα κανω το τηλεφωνο να μη συνδεεται μεσω web, αλλα μονο με wifi;

 

μου ηρθαν και καποια μηνυματα του παροχου με χρεωση 1ευρω απο καποιο "mobile internet daily", και δεν χρειαζομαι τετοια, μου αρκει το wifi.

 

στο βολο που ρωτησα σε nokia care μου ειπαν πως σε 10-15 μερες θα μπει καποια αναβαθμηση και θα λυθει το θεμα bluetooth...αν και δεν ειναι το μονο θεμα που εχω, ηδη νοσταλγω την απλοτητα του symbian belle του c7 μου.

Edited by stendor
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμαστε αυτά..απο τον browser του κινητου ομως, γιατι λεει οτι και οταν το εγκατεστησα εγω

 

Για δοκίμή απ τον browser του κινητού μιλάμε. Τις έχει απενεργοποιήσει η νόκια τις εφαρμογές και λογικά θα τις κατεβάσουμε, αφού βγουν επίσημα τα 7.8

 

@vounisios007 πήγαινε settings -> cellular και κλείσε το mobile data για να μή χρεώνεσαι κάθε μέρα αυτό το €.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να τις κατεβάσετε αφού τα επίσημα 7.8 τις έχουν στάνταρ;;;; bt, ringtone και πρόσθετα κάμερας
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν τις έχουν στάνταρ. Τα 7.8 δεν θα έχουν αυτές τις λειτουργίες, μόνο τα lumia με 7.8 και οι επίσημες rom που βάλαμε στα κινητά μας δεν τα έχουν, οπότε τα ψάχνουμε να τα κατεβάσουμε.
Link to comment
Share on other sites

απογοητευση μεγαλη που δεν βαλανε να κραταει το wifi ανοιχτο οταν κλεινει και η οθονη...
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Καραγκιοζλικια λεω εγω μαγκες μου...να μπαινει ο κοσμος στα φορουμς να βρει λυσεις για τα bluetooth, ringt. του lumia!! πραγματα που τα εχουν και πιο απλες συσκευες.

 

Τι 7.8. και 7.9.;;; δεν θα επρεπε καν να συζηταμε για τετοια πραγματα.

 

Μα τι λεω, εδω για να γραψεις ενα κειμενο στο συγκεκριμενο και να τοποθετησεις τη μπαρα μπροστα ή πισω απο αυτο...σου βγαινει η ψυχη, (2 πληκτρα L R χρειαζοταν να εισαι "φωστηρας":!: για να τα βαλεις).

 

Aν ειμαι λαθος διορθωστε με...

 

 

 

-Για τη μπαταρια...ειμαι στο 3ο φορτσμα, το βλεπω για δυο μερες αυτονομια (συντηρητικα).

 

-Οχι ασχημα

Edited by vounisios7
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω αρχίσει και τα παίρνω τρελάααα με τη μπαταρία, απο το πρωι που βγήκε απο το φορτιστή μέχρι τις 6 είχε 0 % μπαταρία, με χρήση μεν, αλλα δεν είναι δυνατόν να εχεις δουλεις και να ψαχνεις να βρείς πρίζες..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω αρχίσει και τα παίρνω τρελάααα με τη μπαταρία, απο το πρωι που βγήκε απο το φορτιστή μέχρι τις 6 είχε 0 % μπαταρία, με χρήση μεν, αλλα δεν είναι δυνατόν να εχεις δουλεις και να ψαχνεις να βρείς πρίζες..

 

Ετσι να μην κατηγορούμε μόνο το android.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω αρχίσει και τα παίρνω τρελάααα με τη μπαταρία, απο το πρωι που βγήκε απο το φορτιστή μέχρι τις 6 είχε 0 % μπαταρία, με χρήση μεν, αλλα δεν είναι δυνατόν να εχεις δουλεις και να ψαχνεις να βρείς πρίζες..

 

Δοκιμάσει κάποια στιγμή reset. Να διαγραφούν όλα.. Δεν ξέρω τι γίνεται.. Εμένα μετά από νέα ρομ έτρωγε την μπαταρία σαν τρελό.. Έκανα μια Hard reset και μετά την έτρωγε πολύ αργά

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω αρχίσει και τα παίρνω τρελάααα με τη μπαταρία, απο το πρωι που βγήκε απο το φορτιστή μέχρι τις 6 είχε 0 % μπαταρία, με χρήση μεν, αλλα δεν είναι δυνατόν να εχεις δουλεις και να ψαχνεις να βρείς πρίζες..

 

Ρε παιδιά...Εμένα η μπαταρία του κινητού μου φαίνεται άψογη. Άντε βγάζω 2 μέρες χρήσης (48 ώρες μείον τις 16-17 του flight mode, γύρω στις 30 ώρες καθαρής χρήσης δηλαδή.). Ό,τι και αν έχω κάνει κάτω από 23-24 ώρες δε μου έχει βγάλει ποτέ:confused:

Θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα. Όποιοι έχουν τέτοιο μεγάλο θέμα με τη μπαταρία ας δοκιμάσουν reset...

A man's dreams are an index to his greatness...
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτές τις δύο ημέρες που λες πόσες ώρες έχεις ανοιχτή την οθόνη; Η μεγαλύτερη κατανάλωση προέρχεται από την οθόνη. Για παράδειγμα, αν έχεις ανοιχτή την οθόνη για 3–4 ώρες δεν πιστεύω ότι θα σου βγάλει το κινητό την ημέρα χωρίς φόρτιση.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...