Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάνε και μια ερώτηση στο xda μήπως σε βοηθήσει κάποιος να σώσεις τα data σου. Προσωπικά δεν μπορώ να βοηθήσω σ΄αυτό δυστυχώς.

 

Αν έχεις εγγύηση στείλτο στο service, δεν ξέρω αν μπορούν να το σώσουν.

 

Για factory reset δες εδώ https://motorola-global-portal.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/71984. Εκεί που λέει external reset. Κάνε ένα wipe μόνο την cache και δοκίμασε να ξεκινήσεις την συσκευή, αν δεν μπουτάρει τότε κάνε πάλι την ίδια διαδικασία και διαλέγεις το reset.

 

Αν πάλι έχεις θέμα τότε πάμε σε πέρασμα της rom ξανά με rsdlite.

Edited by R_Bachman
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

αν κάνω factory reset δεν χάνω τα δεδομένα μου...?? η εγγύηση του τελείωσε πριν απο 3 μήνες... αν ξαναπεράσω άλλη rom me rsdlite δεν χάνω δεδομένα...?? και κάποιος αν γνωρίζει κάποιο μαγαζί στην Θεσσαλονίκη που να αναλαμβάνει τέτοιες εργασίες???
Link to comment
Share on other sites

πωλείται moto razr xt910 τριετίας σε αρκετά καλή κατάσταση και σε τιμή σοκ!!!όποιος ενδιαφέρεται απλά επικοινωνεί μαζί μου και αναφέρω τιμή και οτιδήποτε άλλο θέλει να ρωτήσει για το κντ.
KT23
Link to comment
Share on other sites

αν κάνω factory reset δεν χάνω τα δεδομένα μου...?? η εγγύηση του τελείωσε πριν απο 3 μήνες... αν ξαναπεράσω άλλη rom me rsdlite δεν χάνω δεδομένα...?? και κάποιος αν γνωρίζει κάποιο μαγαζί στην Θεσσαλονίκη που να αναλαμβάνει τέτοιες εργασίες???

 

Τα χάνεις τα δεδομένα σου και με factory reset και με rsd . Δοκίμασε να κάνεις μια ερώτηση στο xda όπως σου είπα. Γράψε αναλυτικά το πρόβλημά σου http://forum.xda-developers.com/droid-razr.

 

Ότι έχεις περασμένο στην ext-sd πάντως , μπορείς να το δείς ή με ένα sd reader ή την βάζεις σε άλλη συσκευή. Τουλάχιστον δεν χάνεις ότι έχεις αποθηκεύσει εκεί.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε κάποιο πρόγραμμα για notifications στη lockscreen, που να εκμεταλλεύεται τον proximity sensor του κινητού και να μην τρώει πολύ μπαταρία? Δοκίμασα dynamic notifications, αλλά είναι αρκετά battery & memory killer. Έχω kitkat paranoid, αν παίζει ρόλο και θα ήθελα να ακούσω καμιά δοκιμασμένη πρόταση αν γίνεται. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να ρωτήσεις εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=350642 , πιο κατάληλο θέμα και θα δούν σίγουρα περισσότεροι την ερωτησή σου.
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημερα στο Razr Team ! :) ρε παιδια ξερει κανεις να μου πει γιατι το κινητο κολλαει σαν διαολος? Το εχω κανει ρεσετ 2-3 φορες, ΠΑΝΤΑ ομως μετα απο καποιους μηνες λειουργειας και μετα την εγκατασταση apps, οπως viber, whatsapp,skype Κλπ κλπ κολαει φοβερα καποιες στιγμες , σε σημειο που μου ερχεται να το πεταξω απο το μπαλκονι και να χαιρομαι ακουγωντας το να ακουμπαει το εδαφος χαχα:lol:

 

εχω παρατηρησει επισης οτι το μεγαλο κολλημα το τρωει οταν αλλαζει το σημα η το wifi , δηλαδη απο 3g paei edge, η αφηνω το wifi και παει σε cellular data Κλπ ! για πειτε μου καμια γνωμη... !ευχαριστω !:happy:

Link to comment
Share on other sites

Είναι δύσκολο να σου πει κάποιος. Παλιώνει το razr και οι εφαρμογές γίνονται πιο απαιτητικές. Πάλι μπορεί να έχεις περάσει πολλές εφαρμογές ή εφαρμογές που να επιμένουν να είναι ανοιχτές στην μνήμη. Είσαι root; Ποια rom έχεις; Πόση μνήμη διαθέσιμη έχεις συνήθως;
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Κανένας που να έχει δοκιμάσει την τελευταία Carbon ??

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2423299

Link to comment
Share on other sites

Έχω την προηγούμενη έκδοση. Σταθερή rom αλλά δεν μπορώ να πω πως δουλεύω πολύ την συσκευή ή την έχω φορτώσει με πολλές εφαρμογές. Περισσότερο κλήσεις , sms, λίγο internet.

 

Ποια rom εχεις τώρα;

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Αφού είδα και έπαθα με την stock 4.0.4 και έκανα πολύ υπομονή ήρθε και η ώρα για εμένα για root και νέας rom.. Είδα κάποια video και μου φαίνεται καλή.. Να το προχωρήσω ή έχεις κάποια άλλη πρόταση ?

 

Το βασικό μου θέμα είναι ότι θέλω μια απροβλημάτιστη rom χωρίς πολλά πολλά καλούδια.. H carbon μου φαίνεται κινήται σε αυτά τα πλαίσια..

Link to comment
Share on other sites

Αν θες κάτι τελείως σταθερό, με λίγα και καλά extra, με καλή μπαταρία και smoothness σε όλα, δοκίμασε την τελευταία stable paranoid(4.45). Είναι σαν να έχω καινούργιο κινητό, λέμε. Ήμουν σε φάση να ψάχνω για καινούργιο κινητό, αλλά με αυτήν το ανέβαλα επ' αόριστο και έπεσε donation φυσικά.
Link to comment
Share on other sites

Η stable paranoid(4.45) φαίνεται όντως καλή, σταθερή και γρήγορη από ένα youtube video που είδα..

 

Έβαλα τελικά την Carbon που αναφέρω στο παραπάνω post..

 

Καλή, ελαφριά και γρήγορη.. Την έχω από χτες το βράδυ.. (Πρωί δηλαδή :p) Τα έχει τα lag - άκια της βέβαια..

 

Αλλά η ελεύθερη μνήμη που έχει συνεχώς είναι αρκετά μεγάλη.. Σχεδόν πάντα πάνω από 380 Mb..

 

Την έβαλα με safestrap. Το πρόβλημα είναι ότι ενώ την έβαλα στην slot1 και κράτησα την stock rom (4.0.4) δεν μπορώ με τίποτα να επιστρέψω στην stock.. Η συσκευή μένει για κάνα 20λεπτο στο σήμα της Motorola που αναβοσβήνει..

 

Any ideas ??? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Αν θες κάτι τελείως σταθερό, με λίγα και καλά extra, με καλή μπαταρία και smoothness σε όλα, δοκίμασε την τελευταία stable paranoid(4.45). Είναι σαν να έχω καινούργιο κινητό, λέμε. Ήμουν σε φάση να ψάχνω για καινούργιο κινητό, αλλά με αυτήν το ανέβαλα επ' αόριστο και έπεσε donation φυσικά.

 

Την δοκιμάζω τώρα. έχω καιρό να αλλάξω. Θα γραψω εντυπώσεις σε μερικές μέρες.

 

Η stable paranoid(4.45) φαίνεται όντως καλή, σταθερή και γρήγορη από ένα youtube video που είδα..

 

Έβαλα τελικά την Carbon που αναφέρω στο παραπάνω post..

 

Καλή, ελαφριά και γρήγορη.. Την έχω από χτες το βράδυ.. (Πρωί δηλαδή :p) Τα έχει τα lag - άκια της βέβαια..

 

Αλλά η ελεύθερη μνήμη που έχει συνεχώς είναι αρκετά μεγάλη.. Σχεδόν πάντα πάνω από 380 Mb..

 

Την έβαλα με safestrap. Το πρόβλημα είναι ότι ενώ την έβαλα στην slot1 και κράτησα την stock rom (4.0.4) δεν μπορώ με τίποτα να επιστρέψω στην stock.. Η συσκευή μένει για κάνα 20λεπτο στο σήμα της Motorola που αναβοσβήνει..

 

Any ideas ??? :confused:

 

Εγώ είχα περασμένη στοκ την 4.1 και τώρα που δοκίμασα έκανε boot κανονικά.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμάσω να σβήσω το slot1 που έχω την carbon και μετά να κάνω boot..

 

EDIT: Φάγαμε άκυρο.. Δεν πειράζει.. Ξαναπερνάω Carbon που είναι ωραιότατη.. Ας μου κρατήσει άλλα 3 χρόνια και ας μην κάνει ποτέ boot η stock..

 

;-)

Edited by justicer
Link to comment
Share on other sites

Αν θες να σου κρατήσει πολύ ακόμα η συσκευή, ψάξου για αλλαγή μπαταρίας. Σε μένα έχει πέσει ήδη η απόδοση σε σχέση με παλιά.
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Και με την stock 4.0.4 που ήμουν πριν μου κρατούσε μια χαρά.. Με την Carbon πάει ακόμα καλύτερα...

 

Μιλάμε η συσκευή πρέπει να είναι από τις ποιο value for money ever.. :D

Link to comment
Share on other sites

Και με την stock 4.0.4 που ήμουν πριν μου κρατούσε μια χαρά.. Με την Carbon πάει ακόμα καλύτερα...

 

Μιλάμε η συσκευή πρέπει να είναι από τις ποιο value for money ever.. :D

 

Χαχα αστέρι είναι ;) !

 

@hara75gr Τα updates που βγάζει (τα beta), να τα περάσω ή να περιμένω stable. Τα έχεις περάσει εσύ;

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Χαχα αστέρι είναι ;) !

 

@hara75gr Τα updates που βγάζει (τα beta), να τα περάσω ή να περιμένω stable. Τα έχεις περάσει εσύ;

Η βασική διαφορά που έχει η 4.5 είναι η εμφάνιση των recents, που είναι εντυπωσιακή αλλά είναι beta ακόμη. Επειδή την έχω σαν stock, είπα να περιμένω να γίνει stable και να κάνω το update μετά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα , θα ηθελα μια βοηθεια σας παρακαλω , εκανα φορματ τις sd και εχασα και το reccovery ,με super wipe ,και τωρα μπενοντας σε recovery της μοτορολα κανονικα ,οτι και να παω να φλασαρω ,μου λεει στο τελος aborder ,το περιεργο ειναι οτι τις μεν custom roms τις ξεκιναει να τις φλασαρει ,αλλα μετα σταματαει ,τις δε official μου λεει , zip virificasion fauled ......

Καμια βοηθεια ??? γιατι εχω κολλησει λιγο

:rolleyes::rolleyes:

nokia n95/omnia/omnia2/hd2/galaxy s/s2/s3/S4/S5/note2/note 3- 4-9-10+/ S7/S7 EDGE/S8 PLUS/S9 PLUS/A9 PLUS/huawei mate7-8-9 /MATE 10 LITE

GPS PRIMO 2.4-STREAT PILOT--COPILOT--NAVITEL-D/PAN-AUTOMAPA-NDRIVE-B/NROAD-NAVIGO-SYGIC-NAVITEL[/colorht]

Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει εδώ και καιρό την 4.1.2, έκανα και ρουτ και έχω και του κόσμου τις εφαρμογές και όλα μια χαρά.

Λέω λοιπόν να περάσω κάποια ρομ για ανανέωση μιας και δεν θέλω να αλλάξω κινητό γιατί με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο, θέλω πρόταση και διαδικασια αν μπορείτε

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

παιδια ο πατερας μου εχει το motorola razr xt910 και ξαφνικα χανει το σημα και δεν επανερχεται ουτε με επανεκινηση, ειχε κανεις το ιδιο θεμα? μαλιστα δε ζηταει το pin οταν το κλεισει και το ανοιξει παλι πολλες φορες
By Order of The Peaky Blinders..
Link to comment
Share on other sites

Tι rom έχει στην συσκευή;Κάποιες custom δεν ζητούσαν pin.
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...