Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι ναι!!ωραία ειναι..μόνο αυτό να απενεργοποιησω!

 

νομίζω μόνο με root μπωρεις να το απενεργοποιήσεις

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

το έχω κάνε ροοτ! Μπορείς να γίνει πιο συγκεκριμένος;

 

εδώ δεν μπορώ γιατί δεν εχω αρκετή εμπειρία με το ΧΤ910 το εχω 2 μήνες μονάχα

 

μπωρεις να πεις 2-3 πράγματα για την συμπεριφορά με αυτή τη θήκη και τι αίσθηση έχει

Edited by button
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

εδώ δεν μπορώ γιατί δεν εχω αρκετή εμπειρία με το ΧΤ910 το εχω 2 μήνες μονάχα

 

μπωρεις να πεις 2-3 πράγματα για την συμπεριφορά με αυτή τη θήκη και τι αίσθηση έχει

 

 

Κρατά άλλη μια μέρα ημπαταρία..! μια σχεδόν πλήρη φόρτιση! Δεν ειναι άσχημη..αντιθέτως,,,απλα το βαραίνει λίγο! Πιστεύω ότι αξίζει!!!!!αρκεί να φύγει αυτό το ενοχλητικό μηνυμα!

Link to comment
Share on other sites

..........

Θα μπορούσες να σκεφτείς και άλλες λύσεις μια που το maxx κάνει 468 ευρώ σε σκρουτζομάγαζα.. Θα μπορούσες να πάρεις μια άλλη πιο σύγχρονη συσκευή με αποσπώμενη μπαταρία και να έβαζες μια μεγαλύτερη(πχ μερικά samsung κινητά έχουν) ή να .............

 

Εγώ το παράγγειλα από εδώ και το περιμένω από την άλλη εβδομάδα..., στα 431 ευρώ!!!

Μου είπαν στο τηλέφωνο πως είναι Ευρωπαϊκό και εννοείτε καλύπτεται και από το δικό μας service!!

Νομίζω στην τιμή αυτή είναι ότι καλύτερο αυτή την στιγμή και μην ξεχνάμε πως έχει και την μεγαλύτερη μπαταρία σε smartphone!! (Θα μπορούσε κάλλιστα να ήταν μπαταρία tablet ... :p )

Πάντως όλα τα review που είδα σε ξένα site είναι πάρα πολύ θετικά για την συσκευή αυτή!!

Άσε που είναι και αδιάβροχο.. :X ,

Παίζει κάτι τέτοιο ρε παιδιά, ή λέτε να του χάλασε μετά το βίντεο αυτό??:p
Link to comment
Share on other sites

Καντο μια δοκιμή. Μόλις το πάρεις και ενημέρωσε μας!

 

.... :lol: ... ναι, να σαι σίγουρος!!!:p

Link to comment
Share on other sites

Άσε που είναι και αδιάβροχο.. :X ,

Παίζει κάτι τέτοιο ρε παιδιά, ή λέτε να του χάλασε μετά το βίντεο αυτό??:p

 

ΕΕΕ!!! τι λεεει!!!! δεν μπορεί !!!

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία μια λύση είναι επίσης και αυτό:

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=38742

ή ακόμη πιο φτηνό από ebay:

http://www.ebay.com/itm/Backup-AA-Battery-USB-Charger-LED-Flashlight-Torch-For-CD-Mp3-Player-iPhone-4-4G-/310469073960?pt=AU_Gadgets&hash=item4849661c28

 

Του οποίου αν του βάλεις μέσα δυο επαναφορτιζόμενες ΑΑ από 2700 mAh ουσιαστικά έχεις >5000mAh. Βέβαια επειδή το δοκίμασα με επαναφορτιζόμενες (συνολικά 2,4V αντί για 3V) φόρτιζε πολύ αργά αλλά φόρτιζε. Δεν το έχω χρειαστεί ακόμη, να δω τι κάνει όντως στην ανάγκη, αλλά δεν πιστεύω πως η θήκη θα είναι καλύτερη όσον αφορά το μέγεθος της μπαταρίας. Απλώς το τέλειο με τη θήκη είναι οτι μπορείς να χρησιμοποιείς το κινητό κανονικά, χωρίς καλώδια και ιστορίες.

 

Επίσης για όποιον τον ενοχλεί το πληκτρολόγιο του κινητού και θέλει ένα εξωτερικό πληκτρολόγιο, full size χωρίς numpad, όχι τέλεια λύση αλλά σίγουρα η πιο φτηνή που κυκλοφορεί είναι αυτή:

http://www.ebay.com/itm/230835983672?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649

Δεν είνα τελείως άσπρο, όπως δείχνουν οι φωτογραφίες του πωλητή αλλά πάλι είναι πολύ όμορφο και ταιριάζει απίστευτα με το ξυράφι, ειδικά αν είναι το άσπρο! Η φωτογραφία είναι κακής ποιότητας και αδικεί την πραγματιικότητα, αλλά νομίζω και πάλι φαίνεται οτι κάνουν καλό ζευγάρι!

Βέβαια έχει ορισμένα αρνητικά. Το ένα είναι οτι ενώ συνδέεται αμέσως μόλις το ανοίξεις, αν πας να γράψεις κάπου κατευθείαν με το που συνδεθεί σου βγάζει το κανονικό πληκτρολόγιο. Πρέπει να περιμένεις κάποια (αρκετά πολλές φορές) δευτερόλεπτα, καμιά φορά μπορεί και λεπτό ή ακόμη και να χρειαστεί να το συνδέσεις χειροκίνητα. Επίσης μετά από κάποια ώρα αποσυνδέεται μόνο του και πρέπει να το ξανασυνδέσεις. Βέβαια καινούργιο είναι ακόμη, μπορεί να κάνω κάτι λάθος...Το τελευταίο, το οποίο πλέον το συνήθισα σχεδον, είναι οτι για να το κάνουνε λεπτό έχουν βάλει τα πλήκτρα να εξέχουν ελάχιστα από το σώμα, οπότε καμιά φορά που δεν πετυχαίνεις ακριβώς στο κέντρο του γράμματος χτυπάς το σώμα και τελικά δεν πληκτρολογείς. Λίγο να το συνηθίσεις θέλει.

Πάντως παίρνει 2 ΑΑΑ, του έχω βάλει 2 επαναφορτιζόμενες και όλη τη βδομάδα την έχει βγάλει μια χαρά με αρκετή χρήση. Μπορεί να συνδεθεί και με windows, με αυτό γράφω τώρα. Γενικά με έχει βολέψει πάρα πολύ. Για 10 ευρώ είμαι καταευχαριστημένος.

Edited by james6
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παράγγειλα από εδώ και το περιμένω από την άλλη εβδομάδα..., στα 431 ευρώ!!!

Μου είπαν στο τηλέφωνο πως είναι Ευρωπαϊκό και εννοείτε καλύπτεται και από το δικό μας service!!

Νομίζω στην τιμή αυτή είναι ότι καλύτερο αυτή την στιγμή και μην ξεχνάμε πως έχει και την μεγαλύτερη μπαταρία σε smartphone!! (Θα μπορούσε κάλλιστα να ήταν μπαταρία tablet ... :p )

Πάντως όλα τα review που είδα σε ξένα site είναι πάρα πολύ θετικά για την συσκευή αυτή!!

Άσε που είναι και αδιάβροχο.. :X ,

Παίζει κάτι τέτοιο ρε παιδιά, ή λέτε να του χάλασε μετά το βίντεο αυτό??:p

 

αυτος στο βιντεο ειναι αρρωστος εκτος οτι το εβαλε στη μπανιερα μετα το εβαλε σε ποτυρι μπυρας και ταυτοχρονα την ιπιε κιόλας

Link to comment
Share on other sites

Όντως εντυπωσιακό το βίντεο! Όταν λέτε αδιάβροχο εννοείται το splash resistance ή είναι τελείως αδιάβροχο;;;

 

Ξαναέτρεξα το τεστ για την κάρτα μου με το που άνοιξε το κινητό μου και έβγαλε διαφορετικά αποτελέσματα από την προηγουμένη φορά που το είχα πολλές μέρες ανοιχτό.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποια φτηνή ζελατίνα οθόνης (δοκιμασμένη φυσικά)? Το ξέρω ότι έχουν γίνει προτάσεις σε προηγούμενα posts, αλλά ψάχνω για κάτι φτηνό και αξιόπιστο.
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα! Προτείνω αυτήν και ας είναι λίγο ακριβή, τα αξίζει τα λεφτά της(<12euro):

http://www.ebay.com/itm/SGP-Motorola-DROID-RAZR-MAXX-Screen-Protector-Steinheil-Ultra-Crystal-/300664435256

 

Δοκίμασα την Ultra fine:

http://www.ebay.com/itm/SGP-Motorola-DROID-RAZR-MAXX-Screen-Protector-Steinheil-Ultra-Fine-/280826610270

Που είναι η ματ έκδοση της από πάνω και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος, εκτός του οτι χαλάει λίγο την εικόνα (επειδή είναι ματ). Η Ultra Crystal λογικά δε θα τη χαλάει.

Επίσης μπορείς να δεις τη Xo Skin, που επίσης είναι ακριβή αλλά ένα παλικάρι λίγα ποστ πριν είπε πως είναι πάρα πολύ καλή!

 

Πάντως αν τελικά όντως πάς σε φτηνές (που δεν το προτείνω) δοκίμασα GEARMAXX και Yoobao και δεν ήταν καλές.

Edited by james6
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

στο δικο μου RARZ όποτε βγάζω φωτογραφίες ή βίντεο διαπιστώνω ότι η αριστερή πλευρά είναι πάντοτε θολή. Η δεξιά έχει σούπερ ευκρίνεια. Υπάρχει ζήτητα επισκευής?

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Για το βίντεο δεν έχω καμιά ιδέα, για τη φωτογραφική το πρώτο που μου ήρθε στο μυαλό είναι μήπως το έχεις βάλει να κάνει εστίαση (το τετράγωνο που πρασινίζει και το πας όπου θέλεις) στο δεξί μέρος οπότε το αριστερό βγαίνει θολό.

Επίσης καθάρισε καλά το τζαμάκι της φωτογραφικής πίσω μην το έχεις πιάσει και το θόλωσες (αν και φαντάζομαι οτι το έχεις ήδη κάνει αλλά είπα να το πω).

Αν θες μπορείς να δοκιμάσεις και άλλο πρόγραμμα μήπως κάνει διαφορά. Κάποιος είχε προτείνει το CAMERA ICS της MOBLYNX, η οποία σου δίνει και δυνατότητα να βγάλεις τον ήχο του κλείστρου.

Αλλιώς πάρε ένα τηλέφωνο ρωτήσεις και στο σέρβις.

Edited by james6
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μήπως ξέρει κάποιος πως μπορώ να βάλω διαφορετικό ήχο κλήσης ανά επαφή?

 

Επαφες (διαλεγεις πια επαφη θελεις)----->αριστερο πληκτρο (οι 3 γραμμουλες)------> ηχος κλησης

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα! Προτείνω αυτήν και ας είναι λίγο ακριβή, τα αξίζει τα λεφτά της(<12euro):

http://www.ebay.com/itm/SGP-Motorola-DROID-RAZR-MAXX-Screen-Protector-Steinheil-Ultra-Crystal-/300664435256

 

Δοκίμασα την Ultra fine:

http://www.ebay.com/itm/SGP-Motorola-DROID-RAZR-MAXX-Screen-Protector-Steinheil-Ultra-Fine-/280826610270

Που είναι η ματ έκδοση της από πάνω και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος, εκτός του οτι χαλάει λίγο την εικόνα (επειδή είναι ματ). Η Ultra Crystal λογικά δε θα τη χαλάει.

Επίσης μπορείς να δεις τη Xo Skin, που επίσης είναι ακριβή αλλά ένα παλικάρι λίγα ποστ πριν είπε πως είναι πάρα πολύ καλή!

 

Πάντως αν τελικά όντως πάς σε φτηνές (που δεν το προτείνω) δοκίμασα GEARMAXX και Yoobao και δεν ήταν καλές.

 

Αυτή ταιριάζει απόλυτα στο κινητό, ή θέλει κόψιμο? Βασικά ήθελα κάτι φτηνό γιατί έχω καλή θήκη pull up και τη ζελατίνα τη θέλω για συμπληρωματική προστασία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όσοι λέτε πως έχετε αδύναμο σήμα στο wifi , έχετε ενεργοποιημένο το "auto IP" enabled"?

Είναι μέσα στο menu>>>settings>>>wifi settings, hit menu>>>advanced !!!

Διάβασα σε ένα φόρουμ πως αν ενεργοποιηθεί αυτό, δίνει πολύ καλύτερα αποτελέσματα!!

*Όσοι είχατε Iphone και μετά πήρατε το Razr .., πως συγκρίνετε τα 2 κινητά σε σχέση με την εμβέλεια του Wifi?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όσοι λέτε πως έχετε αδύναμο σήμα στο wifi , έχετε ενεργοποιημένο το "auto IP" enabled"?

Είναι μέσα στο menu>>>settings>>>wifi settings, hit menu>>>advanced !!!

Διάβασα σε ένα φόρουμ πως αν ενεργοποιηθεί αυτό, δίνει πολύ καλύτερα αποτελέσματα!!

*Όσοι είχατε Iphone και μετά πήρατε το Razr .., πως συγκρίνετε τα 2 κινητά σε σχέση με την εμβέλεια του Wifi?

Σε σχέση με το 4άρι, το razr είναι χειρότερο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όσοι λέτε πως έχετε αδύναμο σήμα στο wifi , έχετε ενεργοποιημένο το "auto IP" enabled"?

Είναι μέσα στο menu>>>settings>>>wifi settings, hit menu>>>advanced !!!

Διάβασα σε ένα φόρουμ πως αν ενεργοποιηθεί αυτό, δίνει πολύ καλύτερα αποτελέσματα!!

*Όσοι είχατε Iphone και μετά πήρατε το Razr .., πως συγκρίνετε τα 2 κινητά σε σχέση με την εμβέλεια του Wifi?

 

Αυτό υπάρχει σε ICS? Δεν το βλέπω.

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

αυτό πως το έκανες?

 

Πας ρυθμισεις -προσβασιμοτητα- ενδειξη αναγνωρισης κλησης.. Επιλεγεις αναγνωριση κλησης και μετα Ηχος.

Αλλα οπως ειπα και στο μυνημα μου δεν ξερω γιατι δουλευει οποτε θελει.Παντως μεχρι τωρα που γραφω το μυνημα αυτο δεν εχω παρει καποια απαντηση.Δοκιμασε το και εσυ και πες μου αν θες τι σου κανει.

Edited by hallone
Link to comment
Share on other sites

Πας ρυθμισεις -προσβασιμοτητα- ενδειξη αναγνωρισης κλησης.. Επιλεγεις αναγνωριση κλησης και μετα Ηχος.

Αλλα οπως ειπα και στο μυνημα μου δεν ξερω γιατι δουλευει οποτε θελει.Παντως μεχρι τωρα που γραφω το μυνημα αυτο δεν εχω παρει καποια απαντηση.Δοκιμασε το και εσυ και πες μου αν θες τι σου κανει.

 

το δοκίμασα, και είναι όπως τα λες, μια δουλεύει, τρεις δεν δουλεύει.Μάλλον φταίει ότι έχουμε τις επαφές στα ελληνικά, είναι γνωστό ότι η google, δεν ομιλεί και πολύ(μάλλον καθόλου δλδ) ελληνικά:p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...