Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ευχαριστω!το εκανα.αυτο που θελω να κανω τωρα ειναι να κανω φρεσκια εγκατασταση του android ics.στο arc που ειχα π.χ. το εκανα με το προγραμμα της sony το seus.τωρα??

 

Δεν έχεις ήδη ics ή θέλεις να την ξαναπεράσεις; Δεν σε κατάλαβα.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

γιατι?αφου εκανες πληρες wipe...εκτος αν θελεις να περασεις κατι απο custom(αληθεια παιζει καμια καλη? )
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

δεν θελω να περασω custom.κατεβασα ενα προγραμμα το root checker και το κινητο φαινεται οτι ειναι ρουταρισμενο.δεν το θελω αυτο.
Link to comment
Share on other sites

δεν θελω να περασω custom.κατεβασα ενα προγραμμα το root checker και το κινητο φαινεται οτι ειναι ρουταρισμενο.δεν το θελω αυτο.

 

Έκδοση ics έχεις αυτή 672.180.41.XT910.NonEFIGSRetail.en.EU ;

 

@Blade ρώτησε εδώ για custom roms http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=343774 . Αλλιώς κοιτάς xda αλλά πρόσεχε να είναι για την gsm έκδοση της rom .

 

Ακόμα δεν είμαι σίγουρος τι γίνεται με την εγγύηση, μιας που μπορεί να ελενξουν στην Motorola αν έχεις πειράξει την συσκευή :wacko: .

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=a4weVKPpZdE

 

To ξυράφι αποδίδει σε Track-Day στο Athens Circuit.

Providing: κάμερα + τηλεμετρία.

 

:grin::grin::grin:

 

P.S:

Με τον ήχο τα χαλάσαμε λίγο.. αλλα δεν φταίει το ξυράφι. :O

 

:lol::lol:...

 

Πήρα το καλώδιο HDMI απο πλαίσιο και στο σπίτι σε μια TV δούλεψε όταν ώμος πήγα στην δουλεία δεν εμφανιζόταν επιλογές με τίποτα νόμιζα οτι ήταν η Τν άλλα τώρα στο σπίτι εχω πρόβλημα εχω εντύπωση οτι το βύσμα δεν πατάει καλά η είναι software ??

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ναι αυτη εχω.ειναι η official ?αυτη που δινει η motorola??

 

Αυτή είναι η official, οπότε μόνο root έχει γίνει. Περί unroot καλύτερα να σε βοηθήσει κάποιος άλλος μιας που δεν έχω ασχοληθεί ακόμη.

Αυτός που πήρες την συσκευή δεν μπορεί να σου πει με ποιο τρόπο έκανε root και πως να κάνεις unroot;

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση για τα widget ,μηπως ξερει κανεις πως βλεπουμε την συνολικη διαρκεια των

εξερχομενων κλησεων, δεν τις βρισκω πουθενα? Εχει αρχισει να με ψιλοκουραζει σαν τηλεφωνο

Edited by neutron53
Link to comment
Share on other sites

αυτος ειπε οτι το ειχε root,το εκανε factory reset μπροστα μου κ μου λεει πλεον δεν εχει root.αλλα αυτο μαλλον εχει.

 

έχει την εφαρμογή superuser ή supersu; μπορείς στο system πχ apps να κάνεις αλλαγή ιδιοτήτων στις εφαρμογές; Αν ναι όλα αυτά τότε είναι root αλλιώς δεν είναι. Άλλα είσαι σε λάθος thread, οι ερωτήσεις σου περί root θα έπρεπε να γίνουν στο νήμα modding http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=343774. υπάρχουν τρόποι unroot στο XDA http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1363.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

αυτος ειπε οτι το ειχε root,το εκανε factory reset μπροστα μου κ μου λεει πλεον δεν εχει root.αλλα αυτο μαλλον εχει.

 

Το root δεν φευγει με factory reset, υπαρχουν προγραμματα για unroot ή ξαναφλασαρεις τη rom απ την αρχη

Link to comment
Share on other sites

Έκδοση ics έχεις αυτή 672.180.41.XT910.NonEFIGSRetail.en.EU ;

 

@Blade ρώτησε εδώ για custom roms http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=343774 . Αλλιώς κοιτάς xda αλλά πρόσεχε να είναι για την gsm έκδοση της rom .

 

Ακόμα δεν είμαι σίγουρος τι γίνεται με την εγγύηση, μιας που μπορεί να ελενξουν στην Motorola αν έχεις πειράξει την συσκευή :wacko: .

 

ευχαριστω φιλε μου!κατσε να παρω κ το κινητο! :p

 

οντως τοσο δυσκολη ειναι η φαση ε?σα τα ericsson?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

αυτος ειπε οτι το ειχε root,το εκανε factory reset μπροστα μου κ μου λεει πλεον δεν εχει root.αλλα αυτο μαλλον εχει.

 

Με factory reset δεν φευγει το root, αν δεν εχεις την εφαρμογη supersu κατεβασε τη απο το google play και στις ρυθμησεις εχει επιλογη ''ολοκληρωτικος αποκλεισμος προσβασης ριζικου καταλογου'' ή ''full unroot'' ετσι φευγει το root και οποια εφαρμογη σχετιζεται με αυτο, ανεξαρτητα τον τροπο που εγινε root.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μου!κατσε να παρω κ το κινητο! :p

 

οντως τοσο δυσκολη ειναι η φαση ε?σα τα ericsson?

 

 

Η αλήθεια είναι πως δεν ξέρω σίγουρα. Αυτοί που είχαν πρόβλημα φορούσαν έκδοση ics που δεν ήταν για Ελλάδα. Άλλος με root που έκανε unroot και το πήγε , δεν είχε θέμα στο service.

 

Από ότι έχω διαβάσει, υπάρχει τρόπος να δούν τις αλλαγές που έχεις κάνει και δεν είδα πουθενά τρόπο να επαναφέρεις την συσκευή έτσι ώστε να μην μπορούν να το δούν(όπως τον counter σε samsung). Δεν ξέρω πόσο ανεκτικοί είναι στο service και προσωπικά δεν με πέρνει να ρισκάρω αυτή την περίοδο(ανάθεμα την κρίση).

 

Αυτό που μου λείπει περισσότερο είναι το root για να μπορέσω να έχω το adblock και κανα δύο apps που θέλουν root. Για custom θα κοιτάξω μόνο για jb σε περίπτωση που δεν την πάρουμε. Προς το παρόν χαίρομαι την ics που τρέχει μια χαρά .

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση για τα widget ,μηπως ξερει κανεις πως βλεπουμε την συνολικη διαρκεια των

εξερχομενων κλησεων, δεν τις βρισκω πουθενα? Εχει αρχισει να με ψιλοκουραζει σαν τηλεφωνο

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.ub0r.de.android.callMeterNG

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.movinapp.calls&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πρωι πηγα και πηρα το κινητο μου απο την cellcom που το ειχαν ετοιμο (3 ημερες) ολα καλα!!!

Μου εφτιαξαν το ηχειο που ειχε θεμα και επισης κατι αλλο που ηθελα!!Πολυ καλη εξυπηρετηση μπραβο!!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως δεν ξέρω σίγουρα. Αυτοί που είχαν πρόβλημα φορούσαν έκδοση ics που δεν ήταν για Ελλάδα. Άλλος με root που έκανε unroot και το πήγε , δεν είχε θέμα στο service.

 

Από ότι έχω διαβάσει, υπάρχει τρόπος να δούν τις αλλαγές που έχεις κάνει και δεν είδα πουθενά τρόπο να επαναφέρεις την συσκευή έτσι ώστε να μην μπορούν να το δούν(όπως τον counter σε samsung). Δεν ξέρω πόσο ανεκτικοί είναι στο service και προσωπικά δεν με πέρνει να ρισκάρω αυτή την περίοδο(ανάθεμα την κρίση).

 

Αυτό που μου λείπει περισσότερο είναι το root για να μπορέσω να έχω το adblock και κανα δύο apps που θέλουν root. Για custom θα κοιτάξω μόνο για jb σε περίπτωση που δεν την πάρουμε. Προς το παρόν χαίρομαι την ics που τρέχει μια χαρά .

 

δλδ και με το απλο ρουτ υπαρχει προβλημα?δεν εχω προβλημα με τη στοκ,αρκει να πηγαινει νερο...πηγαινει?ics εχεις τωρα?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

παιδια οποιοδήποτε πληκτρολόγιο και να παω να εγκαταστήσω μου βγάζει μήνυμα

Δύστυχος η εφαρμογή ρυθμίσεις εχει διακοπη

Link to comment
Share on other sites

δλδ και με το απλο ρουτ υπαρχει προβλημα?δεν εχω προβλημα με τη στοκ,αρκει να πηγαινει νερο...πηγαινει?ics εχεις τωρα?

 

Δεν ξέρω αν υπάρχει πρόβλημα, όπως σου είπα.Ίσως με επαναφορά σε στοκ και unroot να μην υπάρχει θέμα. Να μην το ψάχνουν και τόσο δηλαδή, αν και μπορούν να το ελέγξουν. Ξαναλέω πως συμφορουμίτης έκανε unroot και δεν είχε πρόβλημα στο service.Μπορεί και ελπίζω να είναι απλά δική μου παράνοια.

 

Παλιότερα με άλλη συσκευή χρειάστηκα custom rom για να μπορέσω να έχω 2.3 ginger, να έχω περισσότερο αποθηκευτικό χώρο για εφαρμογές, να έχω setting toggles στην notification bar κτλ. Τώρα έχω ics, 4gb internal για εφαρμογές, app για toggles και γενικά με ics πάει γρήγορα η συσκευή. Σε συνδιασμό με ένα καλό launcher(nova,apex πχ) είναι ακόμα πιο smooth. Δεν μπορώ να πω πως έχω τόσο ανάγκη κάτι, για να δικαιολογήσω μια custom.

 

Δεν θα με χαλούσε να μπορούσα να παίξω με custom, αλλά θα ήταν περισσότερο για themes/ing και για γούστο. Προσωπική μου άποψη.

 

Το τηλέφωνο είναι αστέρι για μένα. Πολύ καλή λήψη, δυνατό ακουστικό και ηχείο,notification led(πολύ βολική λεπτομέρεια),αξιοπρεπής camera με καλό video,καλή κατασκευή και κουκλάκι( :p ) για τα γούστα μου. Ακόμα και το αδύναμο wifi έχει βελτιωθεί αισθητά με την ics.

 

EDIT

παιδια οποιοδήποτε πληκτρολόγιο και να παω να εγκαταστήσω μου βγάζει μήνυμα

Δύστυχος η εφαρμογή ρυθμίσεις εχει διακοπη

 

Έβαλα το smart keyboard pro χωρίς προβλήματα. Είχες κάνει wipe βάζοντας την ics;

Edited by R_Bachman
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

με το που περασα ics καθαρισα το κινητο γενικα

 

και επειδη σπαστικα βαραω ενα wipe επι τοπου παλι

 

******* παλι δεν δουλευει κανενα plhktrologio εκτος απο το μαμα

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν υπάρχει πρόβλημα, όπως σου είπα.Ίσως με επαναφορά σε στοκ και unroot να μην υπάρχει θέμα. Να μην το ψάχνουν και τόσο δηλαδή, αν και μπορούν να το ελέγξουν. Ξαναλέω πως συμφορουμίτης έκανε unroot και δεν είχε πρόβλημα στο service.Μπορεί και ελπίζω να είναι απλά δική μου παράνοια.

 

Παλιότερα με άλλη συσκευή χρειάστηκα custom rom για να μπορέσω να έχω 2.3 ginger, να έχω περισσότερο αποθηκευτικό χώρο για εφαρμογές, να έχω setting toggles στην notification bar κτλ. Τώρα έχω ics, 4gb internal για εφαρμογές, app για toggles και γενικά με ics πάει γρήγορα η συσκευή. Σε συνδιασμό με ένα καλό launcher(nova,apex πχ) είναι ακόμα πιο smooth. Δεν μπορώ να πω πως έχω τόσο ανάγκη κάτι, για να δικαιολογήσω μια custom.

 

Δεν θα με χαλούσε να μπορούσα να παίξω με custom, αλλά θα ήταν περισσότερο για themes/ing και για γούστο. Προσωπική μου άποψη.

 

Το τηλέφωνο είναι αστέρι για μένα. Πολύ καλή λήψη, δυνατό ακουστικό και ηχείο,notification led(πολύ βολική λεπτομέρεια),αξιοπρεπής camera με καλό video,καλή κατασκευή και κουκλάκι( :p ) για τα γούστα μου. Ακόμα και το αδύναμο wifi έχει βελτιωθεί αισθητά με την ics.

 

 

αχρειαστο βεβαια να ειναι το σερβις αλλα ευχαριστω για τις επισημανσεις...και γω το θεωρω πολυ δυνατο,διαβαζω λιγο για το wifi..αλλα ποσο τραγικο να ειναι?πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης κ μαλλον αδικεις την καμερα?απο τα χαρακτηριστικα της μου φαινεται αψογη!την ics την περασες χειροκινητα?η ηρθε ΟΤΑ?

 

 

btw αν δινει κανεις το δικο του,ας ριξει μια ειδοποιηση :)

Edited by blade_
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

******* παλι δεν δουλευει κανενα plhktrologio εκτος απο το μαμα

 

Δεν γίνεται η εγκατάσταση; Αν γίνεται, πας ρυθμίσεις-> Γλώσσα και είσοδος->Επιλέγεις το πληκτρολόγιο που θέλεις και μετά πας στις ρυθμίσεις swype->Επιλέξτε μέθοδο εισαγωγής-> βάζεις το πληκτρολόγιο που θες και είσαι οκ.

 

Δοκίμασα και το swiftkey και δούλεψε.

 

αχρειαστο βεβαια να ειναι το σερβις αλλα ευχαριστω για τις επισημανσεις...και γω το θεωρω πολυ δυνατο,διαβαζω λιγο για το wifi..αλλα ποσο τραγικο να ειναι?πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης κ μαλλον αδικεις την καμερα?απο τα χαρακτηριστικα της μου φαινεται αψογη!την ics την περασες χειροκινητα?η ηρθε ΟΤΑ?

 

 

btw αν δινει κανεις το δικο του,ας ριξει μια ειδοποιηση :)

 

Την ics την πήρα OTA. Η κάμερα δεν είναι κακή, απλά δεν είναι και αστέρι. Αξιοπρεπής όπως σου έγραψα.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...