Jump to content

Help Desk: Προβλήματα και λύσεις για software+hardware


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά βοηθήστε! :(

Το active sync δεν εντοπίζει τη συσκευή μου.

Εχω το 9100 τρεις μέρες τώρα και δεν μπορώ να το συγχονίσω με το pc.

Εκανα εγκατάσταση του active sync 4.1 έχω δοκιμάσει διάφορες ρυθμίσεις στο firewall μέχρι και ολική απενεργοποίηση του firewall των windows και απεγκατάσταση του AVG, αλλά χωρίς αποτέλεσμα! Την ίδια στιγμή βλέπει το παλιό μου ppc μια χαρά (cassiopeia με windows ce).

Οταν το συνδέω πρέπει να το βλέπει σαν τοπικό δίκτυο γιατί ξεκινάει στο task bar μια διαδικασία "ανάκτησης διεύθυνσης δικτύου" η οποία συνεχίζεται ασταμάτητα. Αν δεν μπορώ να συνδεθώ ούτε με καλώδιο τι να πω για wireless;

Κάθε βοήθεια, συμβουλή, ιδέα, ευπρόσδεκτη!

 

Μόλις έλυσα ένα παρόμοιο πρόβλημα. Απεγκατέστησα τα πάντα , firewalls και αντιβιώσεις αλλά τίποτα.

Μετά απεγκατέστησα ένα pc suite για ένα panasonic x700 που είχα και ώς δια μαγείας, το ASync "είδε" επιτέλους το 9100 (usb σύνδεση).

Οπότε αν έχεις κάποιο άλλο πρόγραμμα συγχρονισμού εγκατεστημένο ή οτιδήποτε που έχει παρόμοια σχέση , απεγκατέστησε το και λογικά θα φτιάξει.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημερα κ παλι !!!! σημερα παλι δεν χτυπησε το ξυπνητηρι !!! μονο που σημερα οντως αργησα στη δουλεια HELP !:cry: :blink:

 

υπαρχει καποιος τροπος να μην κολλαει η ωρα... ? γιατι στην ουσια κολλαει κατα τις 3 το πρωι κ γιαυτι δεν χτυποει το ξυπνητηρι ...

 

thx ...

 

Δεν ξέρω αν θα σε βοηθήσει, αλλά ρίξε μια ματιά σε αυτό το post μου και κάνε μία δοκιμή...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν θα σε βοηθήσει, αλλά ρίξε μια ματιά σε αυτό το post μου και κάνε μία δοκιμή...

 

 

το κατεβασα.....θα δειξει .αν δουλεψει εισαι κ πολυ αρχοντας κ εσυ κ ολα τα παιδια εδω μεσα... !!!!το μονο ειναι αυτο [που λεω οτι δεν τα ενεργοποιω κα8ε μερα αλα=λα ta exo always on.θα δειξεοι ομως !!! thx gia to endiaferon !!!!!!!!!!!!:) :rolleyes:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έλυσα ένα παρόμοιο πρόβλημα. Απεγκατέστησα τα πάντα , firewalls και αντιβιώσεις αλλά τίποτα.

Μετά απεγκατέστησα ένα pc suite για ένα panasonic x700 που είχα και ώς δια μαγείας, το ASync "είδε" επιτέλους το 9100 (usb σύνδεση).

Οπότε αν έχεις κάποιο άλλο πρόγραμμα συγχρονισμού εγκατεστημένο ή οτιδήποτε που έχει παρόμοια σχέση , απεγκατέστησε το και λογικά θα φτιάξει.

 

Τό είχα κάνει και αυτό. Είχα μια εφαρμογή sony erricson για το P800, ακόμα και αφού την έβγαλα, συνεχίζει να μην βλέπει το 9100.

Το πρόβλημα, είμαι σίγουρος πλέον, αφορά τον οδηγό εγκατάστασης δικτύου, στο laptop!

Δοκίμασα σε ένα άλλο pc που έχω, με το που το σύνδεσα πρώτα το βλέπουν τα windows σαν νέα συσκευή USB εντάξει, μετά μου βγάζει το εξής μήνυμα "τα win ανίχνευσαν την εγκατάσταση μιας συσκευής δικτύου. Θέλετε να εκκινήσετε τον οδηγό εγκατάστασης δικτύου;" λέω όχι και προχωράω σε συγχρονισμό με active sync.

Τώρα στο laptop, που έχω το πρόβλημα, δεν μπορεί να ολοκληρωθεί αυτή η διαδικασία ανίχνευσης δικτύου για αυτό και το active δεν το βλέπει μετά!

Κάποιος ειδικός περί δικτύων; :rolleyes: ξέρει κανείς αν μπορώ να απενεργοποιήσω αυτή τη διαδικασία;

ziskar
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει που βρισκετε ρε παιδια αυτα τα πανεμορφα εικονιδια για το spb pocket plus που βλεπω τις today screens καποιων?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το κατεβασα.....θα δειξει .αν δουλεψει εισαι κ πολυ αρχοντας κ εσυ κ ολα τα παιδια εδω μεσα... !!!!το μονο ειναι αυτο [που λεω οτι δεν τα ενεργοποιω κα8ε μερα αλα=λα ta exo always on.θα δειξεοι ομως !!! thx gia to endiaferon !!!!!!!!!!!!:) :rolleyes:

 

 

 

ΠΑΙΔΕΣ ΣΚΙΖΕΤΕΕΕ:D :D :D

 

δουλεψε τελικα το ξυπνητηρι !!!!!!!!!!!!!!

 

μπραβο κ ευχαριστω πολυ !!!!!!!!!!!!!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Έχω ένα ipaq 2750 και έχω παρατηρήσει (τώρα τελευταία ) ότι οι καταχωρήσεις μου στο ημερολόγιο αλλοιώνονται!!! :wacko:

 

Στο ipaq γράφω με resco keyboard...και στο desktop με γραμματοσειρά tahoma.

 

Κάνω λοιπόν μια καταχώρηση από το ipaq...συγχρονίζω με το desktop...φαίνονται όλα οκ...και κάποια στιγμή μετά, ανοίγω την καταχώρηση για να την διαβάσω και όλα φαίνονται κινέζικα - κυριλλικά...:cry:

 

Καμμιά ιδέα κανείς για το τι μπορεί να φταίει???...το resco??

 

Ευχαριστώ

Try to be a fan...not a fanatic !

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Paidia HELP

Yparxei kapoio programmataki pou otan se pairnoun tel. apo proothisi kleiseos na sou vgazei kapoio "shmadi" oti einai apo proothisi kai na mhn deixnei mono ena xero noumero.

To rotao giati exo valei proothisi se ena stathero tel. kai otan me pernoun se auto ginete proothisi sto kinhto mou men alla, mou dixnei to noumero autou pou me phre kai oxi to diko mou me apotelesma na mhn xero pote plhrono ego kai pote o allos.

PS exo to HP iPAQ 6515me symbolaio TIM.

pls help einai epeigon...plirono tsampa lefta....

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Re paidia kaneis den xerei gia to parapano pou exo grapsei(PROOTHISI KLEISEOS)?:(

PLZZZZ HELP:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Εχω το 9100. Παρότι έχω κάνει αίτηση για ενεργοποίηση GPRS σε cosmote δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμη, θέλω όμως να δω σελίδες χωρίς σύνδεση που έχω συγχρονήσει. Όταν ανοίγω τον explorer, προσπαθεί να συνδεθεί στο internet, μου βγάζει μήνυμα "ελέγξτε το όνομα και προσπαθήστε ξανά.."

Πως μπορώ να δω σελίδες χωρίς σύνδεση;

ziskar
Link to comment
Share on other sites

LEng (Language Extender) Keyboard

 

http://greek.pocket-pc.penreader.com/Language_Extender_Greek.html

 

To programma prosferei kai ton plhrh e3elinismo twn windows an to epi8imite (egw pantws OXI :P)

 

 

μπορω να το βρω καπου δωρεαν ? η υπαρχει καποιος να μου το στειλει με δικο του κω@@ικο ?

 

το ειχα κ το εχασα...:wacko:

 

ευχαριστω.. pm me

 

thx

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

Με ποιούς τρόπους μπορώ να προστατέψω έγγραφα προσωπικού χαρακτήρα αλλά και το ίδιο το ppc μου όταν είμαι συνδεμένος στο internet ?
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα..θα ήθελα να ρωτήσω αν κανένας από τους χρήστες του Jeyo Mobile Companion αντιμετώπισε πρόβλημα. Ενώ μου έπαιζε κανονικά, πάω να το ανοίξω χθες, και μου έβγαλε ένα error: SMS MODULE INIT FAILED. Διαβάζει τα υπόλοιπα από το κινητό, εκτός από τα μηνύματα... Καμια ιδέα?!
Link to comment
Share on other sites

LEng (Language Extender) Keyboard

 

 

κανενας δεν το εχει .... ?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε. Έχω το εξής πρόβλημα. Αγόρασα μια pcmcia wifi καρτούλα για ένα laptop και συνδέθηκα κανονικά με το m600. Το θέμα είναι ότι ενώ έχω ρυθμίσει να συνδέεται με το ασύρματο δίκτυο όταν διατίθεται (υπάρχει σχετική επιλογή), μετά από λίγα λεπτά, δεν μπορεί με τίποτα να συνδεθεί. Θα πρέπει να αποσυνδεθώ από το λάπτοπ και να ξανασυνδεθώ. Ο μόνος τρόπος για να "βλέπει" το λάπτοπ το m600 και να συνδέεται μαζί του είναι όταν ενεργοποιήσω την επιλογή να δίνει το λάπτοπ αυτόματα WEP κλειδί με την οποία (επιλογή) ναι μεν πραγματοποιείται σύνδεση αλλά ουσιαστικά (και πολύ λογικά) δεν υπάρχει επικοινωνία. Έχει κανείς αντιμετωπίσει κάτι τέτοιο; Διαισθάνομαι ότι είναι πρόβλημα των windows γιατί χωρίς να αγγίξω καμία συσκευή εμφανίζεται το πρόβλημα μετά από λίγη ώρα ενώ στην αρχή η αυτόματη σύνδεση (κλείνοντας και ανοίγοντας το ppc) λειτουργεί άψογα.
Link to comment
Share on other sites

exi kamia evdomada peripou pou agorasa to S100 telika:) eimai poly eyxaristimenos alla mou parousiase ena provlima 2 fores k einai polu spastiko,otan steilo ena minima menei monima to fakelaki apo pano grafontas minima estali k mono me soft reset feygei,mipos xerete ti ftei??
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το iPAQ hx4700 και ενα λαπτοπ με ασυρματο δικτυο και επισης μια broadband συνδεση που μοιραζεται μεσω ασυρματου router!

 

Ενδιαφερομαι να δημιουργησω ενα δικτυο με το PDA και το Laptop ωστε να εχω τη δυνατοτητα να μπορω να ανοιγω τα αρχεια που μοιραζεται ο υπολογιστης μου στο PDA μου ασυρματα!

Υπαρχει καποιος τροπος για αυτο?

Επισης στα connection settings γιατι εχει επιλογες My Work & My Internet ?

Και γιατι οταν θελω να συνδεσω το PDA με το router μπορω να χρησιμοποιω το ιντερνετ οταν συνδεομαι στο ασυρματο δικτυο και με την επιλογη work?

 

Και κατι ακομη...το Windows Messenger παντα μου βγαζει σφαλμα λογω server ενω ολα τα στοιχεια ειναι σωστα και δεν τρεχει στο laptop η υπηρεσια!

 

Thanks και συγνωμη εαν σας κουρασα

Link to comment
Share on other sites

kalispera

exo imate jam me wm2003 se kai me to pocket mechanic 1.59 den doyleyei to defrag ola ta alla doyleyoyn

exo sd 512 mb 133x corsair

 

gnorizete kati ?

euxaristo

Πολυ αργότερα βλέπεις οσα είδες
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα βασικα αγόρασα το ιpaq πρίν 3 μήνες και εχω καποιες απορίες

1.Ειναι προεγκατεστημένο το tomtom και θελω να το απεγκαταστήσω..μηπως μπορείτε να μου πειτε πως?

2.Πως μπορω να επεκτείνω την μνήμη του τηλεφωνου?

3.Ενας φιλος μου εβαλε ενα προγγραμα destinator 3 και μου ειπε οτι το εχει αγορασει αλλα αυτο κολαει μετα απο 20 λεπτα(μαλλον τρωει την μνημη)

4.υπαρχει καποιο software για αναγνωριση δακτυλικων αποτυπωματων?για access στο ipaq?

5.Υπαρχει καποιο προγραμμα για καθαρισμα-registry-tweak-σαν το system mechanic?δοκιμασα το pocket mechanic αλλα ειναι να κλαις.

Κανω ολες τις ερωτησεις τωρα να μην ενοχλω ευχαριστω πολυ το forum ειναι πολυ καλο .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω ένα πρόβλημα το activesync δεν αναγνωρίζει

καθόλου το κινητό μου και δεν ξέρω τι να κάνω...

Το βάζω στην βάση αλλά τίποτα απολύτως...

Άλλαξα και θύρα usb αλλά τίποτα...

 

Καμιά ιδέα;

Θένκς

Εκτός από hard reset βαριέμαι να κάνω πάλι...

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

4.υπαρχει καποιο software για αναγνωριση δακτυλικων αποτυπωματων?για access στο ipaq?

 

Νομίζω πως το ipaq που έχεις (άν είναι αυτό που έχεις σαν avatar) δεν έχει αναγνώστη δακτυλικών αποτυπωμάτων. Άρα αυτό που θές δεν γίνεται χωρίς την προσθήκη κάποιας συσκευής μέσω SDio (άν υπάρχει)

Link to comment
Share on other sites

Έσβησα...

Τώρα τι;

:(

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...