Jump to content

Help Desk: Προβλήματα και λύσεις για software+hardware


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Alex εγκατέστησα τον Betaplayer, ρύθμισα να παίζει όλα τα media files και όταν του λέω να ανοίξει κάποια βίντεο που έχω στην SD Kinston 512mb μου βγάζει ότι τα formats του είναι άγνωστα!!! :wacko:

 

Τα βίντεο τα περισσότερα είναι mpeg & avi...θα με τρελάνει το ρημάδι! :mad:

 

Any ideas..? :worry:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπάρχει κάποιος περιορισμός σχετικά με το μέγεθος των CF μνημών που μπορεί να δει ένα 2210?

 

Κάρτες των 1 η και 2 Gb θα τις βλέπει κανονικα;

Link to comment
Share on other sites

είναι divx? μη του βάλεις να παίξει βίντεο από κινητό. δεν το κάμει.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Είναι mpeg videos από cd γραμμένο...τι να πω!

Πάντως με το divxplayer 0.8 (που πάιζει όλα τα φορμάτ όχι μόνο divx) τα αναγνώριζε και τα έτρεχε!

Απλά είχε αρκετό σπάσιμο η εικόνα...

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

paideia kalispera. eimai kainoyrgios sto xoro, exo ena Qtek 2020 edo kai dyo evdomades kai afoy exo akolouthisei polles protaseis gia to software poy aksizei na prostheso, exo kataferei na kano mexri simera 3 fores hard reset.

ta programata poy ixa egatastisei einai ta ekseis :

1. battery pro

2. PocketTV Enterprise Edition

3. ewallet4.0

4. Resco Explorer v5.10

5. Vito Sound Explorer

6. xConverter Pro

7. Sprite Backup Standard Edition

 

an exetai kapoia idea eyprosdeki

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υπάρχει τρόπος ενώ σερφάρω από το QTEK μου στο ιντερνετ....να ακούω κάποια midi ή μουσική που έχουν κάποια site? Με λίγα λόγια δεν ακούω ήχο...στο internet...Υπάρχει τρόπος..??
Link to comment
Share on other sites

Γεια και χαρά! Δοκίμασα απόψε να βάλω στο pocketpc ένα προγραμματάκι που ονομάζεται ozvga. Υπάρχει σε κάποιο Post κάπου στο forum. Έκανα ότι έλεγαν οι οδηγίες δοκίμασα να αλλάξω τις ρυθμίσεις και από τότε το Pda έχει τρελλαθεί..Αργεί απίστευτα πολύ, τα μισά παράθυρα είτε δεν ανοίγουν είτε ανοίγουν και έιναι κενά και δεν μπορώ να το απενεργοποιήσω με τίποτα...ούτε soft reset ούτε να διαγράψω το πρόγραμμα..Έχει κανείς κάποια ιδέα πως μπορώ να επαναφέρω τις original ρυθμίσεις στην οθόνη μου???

Ευχαριστώ!

-----------------

HP IPAQ 4150

Link to comment
Share on other sites

κάμε hard reset. θα χάσεις ό,τι είχες μέσα. κάμε πρώτα έναν συγχρ. με το πισί.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

mporoume na ehoume synchronized 2 suskeves sughronos?thelo to ppc k to i-mate tautohrona..einai dunaton?
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

ταυτόχρονα όχι. μία μια ναι. είναι το μείον του AS. λογικά το 4 θα το επιτρέπει.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν το εχετε παρατηρησει κι εσεις μα καποιες φορες,χρησιμοποιοντας το Topkey,Pdamill,ενω θελεις να γραψεις κατι,σε ενα πεδιο πχ,δεν ανοιγει κανενα πλκτρολογιο,ουτε καν το default.

Με ενα soft reset επανερχεται παντως...bug;

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώντας την εφαρμογη notes για να ηχογραφησω οτιδηποτε,παρατηρησα οτι ο μεγιστος χρονος που σου επιτρεπει να ηχογραφησεις κατι ειναι 45 δευτερολεπτα.

 

Αναρωτιεμαι αν ειναι δυνατον αυτος ο χρονος να αυξηθει,να περιοριζεται πχ μονο απο τη διαθεσιμη μνημη που εχεις στη καρτα σου,η ακομα,αν υπαρχει καποια εφαρμογη που κανει κατι τετοιο.

 

Χρησιμοποιω 16bit/44khz αναλυση στην ηχογραφηση και εχω εντυπωσιαστει τοσο απο την ποιοτητα αναπαραγωγης,οσο και απο την πολυ καλη ευαισθησια του μικροφωνου του 2210.Αραγε ισχυει το ιδιο και για αλλα PDA;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος soulmate (25 Νοέ. 2004 , 18:55)

Χρησιμοποιω 16bit/44khz αναλυση στην ηχογραφηση και εχω εντυπωσιαστει τοσο απο την ποιοτητα αναπαραγωγης,οσο και απο την πολυ καλη ευαισθησια του μικροφωνου του 2210.Αραγε ισχυει το ιδιο και για αλλα PDA;

 

ναι , καπως ετσι ειναι τα πργραμμα σε ολα τα ppc :)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Exposed_Bone (25 Νοέ. 2004 , 21:52)

 

ναι , καπως ετσι ειναι τα πργραμμα σε ολα τα ppc :)

 

 

 

Κάποιο πρόγραμμα που να γράφει χωρίς περιορισμούς ίσως;..

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος soulmate (25 Νοέ. 2004 , 21:51)

 

Κάποιο πρόγραμμα που να γράφει χωρίς περιορισμούς ίσως;..

 

εγω παντως δεν εχω παρατηρησει αυτο τον περιορισμο. εχω γραψει σιγουρα 3-4 λεπτα. δεν εχει τυχει να χρειαστω παραπανω.

εισαι σιγουρος οτι εχεις επιλεξει να αποθηκευονται στην καρτα σου οι ηχογραφησεις??

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καπου ειχα δει εδω στο forum ενα registry hack που ο PIE αναγνωριζεται απο τα sites σαν Internet Explorer 6.

Εψαξα αλλα δεν το βρηκα, μηπως το εχει καποιος ευκαιρο ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος psybill (25 Νοέ. 2004 , 23:54)

 

εγω παντως δεν εχω παρατηρησει αυτο τον περιορισμο. εχω γραψει σιγουρα 3-4 λεπτα. δεν εχει τυχει να χρειαστω παραπανω.

εισαι σιγουρος οτι εχεις επιλεξει να αποθηκευονται στην καρτα σου οι ηχογραφησεις??

 

 

 

Στην κάρτα μνήμης σώζονται οι ηχογραφήσεις, μόνο που έχω βάλει την ποιότητα να είναι 44Khz/16 bit, cd quality δλδ, γι'αυτό ίσως ο χρόνος μου είναι περιορισμένος..αλλά η ποιότητα που γράφει είναι άπαιχτη..

 

Τα αρχεία βεβαια είναι περί τα 4 ΜΒ/45 sec, αλλά αν έχεις μεγάλη κάρτα μνήμης, δε νομίζω πως αποτελεί πρόβλημα..

 

Θα δοκιμάσω τον Vito Sound Explorer, σύντομα και θα σας πω αν έχει ή όχι περιορισμούς..

Link to comment
Share on other sites

Το vito sound explorer τελικά, είναι φανταστικό θα έλεγα, χωρίς κάθε είδους περιορισμό, μάλιστα κάνει ηχογράφηση κατευθείαν σε mp3, με αποτέλεσμα μειωμένο όγκο αρχείων, μόνο που είναι λίγο αργό σε λειτουργία στο 2210 μου.

 

Ίσως να φταίει και το γεγονός ότι το έχω εγκατεστημένο στην CF, όπως και όλα τα υπόπλοιπα προγράμματα..

Link to comment
Share on other sites

Πώς επιλέγουμε πού θα αποθηκευτεί ένα πρόγραμμα που εγκαθιστούμε?

Δηλ εάν εγώ θέλω στην κάρτα πώς γίνεται?

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elteo (27 Νοέ. 2004 , 09:46)

 

Πώς επιλέγουμε πού θα αποθηκευτεί ένα πρόγραμμα που εγκαθιστούμε?

Δηλ εάν εγώ θέλω στην κάρτα πώς γίνεται?

 

 

kata tin egkatastasi meso tou Active Sync

stin erotisi na to valei sto default folder tou les oxi

kai ston epomeno dialogo epilegeis storage card.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλό θα ήταν να υπάρχει στο faq μιας και είναι χοτ :)

 

έχω αναφερθεί σε τούτο πάνω από 10 φορές και επίσης και άλλα μέλη.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...