Jump to content

Φανταριλίκια και λοιπά στρατιωτικά


PrivateeR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1Μοιρα/Β4 ημουνα.

αντε να παρουμε δυναμεις τωρα και να ξεκουραστουμε.

εσυ που ησουνα??:O

 

3η μοίρα Β2 :respect:

Εσάς σας πήγαιναν τρέχοντας; Αυτή την εντύπωση είχατε δώσει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

2000 ατομα εχουν μπει! κι εγω τριβω τα χερακια μου για το ποτε θα ρθουν.απ'οσο καταλαβα...γυρω στις 2/6 θα ειναι στις μοναδες τους!!

τειτζη και αρη_21 αν γινεται πυροσβεστες...μου στελνετε αμεσα πμ! γιατι θα ρθειτε στην μοναδα μου για εκπαιδευση ειδικοτητας!

 

ευτυχως παιρνω αδεια 4 μερουλες και θα χαλαρωσω λιγο μια και θα ρθουν και οι νεοσυλλεκτοι! :ρ

Α! πηρα και τις πρωτες 3 μερες τιμιτικης! (πιστεψτε με πολυ δυσκολο να παρει καποιος 3.)

αντε 80 και σημερα!

 

υγ. εγω 3η μοιρα Β4 ημουν.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

2000 ατομα; Που το έμαθες; 1651 ατομα σύμφωνα με εναν απο στρατολογία στην 124ΠΒΕ.

ετσι εμαθα ρε σειρα! καλα μη φανταστεις παντα οτι να'ναι νουμερα λενε.

εμενα με νοιαζει να σκασουν 3 πουλμαν γεματο σπυπαιους και ανιδεικευτους!

τι εγινε με σενα? πηρες μεταθεση?

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

2000 ατομα; Που το έμαθες; 1651 ατομα σύμφωνα με εναν απο στρατολογία στην 124ΠΒΕ.

Kι εγώ από πολύ σοβαρή πηγή γνωρίζω για ~1600 άτομα.

 

Ήταν να μπούνε γύρω στις 2000 άτομα, αλλά πήραν τελευταίες μέρες αναβολή.

Link to comment
Share on other sites

υγ. εγω 3η μοιρα Β4 ημουν.

 

Κοίτα να δεις... Κι εγώ όταν πρωτοπήγα στην Β4 έμεινα 2-3 βραδυα, πριν μας χωρίσουν αλφαβητικά σε διμοιρίες και με κατατάξουν τελικά στην Β2. :happy:

Εσύ σε ποιά μονάδα είσαι billakosss;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απολύθηκα στις 12/2/2008. Ήμουν στην Α'ΕΣΣΟ 2007. Η σειρά ήταν μόνο 550 άτομα, επειδή είχαν κοπεί οι μετατάξεις...

 

Τι κρύο ήταν αυτό στην Τρίπολη το Φλεβάρη......

 

Η άδεια μας μετά την ορκομοσία ήταν μόνο 5 ημέρες.

 

Εμείς δεν είχαμε Β4, και ήμουν στο Β3 που ήταν και το τελευταίο της 1ης ΜΕΝ....

Link to comment
Share on other sites

παλικαρι μου ετσι ακριβως ειναι οπως το ειπες στην αρχη κατασκηνωση!!μιλα μονο σε οσους ειναι απαραιτητο μην τη λες σε κανεναν και ποτε(γιατι ροδα ειναι και γυριζει)και δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα.καλη κατασκηνωση!!!!!:X:X
Link to comment
Share on other sites

Μετάθεση απ'όσο μαθαίνω σε 1-2 βδομαδες...

 

Για την Αεροπορία αναφέρεσαι τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Ορκιστηκα και εγω..!! ΖΗΤΩ το ταγμα τεθωρακισμενων... Πολυ καλα τα πραγματα στην αυλωνα. Καμμια σχεση με την μαυριλα που ακουγα.. Ισως επειδη επεσα σε καλη επιλαρχια και ιλη με καλους διοικητες.. Ισως επειδη περιμενουν μετα την ορκομωσια.. Θα δειξει! Προς το παρον ημασταν καφενειο, χημειο και ολα τα σχετικα! :) Αν ξερει κανεις τι παιζει γενικα με τα τεθωρακισμενα - τι γινεται απο δω και περα, καλη ειδικοτητα, καλη μεταθεση- ας μου πει!! να αρχισς να υποψιαζομαι λιγο, γιατι προς το παρον ηταν πολυ καλο για να ειναι αληθινο!! ;)
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Για την Αεροπορία αναφέρεσαι τώρα;

ναι για εκει αναφερετε.

αλλα αυτος ειναι ακομα πιο παλιος απο μας :p

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Ορκιστηκα και εγω..!! ΖΗΤΩ το ταγμα τεθωρακισμενων... Πολυ καλα τα πραγματα στην αυλωνα. Καμμια σχεση με την μαυριλα που ακουγα.. Ισως επειδη επεσα σε καλη επιλαρχια και ιλη με καλους διοικητες.. Ισως επειδη περιμενουν μετα την ορκομωσια.. Θα δειξει! Προς το παρον ημασταν καφενειο, χημειο και ολα τα σχετικα! :) Αν ξερει κανεις τι παιζει γενικα με τα τεθωρακισμενα - τι γινεται απο δω και περα, καλη ειδικοτητα, καλη μεταθεση- ας μου πει!! να αρχισς να υποψιαζομαι λιγο, γιατι προς το παρον ηταν πολυ καλο για να ειναι αληθινο!! ;)

 

 

Μη σε απασχολεί τπτ, ούτε μεταθέσεις ούτε ειδικότητες.

Ο στρατός είναι πολύ λίγος για κάθεσαι να αγχώνεσαι.

Όπως το είπες, πολύ καλό για να είναι αληθινό.Εμ τι περίμενες?Να σε βαράνε από το πρωί μέχρι το βράδυ:p.Τπτ δεν είναι ο στρατός.

Έχω ήδη 18 μέρες απολυμένος και δεν βλέπω καμία διαφορά.Όλα είναι μέσα στο μυαλό μας.

Καλή συνέχεια και να θυμάσαι ότι ο φαντάρος είναι αυτός που γελάει τελευταίος ΠΑΝΤΑ ;);)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πωσ είναι στον 31 λόχο πληροφορικής στην θεσσαλονίκη;

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το μεσημέρι επιστρέφω στο Tripolis :p μετά από την ολιγοήμερη άδεια ορκωμοσίας. Στις επόμενες μέρες φαντάζομαι πως θα λάβουμε και τα φύλλα πορείας για τις μεταθέσεις μας. Έχω πληροφορηθεί πως θα έχουμε και έξοδο, οπότε πιθανόν το επόμενο ποστάρισμα να είναι από κάποιο ίντερνετ καφέ της Τρίπολης! :wink:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το μεσημέρι επιστρέφω στο Tripolis :p μετά από την ολιγοήμερη άδεια ορκωμοσίας. Στις επόμενες μέρες φαντάζομαι πως θα λάβουμε και τα φύλλα πορείας για τις μεταθέσεις μας. Έχω πληροφορηθεί πως θα έχουμε και έξοδο, οπότε πιθανόν το επόμενο ποστάρισμα να είναι από κάποιο ίντερνετ καφέ της Τρίπολης! :wink:

1 internet cafe εχει απ'οσο θυμαμαι και γινεται χαμος!!!

αν δεν σας βαλουν αγγαρεια μαγειρια θα ειστε ολοι εξοδουχοι.

λογικα θα κατσετε σημερα(με εξοδο) αυριο θα γινει η αξιολογηση και παρασκευη θα τσουλατε προς τα πανω! οποτε θα παρετε σ/κ και απο δευτερα κανονικα θα μπειτε στο προγραμμα!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Η Αεροπορία έχει Ιντερνετ καφέ και ειναι μια χαρα με μοναδικο μειονεκτημα οχι εχει πολλες σκοπιες και λιγο αγγαριες..
Link to comment
Share on other sites

αν θελει κανεις απο θεσσαλονικη ,δωρεαν , καινουρια αρβυλα
Link to comment
Share on other sites

παιδια με τα εισητηρια τι παιζει? που πληρωνω και που δεν? για να παω απο πειραια αυλωνα μονο το τρενο πληρωνω? και ατο 50% κατω? με αδεια ορκομωσιας ειμαι οχι φυλλο πορειας
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

1 internet cafe εχει απ'οσο θυμαμαι και γινεται χαμος!!!

αν δεν σας βαλουν αγγαρεια μαγειρια θα ειστε ολοι εξοδουχοι.

λογικα θα κατσετε σημερα(με εξοδο) αυριο θα γινει η αξιολογηση και παρασκευη θα τσουλατε προς τα πανω! οποτε θα παρετε σ/κ και απο δευτερα κανονικα θα μπειτε στο προγραμμα!

 

Αγαπητά μέλη, σας ποστάρω από τη πρωτεύουσα του Ν. Αρκαδίας!! :p Αυτή τη στιγμή είμαστε εξοδούχοι και επιστρέφουμε στη βάση κατά τις 10 το βράδυ. :D Η αξιολόγηση για τους Ι1, Ι2 και Ι3 με όπλο έγινε σήμερα το πρωί. Εμείς, τα υπόλοιπα γιωτόμπαλα κάναμε γραπτή αξιολόγηση πριν την ορκομωσία. ;) Αυρίο πρωί λογικά θα πάρουμε τα φύλλα πορείας και θα μάθουμε τις οριστικές μονάδες λαι ειδικότητες. :X Νεότερα μετά τη μετάθεσή μου! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητά μέλη, σας ποστάρω από τη πρωτεύουσα του Ν. Αρκαδίας!! :p Αυτή τη στιγμή είμαστε εξοδούχοι και επιστρέφουμε στη βάση κατά τις 10 το βράδυ. :D Η αξιολόγηση για τους Ι1, Ι2 και Ι3 με όπλο έγινε σήμερα το πρωί. Εμείς, τα υπόλοιπα γιωτόμπαλα κάναμε γραπτή αξιολόγηση πριν την ορκομωσία. ;) Αυρίο πρωί λογικά θα πάρουμε τα φύλλα πορείας και θα μάθουμε τις οριστικές μονάδες λαι ειδικότητες. :X Νεότερα μετά τη μετάθεσή μου! :wink:

Πω πωπω, τσακ μπαμ εσάς... Εμάς μας είχαν 5 μέρες και τα ξύναμε μετά την επιστροφή από την άδεια ορκωμοσίας για να πλουτίσουμε την Τρίπολη. Άντε καλώς να μας έρθετε. :D

Link to comment
Share on other sites

εγω εμαθα οτι θα σκασουν μυτη στην μοναδα μας καμια 100 ατομα! ευτυχως εχω την αδειουλα τωρα και μετα θα χαλαρωσω τελειως!

τειτζη! αν εισαι γιωτας...μην ερθεις δεν σε θελω! :p

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

εγω εμαθα οτι θα σκασουν μυτη στην μοναδα μας καμια 100 ατομα! ευτυχως εχω την αδειουλα τωρα και μετα θα χαλαρωσω τελειως!

τειτζη! αν εισαι γιωτας...μην ερθεις δεν σε θελω! :p

 

Τελικά πήγα στην 128 ΣΕΤΗ στο Καβούρι :yahoo: :dance:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήγα στην 128 ΣΕΤΗ στο Καβούρι :yahoo: :dance:

παλιοβυσμα!:p

ακους? για θεσσαλονικη εμαθες τι παιζει?

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

παλιοβυσμα!:p

ακους? για θεσσαλονικη εμαθες τι παιζει?

 

Έστειλαν κόσμο και μάλιστα αρκετό. Συγκεκριμένα 2 φιλαράκια από Τρίπολη έχουν φύγει για επάνω (κοίτα να τις περιποιηθείτε τις σειρούλες :p). Μη μάθω για χωσίματα και τέτοια.. :lol:

Βασικά ήταν μια καλή εκπαίδευση (αν και κουτσουρεμένη σε διάρκεια..) και σε γενικές γραμμές χαίρομαι που έκλεισε όμορφα :happy: Ελπίζω να κυλίσει απροβλημάτιστα και η εκπαίδευση στη νέα μου μονάδα. :rolleyes: Καληνυχτίζω φιλαράκια γιατί αύριο πρέπει να είμαι πριν τις 7 εκεί.

Να ευχηθώ, τέλος, καλές -και ξεκούραστες- μεταθέσεις για τα φιλαράκια που έμειναν πίσω στην Τρίπολη, στη ΜΕΤΑ (Μοίρα Εκπαίδευσης Τοπικής Άμυνας) για περεταίρω εκπαίδευση..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...