Jump to content

Φανταριλίκια και λοιπά στρατιωτικά


PrivateeR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι και ευτυχώς! :)

 

Ναι.. Εκτός και αν είσαι ναυτικό.. Εκεί και μούσι μπορείς να έχεις..

 

Μια συμβουλή σε όσους μπαίνουν και σε όσους θα μπουν.. Κάντε ότι μπορείτε για να περνάτε απαρατήρητοι.. Όσο λιγότεροι σας ξέρουν τόσο καλύτερα θα περάσετε..

Και να ξέρετε ότι ο στρατός δεν έχει καμία λογική. Κάντε ότι σας λένε και τελειωνετε..

 

πωωωωωωωωω με σφαξατε τωρα :cry: δε φτανει που θα ειμαι εκει 9 μηνες, θα πρεπει να χασω και το μαλλι μου?

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πωωωωωωωωω με σφαξατε τωρα :cry: δε φτανει που θα ειμαι εκει 9 μηνες, θα πρεπει να χασω και το μαλλι μου?

Ε ναι! Δεν το ήξερες αυτό; Και το μαλλί φεύγει και έχεις και καθημερινό ξύρισμα (άντε κάθε 2 μέρες αν σε παίρνει)

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι! Δεν το ήξερες αυτό; Και το μαλλί φεύγει και έχεις και καθημερινό ξύρισμα (άντε κάθε 2 μέρες αν σε παίρνει)

 

Μην τα λες τόσο απότομα και μας πάθει κάτι :lol: :lol:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

πωωωωωωωωω με σφαξατε τωρα :cry: δε φτανει που θα ειμαι εκει 9 μηνες, θα πρεπει να χασω και το μαλλι μου?

 

Kαι να μην το κουρεψεις με αυτα που θα δεις και θα ακουσεις εκει μεσα θα πεσουν μονα τους!! :lol:

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι! Δεν το ήξερες αυτό; Και το μαλλί φεύγει και έχεις και καθημερινό ξύρισμα (άντε κάθε 2 μέρες αν σε παίρνει)

Το ξύρισμα ποτέ δεν ήταν ενόχληση. Αλλά το μαλλί ποτέ δεν το ήθελα κοντό.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Το ξύρισμα ποτέ δεν ήταν ενόχληση. Αλλά το μαλλί ποτέ δεν το ήθελα κοντό.

 

 

Ανά πόσο χρονικό διάστημα ξυρίζεσαι;

Link to comment
Share on other sites

Ανά πόσο χρονικό διάστημα ξυρίζεσαι;

Για να είναι τελείως καθαρό το πρόσωπο ανά 2 μέρες. Μπορεί να πάει και 3.

Edited by teotsi

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπήκα στρατολογία σήμερα και μου γράφει ότι παρουσιάζομαι Νοέμβρη στο ΚΕΕΜ Σπαρτης και ότι έχω επιλεγεί Εφοδιασμού Μεταφορών...

 

Ξέρει κανείς τι παίζει με το τελευταίο;;;

 

Οποιος εχει παρουσιαστεί εκεί ας γραψει!!!

Edited by spyrosk8
Link to comment
Share on other sites

@spyrosk8: Σώμα Εφοδιασμού Μεταφορών, ως Σώμα είναι σχετικά πιο βατό και χαλαρό από τα Όπλα οπότε στην θέση σου δεν θα ανησυχούσα ιδιαιτέρως...

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπήκα στρατολογία σήμερα και μου γράφει ότι παρουσιάζομαι Νοέμβρη στο ΚΕΕΜ Σπαρτης και ότι έχω επιλεγεί Εφοδιασμού Μεταφορών...

 

Ξέρει κανείς τι παίζει με το τελευταίο;;;

 

Οποιος εχει παρουσιαστεί εκεί ας γραψει!!!

 

@spyrosk8: Σώμα Εφοδιασμού Μεταφορών, ως Σώμα είναι σχετικά πιο βατό και χαλαρό από τα Όπλα οπότε στην θέση σου δεν θα ανησυχούσα ιδιαιτέρως...

 

+1 σε αυτα που λεει, αλλα μην νομιζεις στο στρατο σκοπανθρωπος και αγγαριομαχος εισαι. Απο εκει και περα ειναι μετα σε πιο στρατοπεδο θα πας και τι βυσμα θα εχεις εσυ ή οι αλλοι.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπήκα στρατολογία σήμερα και μου γράφει ότι παρουσιάζομαι Νοέμβρη στο ΚΕΕΜ Σπαρτης και ότι έχω επιλεγεί Εφοδιασμού Μεταφορών...

 

Ξέρει κανείς τι παίζει με το τελευταίο;;;

 

Οποιος εχει παρουσιαστεί εκεί ας γραψει!!!

 

Καλώς τον και εγω εκει θα είμαι :)

Εμεις θα εφοδιάζουμε το στρατο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά... Πιστεύω και εγώ ότι είναι τύχη γενικά απλά ξέρω αρκετούς δικούς μου που τους είχε έρθει ειδικότητα πεζικό και γι αυτό είπα να ρωτήσω. Aπό εκεί βγαίνουν οδηγοί; \

 

Eπίσης έχω τελειώσει επιστήμη των υλικών μπας και έπαιξε και αυτό το ρόλο του;

 

να ρωτήσω και κάτι ακόμα... Ξύρισμα πρέπει να γίνει από την ημέρα της παρουσίας ε;;;

 

 

Φίλε κωστ13 άντε καλή θητεία να έχουμε!

Edited by spyrosk8
Link to comment
Share on other sites

Ξύρισμα καθημερινα στο κέντρο...στην μονάδα θα δείξει..το μαλλί κοντό...ελάτε σε εμάς που είμαστε στην Αμφίπολη να δείτε και τον μέγα Αλέξανδρο όταν τον βγάλουν

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Ξύρισμα καθημερινα στο κέντρο...στην μονάδα θα δείξει..το μαλλί κοντό...ελάτε σε εμάς που είμαστε στην Αμφίπολη να δείτε και τον μέγα Αλέξανδρο όταν τον βγάλουν

Με το Find 7 μπήκες εσύ? :p

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω και κάτι ακόμα γιατί αγχώνομαι όσο πλησιάζει ο καιρός...

 

Δεν έχω βύσμα ούτε προκειται να ασχοληθώ, παραμεθόριο μπορεί να παώ παντού απλά εκεί που δεν θέλω με τπτ να πάω είναι Κύπρο... Και διάβασα ότι είναι μάλλον υποχρεωτική αν σου έρθει χαρτί για ελδυκ... Ποια η πιθανότητα να με καλέσουν εκεί για μετάθεση;

 

Κάποιος τρόπος να το αποφύγω αν κάτσει στραβή παίζει;;; Ηλικιακά μήπως παίζει κάποιο ρόλο;; Είμαι 28 ήδη....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω και κάτι ακόμα γιατί αγχώνομαι όσο πλησιάζει ο καιρός...

 

Δεν έχω βύσμα ούτε προκειται να ασχοληθώ, παραμεθόριο μπορεί να παώ παντού απλά εκεί που δεν θέλω με τπτ να πάω είναι Κύπρο... Και διάβασα ότι είναι μάλλον υποχρεωτική αν σου έρθει χαρτί για ελδυκ... Ποια η πιθανότητα να με καλέσουν εκεί για μετάθεση;

 

Κάποιος τρόπος να το αποφύγω αν κάτσει στραβή παίζει;;; Ηλικιακά μήπως παίζει κάποιο ρόλο;; Είμαι 28 ήδη....

 

Κατά τη γνώμη μου είναι 1000 φορές προτιμότερη από οποιοδήποτε νησί στο Αιγαίο. Όσοι έχουν πάει σε νησί ξέρουν. Εγώ έβγαινα 1 φορά στις 30 περίπου ημέρες και έκανα 12+ ώρες υπηρεσίας. Οι ίδιες καταστάσεις πάνω κάτω και στα υπόλοιπα νησιά από σειρές μου που μιλούσαμε.

 

ToKoylori δίνει μία πιο αστεία διάσταση στο θέμα http://www.tokoulouri.com/society/forgotten-by-god/

 

Επιπλέον στην Κύπρο έχεις καλύτερες εγκαταστάσεις και περισσότερα άτομα και επιπλέον κάποια χρήματα.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η Κύπρος έχει κάποια πλεονεκτήματα. Μηνιαίο οικονομικό βοήθημα, καλές εγκαταστάσεις, καλό φαγητό και στις εξόδους σου δε βγαίνεις στα μικρά χωριά της παραμεθορίου αλλά σε πόλεις με κόσμο..;)

 

Από την άλλη εκεί δεν έχει αραλίκι.Πρόκειται για εμπόλεμη ζώνη και η θητεία εκεί είναι δυνατή.Κατά τη γνώμη μου αξίζει.

 

Τώρα το αν σε στέλνουν χωρίς τη θέλησή σου από ότι γνωρίζω ναι μπορεί να γίνει γιατί έχουν ελλείψεις.Αν δεν έχεις κάποιο πολύ σοβαρό λόγο να μην θέλεις να πας μην προσπαθήσεις να το αποφύγεις.Δέξου το και θα αποκτήσεις καλές εμπειρίες στο νησί.

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου είναι 1000 φορές προτιμότερη από οποιοδήποτε νησί στο Αιγαίο. Όσοι έχουν πάει σε νησί ξέρουν. Εγώ έβγαινα 1 φορά στις 30 περίπου ημέρες και έκανα 12+ ώρες υπηρεσίας. Οι ίδιες καταστάσεις πάνω κάτω και στα υπόλοιπα νησιά από σειρές μου που μιλούσαμε.

 

ToKoylori δίνει μία πιο αστεία διάσταση στο θέμα http://www.tokoulouri.com/society/forgotten-by-god/

 

Επιπλέον στην Κύπρο έχεις καλύτερες εγκαταστάσεις και περισσότερα άτομα και επιπλέον κάποια χρήματα.

 

Kαλά μην τα παραλέμε....εξαρτάται από το νησί και εξαρτάται και από την περίοδο αλλά και την μονάδα. Εγώ στην δικιά μου όταν πήγα, οι προηγούμενη σειρά είχε βαρέσει 1 έξοδο σε 40μέρες και εγώ όταν πήγα το μεγαλύτερο που έκανα σε εμπλοκή ήταν 1 έξοδο σε 15-20 μέρες αν θυμάμαι καλά...

Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι απο βορεια ελλαδα ειναι μηδαμινες οι πιθανοτητες να πας Κυπρο οπως κ σε νησι του Αιγαιου

Τωρα αναφορικα με τις κλεψιες σε στρατοπεδα παντα ειναι που θα τυχεις κ περισσοτερο στο κεντρο.

Οσο για τις εξοδους ειναι αναλογα την περιοδο κ φυσικα κ τον διοικητη παντα...

Σπαρτη ειναι καλα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω και κάτι ακόμα γιατί αγχώνομαι όσο πλησιάζει ο καιρός...

 

Δεν έχω βύσμα ούτε προκειται να ασχοληθώ, παραμεθόριο μπορεί να παώ παντού απλά εκεί που δεν θέλω με τπτ να πάω είναι Κύπρο... Και διάβασα ότι είναι μάλλον υποχρεωτική αν σου έρθει χαρτί για ελδυκ... Ποια η πιθανότητα να με καλέσουν εκεί για μετάθεση;

 

Κάποιος τρόπος να το αποφύγω αν κάτσει στραβή παίζει;;; Ηλικιακά μήπως παίζει κάποιο ρόλο;; Είμαι 28 ήδη....

 

Κανονικά, δε μπορείς να το αποφύγεις.

Πάντως πρέπει να είσαι Ι1 ή Ι2, πλήρους θητείας και να μην είσαι κάτοικος Έβρου ή νησιού Αν. Αιγαίου.

(καλά, το δεύτερο δεν ξέρω κατά πόσον το τηρούν - σε εμάς παρακαλάγανε 2-3 μέρες να βρουν εθελοντές να πάνε, δε νομίζω ότι θα κόλλαγαν στο από πού είναι). Κάπου είχα διαβάσει ότι έπαιρναν και μέχρι κάποια ηλικία, αλλά ακόμα και αν ίσχυε παλιά, πλέον σίγουρα δεν ισχύει.

 

Πάντως να ξέρεις ότι όσοι από τη σειρά μου πήγαν Κύπρο πέρασαν ******. Ναι, ΟΚ, προφανώς το μεγάλο αρνητικό είναι ότι είσαι πολύ μακριά από τον τόπο σου και το πήγαινε-έλα δεν είναι τόσο εύκολο όσο σε άλλες μονάδες, αλλά μη φανταστείς ότι σου κάνουν βασανιστήρια. ΌΛΟΙ οι γνωστοί μου μου λένε ότι θα ξαναπήγαιναν, για να καταλάβεις.

 

Τώρα, για το πώς θα μπορούσες να το αποφύγεις, εκτός από το να βγεις Ι3 ή Ι4 έχω ακούσει ότι αν δηλώσεις ότι θέλεις να υπηρετήσεις την πατρίδα σου εντός των συνόρων της, μπορεί να το γλιτώσεις. Βέβαια, αυτό μην το παίρνεις και για σίγουρο, μπορεί να είναι ράδιο αρβύλα.

 

Μην αγχώνεσαι πάντως. Ο στρατός πια δεν είναι αυτό που ήταν όταν πήγε ο πατέρας σου οπότε μην ακούς ιστορίες παλαιότερων και φρικάρεις. Πίστεψέ με. Και μια χαρά είναι η ηλικία σου. Και εγώ τώρα που τελειώνω στα 28 είμαι.

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Kαλά μην τα παραλέμε....εξαρτάται από το νησί και εξαρτάται και από την περίοδο αλλά και την μονάδα. Εγώ στην δικιά μου όταν πήγα, οι προηγούμενη σειρά είχε βαρέσει 1 έξοδο σε 40μέρες και εγώ όταν πήγα το μεγαλύτερο που έκανα σε εμπλοκή ήταν 1 έξοδο σε 15-20 μέρες αν θυμάμαι καλά...

 

Τι να μην παραλέω; προφανώς εξαρτονται από αυτά που αναφέρεις άλλα είναι λογικό μια έξοδος στις 20 ήμερες; που μακάρι στη σειρά μου να ήταν 20. Τα νησιά στην πλειονότητα τους αν όχι όλα είναι υποστελεχονενα μέχρι αηδίας, ενώ τα βύσματα πάνε και έρχονται. Γιαυτό και λεω 1000 φορές Κύπρος, πάντα έχει συγκεκριμένο αριθμο οπλιτων που θα πάνε και έχει καλύτερες εγκαταστάσεις. Επίσης 1000 φορές με αεροπλάνο από Κύπρο παρά με τα σαπιοκαραβα της NEL που το παίζεις Τζόκερ άμα θα φθάσουν στην ώρα τους ή αν θα φτάσουν και καθόλου. Φυσικά με την προϋπόθεση ότι θα ξεκινήσουν κάποια στιγμή και όχι όποτε τους καπνίσει.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η Αυλώνα είναι τεράστιο στρατόπεδο. Με τον προηγούμενο ταξίαρχο η κατάσταση υγιεινής ήταν πιο κάτω από τα τάρταρα. Με τον νέο ταξίαρχο βελτιώθηκε η κατάσταση. Στους διαβιβαστες οι τουαλέτες είναι μέσα στο θάλαμο. Στους τθ δεν ξέρω.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...