Jump to content

Φανταριλίκια και λοιπά στρατιωτικά


PrivateeR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν μισό μήνα απολύθηκα!!!ΧΕΧΕΧΕ!

 

Δεν ξαναπατάω ούτε για αστείο είναι το απόλυτο χάσιμο χρόνου.

 

Δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιοι βιάζεστε να μπείτε coolαρετε..

 

ακριβως γιαυτο!!! μπαινεις, τελειωνεις, ξεμπερδευεις! ;)

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ακριβως γιαυτο!!! μπαινεις, τελειωνεις, ξεμπερδευεις! ;)

 

ετσι ειναι ...τωρα που ειναι και 12 μηνες..τιποτα...

εγω πηγα18 ακριβως... 252 μεσολογγι κεβοπ λαγκαδας ορμενιο εβρου 110 σκηνακια

Link to comment
Share on other sites

23 μηνεσ δοκιμοσ στην 33 ΕΑΝ(ΤΘ) ΤΟ 1999.

το οπλο ειναι ενα τατεθωρακισμενα

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

23 μηνεσ δοκιμοσ στην 33 ΕΑΝ(ΤΘ) ΤΟ 1999.

το οπλο ειναι ενα τατεθωρακισμενα

 

ετσι συντεθωρα!!

 

εμεις πεταμε, στο χωμα δεν παταμε!! :lol:

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι ...τωρα που ειναι και 12 μηνες..τιποτα...

εγω πηγα18 ακριβως... 252 μεσολογγι κεβοπ λαγκαδας ορμενιο εβρου 110 σκηνακια

 

Τι 12?Εννια μηνες ειναι τωρα!!!

-
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξανα ανεβαινει ρε παιδια. Δεν γινονται αυτα.

 

δηλαδη γινονται αλλα θα τους παρουν με τις ντοματες

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Στα στρατόπεδα τα λένε αυτά όλη την ώρα.

Ελπίζω να μην ισχύουν...

 

Εγώ παρουσιάζομαι σε ένα μήνα στη Λαμία.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να γίνει.

 

Γιατί; :worry:

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στραυτόκαυλος! http://www.emofaces.com/en/smilies/s/soldier-smile.gif

 

φιλε μου σου ευχομαι καλη θητεια πανω απ ολα

με 2 στρατηγικες,2 ταξιαρχικες και 3 φορεσ τον αρχηγο των τεθωρακισμενων (υποστρατηγος) στην επιλαρχεια που υπηρετησα(για να καταλαβεις περι επιθεωρησεων προκειται).εκει σιγουρα θα αλλαξεις γνωμη:rolleyes:

αμην ξεχασω και 4 φορες πελεκυ που εδωσε ο ταξιαρχος(συναγερμο)

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στραυτόκαυλος! http://www.emofaces.com/en/smilies/s/soldier-smile.gif

 

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου.

Βασικά ειδικές δυνάμεις θέλω να πάω. Θα δείξει... :D

 

φιλε οταν υπηρετησα στην καβυσσο για 6 μηνες εκτελουσα

χρεη επιλοχια και εβγαζα υπηρεσιες ταγματος και ηρθαν καμια 10αρια νεοι

και μου το επεζαν σαν εσενα στρατοκαυλοι και μου ελεγαν γουσταρω σκοπιες γουσταρω περιπολα ασκησεις κτλ....μετα απο 2 βδομαδες αρχισαν τα ε βαλε με κ

λιγο θαλαμοφυλακα λιγο εστειατορια...πες τον λοχαγο να μην με παρει στα σκηνακια

γιατι νιωθω κουρασμενος και κατι τετοια.....οποτε μην το διατυμπανιζεις οταν θα

πας στο ταγμα γιατι δεν ξερεις σε ποιον θα πεσεις :rolleyes:

φιλικα παντα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

στο στρατοπεδο που ειμαι εγω, ολοι λενε οτι απο την μεθεπομενη σειρα θα αυξηθει η θητεια. γενικοτερα ειμαι δυσπιστος αλλα η συντριπτικη πλειοψηφια αυτο υποστηριζει
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου.

Βασικά ειδικές δυνάμεις θέλω να πάω. Θα δείξει... :D

Από ότι έμαθα από 2 γνωστά μου παιδιά τα οποία μέχρι πριν λίγο καιρό ήταν στις ειδικές δυνάμεις, πλέον αξίζουν μόνο τα ΟΥΚ αλλά εκεί για να πας πρέπει να είσαι μόνιμος, και οι αλεξιπτωτιστές.

Στα υπόλοιπα τζάμπα τρέξιμο και καμπάνες...

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου σου ευχομαι καλη θητεια πανω απ ολα

με 2 στρατηγικες,2 ταξιαρχικες και 3 φορεσ τον αρχηγο των τεθωρακισμενων (υποστρατηγος) στην επιλαρχεια που υπηρετησα(για να καταλαβεις περι επιθεωρησεων προκειται).εκει σιγουρα θα αλλαξεις γνωμη:rolleyes:

αμην ξεχασω και 4 φορες πελεκυ που εδωσε ο ταξιαρχος(συναγερμο)

 

 

χαχ 2 στρατηγικες, 1 ταξιαρχικη, 2 αλλαγες διοικησεων (σαν στρατηγικη ειναι και αυτο), 1 επετειακη εκδηλωση με στρατηγους+πολιτικα προσωπα, παρελαση 25μαρτη, (να μη βαλω τα αγηματα που ηταν σχεδον μια φορα το μηνα στανταρ γιατι την ειχα λουφαρει τοτε) στο 12μηνο ολα αυτα. Συναγερμοι φωτιας στη μεσημβρινη κατακλυση καμια 10αρια συνολο + τα κατα καιρους ΛΑΕΚ για αποβασεις με ελικοπτερο και ζοντιακ (δεν επιαναν παντα τους ιδιους αυτα).2008

Edited by aggelopas
Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Από ότι έμαθα από 2 γνωστά μου παιδιά τα οποία μέχρι πριν λίγο καιρό ήταν στις ειδικές δυνάμεις, πλέον αξίζουν μόνο τα ΟΥΚ αλλά εκεί για να πας πρέπει να είσαι μόνιμος, και οι αλεξιπτωτιστές.

Στα υπόλοιπα τζάμπα τρέξιμο και καμπάνες...

 

Και εγώ κάτι τέτοια ακούω και ξενερώνω ρε γμτ...

Αλλά δεν πειράζει. Προκειμένου να κάθομαι όλη μέρα και να προσπαθώ να βρω τρόπους να λουφάρω καλύτερα να πάω Ε.Δ. να μάθω και τίποτα.

Φυσική κατάσταση, εκγύμναση και τέτοια ήδη έχω πολύυυυυυ καλύτερα από αυτά που απαιτούνται οπότε εκεί θα τα διατηρήσω τουλάχιστον σε ένα άλφα επίπεδο... Γιατί ακούω κάτι άλλους πως στο στρατό έβαλαν Χ κιλά και σκιάζομαι... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, καλησπερα! Θελω να κοψω την αναβολη μου μεχρι τη Παρασκευη ωστε να υπηρετησω απο Αυγουστο*. Ξερετε γενικα τα Στρατολογικα γραφεια αν ειναι καθε μερα ανοικτα, και τι ωρες; Γιατι εχω τελευταια τρεχαματα με τη σχολη (παρουσιαση πτυχιακης και αιτηση για ορκωμωσια στη γραμματεια, και θα τρεχω λιγο τις μερες αυτες) απο την αλλη πρεπει να παω ως τη Παρασκευη, γιατι μετα θ ειμαι εκτος, και επιστρεφω Μαη. Και κατι τελευταιο, το Δελτιο απογραφης που συμπληρωνουμε , θα το συμπληρωσω τωρα, ή το εχω ηδη συμπληρωσει πριν χρονια που περασα περιοδευον, και μετα πηρα την αναβολη λογω σπουδων (;);) (δεν θυμαμαι, μα καθολου);; Ευχαριστω!!

 

*μπας προλαβω κι το 9μηνο.

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μη γίνει πάλι 12μηνο! :lol:

 

Την επόμενη μέρα θα πέσει η κυβέρνηση!

Και το 99.9% όσων ακούγονται μέσα στο στρατό είναι ........(*)

 

 

(*)Στο κενό συμπληρώνετε λέξεις που περιέχουν τα σύμβολα @,$,%,*,@,^ κλπ :cool:

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, καλησπερα! Θελω να κοψω την αναβολη μου μεχρι τη Παρασκευη ωστε να υπηρετησω απο Αυγουστο*. Ξερετε γενικα τα Στρατολογικα γραφεια αν ειναι καθε μερα ανοικτα, και τι ωρες; Γιατι εχω τελευταια τρεχαματα με τη σχολη (παρουσιαση πτυχιακης και αιτηση για ορκωμωσια στη γραμματεια, και θα τρεχω λιγο τις μερες αυτες) απο την αλλη πρεπει να παω ως τη Παρασκευη, γιατι μετα θ ειμαι εκτος, και επιστρεφω Μαη. Και κατι τελευταιο, το Δελτιο απογραφης που συμπληρωνουμε , θα το συμπληρωσω τωρα, ή το εχω ηδη συμπληρωσει πριν χρονια που περασα περιοδευον, και μετα πηρα την αναβολη λογω σπουδων (;);) (δεν θυμαμαι, μα καθολου);; Ευχαριστω!!

 

*μπας προλαβω κι το 9μηνο.

 

πηγαινε στο στρατολογικο γραφειο που ανηκεις μεχρι τις 13:00 και θα σου λυσουν ολες τις αποριες ;)

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

σαν πολιτης πλεον αυτο που εχω να πω και ειναι η προσωπικη μου γνωμη :

δεν αξιζει αν σου αρεσει η γυμναστικη να πας κατι αλλο εκτος απο ειδικες δυναμεις η πεζοναυτης !

το λεω γιατι 10 μηνες βαρεθηκα τη ζωη μου στο σεμ .χαλαρο καλο αλλα...

αν ξαναπηγαινα θα ηθελα ειδικες η πεζοναυτης γιατι εκει κανεις πραγματα και ζεις εμπειριες τις οποιες δεν προκειται να ξαναζησεις !προσωπικη αποψη παντα

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ολος ο στρατος εμπειρια ειναι! και στα χωσιματα και στις ασκησεις και στις πλακες... ολα θα τα θυμαστε.

Να παει καποιος ειδικες δυναμεις να "ζησει την εμπειρια" δν το καταλαβαινω. Ολο και κατι μοναδικο θα κανεις σε οποιο -μη βυσματικο- στρατοπεδο και αν πας

Ο ξαδερφος μου τελειωσε ειδικες δυναμεις πριν 1 μηνα κ ηταν και κυπρο που θεωρειται απο τις πιο μαχιμες μοναδες- και σιγα τα ωα.. Καναν κατι ασκησεις στο βουνο, τις 50ρες και κατι εγινε.

Μπορω να πω οτι βολη με αρμα που εκανα και εγω το ιδιο μοναδικο ειναι. Και στη Κυπρο που ημουν και εγω το να εχεις χρεωμενο αρμα και να το φροντιζεις εσυ προσωπικα παλι μοναδικο το θεωρω.

Οποτε τις ειδικες δυναμεις κρατηστε τες για τα μορια και μονο. Τσαμπα καψωνακια και καμπανες κατα την γνωμη μου.

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, καλησπερα! Θελω να κοψω την αναβολη μου μεχρι τη Παρασκευη ωστε να υπηρετησω απο Αυγουστο*. Ξερετε γενικα τα Στρατολογικα γραφεια αν ειναι καθε μερα ανοικτα, και τι ωρες; Γιατι εχω τελευταια τρεχαματα με τη σχολη (παρουσιαση πτυχιακης και αιτηση για ορκωμωσια στη γραμματεια, και θα τρεχω λιγο τις μερες αυτες) απο την αλλη πρεπει να παω ως τη Παρασκευη, γιατι μετα θ ειμαι εκτος, και επιστρεφω Μαη. Και κατι τελευταιο, το Δελτιο απογραφης που συμπληρωνουμε , θα το συμπληρωσω τωρα, ή το εχω ηδη συμπληρωσει πριν χρονια που περασα περιοδευον, και μετα πηρα την αναβολη λογω σπουδων (;);) (δεν θυμαμαι, μα καθολου);; Ευχαριστω!!

 

*μπας προλαβω κι το 9μηνο.

Τα στρατολογικα γραφεια ειναι ανοιχτα καθε μερα εργασιμες ωρες.

Το Δελτιο Απογραφης το εχεις συμπληρωσει στην Α Λυκειου.

Παντως,μην βιαζεσαι και κυριως μην αγχωνεσαι για το 9μηνο.

Πιο πιθανο ειναι να γινει 6μηνο σε 2-3 χρονια (κοντα στις εκλογες) παρα 12μηνο.

Επισης,αν δεν εχεις αντιγραφο πτυχιου στα χερια σου,μην πας να κοψεις την αναβολη γιατι θα θεωρηθει κακη χρηση της αναβολης και τοτε θα πας 15μηνο.

 

Παιδια, καλησπερα! Θελω να κοψω την αναβολη μου μεχρι τη Παρασκευη ωστε να υπηρετησω απο Αυγουστο*. Ξερετε γενικα τα Στρατολογικα γραφεια αν ειναι καθε μερα ανοικτα, και τι ωρες; Γιατι εχω τελευταια τρεχαματα με τη σχολη (παρουσιαση πτυχιακης και αιτηση για ορκωμωσια στη γραμματεια, και θα τρεχω λιγο τις μερες αυτες) απο την αλλη πρεπει να παω ως τη Παρασκευη, γιατι μετα θ ειμαι εκτος, και επιστρεφω Μαη. Και κατι τελευταιο, το Δελτιο απογραφης που συμπληρωνουμε , θα το συμπληρωσω τωρα, ή το εχω ηδη συμπληρωσει πριν χρονια που περασα περιοδευον, και μετα πηρα την αναβολη λογω σπουδων (;);) (δεν θυμαμαι, μα καθολου);; Ευχαριστω!!

 

*μπας προλαβω κι το 9μηνο.

 

Τα στρατολογικα γραφεια ειναι ανοιχτα καθε μερα εργασιμες ωρες.

Το Δελτιο Απογραφης το εχεις συμπληρωσει στην Α Λυκειου.

Παντως,μην βιαζεσαι και κυριως μην αγχωνεσαι για το 9μηνο.

Πιο πιθανο ειναι να γινει 6μηνο σε 2-3 χρονια (κοντα στις εκλογες) παρα 12μηνο.

Επισης,αν δεν εχεις αντιγραφο πτυχιου στα χερια σου,μην πας να κοψεις την αναβολη γιατι θα θεωρηθει κακη χρηση της αναβολης και τοτε θα πας 15μηνο.

Edited by Nikos_s3
-
Link to comment
Share on other sites

Επισης,αν δεν εχεις αντιγραφο πτυχιου στα χερια σου,μην πας να κοψεις την αναβολη γιατι θα θεωρηθει κακη χρηση της αναβολης και τοτε θα πας 15μηνο.

 

Αλήθεια;; Ε το πτυχιο θα το παρω τον Ιουνη περιπου!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...