Jump to content

Φανταριλίκια και λοιπά στρατιωτικά


PrivateeR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

19 ειναι νορμαλ...τουλαχιστον ειναι στα ανωτερα φυσιολογικα...

Ιατρος ειμαι..11-21 ειναι οι φυσιολογικες τιμες....

οχι πως χαιρομαι που για τις τιμες που εχω,αλλα μη με αγχωνεις αλλο :p

Xωρις να ειμαι σιγουρος απολυτα μαλλον Ι4 θα βγεις οπως εγω που υπηρετω αεροπορια ηδη 3 μηνες.(Β'06 ΕΣΣΟ)Ελευσινα λογω αποκολυσης αμφιβληστροειδους δηλαδη ενω στο ενα ματι εχω 1,75 ,στο αλλο εχω 11 βαθμους.

συμβουλη παντως που την δινω σε ολους γιατι πηγα μεγαλος στον στρατο και δεν το ηθελα απιστευτα καθολου να παω.

Μην ψαρωνετε στην Τριπολη που φωναζουν,ετσι πρεπει να κανουν για να μπορεσουν 1500 ατομα μεσα σε μια-μιαμιση εβδομαδα απο πολιτες να εκτελειτε παραγγελματα ομαδικα και ομοιομορφα,μετα χαλαρωνουν.Γενικα ειναι ως εξης.

1η βδομαδα αυστηροι πολυ και σας τρεχουν,το Σαββατο πριν το επισκεπτηριο χαλαρωνουν για να μην σας δουν οι δικοι σας φρικαρισμενους.

2η βδομαδα λιγο πιο χαλαρα μεχρι τα μεσα της,3η βδαμαδα ενταση πολυ για να ξυπνησετε και να αρχισουν οι προβες της ορκομωσιας μαζι με ασκησεις ενοπλου,και 4η πιο χαλαροι παλι με προβες ορκομωσιας και με απογευματα τοσο χαλαρα που δεν θα περνανε οι ωρες.

Κατι παραγγελματα του στυλ:Εγερσης επαναλαμβανω εγερσης σε 10 λεπτα προσκλητηριο σμηνους ή ολοι οι νεοσυλλεκτοι με σκαρπινι και δικοχο θα σας κανουν να θελετε να σπασετε το μεγαφωνο αλλα υπονονη.25 μερες ςιναι μονον

http://www.cellcontact.gr/IMAGES/siemens.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Xωρις να ειμαι σιγουρος απολυτα μαλλον Ι4 θα βγεις οπως εγω που υπηρετω αεροπορια ηδη 3 μηνες.(Β'06 ΕΣΣΟ)Ελευσινα λογω αποκολυσης αμφιβληστροειδους δηλαδη ενω στο ενα ματι εχω 1,75 ,στο αλλο εχω 11 βαθμους.

 

θα περιμενα αν εχεις αποκολληση αμφιβληστροειδους να σε διωξουν με αναβολη...

την επαθες λογω της υψηλης μυωπιας...διαφορετικη κατασταση,δηλαδη, ειναι η αποκολληση αμφιβληστροειδους και η μυωπια....απλα η δευτερη μπορει να προκαλεσει την πρωτη..

το θεμα skarabaio ειναι οτι σου εδωσαν Ι4 λογω της μυωπιας...απο 9-18 βγαινεις Ι4...εγω εχω 8 και στα δυο ματια+γλαυκωμα+αστιγματισμο...

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

αληθεια σε κανονικο στρατο εχουν πεσει τα στανταρ? αν καποιος εχει 3.5-4 στα ματια του τι ειναι κραταει οπλο? η ειναι σαν παλια οπου ο καθε πικραμενος επερνε οπλο?../
Link to comment
Share on other sites

αληθεια σε κανονικο στρατο εχουν πεσει τα στανταρ? αν καποιος εχει 3.5-4 στα ματια του τι ειναι κραταει οπλο? η ειναι σαν παλια οπου ο καθε πικραμενος επερνε οπλο?../

 

Krataei kanonika. I2 vgaineis. Exw 4,5 mywpia opote kserw ti sou lew :p:D

Link to comment
Share on other sites

Krataei kanonika. I2 vgaineis. Exw 4,5 mywpia opote kserw ti sou lew :p:D

 

ειχα παει μια φορα για κατι βλακειες στο χαιδαρι παλια διαβιβασεις και ειχα δει τουλαχιστον 10 ατομα που χωρις κυαλια δεν εβλεπαν στα 10 μετρα:p :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Mia erwthsh vre paidia giati exw varethei na to akouw xwris omws kaneis na mporei na pei kati aksiopisto: kserei kaneis kati sigouro gia aykshsh ths stratiwtikhs thiteias stous epomenous mhnes?

My soul is painted like the wings of butterflies,

Fairy tales of yesterday, will grow but never die,

I can fly, my friends!

Link to comment
Share on other sites

Mia erwthsh vre paidia giati exw varethei na to akouw xwris omws kaneis na mporei na pei kati aksiopisto: kserei kaneis kati sigouro gia aykshsh ths stratiwtikhs thiteias stous epomenous mhnes?

 

Μα δεν πρόκειται να πάρεις κάποια αξιόπιστη/σίγουρη απάντηση για μια φήμη που είναι απλά ράδιο αρβύλα.

 

ΔΕΝ έχει ακουστεί τίποτα επίσημο για αυτό το θέμα. Αν κάποιος έχει σίγουρη πληροφόρηση ας μας πει και εμάς, να αναφέρει όμως και την πηγή που το άκουσε, όχι να συντηρούμε το ρ.α.

 

Διάβασε κι αυτό

 

http://ta-nea.dolnet.gr/print_article.php?e=A&f=18628&m=N07&aa=2

 

Το μόνο σχετικό είναι το κομμάτι που λέει "στελέχη της εκμυστηρεύονται ότι «κανονικά θα έπρεπε να αυξήσουμε τη θητεία 1-2 μήνες».". ΘΑ έπρεπε κτλ κτλ, δικαιολογίες δλδ για να δείξουν γιατί δε μειώνεται κι άλλο η θητεία ή μπας και τρομάξουν κανέναν και κόψει την αναβολή νωρίτερα (γιατί τελευταία όλο και πιο πολλοί την εξαντλούν) και καλύψουν καμιά τρύπα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ..μην προσπαθειτε να βρειτε τροπους να παρετε Ι. διοτι απλα αυτοι που ειναι Ι και τους εχουν στα γραφεια , τους βαζουν να κανουν αγγαριες, και περνανε πολλα ''λουκια''. Προσωπικα,χωρις να εχω παει στρατο, πιστευω οτι οσο πιο χαζος το παιξεις...τοσο καλυτερα-χαλαρα θα περασεις.!!! φανταστειτε να πειτε οτι δεν ξερω να οδηγω-μαγειρευω-κουρευω κ.τ.λ.
IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

φανταστειτε να πειτε οτι δεν ξερω να οδηγω-μαγειρευω-κουρευω κ.τ.λ.

 

Λες αν πεις δεν ξέρω να καθαρίζω να γλυτώσεις και την Καλλιόπη :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται και που θα πέσεις.

 

Για παράδειγμα στο τάγμα που ήμουν στον Έβρο για το λοχαγό χρήσιμοι ήταν όσοι ήξεραν χειρονακτικές εργασίες (χτίστες, μπογιατζήδες, ξυλουργοί) κτλ. Οι υπόλοιποι λιώναμε στις σκοπιές.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ..μην προσπαθειτε να βρειτε τροπους να παρετε Ι. διοτι απλα αυτοι που ειναι Ι και τους εχουν στα γραφεια , τους βαζουν να κανουν αγγαριες, και περνανε πολλα ''λουκια''. Προσωπικα,χωρις να εχω παει στρατο, πιστευω οτι οσο πιο χαζος το παιξεις...τοσο καλυτερα-χαλαρα θα περασεις.!!! φανταστειτε να πειτε οτι δεν ξερω να οδηγω-μαγειρευω-κουρευω κ.τ.λ.

Φαίνεται ότι δεν έχεις πάει στρατό.

Αν ο άλλος πρέπει να σε χώσει θα σε χώσει. Πολλοί γίνανε τεχνήτες στο στρατό.

 

φανταστειτε να πειτε οτι δεν ξερω να οδηγω-μαγειρευω-κουρευω κ.τ.λ.

«Θα μάθεις», θα σου πουν! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Mia erwthsh vre paidia giati exw varethei na to akouw xwris omws kaneis na mporei na pei kati aksiopisto: kserei kaneis kati sigouro gia aykshsh ths stratiwtikhs thiteias stous epomenous mhnes?

 

Oriste kai armodiws:

 

http://www.enet.gr/online/online_text/c=112,id=100061972

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ..μην προσπαθειτε να βρειτε τροπους να παρετε Ι. διοτι απλα αυτοι που ειναι Ι και τους εχουν στα γραφεια , τους βαζουν να κανουν αγγαριες, και περνανε πολλα ''λουκια''. Προσωπικα,χωρις να εχω παει στρατο, πιστευω οτι οσο πιο χαζος το παιξεις...τοσο καλυτερα-χαλαρα θα περασεις.!!! φανταστειτε να πειτε οτι δεν ξερω να οδηγω-μαγειρευω-κουρευω κ.τ.λ.

αναλογα στην μοναδα συμβαινει αυτο που λες και αναλογα τις αναγκες,εμεις στα 65 ατομα που πηγαμε ελευσινα,οι 14 ηταν Ι.Φαντασου οτι κανουμε μονο 3 υπηρεσιες το μηνα και τις αλλες μερες,σπιτι.Αν εισαι βεβαι στρατο ξηρας,τοτε το ξερω σιγουρα πως παιζει αυτο που λες.Οσον αφορα το (οσο πιο χαζος το παιξεις...τοσο καλυτερα-χαλαρα θα περασεις.!!!)δεν συμφωνω.Αυτο ισως σε βοηθησει στο κεντρο αλλα μετα στην μοναδα θα φαινεσαι και θα σε καταλαβουν αν εισαι ή αν το παιζεις και μετα θα εχεις προβλημα.Αν εισαι θετικος ανθρωπος (εκει που πρεπει) να εισαι σιγουρος πως θα το δουν και θα αμοιφθεις,

http://www.cellcontact.gr/IMAGES/siemens.gif
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια κανεις που μπαινει Νοέμβρη Ναυπλιο υπαρχει?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια κανεις που μπαινει Νοέμβρη Ναυπλιο υπαρχει?

 

Έλα φίλε εγώ! τον Νοέμβρη Ναύπλιο! Αρχισαμε ήδη τις προετοιμασίες; :)

Link to comment
Share on other sites

αναλογα στην μοναδα συμβαινει αυτο που λες και αναλογα τις αναγκες,εμεις στα 65 ατομα που πηγαμε ελευσινα,οι 14 ηταν Ι.Φαντασου οτι κανουμε μονο 3 υπηρεσιες το μηνα και τις αλλες μερες,σπιτι.Αν εισαι βεβαι στρατο ξηρας,τοτε το ξερω σιγουρα πως παιζει αυτο που λες.Οσον αφορα το (οσο πιο χαζος το παιξεις...τοσο καλυτερα-χαλαρα θα περασεις.!!!)δεν συμφωνω.Αυτο ισως σε βοηθησει στο κεντρο αλλα μετα στην μοναδα θα φαινεσαι και θα σε καταλαβουν αν εισαι ή αν το παιζεις και μετα θα εχεις προβλημα.Αν εισαι θετικος ανθρωπος (εκει που πρεπει) να εισαι σιγουρος πως θα το δουν και θα αμοιφθεις,

 

δεν παει ετσι καθως αμα εχεις περασει περιεργα"σχολεια"και φανταρος να εισαι κανεις δεν θα σου λεει τι να κανεις....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Έλα φίλε εγώ! τον Νοέμβρη Ναύπλιο! Αρχισαμε ήδη τις προετοιμασίες; :)

 

 

 

Ναι αμε μετραμε τις μερες που απομειναν για να μπουμε μεσα για να δουμε πως θα ναι τα πραγματα...

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά βγήκαν οι ημερομηνίες κατάταξης για ναυτικό και αεροπορία.Νοέμβριο θα καταταγεί η τελευταία ΕΣΣΟ του έτους. Έτσι στο Πολεμικό Ναυτικό η 2004 Δ' ΕΣΣΟ κατατάσσεται από 6-8/11/2006, και στην Πολεμική Αεροπορία από 13-15/11/2006.Άντε όλοι με το καλό!!!
:cry:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς τίποτα για το Ναυτικό Σταθμό Ρόδου (ΝΑΣΡΟ) ΠΝ? Πως παίζει εκεί, άδειες, κλίμα, που είναι κλπ? thanks!
..κάτι μαγικό!
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

SOS..

παιδια εχει ακούσει καποιος αν οσοι απολύονται 13 Νοεμβρη,αν απολυθουν 8 Νοέμβρη μαζι με αυτους που μπαίνουν?

επειδη η 2006 Α εσσο 9μηνίτες μπήκαν 13 Φλεβάρη,λένε οτι θα μας χαρίσουν μια εβδομάδα..Που μπορουμε να μάθουμε?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...