Jump to content

Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


noname85
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπάρχει άλλος τροπος?Δηλαδή να μπορούσα με κάποιο τρόπο να αντικαταστήσω τα default contacts ή τον default dialer.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν υπάρχει άλλος τροπος?Δηλαδή να μπορούσα με κάποιο τρόπο να αντικαταστήσω τα default contacts ή τον default dialer.

Νομιζω και dialer να αλλαξεις δεν θα λυθει το προβλημα. Εμενα όποτε με επαιρνε καποιος, μετα προσθετα το +30 και σιγα σιγα ολες οι επαφες μου ηταν ετσι.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει άλλος τροπος?Δηλαδή να μπορούσα με κάποιο τρόπο να αντικαταστήσω τα default contacts ή τον default dialer.

 

Εχουμε πει , εδω και μηνες , οτι ενα απο τα καραγκιοζιλικια των κινεζικων αναβαθμισεων , ειναι και , οτι πρεπει σε ολα σου τα τηλ... να βαλεις το +30 , για να αναγνωριζονται ....

Ευχομαι μονο να μην εχεις πολλα ,,, γιατι θα φας αρκετο καιρο για να τις φτιαξεις .....

Υπομονη λοιπον ,και ξεκινα να βαζεις +30 ......

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως γνωριζει καποιος να μου πει πού θα βρω το background που δειχνει ενα ρολοι vacheron constantin, δηλαδη αυτό ?

Είναι κορυφαιο και απο την 1η ημερα που το ειχα δει (πριν το αγορασω το τηλεφωνο) μου άρεσε, ξενερωσα τρελα οταν αγορασα το τηλεφωνο κα ιδιαπιστωσα οτι δεν ειχε προεγκατεστημενο αυτο το Background !

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σε όλους.

Πριν καμοια εβδομάδα έβαλα 2.3.5 και έχω ένα μικρό θέμα!Όταν μου στέλνουν sms δείχνει τον αριθμό από όπου στάλθηκε αλλά δεν βγάζει το όνομα από τις επαφές!

Δηλαδή στα εισερχόμενα έχω sms από επαφές και φαίνετε μόνο ο αριθμός λές και δέν τον έχω στις επαφές!Τι κάνω τώρα?

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σε όλους.

Πριν καμοια εβδομάδα έβαλα 2.3.5 και έχω ένα μικρό θέμα!Όταν μου στέλνουν sms δείχνει τον αριθμό από όπου στάλθηκε αλλά δεν βγάζει το όνομα από τις επαφές!

Δηλαδή στα εισερχόμενα έχω sms από επαφές και φαίνετε μόνο ο αριθμός λές και δέν τον έχω στις επαφές!Τι κάνω τώρα?

 

μηπως να διαβαζες λιγα εκατοστα πιο πανω στην οθονη;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά μάλλον δεν κατάλαβες τι εννοώ και κατα δεύτερον από το να πείς μία ειρωνική εξυπνάδα καλύτερα να μην πείς τίποτα..

 

Το προβλημα σου ειναι οντως απαντημενο 3-4 post πιο πανω,αν εψαχνες το forum λιγο πριν κανεις την ερωτηση σου θα εβλεπες ποσες δεκαδες φορες εχει απαντηθει.Σκεψου ποσο βαρετο θα ηταν ενα forum αν εβλεπες την ιδια ερωτηση και απαντηση ολη την ωρα.Γι αυτο ειναι το search,για να μην γραφουμε τα ιδια ολη την ωρα.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ έχω το εξής πρόβλημα ξαφνικά δεν ακούγεται τπτ απτό ηχείο ούτε όταν με περνουν τηλέφωνο ούτε όταν βάζω μουσική και γενικά αν προσπαθώ να ακούσω ραδιο η οτιδήποτε θέλει ήχο λέει cant play audio και πλέον δε μπορώ να ανεβοκατεβασω ένταση στα πολυμέσα πάρα μόνο ένταση ήχου κλήσης τι μπορεί ν. Φταίει
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ έχω το εξής πρόβλημα ξαφνικά δεν ακούγεται τπτ απτό ηχείο ούτε όταν με περνουν τηλέφωνο ούτε όταν βάζω μουσική και γενικά αν προσπαθώ να ακούσω ραδιο η οτιδήποτε θέλει ήχο λέει cant play audio και πλέον δε μπορώ να ανεβοκατεβασω ένταση στα πολυμέσα πάρα μόνο ένταση ήχου κλήσης τι μπορεί ν. Φταίει

 

Το πιο γρηγορο κατα την γνωμη μου ειναι να περασεις μια καινουργια rom η να κανεις factory data reset σε αυτην που εχεις,αν και δεν ειναι σιγουρο οτι θα δουλεψει..Βεβαια και στις 2 περιπτωσεις θα χρειαστει να κανεις backup οτι μπορει να χρειαζεσαι οπως sms,contacts κλπ,γιατι θα τα χασεις ολα,αυτος ειναι ο ασφαλης τροπος.Αν θες να το ρισκαρεις κανεις backup με titanium αλλα δεν ειναι βεβαιο οτι δεν θα εχεις προβληματα μετα.Αυτο θα εκανα εγω παντως,ειναι και ενα προβλημα που δεν το εχω ξανακουσει στα forum

Link to comment
Share on other sites

Ακυρη ερωτηση:

 

Ειναι δυνατον να μη μπορουμε να στειλουμε κενο SMS? Τι πραγματα ειναι αυτα...!

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Ακυρη ερωτηση:

 

Ειναι δυνατον να μη μπορουμε να στειλουμε κενο SMS? Τι πραγματα ειναι αυτα...!

 

Σε υπηρεσίες της Wind, όταν ζητάνε κενό μήνυμα, στέλνω μήνυμα με μια τελεία και δεν υπάρχει πρόβλημα. Δοκίμασε και εσύ με κάποιο σημείο στίξης ή μια παύλα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Πηρα μια νεα καρτα sd χωρητικοτητας 8gb γιατι με τα 2gb που έχει η υπαρχουσα δεν γινεται δουλεια. Γνωριζετε ποια ειναι η διαδικασια για να βαλω την νεα καρτα ? Εννοω οτι η υπαρχουσα περα απο φωτο+βίντεο εχει και καποια αρχεια+ρυθμισεις προγραμματων. Πως κανω μεταφορα στην νεα καρτα ? Ενα copy paste είναι αρκετο ? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα,

 

Και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα με τις επαφές και είδα ότι έχει να κάνει με το STEP3 της Official Κινεζικής. Όταν περνάς το STEP3 το γυρίζει κινέζο το τηλέφωνο.

Έκανα Downgrade σε Stock 2.2.2 και μετά σε 2.3.5 κινέζική χωρίς το STEP3 και μετά KALO και όλα ΟΚ..

 

Ελπίζω να βοήθησα,

Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως γνωριζει καποιος να μου πει πού θα βρω το background που δειχνει ενα ρολοι vacheron constantin, δηλαδη αυτό ?

Είναι κορυφαιο και απο την 1η ημερα που το ειχα δει (πριν το αγορασω το τηλεφωνο) μου άρεσε, ξενερωσα τρελα οταν αγορασα το τηλεφωνο κα ιδιαπιστωσα οτι δεν ειχε προεγκατεστημενο αυτο το Background !

 

Γεια σας. Πηρα μια νεα καρτα sd χωρητικοτητας 8gb γιατι με τα 2gb που έχει η υπαρχουσα δεν γινεται δουλεια. Γνωριζετε ποια ειναι η διαδικασια για να βαλω την νεα καρτα ? Εννοω οτι η υπαρχουσα περα απο φωτο+βίντεο εχει και καποια αρχεια+ρυθμισεις προγραμματων. Πως κανω μεταφορα στην νεα καρτα ? Ενα copy paste είναι αρκετο ? Ευχαριστω

 

Κανεις που να γνωριζει κατι ? Ιδιαίτερα για το 2ο ερωτημα μου. Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Κανεις που να γνωριζει κατι ? Ιδιαίτερα για το 2ο ερωτημα μου. Ευχαριστω

 

Δεν το εχω κανει αλλα ειμαι σχεδον σιγουρος οτι ενα copy-paste αρκει. Δοκιμασε το, ετσι κι αλλιως δεν εχεις να χασεις τιποτα.

 

Οσο για το πρωτο μπορει να βρεις αυτο ή καποιο παρομοιο κανοντας αναζητηση στο google ''mechanical clock'' ή καπως αλλιως. Αλλη λυση ειναι να κοψεις τη φωτο που εδωσες στο link.

 

edit: Οριστε, με αλλα και χωρις το http://www.GSMArena.com.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Λοιπον αυτη τη στιγμη εχω στο pro μου την 2.3.5 rootarismeni και ολα καλα..μπορει να μου δωσει καποιος link για να κατεβασω μια οποιαδηποτε πιο καινουργια απο την 2.3.5 rom η οποια θα λειτουργει κανονικα? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Λοιπον αυτη τη στιγμη εχω στο pro μου την 2.3.5 rootarismeni και ολα καλα..μπορει να μου δωσει καποιος link για να κατεβασω μια οποιαδηποτε πιο καινουργια απο την 2.3.5 rom η οποια θα λειτουργει κανονικα? ευχαριστω

Γεια σου φιλε. Η πιο λειτουργικη 2.3 ειναι αυτη και τη φορανε οι πιο πολλοι. Ακολουθα προσεκτικα τις οδηγειες.

Για το Pro μιλαμε παντα, ετσι;

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη αν εχει ξαναειποθει, η κοπελα μου ειπε οτι δοκιμαζε handsfree και δεν παιζανε

ξερετε αν υπαρχει καποια ασυμβατοτητα;

 

μιλαμε για το κλασικο ενσυρματο 4πολικο καρφι 3,5

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φιλε. Η πιο λειτουργικη 2.3 ειναι αυτη και τη φορανε οι πιο πολλοι. Ακολουθα προσεκτικα τις οδηγειες.

Για το Pro μιλαμε παντα, ετσι;

 

ναι για το pro ..αλλα βασικα εχω την 2.3.5 και ελεγα να παω σε καμια ποιο καινουργια αν εχει βγει πχ 2.3.7 η οποιαδηποτε αλλη εχει βγει που να ειναι ολοκληρωμενη !:)

Link to comment
Share on other sites

ναι για το pro ..αλλα βασικα εχω την 2.3.5 και ελεγα να παω σε καμια ποιο καινουργια αν εχει βγει πχ 2.3.7 η οποιαδηποτε αλλη εχει βγει που να ειναι ολοκληρωμενη !:)

Αυτη μαζι με την 2.2 του gkalen ειναι οι πιο ολοκληρωμενες. Αυτη του kalo που σου λεω ειναι 2.3.6. Παντως δε σημαινει οτι οσο πιο καινουρια εκδοση τοσο και καλυτερη, ολοκληρωμενη και λειτουργικη ROM. Το θεμα ειναι τι δουλεια και τι προσθεσεις εχει κανει ο καθενας στην ROM του. Αν θελεις ντε και καλα 2.3.7 δοκιμασε την CynogenMod 7.2.0 η οποια ειναι custom ομως.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτη μαζι με την 2.2 του gkalen ειναι οι πιο ολοκληρωμενες. Αυτη του kalo που σου λεω ειναι 2.3.6. Παντως δε σημαινει οτι οσο πιο καινουρια εκδοση τοσο και καλυτερη, ολοκληρωμενη και λειτουργικη ROM. Το θεμα ειναι τι δουλεια και τι προσθεσεις εχει κανει ο καθενας στην ROM του. Αν θελεις ντε και καλα 2.3.7 δοκιμασε την CynogenMod 7.2.0 η οποια ειναι custom ομως.

 

οκ σε ευχαριστω πολυ !! θα τη δοκιμασω αυριο αν ειναι !

Link to comment
Share on other sites

οκ σε ευχαριστω πολυ !! θα τη δοκιμασω αυριο αν ειναι !

 

οκ. τα εκανα ολα μια χαρα με του καλου, απλα δεν εχω το ιντερνετ broswer που συνηθως εχει το κιν αρχικα..δεν μ βολευουν αυτοι απο το μαρκετ. μηπως ξερεις πως μπορω να τν βρω?

Link to comment
Share on other sites

οκ. τα εκανα ολα μια χαρα με του καλου, απλα δεν εχω το ιντερνετ broswer που συνηθως εχει το κιν αρχικα..δεν μ βολευουν αυτοι απο το μαρκετ. μηπως ξερεις πως μπορω να τν βρω?

Συγγνώμη, δε σε βολεύει ο Firefox? Είμαι από τους μεγαλύτερους πολέμιους του Mozilla στο PC (προτιμώ Opera & Chrome) αλλά στο Android είναι για μένα ο καλύτερος browser (και ίσως ο μοναδικός που μπορείς να μεταφέρεις τόσο εύκολα τα bookmarks σου από τον υπολογιστή σου).

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, δε σε βολεύει ο Firefox? Είμαι από τους μεγαλύτερους πολέμιους του Mozilla στο PC (προτιμώ Opera & Chrome) αλλά στο Android είναι για μένα ο καλύτερος browser (και ίσως ο μοναδικός που μπορείς να μεταφέρεις τόσο εύκολα τα bookmarks σου από τον υπολογιστή σου).

 

εγω παλι προτιμω του κινητου ισωσ επειδη τον εχω συνη8ησει κιολασ!:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei U8800 IDEOS X5 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...