Jump to content

Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


noname85
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επρεπε να βαλεις τη φτιαγμενη 540 που εχει ξεκλειδωτα τα fps και πεταει πραγματικα!

 

Για την ενεργοποιηση βαλε π.χ golauncher και θα αναβει και με το volume!

 

Μπα προτιμώ τα official δεν έχω τρελές απαιτήσεις από το τηλέφωνο.

 

Έχω το go launcher!!! Πως το κάνω? Με σώζεις....

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ελα ρε λες και τοσο δυσκολο ηταν :happy:! Στο μαμα go locker Μπορεις να βαλεις +2 custom εφαρμογες για να ανοιγουν απευθειας απο τη lockscreen!

 

Διαφορετικα αν βρεις την παλια εκδοση golocker 1.09 (την εχω αν θες) και βαλεις κανενα απο τα LockFX θεματα θα μπορεις να βαλεις 3 εφαρομγες μαζι με το ξεκλειδωμα!

 

π.χ το: https://market.android.com/details?id=com.lockerfx.golocker.theme.icecream

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να αλλάξω τον τρόπο που απαντάω μία κλήση? Είναι εντελώς χαλιά να σπρώχνεις την μπάρα δεξιά! Τις περισσότερες φορές δεν το ακούει...
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Είμαι και γω κάτοχος του ideos x5 pro χωρίς να το χω πειράξει καθόλου(δεν έχω επιδιωξει να μάθω κιόλας) γιατί του κάνω πολύ απλή χρήση και δε μου χρειάζεται.Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος αν και έχω 2 ερωτησούλες.

1.Είχε ποτέ κάποιος κάποιος πρόβλημα με την ένταση του ήχου κλήσης?εμένα πολλές φορές μου χαμηλώνει χωρίς να το καταλάβω με αποτέλεσμα να έχω χάσει κάποιες αναπάντητες.Επηρεάζεται η ρύθμιση επειδή το βάζω αρκετές φορές στο αθόρυβο?Η ρύθμιση που πετάει από τα πλαινά volume up/down όταν τα πατήσεις σε κατάσταση αναμονής,επηρεάζει και την ένταση του ήχου κλήσης?Γενικώς τη βρίσκω πολλές φορές χαμηλότερα από εκεί που τη ρυθμίζω συνήθως.

2.Μπορεί να μου θυμίσει κάποιος από που ενεργοποιούμαι και απενεργοποιούμαι το 3G?Το χα βρει παλιότερα αλλά τωρά δε το βρίσκω με τίποτα.

 

Ευχαριστώ πολύ

Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

1.Είχε ποτέ κάποιος κάποιος πρόβλημα με την ένταση του ήχου κλήσης?εμένα πολλές φορές μου χαμηλώνει χωρίς να το καταλάβω με αποτέλεσμα να έχω χάσει κάποιες αναπάντητες.Επηρεάζεται η ρύθμιση επειδή το βάζω αρκετές φορές στο αθόρυβο?Η ρύθμιση που πετάει από τα πλαινά volume up/down όταν τα πατήσεις σε κατάσταση αναμονής,επηρεάζει και την ένταση του ήχου κλήσης?Γενικώς τη βρίσκω πολλές φορές χαμηλότερα από εκεί που τη ρυθμίζω συνήθως.

2.Μπορεί να μου θυμίσει κάποιος από που ενεργοποιούμαι και απενεργοποιούμαι το 3G?Το χα βρει παλιότερα αλλά τωρά δε το βρίσκω με τίποτα.

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Για το 1, όχι προσωπικά δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα, προσπάθησε να μην παίζει με τα πλαϊνά κουμπάκια γιατί κατεβαίνει η ένταση ειδοποίησης έτσι, μπορεί να το κάνεις ασυναίσθητα.

Για το 2, δεν το ξέρω, αλλά αν εννοείς να κλείσεις τα data τότε πηγαίνεις Settings--Wireless & networks--Mobile networks και ξετσεκάρεις το Data Enabled.

:X

Ο πραγματικός χαρακτήρας κάποιου φαίνεται σε υπολογιστή με αργό ιντερνετ..

Link to comment
Share on other sites

Για το 2, αυτό που γράφεις αφορά την ενεργοποίηση/απενεργοποίηση σύνδεσης internet μέσω κινητής τηλεφωνίας, αλλά εκεί βρίσκεται λίγο παρακάτω μια ακόμη επιλογή για 2G/3G(στη ρομ μου αναφέρεται ως "Επιλογή τύπου δικτύου", αλλά στην επίσημη ρομ μπορεί να λέγεται κάπως διαφορετικά). Εκεί υπάρχει μια υποεπιλογή για χρήση μόνο 2G δικτύων.
Link to comment
Share on other sites

αγορινες μια ερωτηση θα κανω που την εχω ρωτησει και στο modding απλα επειδη ακομα δεν πηρα καποια απαντηση θα ηθελα λιγο να δω την συμπεριφορα του δικου σας τηλεφωνου. εγω οταν παω να αντιγραψω ενα μεγαλο αρχειο στην εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου απο τον υπολογιστη μετα απο λιγο μου αποσυνδεει τον δισκο και με πεταει εκτος ειδικα οταν το αρχειο εχει φακελους και υποφακελους και πρεπει ξανα να κανω στο τηλεφωνο ενεργοποιηση αποθηκευτικου χωρου. σε εσας δουλευει κανονικα; και αν ξερει κανεις καποιο προγραμμα που να κανει φορματ την sd και την εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου χωρις την βοηθεια του υπολογιστη.
Link to comment
Share on other sites

Την εσωτερική sd δεν τη χρησιμοποιώ σχεδόν ποτέ(γι'αυτό και έχω μεγαλώσει το διαμέρισμα /data με χώρο από αυτήν, η οποία είναι αυτή τη στιγμή μόνο ~800ΜΒ), αλλά κάποια στιγμή που είχα αντιγράψει το φάκελο από κάποιο backup(γύρω στα 400ΜΒ) δεν είχα αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα.

Πάντως όσον αφορά τη διαμόρφωσή της, νομίζω μπορεί να γίνει από ρυθμίσεις -> αποθηκευτικός χώρος. Υπάρχει κάποια αντίστοιχη επιλογή εκεί. Ίσως μόνο να χρειάζεται να αποσυνδεθεί προσωρινά η εξωτερική(δεν ξέρω σίγουρα μιας και δεν έχει χρειαστεί να τη χρησιμοποιήσω ποτέ).

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη ρωταω κατι το οποιο το εχουν ρωτησει πολλοι.

 

root πως το κανουμε στην 2.3.5 δεν μπορω να βρω το link !!

 

Επισης πως μεταφερω τις εφαρμογες στην εξωτερικη sd μνημη, φανταζομαι μονο με app2sd γινεται ?

Edited by da77
Link to comment
Share on other sites

Ετσι

1).Λοιπον Φιλοι θα προσπαθησω να σας αναλυσω εδω την διαδικασια που ακολουθησα για να κανω "root" το κινητο χωρις να υπαρχει μετα ο "Kινεζος Root Explorer" αλλα ουτε και ο Αγγλικος.Και με ολα τα υπολοιπα να λειτουργουν σωστα μετα την διαδικασια του "Root".

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2).Τωρα θα πρεπει να κατεβασουμε το "boot image"απο εδω:http://www.megaupload.com/?d=HA9FSEKL και στην συνεχεια

το αφηνουμε στην επιφανεια εργασιας του Pc.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3).Βασικο:Προτου ξεκινησετε οτιδηποτε προσεξτε να εχετε,αν δεν το εχετε κανει ηδη διαγραφη το αρχειο"dload"απο την sd καρτα!!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

4).Καλο θα ηταν σε τελικη αναλυση να βγαλουμε και την sd(οπως εκανα και εγω)μηπως στο τελος της διαδικασιας οταν bootarei διαβασει τιποτα και

ξαναπεταξει τον κινεζο(root explorer)...ετσι για σιγουρια.

 

=========================================================================================

 

Ακολουθηστε κατα γραμμα και ευλαβως τις παρακατω οδηγιες:

 

1. Boot the phone into the pink screen mode (volup+voldown+power) and connect it to the PC via usb cable.

2. Your PC will find a new device. Open it, and then open folder called "image" in it.

3. Copy stock boot.img to your PC, you'll need it later.

4. Now copy my boot.img from PC to the device, replacing stock boot.img

5. Use your operating system tools to safely remove the device, then pull out the battery to get out from pink screen mode. Boot the phone.

6. While booting, the phone gets rooted. When it boots up, you can turn it off and get to the pink screen again.

7. Restore stock boot.img you saved earlier.

8. Boot the phone again - it is rooted and working properly now

===========================================================================================

Προτου ξαναβαλετε την sd καλο θα ηταν με ενα cardreader να την βαλετε στο Pc και να διαγραψετε τους φακελλους:android_secure,,Android.

Ετσι και αλλοιως οι φακελλοι αυτοι θα ξαναδημιουργηθουν αυτοματα μολις βαλετε την sd.

 

Αν τα κανετε ολα σωστα θα εχετε 2.3.5 rooted,χωρις Κινεζο root explorer και με το witget καιρου-ρολοι

 

Να διευκρινισω επισης οτι εγω δεν ξαναεβαλα μετα το root τον "Root Explorer"απο το Market παρα μονο χρησιμοποιω αλλο προγραμμα.

==============================================================================================

Ευχαριστω τον "NForce25" των XDA για τις παραπανω οδηγιες.

Και εδω το Link με τις οδηγιες:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1326525&page=17 post#168

 

 

ΠΡΟΣΟΧΗ:Ουδεμια ευθυνη φερω και οτιδηποτε κανετε το κανετε με δικο σας ρισκο!!

 

 

Η ετσι

 

how to root u8800 pro

1, download ROOT tools, there are links below. (DooMLoRD_v3_ROOT-zergRush-busybox-su.zip)

2, ensure that ADB drivers are correctly installed

3, turn on usb debugging in settings -> applications -> debugging. turn off fast boot option in settings -> applications

4, open dialer, type *#*#2846579#*#*, projectmenu, background settings, log setting, on, go back, open dump & log, turn on all options.

5 , on the PC run runme.bat

6, wait for the complete restart.

7, OK Congratulations root complete!

δουλεψε και για το pro

DooMLoRD_v3_ROOT-zergRush-busybox-su.zip

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμισα σε 2.3.5 πως μπορώ να μεταφερω τις εφαρμογες στην εξωτερικη sd μνημη,

στην 2.2.2 το εκανα μες απο τις ρυθμισεις τωρα βλεπω οτι δεν εχει αυτη την δυνατοτητα...

φανταζομαι μονο με app2sd γινεται ?

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμισα σε 2.3.5 πως μπορώ να μεταφερω τις εφαρμογες στην εξωτερικη sd μνημη,

στην 2.2.2 το εκανα μες απο τις ρυθμισεις τωρα βλεπω οτι δεν εχει αυτη την δυνατοτητα...

φανταζομαι μονο με app2sd γινεται ?

 

Πως δεν την εχει αυτη την δυνατοτητα. Πατας πανω στην εφαρμογη και μετα ''Μετακινηση στην καρτα sd''.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμισα σε 2.3.5 πως μπορώ να μεταφερω τις εφαρμογες στην εξωτερικη sd μνημη,

στην 2.2.2 το εκανα μες απο τις ρυθμισεις τωρα βλεπω οτι δεν εχει αυτη την δυνατοτητα...

φανταζομαι μονο με app2sd γινεται ?

για οσους ειναι root https://market.android.com/details?id=com.droidsail.dsapp2sd&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5kcm9pZHNhaWwuZHNhcHAyc2QiXQ.. μεταφερει περισσοτερες εφαρμογες απο οτι το app2sd.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει app στην 2.3.5 να τα βάζει στην taskbar ?

 

http://img607.imageshack.us/img607/2643/88626708.jpg

 

Τι εννοεις taskbar? Στην 2.3.5 ειναι οπως στην φωτογραφια.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Την notification bar να βάλω τα ανοιχτήρια για gps, wifi, btια κτλ.

 

Η φωτό είναι από LG P500 με froyo.

 

ειναι ενσωματωμενα στην notification bar δεν χρειαζεται να βαλεις εσυ.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

ειναι ενσωματωμενα στην notification bar δεν χρειαζεται να βαλεις εσυ.

 

που είναι;;; δεν τα έχει εμένα; χρειάζεται κάποια ρύθμιση;;:blink:

 

edit: βρήκα αυτό , αν υπάρχει κ κάτι άλλο ας ποσταριστεί.

Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι το ίδιο και δεν συγκρίνεται καν, αλλά λύση ανάγκης εχω βάλει το wifi statusbar από το μάρκετ για να ανοίγει τουλάχιστον το wifi από τη notification bar
Link to comment
Share on other sites

δες κ αυτό που έβαλα.

 

αλλά ο sofoklas που στο καλό βρήκε ότι έχει στην notification από μαμά doggles από gps, wifi, bt κτλ ;;:blink:

είμαι περίεργος ...

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Έχετε στη 512 τα power widget ειδοποιήσεων στη statusbar πάνω???

 

Εγώ δε τα βλέπω πουθενά και στην cyanogen του χ3 ενεργοποιητε από τις εξτρά επιπλέον ρυθμησεις που ασφαλώς δεν υπάρχει στη 512!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei U8800 IDEOS X5 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...