Jump to content

Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


noname85
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

thanks για την ενημερωση

με καλυπτουν απολυτα αυτα τα δυο.

 

Πες μου ομως και εσυ για τους 160 χαρακτηρες.. τι γινεται..?

 

Και γενικα ρε παιδια οποιος μπορει να βοηθησει για την 2.3.5 για καποιους που φοβουνται να το κανουν και ξερει ας βοηθησει.. τι ειδε.. αν υπηρχαν μετα καποια προβληματα.. αυτα με τη γλωσσα.. με τα μηνυματα.. υπαρχει ενα ανοιγμα topic που ειναι για την αναβαθμιση και μεσα εκει εχουν αρχισει και συζητανε απο ενα σημεια και μετα πως γινεται root σε 2.3 και χανεται η μπαλα οταν τα διαβαζεις ολα μαζι.. ευχαριστω..

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πες μου ομως και εσυ για τους 160 χαρακτηρες.. τι γινεται..?

πως το βλεπω αυτο;

τα δικα μου ειναι τυπου :τι κανεις και τελος.

. αν υπηρχαν μετα καποια προβληματα.. αυτα με τη γλωσσα.. με τα μηνυματα....

μα ειναι τοσο ευκολο,οσο για προβληματα,εγω δεν βλεπω,αλλα να που αναφερεις τους 160 χαρακτηρες,εγω ουτε που το ηξερα αυτο οτι υπαρχει.

αλλος βλεπει προβλημα στην ταξινομηση επαφων επειδη η μπαρα ειναι στα Αγγλικα.

προσωπικα δεν με ενοχλει.

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Για 160 χαρακτήρες στα sms, θα πρέπει να το υποστηρίζει η εφαρμογή μηνυμάτων. Απ' όσο ξέρω δεν το υποστηρίζει η εργοστασιακή εφαρμογή, δεν ξέρω αν στη μαμά ρομ υπάρχει η υποστήριξη αυτή από την εφαρμογή μηνυμάτων. Πάντως υπάρχουν τα go sms pro και handsent sms τα οποία έχουν αυτή τη ρύθμιση, και έχουν και περισσότερες δυνατότητες από αυτές της εργοστασιακής εφαρμογής.

Όσο για τα ελληνικά απ' ότι έχω διαβάσει εδώ δε φαίνεται να υπάρχει πρόβλημα.

Επίσης για την μπάρα στις επαφές, υπάρχει εναλλακτική εφαρμογή, το exdialer, που είναι στα ελληνικά και έχει και ελληνικά στην πλαϊνή μπαρα.

Link to comment
Share on other sites

Για 160 χαρακτήρες στα sms, θα πρέπει να το υποστηρίζει η εφαρμογή μηνυμάτων. Απ' όσο ξέρω δεν το υποστηρίζει η εργοστασιακή εφαρμογή, δεν ξέρω αν στη μαμά ρομ υπάρχει η υποστήριξη αυτή από την εφαρμογή μηνυμάτων. Πάντως υπάρχουν τα go sms pro και handsent sms τα οποία έχουν αυτή τη ρύθμιση, και έχουν και περισσότερες δυνατότητες από αυτές της εργοστασιακής εφαρμογής.

Όσο για τα ελληνικά απ' ότι έχω διαβάσει εδώ δε φαίνεται να υπάρχει πρόβλημα.

Επίσης για την μπάρα στις επαφές, υπάρχει εναλλακτική εφαρμογή, το exdialer, που είναι στα ελληνικά και έχει και ελληνικά στην πλαϊνή μπαρα.

 

Σε ποια ρυθμιση στο go sms pro φτιαχνεις τους χαρακτηρες δεν το βρισκω.. οποις το εχει βρει ας το γραψει..

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις -> Εκτεταμένο -> Ρυθμίσεις Αποστολής -> Ενεργοποίηση υποστήριξης για τοπικές ρυθμίσεις(τσεκαρισμένο) και από τις Υποστηριζόμενες γλώσσες -> Μέθοδος ελληνικών SMS
Link to comment
Share on other sites

Δυο φωτο του κινητού μας με την Sikai:

 

Κορυφαία. Το κανει πολυ μούρικο.

Παράγγειλα την ίδια σικάι αλλά σε γκρι ψιλοδιάφανο απο αγγλία.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις -> Εκτεταμένο -> Ρυθμίσεις Αποστολής -> Ενεργοποίηση υποστήριξης για τοπικές ρυθμίσεις(τσεκαρισμένο) και από τις Υποστηριζόμενες γλώσσες -> Μέθοδος ελληνικών SMS

 

Σε ευχαριστω πολυ .. το ειχα κανει αυτο δεν εφτιαξε ομως... εβαλα το handset sms.. παρα πολυ καλυτερο και δουλευει αμεσως χωρις καμμια ρυθμιση.. φοβερο.. και σε interface..

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ .. το ειχα κανει αυτο δεν εφτιαξε ομως... εβαλα το handset sms.. παρα πολυ καλυτερο και δουλευει αμεσως χωρις καμμια ρυθμιση.. φοβερο.. και σε interface..

 

Και γω handset sms χρησιμοποιω, εχει και επιλογη να αναβοσβηνει το led σε οτι χρωμα θελεις οταν ερχεται sms.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το 3g το απενεργοποιητε απο ρυθμισεις->Δικτυα κινητης->Ενεργοποιηση δεδομενων (ξετσεκαριστο)

 

Λειτουργια δικτυου -> Μονο GSM (τσεκαρισμενο το GSM)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό μου στις 2,5 εβδομάδες που το έχω μου έχει κλείσει μόνο του καμία 30ριά φορές. Μίλησα με την wind και μου είπε ο υπεύθυνος ότι και καλά αυτό ΜΑΛΛΟΝ οφείλεται στο λογισμικό και πως κατά πάσα πιθανότητα θα διορθωθεί με την αναβάθμιση, η οποία υποτίθεται θα γίνει τέλη Νοέμβρη αρχές Δεκέμβρη (λέει ότι έχει και γραπτή βεβαίωση από τον εκπρόσωπο της εταιρείας στην Ελλάδα).

Για αντικατάσταση ούτε λόγος λέει αφού έχουν περάσει οι 5 μέρες λέει...

Υπάρχει περίπτωση να διορθωθεί με την αναβάθμιση; Δεν ξέρω αν με ενθουσιάζει η ιδέα να το δώσω για επισκευή και να μου το ανοίξουν έτσι καινούργιο που είναι...

www.mythiki.gr
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μετα την αναβαθμιση εχω προβλημα με gps δεν βρισκει σημα χωρις 3g η wifi.. το εχει πάθει κανενας αλλος η προτεινει καποιος καμμια λυση?
Link to comment
Share on other sites

SIKAI ΤPU θηκη= οτι καλυτερο εχω βαλει (αυτην την nilkin δεν την εχω δοκιμασει),μετα απο την πρωτη φορα που μου'πεσε και αναπηδησε σαν μπαλακι δεν φοβαμαι τιποτα πλεον,πραγματικα σε συνδιασμο με τα απαιχτα (ουτε μια φουσκαλιτσα και δεν γρατζουνιουνται με τιποτα,βεβαια για να την βαλω χωρις τριχα η φουσκα πεδευτικα κανα μισαωρο)για τα λεφτα τους dc mugen(ψαξε στο ebay) screen protectors που μου συστησε φιλος απο δω'μεσα το τηλ. εγινε αλεξισφαιρο!

 

Καλησπερα

 

Ποιο screen protector να προτιμησω ?

 

http://www.ebay.com/itm/2-CLEAR-LCD-Screen-Protector-Huawei-U8800-Ideos-X5-/250802529657?pt=PDA_Accessories&hash=item3a64fee579

 

http://www.ebay.com/itm/1-ANTI-GLARE-Screen-Protector-Huawei-U8800-Ideos-X5-/300546042836?pt=PDA_Accessories&hash=item45f9f0abd4

 

http://www.ebay.com/itm/1-MIRROR-LCD-Screen-Protector-Huawei-U8800-Ideos-X5-/300546042784?pt=PDA_Accessories&hash=item45f9f0aba0

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να διορθωθεί με την αναβάθμιση; Δεν ξέρω αν με ενθουσιάζει η ιδέα να το δώσω για επισκευή και να μου το ανοίξουν έτσι καινούργιο που είναι...

δεν εχεις να χασεις και τιποτα αφου δεχονται την αναβαθμιση απο China σαν official

Παιδια μετα την αναβαθμιση εχω προβλημα με gps δεν βρισκει σημα χωρις 3g η wifi.. το εχει πάθει κανενας αλλος η προτεινει καποιος καμμια λυση?

να υποθεσω οτι εχεις τσεκαρει απο ρυθμισεις τοποθεσιας το gps η και το wifi ακομα.

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

δεν εχεις να χασεις και τιποτα αφου δεχονται την αναβαθμιση απο China σαν official

 

να υποθεσω οτι εχεις τσεκαρει απο ρυθμισεις τοποθεσιας το gps η και το wifi ακομα.

 

Ναι εννοειτε ολα αναμενα.. αν το βαλω βοηθεια απο 3g αμεσως βρισκει μολις την βγαζω.. αμεσως το χανει

 

Εκανα και restart .. το θεμα ειναι οτι αφου με 3g η wifi βρισκει .. τοτε δουλευει το gps.. τι κολλημα ειναι και δεν βρισκει μονο του.. εν τω μεταξυ τωρα ειμαι στο δρομο εχω αλλαξει μερικά σημεια τιποτα..

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

δεν εχεις να χασεις και τιποτα αφου δεχονται την αναβαθμιση απο China σαν official

 

Προφανώς απλά όντας λιγάκι άσχετος φοβάμαι μην κάνω καμιά χαζομάρα και μετά τρέχω και δεν φτάνω... Έλεγα να περιμένω αλλά από την άλλη... Μπορώ να το κάνω και μετά αν δω ότι δεν διορθώνεται να το "ξε"κάνω;

www.mythiki.gr
Link to comment
Share on other sites

μηπως ειναι προβλημα του πλοηγου;

 

Οχι δεν βλεπει γενικα σε κανενα πρόγραμμα ουτε στο igo ουτε στον καιρο.. ούτε στο gps test. Τι εγινε ρε ****το..

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να το κάνω και μετά αν δω ότι δεν διορθώνεται να το "ξε"κάνω;

για ποιο λογο να το κανεις αυτο,εαν υποθεσουμε οτι δεν δουλευει;

θα το παραλαβει το service να το φτιαξει.

εαν παλι θελεις να γυρισεις σε stock-wind,δεν μπορω να βοηθησω,

Link to comment
Share on other sites

Παντως δεν μπορει να εγινε κατι με την κεραια .. πριν με 2.2 δουλευε μια χαρα.. οποτε κατι εγινε με τις ρυθμισεις της 3.2 .. αλλα πως γινεται να μην το εχουν αναφερει και αλλοι..
Link to comment
Share on other sites

για ποιο λογο να το κανεις αυτο,εαν υποθεσουμε οτι δεν δουλευει;

 

χαζομάρα μου! ξέχασα ότι θα παραμένει μέσα στην εγγύηση (κάτι για το οποίο είμαστε σίγουροι, ε; )

 

Απλά για επιβεβαίωση δεν χρειάζεται να κάνεις root για να κάνεις το update μέσα από τη σελίδα της huawei ε; Γιατί σε περίπτωση που δεν φτιάξει, δεν θέλω να είναι rootαρισμένο και να μην το καλύπτει η εγγύηση!

Ας μου θυμίσει/υποδείξει κάποιος την διαδικασία για να κάνεις έτσι την αναβάθμιση...

Edited by pos
www.mythiki.gr
Link to comment
Share on other sites

χαζομάρα μου! ξέχασα ότι θα παραμένει μέσα στην εγγύηση (κάτι για το οποίο είμαστε σίγουροι, ε; )

 

Απλά για επιβεβαίωση δεν χρειάζεται να κάνεις root για να κάνεις το update μέσα από τη σελίδα της huawei ε; Γιατί σε περίπτωση που δεν φτιάξει, δεν θέλω να είναι rootαρισμένο και να μην το καλύπτει η εγγύηση!

Ας μου θυμίσει/υποδείξει κάποιος την διαδικασία για να κάνεις έτσι την αναβάθμιση...

I take no responsibility for any harm that comes to your phone as a result of applying this mod.

οτι διαβαζεις...διαβαζουμε.

δεν χρειαζεται root

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3849576#post3849576

 

Παντως δεν μπορει να εγινε κατι με την κεραια .. πριν με 2.2 δουλευε μια χαρα.. οποτε κατι εγινε με τις ρυθμισεις της 3.2 .. αλλα πως γινεται να μην το εχουν αναφερει και αλλοι..

εχεις δικιο,δεν δουλευει το igo σωστα,την μια το βρισκει την αλλη το χανει.

δεν ξερω εαν ειναι προβλημα μονο του πλοηγου.

edit:επαναφορα προεπιλογων του igo και δουλευει μια χαρα μονο με δορυφορους.

παραξενο,δεν ειχα αλλαξει κατι

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με την

Hauwei Huawei ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΕΣ Α.Ε.

Λ. Κηφισίας 274

τηλ. 210 6879041

και μου είπαν πως σε περίπτωση update από το site της εταιρίας θα έχω το εξής πρόβλημα! Οι χαρακτήρες μου στα μνμτ από 160 θα μειωθούν σε 60. Ισχύει;

www.mythiki.gr
Link to comment
Share on other sites

I take no responsibility for any harm that comes to your phone as a result of applying this mod.

δεν χρειαζεται root

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3849576#post3849576

 

 

εχεις δικιο,δεν δουλευει το igo σωστα,την μια το βρισκει την αλλη το χανει.

δεν ξερω εαν ειναι προβλημα μονο του πλοηγου.

 

Δεν ειναι θεμα του igo.. δεν δουλευει ουτε το just gps ουτε κανενα προγραμμα που λειτουργει gps.. ουτε να βρει τον καιρο και αν κατεβασεις προγραμματα gps status.. η gps fix θα δεις οτι δεν βρισκει δορυφορους.. νομιζεις οτι το βρισκει και το χανει γιατι βρισκει με wifi οχι με gps.. και στους χαρτες θα δεις με κλειστω internet και μονο gps δεν βρισκει δορυφορους και απο οτι βλεπω η 2.3.. τωρα που το ψαχνω σε παρα πολλες συσκευες εκανε το ιδιο προβλημα.. αντε τωρα να βρουμε λυση χωρις root..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei U8800 IDEOS X5 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...