Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@bbbb

Χρήστο αυτή την εβδομάδα έκανα δύο δοκιμές ενεργοποίησης του GPS χωρίς data με διάστημα 3 ημερών μεταξύ τους ώστε να είναι πραγματικά κρύο ξεκίνημα. Και φυσικά σαν διαφορετικά σημεία απ αυτά που συνηθίζω.

Και τις δύο φορές το iGo κλείδωσε σε λιγότερο από ένα λεπτό.

Άρα τουλάχιστον στην συσκευή μου δεν υπάρχει τέτοιο θέμα.

εννοείται ότι δεν χρησιμοποιώ κάποιο πρόγραμμα όπως GPS status κλπ.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Eυχαριστώ Κώστα.Πλέον έπαψε να με απασχολεί το ζήτημα.Οποτε θέλω πλοήγηση βάζω είτε το bt gps,είτε το hd2.Με το bt gps το s2 φορτίζει κανονικά !!! κατά την πλοήγηση κάτι που δε γίνεται όταν χρησιμοποιώ το εσωτερικό gps.Δοκίμασα με 2 διαφορετικούς φορτιστές καθώς και με τον siyah kernel να αυξήσω-μειώσω τα volt της φόρτισης σε ac/misc/usb αλλά και πάλι τίποτε.Τελοςπάντων.Χαίρομαι το s2 μου για τα όλα τα υπόλοιπα που μου προσφέρει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σε μια πιο εκ βαθέων δοκιμή του νέου mod camera.apk είδα πολύ καλύτερη απόδοση της κάμερας στις φωτογραφίες, καλύτερη απόδοση και από το lg camera...

 

που μπορω να βρω αυτο το camera.apk?

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια δεν έχω περάσει ποτέ αλλη ρομ οπότε δεν το έκανα ούτε τώρα, δεν ξέρω πως....φοβάμαι μην κάνω και καμιά στραβή και μείνω χωρίς τηλέφωνο!!!

 

Αφού έχεις φτάσει στο σημείο να κάνεις cf-root μη φοβάσαι.

Όταν το κάνεις την πρώτη φορά και δεις πόσο απλό ήταν, θα βαράς το κεφάλι σου που τόσο καιρό φοβόσουν :)

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις φτάσει στο σημείο να κάνεις cf-root μη φοβάσαι.

Όταν το κάνεις την πρώτη φορά και δεις πόσο απλό ήταν, θα βαράς το κεφάλι σου που τόσο καιρό φοβόσουν :)

 

Εμπιστεύομαι απόλυτα την κρίση σου και έχω αρχίσει να το σκέφτομαι... το θέμα είναι ότι οι περισσότεροι λένε ότι αν είσαι ευχαριστημένος με την ROM σου καλό είναι να μην την αλλάζεις. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι εξωπραγματικό εκεί έξω και το χάνω τότε ναι θα ήθελα να δοκιμάσω... αν πάλι όχι ας κάνω Χριστούγεννα με την ταπεινή μου stock και το ξαναβλέπουμε το σωτήριο 2012...:p

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις φτάσει στο σημείο να κάνεις cf-root μη φοβάσαι.

Όταν το κάνεις την πρώτη φορά και δεις πόσο απλό ήταν, θα βαράς το κεφάλι σου που τόσο καιρό φοβόσουν :)

Εμπιστεύομαι απόλυτα την κρίση σου και έχω αρχίσει να το σκέφτομαι... το θέμα είναι ότι οι περισσότεροι λένε ότι αν είσαι ευχαριστημένος με την ROM σου καλό είναι να μην την αλλάζεις. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι εξωπραγματικό εκεί έξω και το χάνω τότε ναι θα ήθελα να δοκιμάσω... αν πάλι όχι ας κάνω Χριστούγεννα με την ταπεινή μου stock και το ξαναβλέπουμε το σωτήριο 2012...:p

Πραγματικά είναι αστείο! Αν έχεις εξοικιωθεί με τον CWM πάρε τα backup σου και προχώρα το! Μετά από έναν μήνα μπήκα στο πειρασμό και πέρασα την Omega και πλέον δεν την αλλάζω εύκολα... :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά είναι αστείο! Αν έχεις εξοικιωθεί με τον CWM πάρε τα backup σου και προχώρα το! Μετά από έναν μήνα μπήκα στο πειρασμό και πέρασα την Omega και πλέον δεν την αλλάζω εύκολα... :D

 

Για φτιάξε με αγαπητέ! Πες μου έτσι να ενημερωθούν και οι υπόλοιποι σαν κι εμένα... τι παίζει με Ω? Ταχύτητα, μπαταρία, κάτι άλλο? Ετσι με λίγα δικά σου λόγια...:happy:

Link to comment
Share on other sites

Για φτιάξε με αγαπητέ! Πες μου έτσι να ενημερωθούν και οι υπόλοιποι σαν κι εμένα... τι παίζει με Ω? Ταχύτητα, μπαταρία, κάτι άλλο? Ετσι με λίγα δικά σου λόγια...:happy:

Λοιπόν...Πρώτα απ' όλα με το που κάνεις το reboot θα αντικρίσεις αυτό το πανέμορφο θέμα της Black Blue έκδοσης (ναι αυτή να βάλεις είναι "κούκλα")! Από εκεί και πέρα έχεις μια πολύ καλή βάση (με ότι ακριβώς χρειάζεσαι και χωρίς πολλά μπιχλιμπίδια) για να "στήσεις" το κινητό σου έτσι όπως το θες. Μου έκανε εντύπωση ο τρόπος και η ομαλότητα που scrollarουν οι εφαρμογές και γενικά από ταχύτητα η omega είναι τούμπανο! Όσον αφορά την μπαταρία το βγάζω άνετα το διήμερο με web browsing, παιχνίδια και κλήσεις-μηνύματα και τριήμερο όταν είμαι σπίτι μου καθημερινές (Π-Σ-Κ λείπω εκτός) οπού "ξεσπάω" στο pc! Μεγάλη εμπειρία να σου την συγκρίνω με άλλες δεν έχω μιας και αυτή δοκίμασα πρώτα μου έκατσε καλά και έμεινα με αυτή, αφού με άφησε ικανοποιημένο! Πάντως όσον αφορά την διαδικασία, αν ακολουθήσεις βήμα-βήμα τον οδηγό του Γιάννη που γράφει στις οδηγίες εγκατάστασης της rom δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Αν θες κάποια διευκρίνηση πέρνα από το topic της omega και ρώτα!

 

Φιλικά,

Νίκος

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...Πρώτα απ' όλα με το που κάνεις το reboot θα αντικρίσεις αυτό το πανέμορφο θέμα της Black Blue έκδοσης (ναι αυτή να βάλεις είναι "κούκλα")! Από εκεί και πέρα έχεις μια πολύ καλή βάση (με ότι ακριβώς χρειάζεσαι και χωρίς πολλά μπιχλιμπίδια) για να "στήσεις" το κινητό σου έτσι όπως το θες. Μου έκανε εντύπωση ο τρόπος και η ομαλότητα που scrollarουν οι εφαρμογές και γενικά από ταχύτητα η omega είναι τούμπανο! Όσον αφορά την μπαταρία το βγάζω άνετα το διήμερο με web browsing, παιχνίδια και κλήσεις-μηνύματα και τριήμερο όταν είμαι σπίτι μου καθημερινές (Π-Σ-Κ λείπω εκτός) οπού "ξεσπάω" στο pc! Μεγάλη εμπειρία να σου την συγκρίνω με άλλες δεν έχω μιας και αυτή δοκίμασα πρώτα μου έκατσε καλά και έμεινα με αυτή, αφού με άφησε ικανοποιημένο! Πάντως όσον αφορά την διαδικασία, αν ακολουθήσεις βήμα-βήμα τον οδηγό του Γιάννη που γράφει στις οδηγίες εγκατάστασης της rom δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Αν θες κάποια διευκρίνηση πέρνα από το topic της omega και ρώτα!

 

Φιλικά,

Νίκος

 

Νίκο σ' ευχαριστώ πολύ :thanks:. Ήσουν σαφής και περιεκτικός, κατάλαβα ακριβώς! Οπότε πολύ σύντομα θα την δοκιμάσω κι εγώ!

Link to comment
Share on other sites

Στράτο δεν ξέρω αν έχεις δοκιμάσει να βάλεις τα πινακια της αντίστασης μέσα στο usb της συσκευής, εγώ που δοκίμασα just for fun γιατί έχω ήδη handmade jig, δεν τα κατάφερα με τπτ. Εκτός αν έχεις μικροσκόπιο, γυναικεία δάχτυλα και σταθερότητα χειρούργου :lol:

Αν βάλεις το jig χάνεις το CWM?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις το jig χάνεις το CWM?

 

Όχι.... εγώ του έριξα χτες ενα μηδένισμα :)

Link to comment
Share on other sites

Όχι.... εγώ του έριξα χτες ενα μηδένισμα :)

 

Μηδενιζεται οποια ρομ και να εχεις ετσι??Και οποια εκδοση android...ε?

Link to comment
Share on other sites

Μηδενιζεται οποια ρομ και να εχεις ετσι??Και οποια εκδοση android...ε?

 

Ναι, δεν έχει σχέση η rom

Link to comment
Share on other sites

Ok σε ευχαριστω πολυ...Γιατιο καπου διαβασα πως ειναι μονο για μεχρι 2.3.3 εκδοση android...Aλλα μαλλον λαθος θα διαβασα...
Link to comment
Share on other sites

Ok σε ευχαριστω πολυ...Γιατιο καπου διαβασα πως ειναι μονο για μεχρι 2.3.3 εκδοση android...Aλλα μαλλον λαθος θα διαβασα...

 

Πήγε να το κλειδώσει κάποια στιγμή η samsung, ανεπιτυχώς.Αν στην όποια ρομ που δοκιμάσεις δε μηδενίσει, φλασάρεις πρώτα ένα άλλο αρχειάκι (είναι ο παλιός bootloader) και μετά γίνεται.Απλά μας έβαλε 5 λεπτά ακόμα δουλειά :)

Συνήθως όμως όμως σε όλες αυτές τις rom που κυκλοφορούν, έχει γίνει ήδη αυτή η διαδικασία :)

Link to comment
Share on other sites

Πήγε να το κλειδώσει κάποια στιγμή η samsung, ανεπιτυχώς.Αν στην όποια ρομ που δοκιμάσεις δε μηδενίσει, φλασάρεις πρώτα ένα άλλο αρχειάκι (είναι ο παλιός bootloader) και μετά γίνεται.Απλά μας έβαλε 5 λεπτά ακόμα δουλειά :)

Συνήθως όμως όμως σε όλες αυτές τις rom που κυκλοφορούν, έχει γίνει ήδη αυτή η διαδικασία :)

 

Σίγουρα δεν δουλεύει με τις beta ICS και προφανώς με την τελική όταν κυκλοφορήσει.

Όμως φλασαροντας μέσω Odin τον παλιο boot loader μηδενίζει κανονικα.

Το έχω δοκιμασει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια , μια ερωτησουλα: χαθηκε το μοντεμ απο το S2 ενος φιλου και δεν διαβαζει την καρτα sim, για να το ξαναπερασουμε βαζουμε μεσω odin στο phone το modem και ολα καλα ή τικαραρουμε και τιποτα;:worry: ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη που επανερχομαι, αλλα καποιος φιλος λιγα ποστ πιο πριν ανεφερε για ενα modded camera.apk το οποιο ειναι αψογο και καλυτερο απο το lgcamera.

 

Εχει καποιος το link να το μοιραστει μαζι μας? ευχαριστω!!

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια , μια ερωτησουλα: χαθηκε το μοντεμ απο το S2 ενος φιλου και δεν διαβαζει την καρτα sim, για να το ξαναπερασουμε βαζουμε μεσω odin στο phone το modem και ολα καλα ή τικαραρουμε και τιποτα;:worry: ευχαριστω

 

Ψαχνω για το modem της ΚΙ4 αλλα δεν το βρισκω σε τρια αρχεια για να το παρω, μπορει να το δωσει καποιος γιατι μειναμε χωρις τηλεφωνο!!

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω για το modem της ΚΙ4 αλλα δεν το βρισκω σε τρια αρχεια για να το παρω, μπορει να το δωσει καποιος γιατι μειναμε χωρις τηλεφωνο!!

 

Εισαι ρουτ;αν ναι φλασαρεις το μοντεμ που θα βρεις στο xda η

Δε μπαινει μοντεμ μονο του στο οντιν

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εισαι ρουτ;αν ναι φλασαρεις το μοντεμ που θα βρεις στο xda η

Δε μπαινει μοντεμ μονο του στο οντιν

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Μου δινεις αν μπορεις το λινκ απο το xda , πραγματι το περασαμε σκετο μοντεμ και δεν εγινε τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Μου δινεις αν μπορεις το λινκ απο το xda , πραγματι το περασαμε σκετο μοντεμ και δεν εγινε τιποτα

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1253665

Link to comment
Share on other sites

περασαμε την 2.3.4 ελληνικη απο πανω με οντιν και το αρχειο στο pda, αφου καναμε factory reset πρωτα και παλι δεν εβγαλε το μοντεμ, μηπως θα χρειαστει να βρουμε αλλο με τρια αρχεια και οχι με ενα΄; θα δοκιμασουμε και το μοντεμ μεσω cmw μπας και γινει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

περασαμε την 2.3.4 ελληνικη απο πανω με οντιν και το αρχειο στο pda, αφου καναμε factory reset πρωτα και παλι δεν εβγαλε το μοντεμ, μηπως θα χρειαστει να βρουμε αλλο με τρια αρχεια και οχι με ενα΄; θα δοκιμασουμε και το μοντεμ μεσω cmw μπας και γινει τιποτα.

 

Το modem ειναι ενα αρχειο,οχι 3. Αν το προβλημα σου σου ειναι οτι δεν βρισκει τη sim (δικτυο γενικοτερα) ψαξε μηπως εχεις φακελο efs_backup στη καρτα σου. Αν περασες κ stock rom σωστα μαζι με το προεπιλεγμενο modem της κ παλι εχεις προβλημα δοκιμασε να βγαλεις τη μπαταρια κ αστο κλειστο για κανενα 10λεπτο. Αν κ παλι δεν δουλεψει δεν μπορω να σκεφτω αλλο τροπο. Αν μπορεις περιεγραψε ακριβως ποιο ειναι το προβλημα, τι ρομ φορας με τι modem κ τι kernel για αρχη. *#1234# κ θα σου βγαλει ολες τις λεπτομερειες.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το modem ειναι ενα αρχειο,οχι 3. Αν το προβλημα σου σου ειναι οτι δεν βρισκει τη sim (δικτυο γενικοτερα) ψαξε μηπως εχεις φακελο efs_backup στη καρτα σου. Αν περασες κ stock rom σωστα μαζι με το προεπιλεγμενο modem της κ παλι εχεις προβλημα δοκιμασε να βγαλεις τη μπαταρια κ αστο κλειστο για κανενα 10λεπτο. Αν κ παλι δεν δουλεψει δεν μπορω να σκεφτω αλλο τροπο. Αν μπορεις περιεγραψε ακριβως ποιο ειναι το προβλημα, τι ρομ φορας με τι modem κ τι kernel για αρχη. *#1234# κ θα σου βγαλει ολες τις λεπτομερειες.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

φοραει μαμα 2.3.4 ελληνικη, ξαφνικα εχασε το μοντεμ(βγαζει δηλαδη στο phone ''unknown'' ). Περασαμε απο πανω την ιδια (ΚΙ4) και παλι το ιδιο phone ''unknown'', περασαμε μετα την 2.3.5 απο το επισημα firmware και παλι τιποτα, επειτα περασαμε στην 2.3.5 speedmode kernel kai μεσω cmw μοντεμ XXKI3 απο εδω http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=17967764&postcount=5 που μου ειπε ο φιλος ποιο πανω νωριτερα, και παλι τιποτα δεν εγινε. τωρα ειμαστε στο σταδιο που εχουμε βγαλει την μπαταρια και θα το ανοιξουμε σε κανα τεταρτο παλι. Αυτα!! (το efs_backup που βρισκετε για να να το τσεκαρω, στην sd ή θα το βρω μεσω root explorer)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...