Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρέπει να κάνεις και το Data partition wipe ή κάπως έτσι (δεν θυμάμαι την ακριβή ονομασία).

Με clean to install new Rom δεν σβήνει το internal partition.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Από recovery κάνε mount και format τα /system και /data και ξανά φλάσαρε
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Ακούστε να δείτε. Έτσι εντελώς ξαφνικά αποφάσισε να μην ανάψει. Έβαλα και άλλη μπαταρία τα ίδια. Δοκίμασα και να το φορτίσω κάτι κατάφερα και άναψε το logo του Download Mode. Το βγάζω και η φόρτιση είναι στο 0% ώρες τώρα. Δεν μπορώ να το Bootαρω με 0% μπαταρία. Να σημειώσω ότι δεν έκανα ούτε κάτι με το ODIN. Δεν έτρεχε κάτι στο Download Mode. Brick η όχι; το θέμα είναι ότι είναι στην αναζήτηση μπαταρίας.(αυτό το σημάδι που δείχνει ότι φορτώνει την μπαταρία).

 

Δοκίμασα με 100% μπαταρία που έχω, τα ραδίκια μου τα 2 εξακολουθεί να φορτώνει με 100% μπαταρία.

Το ίδιο ακριβώς έπαθε και το δικό μου. Δεν άναβε και δεν φόρτιζε με τίποτα. Κατάφερα να το ανοίξω 2 φορές με τον φορτιστή επάνω και βάλε-βγάλε την μπαταρία. Αφού μπήκε κανονικά στην ρομ και έδειχνε ότι φορτίζει κανονικά το άφησα να φορτίσει πλήρως. Μετά από καμιά ώρα που το ξανακοίταξα, ήτανε πάλι νεκρό. Παρήγγειλα μια καινούρια USB flex cable port μήπως και φταίει αυτή.... και βλέπουμε....

Θα ενημερώσω όταν καθίσω να ασχοληθώ....

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Από recovery κάνε mount και format τα /system και /data και ξανά φλάσαρε

done ;) αλλα δεν εγινε τιποτα...παλι τις εμφανιζει!!!!

Edited by macattack
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά υπάρχει λειτουργία μέσα απ το μενού των ρυθμίσεων για επαναφορά τηλεφώνου και θα επιλέξεις να διαγραφεί και η sd.
Smile...
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά υπάρχει λειτουργία μέσα απ το μενού των ρυθμίσεων για επαναφορά τηλεφώνου και θα επιλέξεις να διαγραφεί και η sd.

Ναι και από εκεί αλλά σε κάποιες ROM δε μου δούλευε.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Ακούστε να δείτε. Έτσι εντελώς ξαφνικά αποφάσισε να μην ανάψει. Έβαλα και άλλη μπαταρία τα ίδια. Δοκίμασα και να το φορτίσω κάτι κατάφερα και άναψε το logo του Download Mode. Το βγάζω και η φόρτιση είναι στο 0% ώρες τώρα. Δεν μπορώ να το Bootαρω με 0% μπαταρία. Να σημειώσω ότι δεν έκανα ούτε κάτι με το ODIN. Δεν έτρεχε κάτι στο Download Mode. Brick η όχι; το θέμα είναι ότι είναι στην αναζήτηση μπαταρίας.(αυτό το σημάδι που δείχνει ότι φορτώνει την μπαταρία).

 

Δοκίμασα με 100% μπαταρία που έχω, τα ραδίκια μου τα 2 εξακολουθεί να φορτώνει με 100% μπαταρία.

 

Το έφτιαξα. Δημήτρη δεν σκοτώνεται καθόλου. Σε όποιον αντιμετωπίζει τέτοιο θέμα να πάρει το σπασουάρ και να το βάλει στο κρύο ώστε να ρουφήξει την σκόνη στην θύρα USb του κινητού. Μετά από αυτό φόρτιζε! it works!

Αλέξανδρος...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά υπάρχει λειτουργία μέσα απ το μενού των ρυθμίσεων για επαναφορά τηλεφώνου και θα επιλέξεις να διαγραφεί και η sd.

Mα δεν θελω να διαγραφει sd.την internal δεν διαγραφει!!! ουτε με format / system - data...:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Mα δεν θελω να διαγραφει sd.την internal δεν διαγραφει!!! ουτε με format / system - data...:ninja:

 

Settings > Storage > Format USB Storage

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Η internal λέγεται sd στο Android. Η sd που έχεις βάλει εσύ λέγεται external sd.

Όχι απαραίτητα

 

[ATTACH]61915[/ATTACH]

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Από που είναι αυτή η φώτο;

 

Στο s2 για διαγραφή της internal πας ρυθμίσεις- επαναφορά τηλεφώνου και πριν το πάτημα του πληκτρου επαναφορά τικαρεις να διαγράψει και την sd. Τέλος.

 

Υγ ή κάνεις αυτό που λέει το μήνυμα #10970.

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Η φωτο είναι από Note II με custom Rom.

Ξέρω ότι δεν είναι του SII, απλά την έβαλα για απάντηση στο σχόλιο σου για το πως λέγεται η εξωτερική sd στο Android.

Edited by akilleas
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Μα το external το έγραψα για να τονίσω την διαφορά sd με sd. Αυτό που μας ενδιαφέρει είναι η διαγραφή της internal που στο Android αναφέρεται ως sd. Πως αλλιώς θα μπορούσαμε να τα διευκρινίσουμε μετά από το παρακάτω μήνυμα του φίλου;

 

 

 

Mα δεν θελω να διαγραφει sd.την internal δεν διαγραφει!!! ουτε με format / system - data...:ninja:
Smile...
Link to comment
Share on other sites

Να ζήσει το παλικάρι και πολλούς devs απογόνους!!!!
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Για τον δημήτρη που θα τρελαθεί.

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=61331979&postcount=6443

 

Να ζήσει το παλικάρι και πολλούς devs απογόνους!!!!

 

Ρε μας τρολάρει ο Sale!

Έχε χάρη που είναι η καλύτερη rom, διαφορετικά ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ θα φλάσαρα κάποια άλλη!!!!!!!

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Να προτείνω το δικό μου Build για SlimLP

Την Rom:http://forum.xda-developers.com/galaxy-s2/development-derivatives/rom-slimlp-aplha1-t3032958

L Speed Mod:http://forum.xda-developers.com/android/software-hacking/tweak-l-speed-v1-0-02-02-2015-t3020138

Gapps που φέρει μόνο το Play store:https://www.androidfilehost.com/?fid=23991606952603935

1GB System και 6GB:http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=60824013&postcount=2

Και για μένα το καταπληκτικό θέμα:https://play.google.com/store/apps/details?id=bitsykolayers.florid

Xposed με το Battery History XXL και GravityBox και native clipboard:http://forum.xda-developers.com/xposed/super-alpha-posted-permission-xposed-t3072979

Έχω διαγράψει αρκετές εφαρμογές:Εχω 63 εφαρμογές συστήματος και 40 εφαρμογές που κατέβασα και το αποτέλεσμα; κανένα Reboot η κολλήματα.

Edited by GreekDragon
Αλέξανδρος...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Με έχει εκνευρίσει το insufficient space on device όποτε πάω να εγκαταστήσω κάτι. Λέτε να αλλάξω τα partitions? Επίσης θα ήθελα κάποιος να μου πει τι awake time έχει, ώστε να έχω κάποιο μέτρο σύγκρισης. Εμένα με ελάχιστα τηλεφωνήματα και χρήση ιντερνετ, με ανοικτό πάντα το wifi & data, μου δείχνει συνήθως 10% στην καλύτερη. Έχω greenify τις περισσότερες εφαρμογές αλλά βλέπω ότι τα google services ξυπνάν πολύ. Οποιαδήποτε βοήθεια ειδικά από κάποιον με ίδια rom δεκτή!

 

Το σύστημα φαίνεται στη υπογραφή μου...

Resurrection Remix Rom 5.5.8

(Προηγούμενο σετάρισμα: Neatrom v6.4 XXMS3- Apolo 4.15b Regular - Μόντεμ: xxms4)

Link to comment
Share on other sites

Με έχει εκνευρίσει το insufficient space on device όποτε πάω να εγκαταστήσω κάτι. Λέτε να αλλάξω τα partitions? Επίσης θα ήθελα κάποιος να μου πει τι awake time έχει, ώστε να έχω κάποιο μέτρο σύγκρισης. Εμένα με ελάχιστα τηλεφωνήματα και χρήση ιντερνετ, με ανοικτό πάντα το wifi & data, μου δείχνει συνήθως 10% στην καλύτερη. Έχω greenify τις περισσότερες εφαρμογές αλλά βλέπω ότι τα google services ξυπνάν πολύ. Οποιαδήποτε βοήθεια ειδικά από κάποιον με ίδια rom δεκτή!

 

Το σύστημα φαίνεται στη υπογραφή μου...

 

ναι, για την 6.4 θες repartitioning...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Με έχει εκνευρίσει το insufficient space on device όποτε πάω να εγκαταστήσω κάτι. Λέτε να αλλάξω τα partitions? Επίσης θα ήθελα κάποιος να μου πει τι awake time έχει, ώστε να έχω κάποιο μέτρο σύγκρισης. Εμένα με ελάχιστα τηλεφωνήματα και χρήση ιντερνετ, με ανοικτό πάντα το wifi & data, μου δείχνει συνήθως 10% στην καλύτερη. Έχω greenify τις περισσότερες εφαρμογές αλλά βλέπω ότι τα google services ξυπνάν πολύ. Οποιαδήποτε βοήθεια ειδικά από κάποιον με ίδια rom δεκτή!

 

Το σύστημα φαίνεται στη υπογραφή μου...

...και ναι τα Google services είναι ελλατωματικά. Με Neat 5.9 δεν έχω κάνα σοβαρό θέμα, ίσως επειδή χρησιμοποιώ λίγο το internet πια. Φαντάσου είμαι 1 μέρα και μπαταρία στο 74%. Λίγο μπλα μπλα, 2-3 μνμ και 26λεπτά οθόνη.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

...και ναι τα Google services είναι ελλατωματικά. Με Neat 5.9 δεν έχω κάνα σοβαρό θέμα, ίσως επειδή χρησιμοποιώ λίγο το internet πια. Φαντάσου είμαι 1 μέρα και μπαταρία στο 74%. Λίγο μπλα μπλα, 2-3 μνμ και 26λεπτά οθόνη.

 

Για το παρτισιον έχετε κάποιο 'δοκιμασμένο' λινκ? Υπάρχει κάποιος κίνδυνος, κάτι να προσέξω?

 

Για μπαταρία τι προτεινετε? Να δοκιμάσω κάποια άλλη σχετικά με μπαταρία? Γενικά με ρομ είμαι ευχαριστημένος... Το κινητό το χρησιμοποιώ λίγο. 1-2 τηλ. , μηνύματα whatsapp και ίσως fb messenger. Όχι παιχνίδια και surfαρισμα ιδιαιτερο. Gps θέλω...

Resurrection Remix Rom 5.5.8

(Προηγούμενο σετάρισμα: Neatrom v6.4 XXMS3- Apolo 4.15b Regular - Μόντεμ: xxms4)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...