Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κυριες και Κυριοι. Σας παρουσιασω μια απο τις καλυτερες διαρκειας μπαταριας.

Apolo regular 4.15b kernel, voltages on Regular, 1GhZ CPU, Wifi,gaming,messages,calls,downloads....

 

 

http://i.imgur.com/IJO8mjq.png http://i.imgur.com/wuuhWV0.png http://i.imgur.com/U4HIEzd.png

Edited by GreekDragon
Αλέξανδρος...:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κυριες και Κυριοι. Σας παρουσιασω μια απο τις καλυτερες διαρκειας μπαταριας.

Apolo regular 4.15b kernel, voltages on Regular, 1GhZ CPU, Wifi,gaming,messages,calls,downloads....

 

Χριστός και Παναγία!

Photoshop είναι; :confused: :O :X

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Χριστός και Παναγία!

Photoshop είναι; :confused: :O :X

Ρε παιδιά τι να πω. Έχω απογοητευτεί από τη μπαταρία του κινητού... τόσο που (επειδή τα παίζει και το κεντρικό κουμπί) σκέφτομαι το Moto E 2015 που έχει καλή μπαταρία και τιμή :)

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

μακαρι να ηταν.

Είσαι με μαμά μπαταρία 1650;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι να πω. Έχω απογοητευτεί από τη μπαταρία του κινητού... τόσο που (επειδή τα παίζει και το κεντρικό κουμπί) σκέφτομαι το Moto E 2015 που έχει καλή μπαταρία και τιμή :)

 

Γατακι.Βαλε Neatrom v6.4 και apolo 4.15b kernel και voltages στα regular να δεις τερας μπαταρια. :P Δοκιμασε το και αν δεν σου κανει παρε το Moto E.

 

 

 

Ναι 1650 Mah μαμισια.

συνεχισουμε με σκληροπυρινικη χρηση

ιτερνετ ανοικτο βλεποντας βιντεος και gaming με ανοικτο ιτερνετ...

 

ΥΓ:Τρομερη επιδοση για πρωτη φορα...συνισταται να δοκιμασετε το FuelgaugeTool(καπως ετσι) οταν αλλαζετε Ρομ η Κερνελ.

Edited by GreekDragon
Αλέξανδρος...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα! Παιδιά θα ήθελα την βοήθειά σας. Πρόσφατα αναβάθμισα το αθάνατο S2 σε kitkat 4.4.4 και αφού δοκίμασα πολλές rom τελικά κατέληξα στην pac-man με apolo 7.2 beta3 regular. Αφού φρόντισα να κάνω μια καθαρή εγκατάσταση (έφαγα μια ολόκληρη μέρα) ήμουν ευχαριστημένος αν και κάποιες φορές μου κόλλαγε. Τελευταία όμως άρχισε να μου τρώει πολύ γρήγορα την μπαταρία και όπως αποδείχτηκε έιναι οι υπηρεσίες Google Play (η κατανάλωση φτάνει και το 62%). Τι μπορώ να κάνω για να λύσω το πρόβλημα; Επίσης για τον kernel έκανα καλή επιλογή; Υπάρχει κάποια άλλη εναλλακτική μιας και το interface του δεν μου αρέσει; Και ένα τελευταίο: Μιας και αυτές τις μέρες έχω χρόνο, ποια θεωρείτε την πιο σταθερή Kitkat rom για να δοκιμάσω μέχρι να ωριμάσουν οι lolipop;

Χίλια ευχαριστώ προκαταβολικά!!!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα! Παιδιά θα ήθελα την βοήθειά σας. Πρόσφατα αναβάθμισα το αθάνατο S2 σε kitkat 4.4.4 και αφού δοκίμασα πολλές rom τελικά κατέληξα στην pac-man με apolo 7.2 beta3 regular. Αφού φρόντισα να κάνω μια καθαρή εγκατάσταση (έφαγα μια ολόκληρη μέρα) ήμουν ευχαριστημένος αν και κάποιες φορές μου κόλλαγε. Τελευταία όμως άρχισε να μου τρώει πολύ γρήγορα την μπαταρία και όπως αποδείχτηκε έιναι οι υπηρεσίες Google Play (η κατανάλωση φτάνει και το 62%). Τι μπορώ να κάνω για να λύσω το πρόβλημα; Επίσης για τον kernel έκανα καλή επιλογή; Υπάρχει κάποια άλλη εναλλακτική μιας και το interface του δεν μου αρέσει; Και ένα τελευταίο: Μιας και αυτές τις μέρες έχω χρόνο, ποια θεωρείτε την πιο σταθερή Kitkat rom για να δοκιμάσω μέχρι να ωριμάσουν οι lolipop;

Χίλια ευχαριστώ προκαταβολικά!!!

 

Για επιλογή rom δες εδώ.

 

Ο kernel είναι μια χαρά. Βγήκε και η τελική 7.2 έκδοση για ΚΚ.

 

Σχετικά με τα google services, ποιά gapps έβαλες;

 

Επειδή δεν κατάλαβα, ποιό interface δεν σου αρέσει;

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα! Παιδιά θα ήθελα την βοήθειά σας. Πρόσφατα αναβάθμισα το αθάνατο S2 σε kitkat 4.4.4 και αφού δοκίμασα πολλές rom τελικά κατέληξα στην pac-man με apolo 7.2 beta3 regular. Αφού φρόντισα να κάνω μια καθαρή εγκατάσταση (έφαγα μια ολόκληρη μέρα) ήμουν ευχαριστημένος αν και κάποιες φορές μου κόλλαγε. Τελευταία όμως άρχισε να μου τρώει πολύ γρήγορα την μπαταρία και όπως αποδείχτηκε έιναι οι υπηρεσίες Google Play (η κατανάλωση φτάνει και το 62%). Τι μπορώ να κάνω για να λύσω το πρόβλημα; Επίσης για τον kernel έκανα καλή επιλογή; Υπάρχει κάποια άλλη εναλλακτική μιας και το interface του δεν μου αρέσει; Και ένα τελευταίο: Μιας και αυτές τις μέρες έχω χρόνο, ποια θεωρείτε την πιο σταθερή Kitkat rom για να δοκιμάσω μέχρι να ωριμάσουν οι lolipop;

Χίλια ευχαριστώ προκαταβολικά!!!

 

interface = πάρε να χεις: https://play.google.com/store/search?q=launcher&c=apps&docType=1&sp=CAFiCgoIbGF1bmNoZXJ6AhgAigECCAE%3D:S:ANO1ljLRDfM

ΥΓ. Μέχρι να ωριμάσουν οι LP θα έχεις αλλάξει συσκευή, οπότε μην αγχώνεσαι! ;)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ το interface του kernel όταν είμαι σε recovery, το βρίσκω πολύ σύνθετο γιατι είχα συνηθήσει σε ποιο απλό. Το βασικό μου πρόβλημα 'ομως είναι η μπαταρία. Η αλήθεια είναι οτι δεν θυμάμαι ακριβώς ποια gapps έβαλα, αλλά το πρόβλημα δεν μου παρουσιάστηκε από την αρχή. Αρχικά είχα πολύ καλή διάρκεια μπαταρίας. Ισως μου την έκανε κάποια αναβάθμιση του google play; Να χρησιμοποιήσω το titanium για να κάνω απεγκατάσταση ή να καθαρίσω τα δεδομένα (και πως); Με μια γρήγορη αναζήτηση που έκανα στο google το ίδιο πρόβλημα φαίνεται να το αντιμετώπισαν και άλλοι. Εμένα πρώτη φορά μου συμβαίνει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συσκευή δεν με βλέπω να αλλάζω άμεσα, το γουστάρω πολύ το S2 μου. Μετά από 4 χρόνια με καλύπτει σχεδόν σε όλα και η υποστήριξη που έχει ακόμα σε rom μου κεντρίζει διαρκώς το ενδιαφέρον( η αλήθεια είναι του έχω αλλάξει δεκάδες). Βέβαια μπορεί να βρίσκω και δικαιολογίες γιατί καθε φορά που βάζω στην άκρη για κινητό τα χαλάω γιαυτό του δίνω συνεχώς παράταση :lol:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ειναι τα wakelocks των google play services καi σιγουρα εχεις την εκδοση 7 και κατι μετα...δοκιμασε μια παλια εκδοση...εχω προσωπικα λεω να το βαλεις στο privagyquard αν υπαρχει για KK αν θυμαμαι καλα φυσικα.
Αλέξανδρος...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους για τισ απαντήσεις. Σωστα, έχω την έκδοση7.0.99. Με το privagyquard με έχασες λίγο, τι ακριβώς είναι; Να απεγκαταστήσω αυτή και να πάω σε μια παλαιότερη έκδοση των google play services και αν ναι πως;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους για τισ απαντήσεις. Σωστα, έχω την έκδοση7.0.99. Με το privagyquard με έχασες λίγο, τι ακριβώς είναι; Να απεγκαταστήσω αυτή και να πάω σε μια παλαιότερη έκδοση των google play services και αν ναι πως;

 

Ψαξε λιγο τις ρυθμισεις αν θυμαμαι καλα βαζεις εφαρμογες να μην εκτελουνται με το ετζι θελω.

Αλλιως περνας προηγουμενη εκδοση συγκεκριμενα μια των πχ 6.ΧΧΧΧΧΧΧΧ

Αλέξανδρος...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Η 7.0.99 δεν έχει wakelocks σε μένα, εκτός των κλασικών Nlp κάτι, που κι αυτά είναι σε νορμάλ επίπεδα πλέον. Βάλε το better battery stats, δωρεάν από το xda, να δούμε ποια λειτουργία των services δημιουργεί το πρόβλημα.

Αν είναι το SystemUpdateService, τότε το πρόβλημα είναι η ρομ που έχεις, αν δεν έχει αναβαθμιστεί τελευταία.

Edited by stefan_city
Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι εννοεις κάτι τέτοιο http://foxdeploy.com/2014/10/06/resolve-google-play-services-keep-awake-and-wakelocks-killing-your-battery/ ; Θα το δοκιμάσω και θα δω πως θα πάει. Αλλιώς που θα βρω παλαιότερη έκδοση;
Link to comment
Share on other sites

Και παλαιότερη έκδοση να βάλεις, με την πρώτη φορά που θα βρει ίντερνετ θα αναβαθμιστεί. Εγώ προτείνω να κατεβάσεις τα τελευταία services από το apkmirror μιας και εκεί η πατάτα των wakelocks έχει λυθεί.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Hd video με τις kitkat τραβάει; Γιατί θυμάμαι πως ήταν το μόνο που δεν δούλευε

 

 

Τελευταια φορα που το εβαλα σε slimsaber 4.4.4δουλευε.

 

Επισης βγηκε ενημερωση για την slimsaber 4.4.4 σημερα.

Αλέξανδρος...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Τελευταια φορα που το εβαλα σε slimsaber 4.4.4δουλευε.

 

Επισης βγηκε ενημερωση για την slimsaber 4.4.4 σημερα.

Καλημέρα,

 

είπα να δοκιμάσω τη σημερινή SlimSaber αλλά δεν βρίσκω πως αλλάζω τα dpi. Επίσης, θυμάμαι καλά πως αν τα αλλάξω κάνει full delete τα data?

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

είπα να δοκιμάσω τη σημερινή SlimSaber αλλά δεν βρίσκω πως αλλάζω τα dpi. Επίσης, θυμάμαι καλά πως αν τα αλλάξω κάνει full delete τα data?

 

Οχι δεν διαγραφει. Για να αλλαξει υπαρχουν εφαρμογες οπως https://play.google.com/store/apps/details?id=com.texdroider.texdroider_dpi&hl=el

 

Η αλλιως...μεσω build.prop. Βρες το ro.sf.lcd_density= και ωρισε μια τιμη...η στοκ ειναι 240.

Αλέξανδρος...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν διαγραφει. Για να αλλαξει υπαρχουν εφαρμογες οπως https://play.google.com/store/apps/details?id=com.texdroider.texdroider_dpi&hl=el

 

Η αλλιως...μεσω build.prop. Βρες το ro.sf.lcd_density= και ωρισε μια τιμη...η στοκ ειναι 240.

Thank you! έβαλα solid explorer και το έκανα έτσι edit τελικά και όλα κομπλέ.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Thank you! έβαλα solid explorer και το έκανα έτσι edit τελικά και όλα κομπλέ.

 

Σωραιος! Να μας πεις την γνωμη σου για την σημερινη ενημερωση.

Αλέξανδρος...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά απενεργοποίησα τα wake up και keep awake των services και φαίνεται να διορθώθηκε το πρόβλημα. Μετά από 10 ώρες είμαι ακόμα στο 92%. Αιξει να κατεβάσω τα τελευταία services απο apkmirror ή να το αφήσω όπως έχει; Τώρα έχω την έκδοση 7.0.99(1809214-034) και η καινούργια είναι η 1809214-836.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά απενεργοποίησα τα wake up και keep awake των services και φαίνεται να διορθώθηκε το πρόβλημα. Μετά από 10 ώρες είμαι ακόμα στο 92%. Αιξει να κατεβάσω τα τελευταία services απο apkmirror ή να το αφήσω όπως έχει; Τώρα έχω την έκδοση 7.0.99(1809214-034) και η καινούργια είναι η 1809214-836.

 

Θα ελεγα να το αφησεις οπως ειναι.

Αλέξανδρος...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Thank you! έβαλα solid explorer και το έκανα έτσι edit τελικά και όλα κομπλέ.

 

τσκ τσκ τσκ μην ανάβετε φωτιές και έρχονται αργίες.... :lol:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...