Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η τελευταία SlimSaber περιέχει όλα τα τελευταία fixes (ναι, και αυτό των Google services) και έχει γίνει combile με το Uber toolchain, αντί του SaberMod που γινόταν έως τώρα. Από τα πρώτα σχόλια, αναφέρουν πως είναι ακόμα πιο γρήγορη και πιο smooth. :D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η τελευταία SlimSaber περιέχει όλα τα τελευταία fixes (ναι, και αυτό των Google services) και έχει γίνει combile με το Uber toolchain, αντί του SaberMod που γινόταν έως τώρα. Από τα πρώτα σχόλια, αναφέρουν πως είναι ακόμα πιο γρήγορη και πιο smooth. :D

Την έβαλα το πρωϊ αλλά έχει τα google services με το πρόβλημα... Εκτώς και αν δεν έβαλα τα σωστά gapps. Βλακεία έκανα;

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα το πρωϊ αλλά έχει τα google services με το πρόβλημα... Εκτώς και αν δεν έβαλα τα σωστά gapps. Βλακεία έκανα;

 

Ποια έβαλες; Είναι πρώτα στην κατανάλωση;

Βάλε το Wakelock Detector, στα settings επέλεξε το advanced mode.

Ανέβασε ένα screenshot της κεντρικής σελίδας της εφαρμογής, και ένα αφού πατήσεις πάνω στο "Υπηρεσίες Google".

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δοκιμαστε το Disable Services...κλεινει λειτουργιες των εφαρμογων που επιθυμουμε οπως NetworkUpdateService των Google play services. Ειμαι στην εκδοση 6 ακομα και ειδα σαφως βελτιωση την καταναλωση οπως ανεβασα πριν απο λιγες σελιδες εικονες με τις 2 μερες μπαταριας.
Αλέξανδρος...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ποια έβαλες; Είναι πρώτα στην κατανάλωση;

Βάλε το Wakelock Detector, στα settings επέλεξε το advanced mode.

Ανέβασε ένα screenshot της κεντρικής σελίδας της εφαρμογής, και ένα αφού πατήσεις πάνω στο "Υπηρεσίες Google".

έβαλα τα slim-addons-mini_gapps.4.4.4build.9-20150107.zip και έκαναν κάποια updates οπότε με το Privacy Guard πάγωσα το Keep Awake του Google Play Services.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

έβαλα τα slim-addons-mini_gapps.4.4.4build.9-20150107.zip και έκαναν κάποια updates οπότε με το Privacy Guard πάγωσα το Keep Awake του Google Play Services.

 

Κανονικά δεν θα έπρεπε να έχεις wakelocks, πέρα των Nlp και ConfigFetchService, τα οποία δεν είναι και τόσο τραγικά, αλλά διορθώνονται εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα με τη συσκευή. Σήμερα το απόγευμα σαν ήταν όλα μια χαρά έκανε επανεκκίνηση από μόνο του. Προσπαθώντας η συσκευή να πάρει μπρος κόλλησε στο μήνυμα που βγάζει στην εκκίνηση, "Samsung GALAXY S II GT-I9100". Το άφησα για αρκετή ώρα για να δω που θα καταλήξει αλλά δεν έγινε τίποτα. Έβγαλα την μπαταρία, την ξαναέβαλα και προσπάθησα να ξεκινήσω τη συσκευή. Κόλλησε πάλι στο ίδια σημείο, έκανα ξανά την διαδικασία με την μπαταρία και προχώρησε παρακάτω αυτή τη φορά στο κινούμενο σύμβολο της Samsung και κόλλησε εκεί. Έκανα την διαδικασία με τη μπαταρία αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Έψαξα στο site αλλά δε βρήκα κάτι έτσι έψαξα σε ξένα sites όπου όλες οι λύσεις κατέληγαν στο να κάνω reset. Έκανα τη διαδικασία με τα 3 κουμπιά ταυτόχρονα, μου εμφανίζει αυτή την οθόνη

http://i62.tinypic.com/r8flzm.jpg

επέλεξα το wipe data/factory reset και

http://i62.tinypic.com/2gtb691.jpg

Μετά απο αρκετή ώρα καταλήγει στο πρώτο μήνυμα όταν ανοίγει η συσκευή και κολλάει εκεί. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Αν έχει συζητηθεί ξανά αυτό το πρόβλημα με συγχωρείται απλά πέστε μου που να ψάξω να το βρω.

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα με τη συσκευή. Σήμερα το απόγευμα σαν ήταν όλα μια χαρά έκανε επανεκκίνηση από μόνο του. Προσπαθώντας η συσκευή να πάρει μπρος κόλλησε στο μήνυμα που βγάζει στην εκκίνηση, "Samsung GALAXY S II GT-I9100". Το άφησα για αρκετή ώρα για να δω που θα καταλήξει αλλά δεν έγινε τίποτα. Έβγαλα την μπαταρία, την ξαναέβαλα και προσπάθησα να ξεκινήσω τη συσκευή. Κόλλησε πάλι στο ίδια σημείο, έκανα ξανά την διαδικασία με την μπαταρία και προχώρησε παρακάτω αυτή τη φορά στο κινούμενο σύμβολο της Samsung και κόλλησε εκεί. Έκανα την διαδικασία με τη μπαταρία αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Έψαξα στο site αλλά δε βρήκα κάτι έτσι έψαξα σε ξένα sites όπου όλες οι λύσεις κατέληγαν στο να κάνω reset. Έκανα τη διαδικασία με τα 3 κουμπιά ταυτόχρονα, μου εμφανίζει αυτή την οθόνη

http://i62.tinypic.com/r8flzm.jpg

επέλεξα το wipe data/factory reset και

http://i62.tinypic.com/2gtb691.jpg

Μετά απο αρκετή ώρα καταλήγει στο πρώτο μήνυμα όταν ανοίγει η συσκευή και κολλάει εκεί. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Αν έχει συζητηθεί ξανά αυτό το πρόβλημα με συγχωρείται απλά πέστε μου που να ψάξω να το βρω.

Ευχαριστώ πολύ

Δοκίμασε να βγάλεις την κάρτα SD και να ξεκινήσεις το τηλέφωνο ξανά κανονικά.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να βγάλεις την κάρτα SD και να ξεκινήσεις το τηλέφωνο ξανά κανονικά.

 

Το έκανα και κολλάει στο πρώτο μήνυμα. Έβγαλα και τη sim.

Link to comment
Share on other sites

Για να έχει κόκκινα γράμματα στο recovery που, εάν βλέπω καλά γράφουν failed, κάτι δεν πάει καλά. Για να βεβαιωθείς, πρέπει να περάσεις μια στοκ firmware

με Odin και να δεις τι γίνεται. Πάντως, χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω, Nand μνήμη μου 'μυρίζει'.....

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί να κάνει mount το system partition

φλάσαρε του την stock με Odin φιλαράκο

αν δεν κάνει δουλειά, φλάσαρε του την stock μαζί με το pit για να αναγκαστει να κάνει repartition...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Φλασαρε το λογισμικο του μεσω Odin ενω το κινητο σου ειναι σε λειτουργια Download Mode(αυτο γινετε με Volume down AND Home Button AND Power Button).και πες μας...αλλιως δοκιμασε ενα kernel που θα σε παραπεμψει σε μια Custom Recovery.
Αλέξανδρος...:cool:
Link to comment
Share on other sites

ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!Μουσικη ολη την ωρα με ιτερνετ και παιχνιδι.

 

Για λέγε λεπτομέρειες! :lol:

rom, kernel κτλ κτλ

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Για λέγε λεπτομέρειες! :lol:

rom, kernel κτλ κτλ

αυτα που εχω στην υπογραφηη για ρομ κερνελ.

Αλέξανδρος...:cool:
Link to comment
Share on other sites

αυτα που εχω στην υπογραφηη για ρομ κερνελ.

Δεν στέκει... Ίδιο configuration έχω, με greenify, disabled notifications, disabled startup apps, disabled samsung processes, χωρίς τρελό internet, χωρίς παιχνίδια, χωρίς ενεργοβόρες εφαρμογές (FB, Viber, Whatsup κτλ κτλ) και το 2ωρο το βλέπω με το κυάλι

Πες τα όλα.:p

Συν disable services, συν amplify, συν greenify;

Κάτι μας κρύβει ο νέος, ετοίμασε σε παρακαλώ την αίθουσα βασανιστηρίων! :lol:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Δεν στέκει... Ίδιο configuration έχω, με greenify, disabled notifications, disabled startup apps, disabled samsung processes, χωρίς τρελό internet, χωρίς παιχνίδια, χωρίς ενεργοβόρες εφαρμογές (FB, Viber, Whatsup κτλ κτλ) και το 2ωρο το βλέπω με το κυάλι

 

Κάτι μας κρύβει ο νέος, ετοίμασε σε παρακαλώ την αίθουσα βασανιστηρίων! :lol:

 

:lol:

Στα screenshot του GreekDragon βλέπω τέλειο σήμα σχεδόν όλες τις ώρες, wifi μόνο όταν το χρειάζεται (δεν ξέρω αν κάνει και χρήση 3G), και κάποια περίοδο σε airplane mode. Οπότε, ίσως και να δικαιολογείται, δεν ξέρω.:wacko:

Link to comment
Share on other sites

:lol:

Στα screenshot του GreekDragon βλέπω τέλειο σήμα σχεδόν όλες τις ώρες, wifi μόνο όταν το χρειάζεται (δεν ξέρω αν κάνει και χρήση 3G), και κάποια περίοδο σε airplane mode. Οπότε, ίσως και να δικαιολογείται, δεν ξέρω.:wacko:

 

Και εγώ το βάζω flight mode αυτόματα μέσω timed profile, κάθε μέρα απο τις 23:00 - 05:30 αλλά δεν... :lol:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το βάζω flight mode αυτόματα μέσω timed profile, κάθε μέρα απο τις 23:00 - 05:30 αλλά δεν... :lol:

 

Μήπως έχεις τίποτα wakelocks από Google Services, ή άλλη εφαρμογή; Βέβαια, μπορεί απλά και η μπαταρία να έχει χάσει τη δύναμή της πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ παιδιά για τις απαντήσεις σας. Προσπάθησα να φλασάρω μια stock με Odin και κόλλησα εδώ.

http://i60.tinypic.com/4j45sy.png

 

ειναι ωρες που ειναι ετσι; αστο και αν δεν κανει τα επομενα 30 λεπτα τοτε δοκιμασε παλιες εκδοσεις του ODIN αλλιως φλασαρε Apolo 4.15b regular kernel βαζοντας το στο PDA και απο εκει κανεις εγκατασταση την neatrom(βασισμενη στην στοκ εκδοση αφου την κατεβασεις) Μπας και παρει μπρος

Αλέξανδρος...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Άποψή μου, το Odin που έχεις είναι παλιό. Βρες κάποιο πιο καινούριο και δοκίμασε. Το κακό είναι ότι κολλάει όταν προσπαθεί να γράψει στην μνήμη Nand...
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Η v1.85 του Odin θεωρώ ότι είναι η ιδανική για το S2, και προσωπικά με αυτή έχω κάνει τα πάντα. Με νεότερη v3.x δεν μου έκανε repartition για παράδειγμα. Βέβαια, δεν χάνει κάτι να δοκιμάσει, αλλά μάλλον είναι πρόβλημα hardware, κι όχι software. Μακάρι να είμαι λάθος.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...