Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι ε; δεν το πολυσκαλίζω, αλλά εχω σχεδόν συνέχεια BT ανοιχτό, και WiFi ή data όταν πραγματικά τα χρειάζομαι. Βέβαια τα services της google κάνουν updates αλλά όχι όλα, μόνο επαφές, chrome, calendar και gmail. Τα facebook, twitter, skype κλπ είναι disabled τα sync τους. MP3 επίσης ακού αρκετά (κάνα 2ωρο τη μέρα). Με την πρώτη ευκαιρία θα τη δοκιμάσω, αλλά να βάλω 10.1 ή καμιά 11? Η αλήθεια είναι πως θέλω κάτι stable γιατί δε θέλω να χάνω κλήσεις, αυτόματα resets και άλλα ωραία τέτοια :)

 

1. Αν ακούς MP3 ΜΗΝ βάλεις 4.4.2!!!!!!!!

2. Βάλε greenify και επέλεξε: facebook, twitter, google MAPS, google+, Tapatalk... Θα δεις διαφορά...

3. Τα βράδυα βάζε flight mode με κάποιο πρόγραμμα για profiles (χρησιμοποιώ το Profile Scheduler+)

 

αυτά...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1. Αν ακούς MP3 ΜΗΝ βάλεις 4.4.2!!!!!!!!

2. Βάλε greenify και επέλεξε: facebook, twitter, google MAPS, google+, Tapatalk... Θα δεις διαφορά...

3. Τα βράδυα βάζε flight mode με κάποιο πρόγραμμα για profiles (χρησιμοποιώ το Profile Scheduler+)

 

αυτά...

Παραδόξως με PA ακούω κανονικά mp3. Επίσης, βάζω flight mode όταν πέφτω για ύπνο (διότι το χρησιμοποιώ σαν ξυπνητήρι το κινητό). To greenify καλό μεν αλλά μόνο το fb έβαζα σε hibernate διότι το viber το θέλω να με ενημερώνει όταν έχω κάποιο μνμ. Το gmaps δεν μου το έβγαζε στα διαθέσιμα για hibernation πάντως. Ίσως δεν έκανα κάτι σωστά εγώ, δεν ξέρω.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

1. Αν ακούς MP3 ΜΗΝ βάλεις 4.4.2!!!!!!!!

2. Βάλε greenify και επέλεξε: facebook, twitter, google MAPS, google+, Tapatalk... Θα δεις διαφορά...

3. Τα βράδυα βάζε flight mode με κάποιο πρόγραμμα για profiles (χρησιμοποιώ το Profile Scheduler+)

 

αυτά...

 

Φίλε χθες πέρασα την 4.4.2 cyanogen για να την δοκιμασω γιατί την είχα περάσει αρχικά και στο tablet μου galaxy tab 2 10.1 και μου φάνηκε εξαιρετική! Είμαι γενικότερα πολύ του mp3 και ξαφνικα εκεί που είχα 90% μπαταρία και βάζω να ακούσω μουσική καμιά ώρα βλέπω 40% και επαθα πατατρακ!Λέω εντάξει πρώτη μέρα την πέρασα, είναι nightly κανένα σκάλωμα θα έφαγε καμιά εφαρμογή και την ήπιε την μπαταρία. Εν τέλει η rom απο προσωπική σου εμπειρία δεν τα παει καλά με το mp3 ή είναι official απο την cyanogen σαν πρόβλημα της nightly;

''ΑΕΚ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ ΞΕΡΙΖΩΜΕΝΗ''
Link to comment
Share on other sites

Φίλε χθες πέρασα την 4.4.2 cyanogen για να την δοκιμασω γιατί την είχα περάσει αρχικά και στο tablet μου galaxy tab 2 10.1 και μου φάνηκε εξαιρετική! Είμαι γενικότερα πολύ του mp3 και ξαφνικα εκεί που είχα 90% μπαταρία και βάζω να ακούσω μουσική καμιά ώρα βλέπω 40% και επαθα πατατρακ!Λέω εντάξει πρώτη μέρα την πέρασα, είναι nightly κανένα σκάλωμα θα έφαγε καμιά εφαρμογή και την ήπιε την μπαταρία. Εν τέλει η rom απο προσωπική σου εμπειρία δεν τα παει καλά με το mp3 ή είναι official απο την cyanogen σαν πρόβλημα της nightly;

 

Αυτό το πρόβλημα το έχουν οι 4.4.2 custom roms και όφείλεται σε μια ασυμβατότητα του FUSE daemon με το i9100 (δηλαδή δεν παρουσιάζεται σε άλλα μοντέλα).

 

Τώρα γιατί δεν το έχει ο βρωμιάρης και η PA του... τι να σε πω... ;)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πρόβλημα το έχουν οι 4.4.2 custom roms και όφείλεται σε μια ασυμβατότητα του FUSE daemon με το i9100 (δηλαδή δεν παρουσιάζεται σε άλλα μοντέλα).

 

Τώρα γιατί δεν το έχει ο βρωμιάρης και η PA του... τι να σε πω... ;)

 

:lol: Αχα ώστε έτσι που να του καεί το βίντεο!!! Τι να πώ... Σήμερα πάντως μου τσουλάει ωραία και δεν έχω παρατηρήσει κάτι παράλογο με την μπαταρία... Θα την κρατήσω δοκιμαστικά 2-3 μέρες ακόμα και βλέπουμε!Αλλιώς πάλι στην καταραμένη stable που την έχουν βαρεθεί τα μάτια μου!

''ΑΕΚ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ ΞΕΡΙΖΩΜΕΝΗ''
Link to comment
Share on other sites

Ποιον kernel να βάλω σε kitkat που να υποστηρίζει swipe2wake ή doubletap2wake?

 

αυτο που ζητας το εχουν και ο Dorinmax αλλα και ο Apollo kernel διαλεγεις αλλα πιστευω το ξερεις αυτο το feature τρωει μπαταρια ε? το ενεργοποιεις μεσα απο το stweaks

Edited by apostolos3
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πρόβλημα το έχουν οι 4.4.2 custom roms και όφείλεται σε μια ασυμβατότητα του FUSE daemon με το i9100 (δηλαδή δεν παρουσιάζεται σε άλλα μοντέλα).

 

Τώρα γιατί δεν το έχει ο βρωμιάρης και η PA του... τι να σε πω... ;)

 

δεν το εχει η PA οπως και η Beanstalk και η καινουργια AOSB

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Thanks

 

Δεν το γνώριζα. Γιατί αυτό; δεν αφήνει το κινητό να μπει σε ύπνο;

 

το κινητο το αφηνει να μπει κανονικα σε υπνο απλα χρησιμοποιει συνεχεια το sensor tou κινητου δια να ανοιξει.

Edited by apostolos3
Link to comment
Share on other sites

Προς αποφυγή ο d man kernel, ο ντορι έχει πάρει το g2 ασχολείται με αυτό βάζει που και που κάνα commit ,προσπαθούν να ψεκάζουνφτιάξουν οι άλλοι και βγαίνει συνέχεια sod ,έχουν βγει γύρω στις 100 beta εκδόσεις. Ο Apollo έχει μένει πίσω σε εξέλιξη λόγω του ότι δεν έχει s2 να δοκιμάζει αυτά που βάζει. Έτσι έμεινε ο Gustavo και ο στοκ. Μόνο το s2w υπάρχει για μας
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πρόβλημα το έχουν οι 4.4.2 custom roms και όφείλεται σε μια ασυμβατότητα του FUSE daemon με το i9100 (δηλαδή δεν παρουσιάζεται σε άλλα μοντέλα).

 

Τώρα γιατί δεν το έχει ο βρωμιάρης και η PA του... τι να σε πω... ;)

 

Αυτο προκειται να διορθωθει καποτε? Δεν παλευεται η καταναλωση της cm 11 σε galaxy s2 πραγματικα ρουφηχτρα...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο προκειται να διορθωθει καποτε? Δεν παλευεται η καταναλωση της cm 11 σε galaxy s2 πραγματικα ρουφηχτρα...

 

Αμφιβάλω... Πλεον το S2 δεν έχει πολλούς χρήστες ώστε να ασχοληθουν με αυτό...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Αμφιβάλω... Πλεον το S2 δεν έχει πολλούς χρήστες ώστε να ασχοληθουν με αυτό...

 

Έχεις κάνα καλό kernel από άποψη μπαταρίας να προτείνεις; διότι και στο δικό μου με cm 10.1 έχω αγανακτήσει...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνα καλό kernel από άποψη μπαταρίας να προτείνεις; διότι και στο δικό μου με cm 10.1 έχω αγανακτήσει...

 

Dorimanx 9.43 δαγκωτό φίλε μου!

 

Καλημέρα

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα της αυτονομίας με έχει κουράσει κι εμένα δυστυχώς. Οπότε, επιστροφή σε stock based (neatrom), σε jelly bean (slimbean, είχε καλή αυτονομία η 4.2.2 αν θυμάμαι καλά), ή κάτι άλλο; Θα δοκιμάσω και ΡΑ αυτές τις μέρες.
Link to comment
Share on other sites

Dorimanx 9.43 δαγκωτό φίλε μου!

 

Καλημέρα

 

να το δοκιμασω με CM 11 θα δω φως? Αδυνατω να την βρω για download, εαν μπορεις να μου πεις απο που να την κατεβασω...

Edited by skoulikomirmigot
Link to comment
Share on other sites

να το δοκιμασω με CM 11 θα δω φως? Αδυνατω να την βρω για download, εαν μπορεις να μου πεις απο που να την κατεβασω...

 

Καλημέρα

 

https://copy.com/9n4MVlOsYeLEZB9T

 

ΔΕΝ ειναι για κιτκατ! Για σοκολατίτσα ψάξε του gustavo_s

Edited by DimitrisAndNiki
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

https://copy.com/9n4MVlOsYeLEZB9T

 

ΔΕΝ ειναι για κιτκατ! Για σοκολατίτσα ψάξε του gustavo_s

Βάζεις οποίον kernel θες,αρκεί να έχεις σωστό android version? Δλδ αυτός που μας έδωσες είναι για όλες τις ROM με jelly bean custom και μη;

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Βάζεις οποίον kernel θες,αρκεί να έχεις σωστό android version? Δλδ αυτός που μας έδωσες είναι για όλες τις ROM με jelly bean custom και μη;

 

αυτός που σου έδωσα είναι ένας απ τους stable για AOSP jb

 

Καλύτερα να διαβάζεις πάντα τα πρώτα post του thread του εκάστοτε kernel (rom ,mod κτλ κτλ)

 

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s2/development-derivatives/kernel-3-12-rc6-dorimanx-8-43-jb-i9100-t1617219

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μετά από Omega v24 (4.1.2) που είχα βάζοντας την ΡΑ είδα μεγάλη διαφορά.

Πρώτον στην ταχύτητα και δεύτερον στην κατανάλωση της μπαταρίας.

Φοβερή!!

LeEco Le Max 2 Χ822 4/32

TREBLE - F2FS - TWRP 3.5.2_9-0 by C.B.G.

RROS-Q-8.6.7-20210315-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Μια συμβουλή έτσι για να υπάρχει:

 

πριν απο εγκατάσταση κάποιας rom

1. φλασάρετε τον kernel του Philz,

2. κάντε "reboot to recovery"

3. στην συνέχεια: "Full Wipe to Install a new ROM"

4. Φλασάρετε την rom της αρεσκείας σας!

 

Αυτό με γλύτωσε απο προβλήματα με τον kernel που είχα στην CM 10.1.3 (ο οποίος με κάθε επανεκκίνηση της συσκευής έχανε τις ρυθμίσεις του). Πλέον οι ρυθμίσεις του kernel έχουν κυριολεκτικά "κολλήσει" στο λειτουργικό σύστημα!

Τα wipes που έκανα πριν ήταν ένας συνδυασμός χειρονακτικών (cache, dalvik, factory reset, format system+data partition) και του script του hawketpaul

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μια δυο βδομάδες είμαι με την RC1 10.1.3 και κερνελ Dori 9.43 ( ότι λεει και η υπογραφή του Dimitris). Μου έχει κάνει όμως 2-3 φορές το εξης παράλογο. Βράδυ, πεφτω για ύπνο, (το κιν ανοιχτο κανονικα οχι σε flight mode),το βάζω για φόρτηση, το πρωι το κινητό είναι κλειστό και πρέπει να κρατήσω το power για να κάνει boot απο την αρχή.

Έχει αντιμετωπήσει κανένας παρόμοιο φαινόμενο????

 

(Λέω να κάνω και μια καθαρή εντελώς εγκατάσταση σβήνοντας τα πάντα απο μέσα και ξανά απο την αρχή, αλλά σε περίπτωση που μπορώ να το γλιτώσω ας το γλιτώσω.)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μια δυο βδομάδες είμαι με την RC1 10.1.3 και κερνελ Dori 9.43 ( ότι λεει και η υπογραφή του Dimitris). Μου έχει κάνει όμως 2-3 φορές το εξης παράλογο. Βράδυ, πεφτω για ύπνο, (το κιν ανοιχτο κανονικα οχι σε flight mode),το βάζω για φόρτηση, το πρωι το κινητό είναι κλειστό και πρέπει να κρατήσω το power για να κάνει boot απο την αρχή.

Έχει αντιμετωπήσει κανένας παρόμοιο φαινόμενο????

 

(Λέω να κάνω και μια καθαρή εντελώς εγκατάσταση σβήνοντας τα πάντα απο μέσα και ξανά απο την αρχή, αλλά σε περίπτωση που μπορώ να το γλιτώσω ας το γλιτώσω.)

 

Φυσικά και να κάνεις καθαρή εγκατάσταση.

Εγώ είμαι με την stable και όχι την RC1... Την stable να στήσεις!

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...