Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έβγαλε νέο update, δουλεύει σε μένα.γιατί όταν κάνω instal ένα αρχείο ζιπ μέσω cmw μετά δεν δείχνει τις εφαρμογές που έχω στην κάρτα ενώ την διαβάζει,πχ τα βίντεο τα δείχνει ότι υπάρχουν, και πρέπει ξανά να κάνω reboot και στρώνει;

 

Swyped from my SII using tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια.. Ειχα LPT Αγγλικη και κατεβασα τα αναλογα.. αλλα τιποτα.. Αναγκαστηκα και φλασαρα απο Odin τη Nordic.. (να την δοκιμασω κιολας.. :p )

 

Φίλος δουλεύει σε lpx αυτήν τη στιγμή ρε συ......αν δεν σε αρέσει η wanamlite, αυτήν έχω εγώ με οτι μοντ υπάρχει για s3 , βάλε την simplistic που το έχει από την μάνα του, όχι addon.για το μοντ μιλάω οχι για το θέμα ε!

 

http://www.mediafire.com/?itn38ce2p4nog6f ορίστε φίλος, περιμένω εντυπώσεις

 

 

Swyped from my SII using tapatalk

Edited by vrwmiaris
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

νεος κατοχος (και πανευτηχης μετα απο μεταβαση απο το S) εχω την εξης απορια...περασα στο κινητο την Miui rom 4.0.3 οπου εχει και ροοταρισμενο κερνελ πακετο και το περασα μεσω revovery απο την SD ουτε Odin ουτε τπτ... η ρομ ειναι μια χαρα αλλα επειδη δεν εχω μετρο συγκρισης πχ με της 4.0.4 τις επισημες που εχουν βγει ουτε με καποια αλλα custom ποια θεωρειτα οτι ειναι η αντικειμενικα καλητερη Rom για το S2? παντα σε συνδιασμο με ροοτ βεβαια...

 

Υ.Σ επισης για καποιο περιεργο λογο το *#1234* μου πεταει οτι δεν υπαρχει συνδεση η οτι ειναι λαθος το ΙΜΜ γιατι αραγε γινεται αυτο? εχω την 2.9.7 multilag Miui

 

Y.Σ2 Πως μπορω να αλλαξη την δεξια μπαρα στης επαφες απο αγγλικη αλφαβητο σε ελληνικη?

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε γιατί μπερδεύτηκα. Δεν κάνει για όλες τις rom? Μόνο για την lpx είναι?

 

Ποια έχεις;

 

Swyped from my SII using tapatalk

Edited by vrwmiaris
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Τερμα τα autokill kai taskmanager με το ramexpander αποτ το google play. Το βργκα και δωρεαν....τωρα το ρυθμισα με 2gb ram. Και πεταει...κανω πολυ multitasking kai ξεμενω απο μνημη πολυ συχνα...το προγραμμα δειχνει να δουλευει καλα.

4.0.3 syiah 4.1.5 extweaks kai jk framework...

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ομως κι αυτο, κανει παρομοια δουλεια με ενα task manager και στην ουσια τρωμε περισσοτερη μπαταρια με το να ανοιγουν παλι μονες τους οι εφαρμογες που κλεινει ο task manager??

Το εχεις δοκιμασει μερες;

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Οχι καμια σχεση με task manager... Παει και δημηουργει ενα αρχειο στην. Sd και ουσιαστικα το μεγεθος του αρχειου το κανει ram και μπορεις να ρυθμισεις ποσο μεγαλο ειναι αλλα πρεπει να εχεις. Class 10 sd που εχω. Αμα του πεις να βλεπει τγν εσωτερικη μνημη τοτε παλι ολα καλα. Το εβαλα εδω και κατι ωρες και προσπαθω να γονατισω το τηλ με βιντεο παιχνιδια εφαρμογες και ολα ανοιχτα αλλα εχω πλεον 1500ram διοτι το αρχειο που εφτιαξε το προγραμμα ειναι 680 mb με ρυθμιση απο εμενα. Εαν δω κατι θα το αναφερω. Παντως μου ελυσε ενα μεγαλο προβλημα ...
Link to comment
Share on other sites

Τερμα τα autokill kai taskmanager με το ramexpander αποτ το google play. Το βργκα και δωρεαν....τωρα το ρυθμισα με 2gb ram. Και πεταει...κανω πολυ multitasking kai ξεμενω απο μνημη πολυ συχνα...το προγραμμα δειχνει να δουλευει καλα.

4.0.3 syiah 4.1.5 extweaks kai jk framework...

 

 

φιλε μου δεν μπορω να το βρω στο market για δωσε λινκ ...

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δεν μπορω να το βρω στο market για δωσε λινκ ...

 

Μάλλον εννοεί αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.swapit.expander.de&hl=el

Αν και δεν εχω καταλάβει τι κάνει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο ειναι...στο apkmania.com θα το κατεβ. Δωρεαν. Ας το δοκιμασει και καποιος αλλος. Ωστε να κανουμε κουβεντα γυρω απο αυτο.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω.. Με το συγκεκριμένο κινητό είχες πότε πρόβλημα με τη ράμ?

Μου φαίνεται και επικίνδυνο και αχρείαστο, προσωπική άποψη. Αν είχες το Ace θα τα έσπαγε το πρόγραμμα αλλά με το S2?

Στο λέει άνθρωπος με 270 εφαρμογές και το κινητό πετάει!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω.. Με το συγκεκριμένο κινητό είχες πότε πρόβλημα με τη ράμ?

Μου φαίνεται και επικίνδυνο και αχρείαστο, προσωπική άποψη. Αν είχες το Ace θα τα έσπαγε το πρόγραμμα αλλά με το S2?

Στο λέει άνθρωπος με 270 εφαρμογές και το κινητό πετάει!

 

Με gb ΠΟΤΕ.Το ICS είναι άλλο καπέλο στο multitasking σε STOCK rom.

Link to comment
Share on other sites

Με gb ΠΟΤΕ.Το ICS είναι άλλο καπέλο στο multitasking σε STOCK rom.

 

Εν το μεταξύ οι ξένοι λένε τα καλύτερα σχόλια για την εφαρμογή αλλά κυρίως σχετικά με ταμπλετ. Ότι τους δίνει μεγαλύτερη ταχύτητα όντως.

Δεν είναι επικίνδυνη η λειτουργία της?

 

Σχετικά με ics και στα 450/500 να φτάσει η ράμ δεν είναι προτιμότερο να το αφήσεις έτσι η έστω να βάλεις όριο στις διεργασίες από τις επιλογές προγραμματιστη από το να εγκαταστήσεις τέτοιου είδους πρόγραμμα?

Δεν ξέρω, ρωτάω.

Link to comment
Share on other sites

Εν το μεταξύ οι ξένοι λένε τα καλύτερα σχόλια για την εφαρμογή αλλά κυρίως σχετικά με ταμπλετ. Ότι τους δίνει μεγαλύτερη ταχύτητα όντως.

Δεν είναι επικίνδυνη η λειτουργία της?

 

Σχετικά με ics και στα 450/500 να φτάσει η ράμ δεν είναι προτιμότερο να το αφήσεις έτσι η έστω να βάλεις όριο στις διεργασίες από τις επιλογές προγραμματιστη από το να εγκαταστήσεις τέτοιου είδους πρόγραμμα?

Δεν ξέρω, ρωτάω.

 

Επικίνδυνο δεν είναι και ταχύτητα δε δίνει.

Ίσα ίσα ότι εφαρμογές φορτώνονται στην κάρτα αργούν λίγο να φορτώσουν (γι' αυτό συνίσταται μία γρήγορη κάρτα π.χ. class 10 όπως προανέφερε ο kimiglis).Καμία SD δε μπορεί να φτάσει την ταχύτητα της NAND.

Όταν μαμά το ICS μπορεί να ξεπεράσει τα 500, αν ανοίξεις μερικές εφαρμογές, πηγαίνοντας από τη μία στην άλλη, μπορεί το OS να τις κλείνει γιατί ξεμένει από μνήμη.

Αυτό είναι και σύνηθες φαινόμενο στο SIII.

Με το swap δε ξεμένεις. :)

Τώρα αν δεν ανοίγεις πολλές εφαρμογές, ή δε σου έχει τύχει να σου κλείνει εφαρμογές το OS, τότε σου είναι άχρηστο.

Παρόμοια λειτουργία εξάλλου έχουν και τα Windows από την εποχή των 95 (αν και εκεί αντί για κάρτα χρησιμοποιείται ο σκληρός δίσκος).

Link to comment
Share on other sites

Ποια έχεις;

 

Swyped from my SII using tapatalk

Ειμαι στοκ με 4.0.4 lq5 open europe. Flashαρα kernel τον siyah 4.1.5(dualboot) για να δοκιμασω βαζοντας 2η rom την simplistic. Ακολουθησα κατα γραμμα τις οδηγιες, ομως στην 2η rom κανει bootloop και δεν μου ανοιγει. Ο kernel που εβαλα ειναι νεοτερος απ'αυτον στις οδηγιες, να παιζει ρολο αυτο?

Καμια βοηθεια για το dualboot?

 

Edit: τελικα δεν ηταν bootloop, επρεπε να περιμενω λιγα δευτερολεπτα παραπανω για να φορτωσει την καινουρια rom. μεγαλη υποθεση το dualboot. τωρα που εγινα ξεφτερι στα flashαρισματα, ποια rom προτεινετε για αρχη?(δεν εχω ιδιαιτερες απαιτησεις σε κατι συγκεκριμενα)

Edited by Gringo
Smile...
Link to comment
Share on other sites

μετα απο πολυ παιδεμα αναφερω οτι βρηκα καποιες καλες σχετικα ρυθμισεις για την ολη λςιτουργια μετα απο δοκιμες. Αυτο που βλεπω ειναι με παρα πολλες εφαρμογες ανοιχτες και παιχνιδια 3d η μνημη φτανει το 80 ελευθερα και εκει το τηλεφωνο γονατιζει με το εν λογο προγραμα ομως παιρνω παραταση και δεν ασχολουμαι με την μνημη μιας και αυτο εκεινη την στιγμη σου δινει περιθωρια και και αρχιζει και βλεπει τον χωρο που εχει καταλαβει απο την sd σαν μνημη....οκ δεν λεω αλλες φορες στα 80 μονο ελευθερα το τηλεφωνο λαγγαρε και καμια φορα εκανε reboot αλλα τωρα κανει μεταβασει και συνεχιζει...απλα δεν πεταει σε εκεινο το σημειο παλι ειναι λιγο αργουτσικο αλλα δεν ψωφαει..λοιπον ρυθμισεις....974 mb ειναι το οπτομαλ αρχειο που δημηουργει και πετυχα μια ταχυτητα 15s διαβασματος καρτας..100 εβαλα στο swap που σημαινει οτι ριχνει ολη την μνημη στην sd..συνολικη διαθεσιμη το widget γραφει 1800mb ram. Τωρα ακομα δεν εχω αποφασισει ομως τι ειναι πιο πρακτικο..να εχω ενα αυτοματο μπουστερ στο 20 τις εκατο η το expander...?
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στοκ με 4.0.4 lq5 open europe. Flashαρα kernel τον siyah 4.1.5(dualboot) για να δοκιμασω βαζοντας 2η rom την simplistic. Ακολουθησα κατα γραμμα τις οδηγιες, ομως στην 2η rom κανει bootloop και δεν μου ανοιγει. Ο kernel που εβαλα ειναι νεοτερος απ'αυτον στις οδηγιες, να παιζει ρολο αυτο?

Καμια βοηθεια για το dualboot?

 

Edit: τελικα δεν ηταν bootloop, επρεπε να περιμενω λιγα δευτερολεπτα παραπανω για να φορτωσει την καινουρια rom. μεγαλη υποθεση το dualboot. τωρα που εγινα ξεφτερι στα flashαρισματα, ποια rom προτεινετε για αρχη?(δεν εχω ιδιαιτερες απαιτησεις σε κατι συγκεκριμενα)

 

Το ripplelock σε δουλεύει με την simplistic; εδώ την wanamlite με ότι addon υπάρχει από το s3

 

Swyped from my SII using tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα με το κινητο μου τελικα..

Γυρισε απο σερβις... μητρικη

 

Αφου τελικα δεν κανει να χρησιμοποιουμε kernel cleaning script, ενα απλο dalvik, cache, φτανει?

Αυτα τα δυο?>

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα με το κινητο μου τελικα..

Γυρισε απο σερβις... μητρικη

 

Αφου τελικα δεν κανει να χρησιμοποιουμε kernel cleaning script, ενα απλο dalvik, cache, φτανει?

Αυτα τα δυο?>

 

Εγώ όταν τα έλεγα για τα kernel cleaning scripts κάποιοι γέλαγαν.

Για να περάσεις kernel σου συνιστώ, απλά να τον περάσεις!

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα με το κινητο μου τελικα..

Γυρισε απο σερβις... μητρικη

 

Αφου τελικα δεν κανει να χρησιμοποιουμε kernel cleaning script, ενα απλο dalvik, cache, φτανει?

Αυτα τα δυο?>

 

Προσωπική μου άποψη, αν φλασαρεις συχνά διαφορετικές εκδόσεις της ίδιας ρομ αυτά τα δύο wipes είναι αρκετά.

Αν φλασαρεις διαφορετικές ρομ πχ. από CM σε samsung χρειάζεται και factory.

 

Γενικά αν κάποιος σκοπεύει να κατασταλάξει σε μια ρομ και θέλει πεντακάθαρο τηλέφωνο, κάνει πλήρες φορμάτ, εκκαθάριση και της sdcard από φακέλους με τον κωδικό (ο οποίος μου διαφεύγει αυτή η στιμη), φλασαρει τη stock στην οποία είναι βασισμένη η ρομ που θέλει να περάσει, ροοταρει, ξανά όλα τα wipes και τέλος περνάει τη custom.

 

Είναι χρονοβόρα διαδικασία αλλά για κάποιον ο οποίος σκοπεύει να το στήσει και να το αφήσει στην ησυχία του δεν πρόκειται να αντιμετωπισει κανένα πρόβλημα μελλοντικά.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπική μου άποψη, αν φλασαρεις συχνά διαφορετικές εκδόσεις της ίδιας ρομ αυτά τα δύο wipes είναι αρκετά.

Αν φλασαρεις διαφορετικές ρομ πχ. από CM σε samsung χρειάζεται και factory.

 

Γενικά αν κάποιος σκοπεύει να κατασταλάξει σε μια ρομ και θέλει πεντακάθαρο τηλέφωνο, κάνει πλήρες φορμάτ, εκκαθάριση και της sdcard από φακέλους με τον κωδικό (ο οποίος μου διαφεύγει αυτή η στιμη), φλασαρει τη stock στην οποία είναι βασισμένη η ρομ που θέλει να περάσει, ροοταρει, ξανά όλα τα wipes και τέλος περνάει τη custom.

 

Είναι χρονοβόρα διαδικασία αλλά για κάποιον ο οποίος σκοπεύει να το στήσει και να το αφήσει στην ησυχία του δεν πρόκειται να αντιμετωπισει κανένα πρόβλημα μελλοντικά.

Καλησπερα

Τα γνωριζω ολα αυτα πολυ καλα..

Εγω εννοω, οταν θελω να φλασαρω νεα εκδοση του κερνελ που χρησιμοποιω, παλια, φλασαρα ενα kernel cleaning script και μετα φλασαρα τον κερνελ..

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Τα γνωριζω ολα αυτα πολυ καλα..

Εγω εννοω, οταν θελω να φλασαρω νεα εκδοση του κερνελ που χρησιμοποιω, παλια, φλασαρα ενα kernel cleaning script και μετα φλασαρα τον κερνελ..

 

Τζάμπα έγραψα τόσα πράγματα :-P

Όχι, τα 2 wipes και clear data του ExTweaks η αν έχει επιλογές kernel μέσα από recovery κάνεις reset από εκει, νομίζω σου δίνει επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...