Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

ALPHA.... Η CM νομίζω είναι πιο πλήρης...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο τελευταίο build Omni του infected διόρθωσαν το bug με το σήμα που έδειχνε πάντα μια γραμμή και δουλεύει και το ART. Στην CM11 δε δουλεύει το ART ακόμα και αναφέρουν πολλοί προβλήματα με mounting των sd card. Κι ο herna που έχει φτιάξει Omni + CM11 fully working builds για το Note φαίνεται ότι συνεργάζεται περισσότερο με Omni team και τον nims11. Αλλά ακόμα είναι πολύ νωρίς πιστεύω για να κρίνουμε.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Στο τελευταίο build Omni του infected διόρθωσαν το bug με το σήμα που έδειχνε πάντα μια γραμμή και δουλεύει και το ART. Στην CM11 δε δουλεύει το ART ακόμα και αναφέρουν πολλοί προβλήματα με mounting των sd card. Κι ο herna που έχει φτιάξει Omni + CM11 fully working builds για το Note φαίνεται ότι συνεργάζεται περισσότερο με Omni team και τον nims11. Αλλά ακόμα είναι πολύ νωρίς πιστεύω για να κρίνουμε.

 

Tο μόνο σίγουρο είναι ότι είναι νωρίς. Έχοντας περάσει από Paranoid & Carbon rom που είναι βασισμένες σε CM επιβεβαιώνω πως το mount/unmount είναι θέμα. δεν κατάφερα ποτέ να κάνω unmount usb storage και ας δοκίμασα πολλές εφαρμογές.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

επειδη με μπερδεψατε οφειλω να ομολογεισω.... Cm η Omni?

 

Τίποτα για την ώρα... Κάνε υπομονή κανα μήνα...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Με ποιο προγραμμα φλασαρετε τις παραπανω ρομ ? με odin τις επισημες

Που εχει οδηγιες για να βαλω την Slim Bean ?

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο προγραμμα φλασαρετε τις παραπανω ρομ ? με odin τις επισημες

Που εχει οδηγιες για να βαλω την Slim Bean ?

 

Φλασάρονται μέσω CWM (custom recovery)

Οδηγίες υπάρχουν στα theads της εκάστοτε ROM στο XDA

καλό ψάξιμο!

 

 

Ποια η διαφορά για slim beam ανάμεσα σε Mali v2 και v3;

Mali v3 = πιο νέοι drivers γραφικών, άρα λογικά καλύτερα χρώματα / απόκριση / πιο ομαλή χρήση

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το neatrom aroma

Και εγκατέστησε; που εκεί το gs4 keyboard

 

Δοκίμασα το neatrom aroma που βρήκα φίλε Παπ και τολμώ να πω πως έχει πολλά καλά !!! σε ευχαριστώ απείρως !!!

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

λίγο την βοήθεια σας. έβαλα τον

nova launcher και το home switcher για ποιον θα έχω προεπιλογή.οποιον και αν επιλέγω όταν πατάω το home κουμπι του κινητου να γυρισω στο βασικο μενου μου βγαζει μήνυμα με ποιον launcher θέλω να κάνω την επιλογή,γιατι?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα θα βγει έκδοση slim με τα νέα update για τον exynos, μισό βήμα πριν έχουμε πλήρως εκμεταλλευσιμο hw composer
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

μου έβγαλε σφάλμα η τελευταία slimsabean 4,3 ''unfortunately system UI has stopped'' και δεν με αφήνει να κάνω τίποτα. τι να κάνω καμιά πρόταση???
Link to comment
Share on other sites

μου έβγαλε σφάλμα η τελευταία slimsabean 4,3 ''unfortunately system UI has stopped'' και δεν με αφήνει να κάνω τίποτα. τι να κάνω καμιά πρόταση???

 

Ξαναφλάσαρε με wipe data. Αν πάλι δεν γίνει κάτι αναγκαστικά εγκαθιστάς με odin μια στοκ.

Link to comment
Share on other sites

λίγο την βοήθεια σας. έβαλα τον

nova launcher και το home switcher για ποιον θα έχω προεπιλογή.οποιον και αν επιλέγω όταν πατάω το home κουμπι του κινητου να γυρισω στο βασικο μενου μου βγαζει μήνυμα με ποιον launcher θέλω να κάνω την επιλογή,γιατι?

 

Δεν σε ρωταει απο κατω αν πρεπει να επιλεξεις Always ή Just Once?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λεω να περασω την CyanogenMod 10.2. Μετα απο ψαξιμο ειδα οτι ειναι η καλυτερη που μπορω να επιλεξω. Καταλαβα καλα? Ειναι η πρωτη φορα που θα βαλω custom rom. Θελω να μαθω πως συμπεριφερεται η μπαταρια με αυτη την εκδοση. Θα δω καλυτερη ή χειροτερη αυτονομια? Αν εχει σηζητηθει ξανα το θεμα αυτο πειτε μου που να διαβασω γιατι δεν βρηκα κατι. Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Λεω να περασω την CyanogenMod 10.2. Μετα απο ψαξιμο ειδα οτι ειναι η καλυτερη που μπορω να επιλεξω. Καταλαβα καλα? Ειναι η πρωτη φορα που θα βαλω custom rom. Θελω να μαθω πως συμπεριφερεται η μπαταρια με αυτη την εκδοση. Θα δω καλυτερη ή χειροτερη αυτονομια? Αν εχει σηζητηθει ξανα το θεμα αυτο πειτε μου που να διαβασω γιατι δεν βρηκα κατι. Ευχαριστω.

Η CM10.2 είναι πολύ καλή επιλογή για πρώτη σου ROM. Είναι η πιο stable (σύμφωνα με όσα λεν οι περισσότεροι) και η πιο noob-friendly. Όσο για την μπαταρία, θα την ρουφάει σαν νεράκι όπως και όλες οι 4.3 ROM. Αν θες καλύτερη σταθερότητα και μπαταρία βάλε CM 10.1.3.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Η CM10.2 είναι πολύ καλή επιλογή για πρώτη σου ROM. Είναι η πιο stable (σύμφωνα με όσα λεν οι περισσότεροι) και η πιο noob-friendly. Όσο για την μπαταρία, θα την ρουφάει σαν νεράκι όπως και όλες οι 4.3 ROM. Αν θες καλύτερη σταθερότητα και μπαταρία βάλε CM 10.1.3.

 

αυτη η 10.1.3 αξιζει καλητερα σε σχεση με την 4.1.2 official greeκ?

Link to comment
Share on other sites

αυτη η 10.1.3 αξιζει καλητερα σε σχεση με την 4.1.2 official greeκ?

 

Την έχω περάσει εδώ και καμιά εβδομάδα, μέχρι στιγμής απόλυτα ικανοποιημένος! Σε μπαταρία τη βάζω το ίδιο με την stock, σε όλα τα υπόλοιπα της βγάζω το καπέλο! Αν δεν χαλάσει σε κάποιο μελλοντικό update δεν με βλέπω να τη βγάζω σύντομα..:)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη με ενδιαφερει πολυ η αυτονομια ποσο πιο γρηγορα την ρουφαει η 4.3 ρομ?

 

Αγόρασε μια μεγαλύτερη μπαταρία για το s2 σου και μείνε σε στοκ

Στην καλύτερη κάνε και root και βάλε greenify!

 

Η custom είναι για να πειραματίζεσαι και να γουστάρεις,

μην το κουράζεις λοιπόν...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχετε προσεξει στο xda το τελευταιο must :p για το s2...

Ο λογος για καποια pit files που σου επιτρεπουν να αυξησεις τη διαθεσιμη μνημη

για εφαρμογες κανοντας re partition την εσωτερικη μνημη.

Ολες η πληροφοριες ειναι εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2538947.

Δοκιμασα τα 6gb αλλα μου φανηκαν παρα πολλα και ετσι ξανα φλασαρα και εβαλα το pit με τα 4b.

 

Απλο και ευκολο για ολους.

Ενα tip για καποιους ωστε να μην τρομαξουν, μετα το φλασαρισμα η εσωτερικη μνημη θελει format.

Μολις bootarei το κινητο θα σας το πει και μπορειτε και απο την ιδια την συσκευη αλλα και απο το pc

συνδεοντας το κινητο σε mass storage mode.

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα ειναι στο τιτανιουμ που δεν θελουμε καποια apps κτλ του λειτουργικου...να τα κανουμε disable η απεγκατασταση?

Αν δεν πρόκειται να τα χρησιμοποιήσεις ποτέ κάν' τα απεγκατάσταση να μην πιάνουν και χώρο. Η διαφορά με το freeze ή το disable είναι ότι μπορείς να τα ξαναενεργοποιήσεις όταν τα χρειαστείς κάποτε.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος χριστιανός που δουλεύει το xblast tools με σλιμ μπορεί να κάνει διάφανα τα tiles?
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...