Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι πρωτες μου εντυπωσεις με την Slimsaber ειναι αναμεικτες.

 

Σιγουρα θα την προτεινα σε καποιον που θα ηθελε μια καλη 4.3 (συγκριτικα με την CM 10.2), αλλα και παλι θεωρω οτι ειναι κατα καποιο τροπο "κατωτερη" απο την CM 10.1 με Dori 9.39 που κατα την ταπεινη μου γνωμη, ειναι η πιο καλη, σταθερη, smooth, lag-free rom που εχω δοκιμασει.

 

Η Slimsaber μπορω να πω οτι την πλησιαζει αρκετα, αλλα γενικα την θεωρω λιγο πιο αργη (μιλαμε για κλασματα του δευτερολεπτου ΚΥΡΙΩΣ στο ξεκλειδωμα της οθονης), ενω που και που βλεπω κανενα "σπασιματακι"... Σε καμμια περιπτωση ομως δεν τα θεωρω ολα αυτα ενοχλητικα. Στην CM 10.2 ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ενοχλητικα...

 

Τα μικροπροβληματακια με τα folders που ανεφερα πιο πανω δεν τα θεωρω σημαντικα, μια και αν τα φτιαξεις μια φορα, εισαι ΟΚ μετα... Θα μπορουσαν ομως να λειπουν.

 

Για την μπαταρια δεν μιλαω διοτι δεν θεωρω οτι εχει ουσια... Την καταπινει οπως ολες οσες εχω δοκιμασει μεχρι στιγμης (CM 10.1, CM 10.2, JellyBam, Vanilla Rootbox, NeatRom και αλλες που δεν θυμαμαι...)

 

Ολα αυτα καθαρα για ενημερωση. Και βεβαια να προσθεσω οτι προκειται για εμπειρια 24ωρου, εχω να δω ακομα πολλα πραγματα, ελπιζω μονο καλα!!!

 

Και μια ερωτηση:

 

Γιατι στις 4.3 πρεπει να "δηλωνω" καθε φορα το root? Τι καινουργιο φρουτο ειναι αυτο???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οι πρωτες μου εντυπωσεις με την Slimsaber ειναι αναμεικτες.

 

Εμένα αδερφέ δεν μου έκατσε "συναισθηματικά", και γύρισα στην γλυκιά μου CM 10.1 :rolleyes:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Εμένα αδερφέ δεν μου έκατσε "συναισθηματικά", και γύρισα στην γλυκιά μου CM 10.1 :rolleyes:

 

Τοσο πολυ οχι, ουτε εμενα. Αλλα θα παραμεινω γιατι ειμαι μεγαλη ψωναρα και θελω να εχω την τελευταια εκδοση του λειτουργικου (ή εστω την προτελευταια!!!) :lol::lol::lol:

 

Καλημερα και καλο Σαββατοκυριακο σε ολη τη παρεα, σε μιση ωρα σχολαω και παω για υπνο!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τοσο πολυ οχι, ουτε εμενα. Αλλα θα παραμεινω γιατι ειμαι μεγαλη ψωναρα και θελω να εχω την τελευταια εκδοση του λειτουργικου (ή εστω την προτελευταια!!!) :lol::lol::lol:

 

Καλημερα και καλο Σαββατοκυριακο σε ολη τη παρεα, σε μιση ωρα σχολαω και παω για υπνο!!!

 

Δεν είσαι ψωνάρα, ρομαντικός είσαι! :p

 

Καλή σου ξεκούραση, εγώ μόλις ήρθα στην δουλειά... :O

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Τοσο πολυ οχι, ουτε εμενα. Αλλα θα παραμεινω γιατι ειμαι μεγαλη ψωναρα και θελω να εχω την τελευταια εκδοση του λειτουργικου (ή εστω την προτελευταια!!!) :lol::lol::lol:

 

Καλημερα και καλο Σαββατοκυριακο σε ολη τη παρεα, σε μιση ωρα σχολαω και παω για υπνο!!!

 

Μπα φίλε... Αν δεν περάσεις την 4.4 δεν είσαι ούτε ψωνάρα ούτε ρομαντικός. :-P Εγώ τώρα κατεβάζω και περνάω για δοκιμή.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Μπα φίλε... Αν δεν περάσεις την 4.4 δεν είσαι ούτε ψωνάρα ούτε ρομαντικός. :-P Εγώ τώρα κατεβάζω και περνάω για δοκιμή.

 

Περιμένω εντυπώσεις με αγωνία!!! :happy:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω εντυπώσεις με αγωνία!!! :happy:

Λοιπόν...

 

Δουλεύουν:

-WiFi

-Data/3G

-Airplane mode

-Bluetooth (edit: κάνει κανονικά pair με ένα bluetooth ακουστικό μου και έκανα κανονικά μια κλήση)

-GPS (μ' εντόπισε σε 1 δεύτερο)

-Google Play

-Ήχοι

-Δόνηση

-Touch buttons (softkeys)

-Φωτεινότητα + Αυτόματη

-Αυτόματη περιστροφή

-Root (Superuser + δε χάνεται στο reboot)

-SD (internal + external)

-Camera

-Εγκατάσταση εφαρμογών μέσω file manager

-Screenshots :-P

-Κλήσεις (εισερχόμενες, εξερχόμενες)

-Μηνύματα

-Theme Chooser (έβαλα το HueWhiteKat 4.3.2 του kroz) και παραμένει μετά από κάθε reboot

-Ποσοστό μπαταρίας

-Φόρτιση

-Σύνδεση με PC (Μόνο MTP και PTP, όχι Mass storage)

 

Δε δουλεύει:

-Εγγραφή βίντεο

-ART (Link 1, Link 2)

 

Η ROM έχει μόνο τα παρακάτω στοιχεία της CM:

-Δονήσεις στις κλήσεις

-Apollo

-CM File Manager

-Theme Chooser

-Profiles

-Settings > Performance

-Privacy guard

-Blacklist

 

Θα μπορούσε κάποιος να τη χρησιμοποιήσει καθημερινά μιας και δουλεύουν τα περισσότερα. Αλλά λείπουν πολλές δυνατότητες των custom ROM που ακόμα περιμένουμε (βλέπε SlimKat)!!

 

Screenshots:

http://i42.tinypic.com/24wxdf7.png http://i44.tinypic.com/qz57vp.png

http://i42.tinypic.com/2rdf21v.png http://i43.tinypic.com/k00crd.png

http://i44.tinypic.com/2d8l4t2.png http://i41.tinypic.com/24niseo.png

http://i39.tinypic.com/2yotj5c.png

 

Στην τελευταία το Google Now είναι inverted λόγω του θέματος HueWhiteKat.

Edited by MaXAiRO

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

MaXAiRO

Ταχύτητα, smoothness, ελεύθερη μνήμη;

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

MaXAiRO

Ταχύτητα, smoothness, ελεύθερη μνήμη;

Ταχύτητα + smoothness ίδια με την SlimSaber. Δεν κατάλαβα διαφορά αλλά δεν την φόρτωσα κιόλας. Βέβαια δεν μπορώ να βάλω τα animations στο 0.25x όπως στην Slim αλλά στο 0.5x. RAM 389MB ελεύθερη.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Ταχύτητα + smoothness ίδια με την SlimSaber. Δεν κατάλαβα διαφορά αλλά δεν την φόρτωσα κιόλας. Βέβαια δεν μπορώ να βάλω τα animations στο 0.25x όπως στην Slim αλλά στο 0.5x. RAM 389MB ελεύθερη.

 

Μια χαρά σε βρίσκω!

Θα την κρατήσεις; Εγώ λέω να της δώσω καμιά εβδομάδα ακόμα να ωριμάσει, γιατί έχω τρελά τρεξίματα αυτές τις μέρες και δεν λέει να κάτσει καμιά στραβή...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω ότι πέφτει πολύ pure android, κάααααααααποια στιγμή που θα έχω αρκετό χρόνο ελεύθερο, θα γράψω έναν οδηγό πως να φτιάξετε τη δική σας ρομ από source code μέσω Ubuntu.

Για φτιάχνετε μόνοι σας το πιάτο, αντί να σας το σερβίρουν :cool:

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά σε βρίσκω!

Θα την κρατήσεις; Εγώ λέω να της δώσω καμιά εβδομάδα ακόμα να ωριμάσει, γιατί έχω τρελά τρεξίματα αυτές τις μέρες και δεν λέει να κάτσει καμιά στραβή...

Όχι, τώρα θα επαναφέρω Slim + Dori. Θα ξαναπεράσω KitKat όταν βγει stable build SlimKat. :p

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω ότι πέφτει πολύ pure android, κάααααααααποια στιγμή που θα έχω αρκετό χρόνο ελεύθερο, θα γράψω έναν οδηγό πως να φτιάξετε τη δική σας ρομ από source code μέσω Ubuntu.

Για φτιάχνετε μόνοι σας το πιάτο, αντί να σας το σερβίρουν :cool:

 

Προσωπικά με ενδιαφέρει πολύ, αλλά μου λείπει το ubuntu, κοινώς ατύχησα... :O

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω ότι πέφτει πολύ pure android, κάααααααααποια στιγμή που θα έχω αρκετό χρόνο ελεύθερο, θα γράψω έναν οδηγό πως να φτιάξετε τη δική σας ρομ από source code μέσω Ubuntu.

Για φτιάχνετε μόνοι σας το πιάτο, αντί να σας το σερβίρουν :cool:

 

Έτσι Στράτο. Δώσε μας τα φώτα σου..... :thumbup:;)

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα σοβαρα bugs φαινεται να διορθωθηκαν σιγα σιγα στην σημερινη 4.4...

Αρχιζω και ψηνομαι για δοκιμη...

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλε νέα έκδοση ο fusionjack για την 4.3.1. 20131118.

Ε δεν παίζει να ξαναφλασάρω. Βαρέθηκα. Περιμένω ουσιαστικές αλλαγές πλέον.

Ολα τα σοβαρα bugs φαινεται να διορθωθηκαν σιγα σιγα στην σημερινη 4.4...

Αρχιζω και ψηνομαι για δοκιμη...

Μπα, δεν ήρθε ακόμα η ώρα. Έχει πάρα πολλά μηδαμινά ψιλοbugάκια παντού. Άσε που λείπουν και σχεδόν όλα τα features της CM. Πολύ πολύ να τη βάλεις για 5-6 ώρες να δεις πώς είναι και να τη βγάλεις. Έχει πολύ μέλλον ακόμα.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Μπα, δεν ήρθε ακόμα η ώρα. Έχει πάρα πολλά μηδαμινά ψιλοbugάκια παντού. Άσε που λείπουν και σχεδόν όλα τα features της CM. Πολύ πολύ να τη βάλεις για 5-6 ώρες να δεις πώς είναι και να τη βγάλεις. Έχει πολύ μέλλον ακόμα.

 

Ας ήτανε του Fusion να δω τι θα έλεγες :p :lol:

Εγώ την θεωρώ Χριστουγεννιάτικο δώρο (μέχρι τότε θα έχει στρώσει)

 

Καλημέρα παιδάκια! :happy:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.

Κατοχος s2 ρουταρισμενο και περασμενη η τελευταια 4.1.2 ελληνικη.

Προ της τελευταιας αναβαθμισης ειχα το titanium στην εκδοση 6.0.2 modaco plus.

Καποια στιγμη αποφασισα να αγορασω το pro key .Ετσι και εκανα.Χθες πεφτει το ματι μου στο google play και βλεπω οτι η τελευταια εκδοση του TB ειναι η 6.1.4.Ομως δεν μου ειχε βγαλει ενημερωση για αναβαθμιση.Ο εξυπνος εγω ,δινω εντολη απο το pc να κανει εγκατασταση την νεα εκδοση.....και εκει αρχιζουν τα προβληματα.....

Μου εβγαλε καταρχην οτι υπαρχει προβλημα και δεν μπορει να την κατεβασει...Λεω και εγω,οκ το προβλημα ειναι οτι η free εκδοση ηταν patched και αυτο φταιει.

Κανω λοιπον απεγκατασταση του TB και ξανα εγκατασταση ....Την ωρα που μπαινω στην εφαρμογη ομως μου λεει οτι το κινητο μου δεν ειναι root!!!!!!!

Kατεβαζω το root checker το οποιο και αυτο μου λεει οτι δεν ειμαι ρουτ!!!!!

Τσεκαρω απο το ΡOM TOOLBOX PRO,το οποιο μου λεει οτι ειμαι ρουτ!!

Το superuser υπαρχει,to xposed framework με ολα τα modules υπαρχει και δουλευει κανονικα(πραγμα το οποιο δεν θα γινοταν αν ειχα χασει το ρουτ),το ιδιο και οι συντομευσεις του για reboot & shut down της αφαρμογης Power toggles..............

Kαμια ιδεα ;;;;

Εκανα διαγραφη cache του TB,απεγκατασταση,ξανα εγκατασταση τιποτα το ιδιο....

ΒΟΗΘΕΙΑ.................

Edited by kermitlabross
Link to comment
Share on other sites

σπέρα παιδιά, ερώτηση: γύρισα σε stock based custom rom (NEATrom). η ΝΕΑΤ έχει το τυπικό πληκτρολόγιο του gs2, όμως θέλω το πληκτρολόγιο του gs4. εχθές δοκίμασα πολλά mods που κατέβασα από XDA, το αποτέλεσμα ήταν να μην υπάρχει καν samsung πληκτρολόγιο στο κινητό. καμία ιδέα ή πρόταση για το πληκτρολόγιο του gs4 (εννοώ με την επιπλέον μικρή σειρά με αριθμούς και έξτρα σύμβολα στα πλήκτρα με τα γράμματα)?? ευχαριστώ εκ προοιμίου

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

παιδες καμια σταθερη και πολυ καλη ρομ 4.2 4.3 εχουμε να μου προτεινετε?η να περιμενω να βγει η 4.4? εχω 4.1.2 official ελληνικη τωρα..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...