Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έπρεπε ήδη να το είχες βάλει,λεπον κατεβάζεις το αρχείο νομίζω είναι η έκδοση 2.2.1.0, περνάς την έκδοση που είναι για 4.χχ και πάνω, το ανοίγεις, επιλέγεις σαν μουσικά εφέ αυτό(δεν ξέρω ποιο έχει η στοκ ρομ σου, εμένα έχει το dsp) και βάζεις τις ρυθμίσεις.Αυτό που σε είπα είναι για το convolver , δεν ξέρω τι μουσική ακούς γι αυτό σε είπα να διαβάσεις το νήμα γιατί έχει πολλά irs.Για τα δικά μου ακούσματα αυτό είναι μια χαρά, όπως και το τελευταίο irs based on I pod 6th gen

 

Το εβαλα, αλλα ολες αυτες τις επιλογές ππυ εχει μεσα;

Δοκιμάζοντας;

Μουσικη, house, hip hop πιο πολυ.

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έπρεπε ήδη να το είχες βάλει,λεπον κατεβάζεις το αρχείο νομίζω είναι η έκδοση 2.2.1.0, περνάς την έκδοση που είναι για 4.χχ και πάνω, το ανοίγεις, επιλέγεις σαν μουσικά εφέ αυτό(δεν ξέρω ποιο έχει η στοκ ρομ σου, εμένα έχει το dsp) και βάζεις τις ρυθμίσεις.Αυτό που σε είπα είναι για το convolver , δεν ξέρω τι μουσική ακούς γι αυτό σε είπα να διαβάσεις το νήμα γιατί έχει πολλά irs.Για τα δικά μου ακούσματα αυτό είναι μια χαρά, όπως και το τελευταίο irs based on I pod 6th gen

 

Τι είναι όλα αυτά που λέτε; Δεν έχω καταλάβει ακριβώς. Τι πρόγραμμα είναι αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να βαλω μαζι με την Slim την Neat με το dual boot που δινει o Dorimanx... να τις αλλαζω, πως μπορει να γινει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να βαλω μαζι με την Slim την Neat με το dual boot που δινει o Dorimanx... να τις αλλαζω, πως μπορει να γινει αυτο?

 

Οχι.

Η μια είναι Samsung based, η αλλη cm based.

 

Κι όμως γίνεται! Αυτό είχα σκοπό να κάνω κι εγώ σήμερα αφού δοκιμάσω πρώτα RootBox 4.2 και Carbon 1.8. Έκανα μόλις ένα ξερό wipe τα πάντα στο κινητό να το στήσω απ' την αρχή. Η Slim νομίζω είναι η μοναδική 4.2.2 ROM που έχει MALI v1 και v2 drivers και συνεπώς μπορείς να βάλεις και Dorimanx 8.XX και 9.ΧΧ. Tony, φλάσαρε 8.35 πρώτα πάνω στη Slim και μετά πέρνα ως 2nd ROM από Recovery την Neat.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Το εβαλα, αλλα ολες αυτες τις επιλογές ππυ εχει μεσα;

Δοκιμάζοντας;

Μουσικη, house, hip hop πιο πολυ.

 

Άνοιξε το εικονίδιο που θα σε βγάλει στο μενού.επέλεξε το a9 cortex.Κάνε επανεκκίνηση.Κάνε αυτά και θα βγάλω ένα βίντεο να δεις τα υπόλοιπα

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Το εβαλα, αλλα ολες αυτες τις επιλογές ππυ εχει μεσα;

Δοκιμάζοντας;

Μουσικη, house, hip hop πιο πολυ.

 

Πιο μετα θα σου ανεβασω ολα τα settings που χρησιμοποιω σε ενα αρχειο να τα κανεις load και αν σου αρεσουν τα κρατας.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αυτα που σου δινω ειναι που χρησιμοποιω τωρα.

Ξεζιπαρεις τον φακελο και τον βαζεις στην μνημη του τηλεφωνου.

Αν υπαρχει αλλος με το ιδιο ονομα κρατα ενα backup και αντικατεστησε τον.

Εχω και αρκετα .irs αρχεια μεσα οποτε πιστευω θα σε καλυψει.

 

Μετα ανοιγεις την εφαρμογη viperfx και πηγαινεις στο αντιστοιχο tab και πατας το πληκτρο επιλογες και μετα load profile.

Στο viperxhifi το κανεις μονο στο headset tab.

Εχω profile για το viperfx σε headset και speaker.

Και στο viperxhifi για headset.

 

Link: http://d-h.st/lX0

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αυτα που σου δινω ειναι που χρησιμοποιω τωρα.

Ξεζιπαρεις τον φακελο και τον βαζεις στην μνημη του τηλεφωνου.

Αν υπαρχει αλλος με το ιδιο ονομα κρατα ενα backup και αντικατεστησε τον.

Εχω και αρκετα .irs αρχεια μεσα οποτε πιστευω θα σε καλυψει.

 

Μετα ανοιγεις την εφαρμογη viperfx και πηγαινεις στο αντιστοιχο tab και πατας το πληκτρο επιλογες και μετα load profile.

Στο viperxhifi το κανεις μονο στο headset tab.

Εχω profile για το viperfx σε headset και speaker.

Και στο viperxhifi για headset.

 

Link: http://d-h.st/lX0

 

Φίλος έχεις χάσει επεισόδια, πλέον το fx είναι σε ένα με το xhifi

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ θα το κανω σε λιγακι.

Στην τελευταία έκδοση δλδ που εβαλα βρωμιαρη (αλήθεια πως σε λενε δεν νιώθω ανετα να σε λεω ετσι) δεν χρειάζεται να φλασαρω και το xhifi απο πανω;

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ θα το κανω σε λιγακι.

Στην τελευταία έκδοση δλδ που εβαλα βρωμιαρη (αλήθεια πως σε λενε δεν νιώθω ανετα να σε λεω ετσι) δεν χρειάζεται να φλασαρω και το xhifi απο πανω;

 

Όχι, θα το επιλέξεις από μέσα

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω και τα δυο apk αμα κλεισω το xhifi εχει διαφορά ο ηχος. Πως αλλιώς μπορω να το κάνω για να μην τα εχω και τα δύο;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας παιδιά!

θα ήθελα να ρωτήσω κάτι, συγνώμη αν είμαι σε λάθος θέμα αλλά θέλω τα φώτα σας ;)

mia φίλη μου έχει το galaxy 2, εχθές της έσβησε το κινητό από μπαταρία και όταν το ενεργοποίησε είχε μπει το κινητό σε "ασφαλή λειτουργία" και δεν μπορούσε να το επαναφέρει στην κανονική λειτουργία!

το έκανα επανεκκίνηση αρκετές φορές και δεν γινόταν τίποτα μέχρι που το έσβησα ακόμα μια φορά και του αφαίρεσα την μπαταρία, μετά από 5 λεπτά το ενεργοποίησα και όλα ήταν "καλά"!

πριν λίγο με ενημέρωσε η φίλο μου ότι ξανά μπέικε σε ασφαλή λειτουργία!

γνωρίζετε μήπως τι μπορεί να φταίει?

 

να σημειώσω ότι το κινητό ήταν στην Γερμανία και όταν ήρθε εδώ βάλαμε Ελληνική κάρτα!

John... John Saban!

για τους φίλους Γιάννης ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω και τα δυο apk αμα κλεισω το xhifi εχει διαφορά ο ηχος. Πως αλλιώς μπορω να το κάνω για να μην τα εχω και τα δύο;

 

http://db.tt/JFT0IzYm απλά για να μην τρέχουν και τα δύο να σε τρώει την μπαταρία.δοκιμάστε το tt pod για player, παράτησα το power amp

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Εκανα load τις ρυθμίσεις, φαίνονται καλες σε μια πρώτη ακουστική ματια.. :-D

 

Αν δεν σου κανει κόπο βρωμιαρη, φτιαξε και το βιντεακι που έλεγες

Το voodoo louder που εχω να το πεταξω ή οχι;

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

http://db.tt/JFT0IzYm απλά για να μην τρέχουν και τα δύο να σε τρώει την μπαταρία.δοκιμάστε το tt pod για player, παράτησα το power amp

 

Ωραίος, κανω uninstall τους drivers και απεγκατασταση στο xhifi.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα load τις ρυθμίσεις, φαίνονται καλες σε μια πρώτη ακουστική ματια.. :-D

 

Αν δεν σου κανει κόπο βρωμιαρη, φτιαξε και το βιντεακι που έλεγες

Το voodoo louder που εχω να το πεταξω ή οχι;

 

Δεν ξέρω τι είναι αλλά σαν μουσικά εφέ να έχεις το viper

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι είναι αλλά σαν μουσικά εφέ να έχεις το viper

 

Ενισχύει την ενταση..

Πολυ καλο.. Μισο ευρώ το ειχα παρει...

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ενισχύει την ενταση..

Πολυ καλο.. Μισο ευρώ το ειχα παρει...

 

Έβγαλες άκρη με τα irs? Τα βάζεις στον φάκελο viper/kernel

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας παιδιά!

θα ήθελα να ρωτήσω κάτι, συγνώμη αν είμαι σε λάθος θέμα αλλά θέλω τα φώτα σας ;)

mia φίλη μου έχει το galaxy 2, εχθές της έσβησε το κινητό από μπαταρία και όταν το ενεργοποίησε είχε μπει το κινητό σε "ασφαλή λειτουργία" και δεν μπορούσε να το επαναφέρει στην κανονική λειτουργία!

το έκανα επανεκκίνηση αρκετές φορές και δεν γινόταν τίποτα μέχρι που το έσβησα ακόμα μια φορά και του αφαίρεσα την μπαταρία, μετά από 5 λεπτά το ενεργοποίησα και όλα ήταν "καλά"!

πριν λίγο με ενημέρωσε η φίλο μου ότι ξανά μπέικε σε ασφαλή λειτουργία!

γνωρίζετε μήπως τι μπορεί να φταίει?

 

να σημειώσω ότι το κινητό ήταν στην Γερμανία και όταν ήρθε εδώ βάλαμε Ελληνική κάρτα!

χωρις να ειμαι σιγουρος,μηπως στις επιλογες για προγραμματηστες,εχει τικαρει κατι κατα λαθος?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Έβγαλες άκρη με τα irs? Τα βάζεις στον φάκελο viper/kernel

 

Αφησα αυτο το joe meek mc2 καλο ακούγεται

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας παιδιά!

θα ήθελα να ρωτήσω κάτι, συγνώμη αν είμαι σε λάθος θέμα αλλά θέλω τα φώτα σας ;)

mia φίλη μου έχει το galaxy 2, εχθές της έσβησε το κινητό από μπαταρία και όταν το ενεργοποίησε είχε μπει το κινητό σε "ασφαλή λειτουργία" και δεν μπορούσε να το επαναφέρει στην κανονική λειτουργία!

το έκανα επανεκκίνηση αρκετές φορές και δεν γινόταν τίποτα μέχρι που το έσβησα ακόμα μια φορά και του αφαίρεσα την μπαταρία, μετά από 5 λεπτά το ενεργοποίησα και όλα ήταν "καλά"!

πριν λίγο με ενημέρωσε η φίλο μου ότι ξανά μπέικε σε ασφαλή λειτουργία!

γνωρίζετε μήπως τι μπορεί να φταίει?

 

να σημειώσω ότι το κινητό ήταν στην Γερμανία και όταν ήρθε εδώ βάλαμε Ελληνική κάρτα!

 

 

χωρις να ειμαι σιγουρος,μηπως στις επιλογες για προγραμματηστες,εχει τικαρει κατι κατα λαθος?

 

Να υποθεσω και εγω κατι κουφο??

Μηπως του φοραει καμια θηκη απο σκληρο gel και οταν παταει το power button πατιεται μαζι και καποιο αλλο??

Μηπως περιμενοντας να ανοιξει ακουμπαει κατα λαθος το menu button???

Και για τελευταιο ψαξε και το ενδεχομενο να το προκαλει καποια εφαρμογη....(ναι μπορει να συμβαινει και αυτο..)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!

 

Μολις εβαλα την Slim Bean - I9100 [build 8] (ακομα κατεβαινουν οι εφαρμογες...) κι εχω ηδη μια ερωτηση:

 

Το LCD Dencity ειναι στο 182... Αυτο προσφερει κατι επιπλεον, περα απο τον περισσοτερο "χωρο" στην οθονη? Και επισης, υπαρχει περιπτωση να δημιουργησει προβλημα καπου?

Μπηκα στα settings και ειδα τις οδηγιες για την αλλαγη του... Γιατι "εμπλεκεται" το Play Store?

 

Τα ρωταω ολα αυτα γιατι ειναι η πρωτη φορα που φλασαρω τετοια rom και θελω να ξερω αν θα υπαρξουν τιποτα... παρενεργειες στην πορεια!!! :lol::lol::lol::p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...