Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια ,με τα πολλα,το βρηκα γαμοτο,υπαρχει και η επιλογη εργαλεια-ρυθμισεις-υποτιτλοι και εκει μαλον απο μαμακια μου ειχα απενεργοποιησει την ενεργοποιηση ενσωματομενων υποτιτλων.Τωρα πλεον βλεπω ολες τις διαδρομες αποθηκευσης και λογικα θα παιξει,αν δω κατι στραβο ενημερωνω παλι σορυ που σας κουραζω

 

Και απενεργοποιημένους να τους έχεις, όταν πατάς μενού-υπότιτλοι στους εμφανίζει και παίζουν ακόμα και χωρίς να τικάρεις την επιλογή στις ρυθμίσεις.

Τσέκαρε μία πάλι τα ονόματα και τις καταλήξεις.Κάνε κι αυτό που σου είπα με την απλούστευση των ονομάτων για σιγουριά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σορυ για την απανωτη απαντηση,αλλα θελω να ενημερωσω τα παιδια που με βοηθησαν οτι ολα ειναι οκ,βρισκω απο κει το ονομα με καταληξη srt και παιζει με υποτιτλους κανονικα ευχαριστω πολυ ολους
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου προτεινει ρυθμισεις για perfomance και για battery profile στο extweaks;Εστω και με π.μ. δεν εχω θεμα.

Δυναμη παντως ο siyah kernel.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου προτεινει ρυθμισεις για perfomance και για battery profile στο extweaks;Εστω και με π.μ. δεν εχω θεμα.

Δυναμη παντως ο siyah kernel.

 

Εχει να επιλέξεις προφιλ αν εχεις την πληρωμένη την extweaks με το κουμπακι πανω δεξια.. Αλλιως μεσα απο το recovery στο kernel specifiq

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το πληρωσα το extweaks plus.Καμια δουλεμενη ρυθμιση για perfomance κι αλλη μια για battery θελω μονο.

Αν εχει κανεις να προτεινει...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις εβαλα το Update v15.1 για omega και το Navigon δεν ανοιγει (Λεει οτι διακοπηκε).Εχει κανενας αυτο το προγραμμα και να ξερει τι παιζει?Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις εβαλα το Update v15.1 για omega και το Navigon δεν ανοιγει (Λεει οτι διακοπηκε).Εχει κανενας αυτο το προγραμμα και να ξερει τι παιζει?Ευχαριστω.

 

Δεν φταίει η omega

Απεγκατάσταση του navigon ,

Με root explorer data/app και σβήνεις το com.navIgon...... (ότι βρεις από navIgon)

Εγκατάσταση του navigon

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί, αλλά ξαναέβαλα 2.3.6 και νιώθω πολύ καλύτερα. Με ICS ήθελε φόρτιση 2 και 3 φορές τη μέρα, τώρα με την ίδια χρήση (ξέσκισμα βέβαια) αλλά κρατάει 24-30 ώρες.... Χώρια οι θερμοκρασίες, καμία σχέση κι εκεί! Το μόνο που μου λείπει είναι ο Chrome, αλλά οκ...... Άντε να δούμε με τη JB, η ICS μεγάλο fail imho...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί, αλλά ξαναέβαλα 2.3.6 και νιώθω πολύ καλύτερα. Με ICS ήθελε φόρτιση 2 και 3 φορές τη μέρα, τώρα με την ίδια χρήση (ξέσκισμα βέβαια) αλλά κρατάει 24-30 ώρες.... Χώρια οι θερμοκρασίες, καμία σχέση κι εκεί! Το μόνο που μου λείπει είναι ο Chrome, αλλά οκ...... Άντε να δούμε με τη JB, η ICS μεγάλο fail imho...

 

Προσωπικά πάντως δεν έχω κανένα πρόβλημα με την ICS 4.0.3 μέχρι στιγμής, στη δεύτερη μόλις φόρτιση της συσκευής μου κράτησε 2 μέρες και 8 ώρες μέχρι να φτάσει στο 10% για να συνδέσω ξανά τον φορτιστή. Δεν έχω screenshot αλλά πιστέψτε με, δεν έχω κάποιο λόγο για να πω ψέματα ;)

 

Εννοείται ότι έχω απενεργοποιημένους όλους τους αυτόματους συγχρονισμούς (ξέρω ότι δεν τους βολεύει όλους αυτό), όπως και το 3G (επίσης), λιγοστά widgets με μοναδικό που να ζητάει ενημέρωση αυτό του καιρού - και το οποίο έθεσα στο "χειροκίνητο"-, την φωτεινότητα της οθόνης στο 45% περίπου με απενεργοποιημένο τον αυτόματο φωτισμό.. το δούλεψα αρκετά με wifi, εγκαταστάσεις εφαρμογών απ'το play store, σερφάρισμα, 5-6 2λεπτες κλήσεις τη μέρα κλπ κλπ σε λογικά πάντα πλαίσια. Εννοείται πως δεν θα είναι αυτή η χρήση που θα του κάνω μόνιμα, σίγουρα θα κοιτάξω να το χαρώ περισσότερο με παιχνίδια και περισσότερο ίντερνετ, απλώς αναφέρω την μέχρι στιγμής εμπειρία μου με την "μαμά" για μένα ICS 4.0.3.

 

:)

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν αμφιβάλλω, το κινητό το πλήρωσα για να μπορώ να έχω όσα μου προσφέρει ανά πάσα στιγμή, 2 βδομάδες διακοπές με 3G ανοιχτό και σερφάρισμα και παιχνίδια κλπ, το κινητάκι χτυπούσε 50άρια θερμοκρασίας και το φόρτιζα μετά από 3-4 ώρες. Με GB κρατάει πολύ περισσότερο και δεν λειτουργεί ως σόμπα επίσης. Ήμουν με ressurection, έβαλα Ομέγα 15.1, άλλαξα kernels, έβαλα 4.1, έκανα ότι μπορούσα μπας και η μπαταρία κρατήσει λίγο παραπάνω αλλά τπτ. Με το data on και σερφάρισμα στο internet ρούφαγε σαν τρελό.

 

Τέσπα, θα περιμένω JB, ICS τέλος για μένα.

 

@Panosfx Την Ομεγα 10.4.

 

@makis206 XWKL1 φίλε, όπως στήνεται από την ROM. Το μόνο που άλλαξα ήταν ο kernel, από Siyah σε Speedmod, αλλά θα ξαναγυρίσω σε siyah.

Edited by Taral21
Link to comment
Share on other sites

Τέσπα, θα περιμένω JB, ICS τέλος για μένα.

Σεβαστότατο και σ'εμπιστεύομαι απόλυτα μάλιστα αφού είχες την ευκαιρία να τη δουλέψεις κιόλας, είμαι βέβαιος πως όταν αρχίσω κι εγώ να το "καίω":p κάτι παρόμοιο θ'αντιμετωπίσω. Επίσης περιμένω την JB κι εκεί θα δούμε αν παραμείνω σε αυτήν ή θα κάνω κι εγώ το πισωγύρισμα.. για παν ενδεχόμενο, γι'αυτήν την 2.3.6 μιλάς; :)

 

XWKK5 2.3.6 Firmware. Δεν είναι επίσημο ελληνικό, αλλά εχει Ελληνικά παντού, κάνετε extract με κωδικό samfirmware.com, και αλλάξτε το sales code σε EUR.

 

 

 

Εdit: Τώρα το είδα ;)

@makis206 XWKL1 φίλε, όπως στήνεται από την ROM. Το μόνο που άλλαξα ήταν ο kernel, από Siyah σε Speedmod, αλλά θα ξαναγυρίσω σε siyah.

 

Ευχαριστώ!

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Η JB που την ειχα δοκιμασει παει πραγματικα σφαιρα!

Το μονο που μενει να δουμε ποσο θα την παραμετροποιησει η Samsung.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Η JB που την ειχα δοκιμασει παει πραγματικα σφαιρα!

Το μονο που μενει να δουμε ποσο θα την παραμετροποιησει η Samsung.

 

Παιδια καλησπερα.!!Αυτη η 2.3.6 I9100XWKK5_I9100OXXKJ3 εχει 9 αρχεια,γνωριζει κανειs

ποια 3 βαζουμε..? ενημερωτικα...μηπωs καποια στιγμη την βαλω.

Link to comment
Share on other sites

@makis206 XWKL1 φίλε, όπως στήνεται από την ROM. Το μόνο που άλλαξα ήταν ο kernel, από Siyah σε Speedmod, αλλά θα ξαναγυρίσω σε siyah.

Μπαααα μην το κανείς (βάλεις kernel siyah..). Μείνε εκεί που είσαι (speedmod).

Αλλά και στον cf να κάτσεις.. Πάλι αναπαυτικά θα είσαι.. Εκτός και αν με τον Tourkboy,σου αρέσει να παίζεις... (?) Τότε πάω πασο και ντούκου μαζί.. Your choice..

Edited by Milfas
Link to comment
Share on other sites

Τελικά επέστρεψα στον παλιό αγαπημένο Jeffrey-Speedfrey, τρελή διαχείριση μπαταρίας και θερμοκρασίες Σιβηρίας. Long live GB!!!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά επέστρεψα στον παλιό αγαπημένο Jeffrey-Speedfrey, τρελή διαχείριση μπαταρίας και θερμοκρασίες Σιβηρίας. Long live GB!!!

 

Speedmod??

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Speedmod??

Όχι, ένας αρκετά παλιός kernel που τον σταμάτησαν και καλά γιατί είχε αντιγράψει άλλους developers. Τεσπα, το CWM δεν είναι συμβατό μαζί του λόγω αναβαθμίσεων, οπότε πίσω στον speedmod, όπως προτείνει ο φίλος milfas.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω speedmod εβαλα.

Δειχνει να ειναι ο πιο σταθερος κι απροβληματιστος.Βεβαια ειναι κι ο λιγοτερο παραμετροποιησιμος.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς ποιο apk συστήματος είναι υπεύθυνο για την εγκατάσταση εφαρμογών?

Γιατί μάλλον κατι έχω πειράξει και δεν πατιέται το κουμπί της εγκατάστασης.. μόνο έπειτα από επανεκκίνηση και αν προλάβω να το κάνω σφαίρα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, πήρα το κίνητό μόλις χτές και ενώ σαν υπολογιστής παλάμης φαίνεται τρομερό...με προβληματίζει το μεγάφωνο και το ακουστικό του που είναι απίστευτά χαμηλά σε ένταση (ακόμα κ όταν είναι στο τέρμα μέσα απο τις ρυθμίσεις).

 

Είναι στο ίντερνετ πως έχουν αρκετοί αυτό το πρόβλημα.

 

Έχει βρεθεί κάποια στανταρ λύση???

 

Η τεχνική που μπαίνεις στο κρυφό μενού δεν μου λειτουργεί γιατί ενώ όντως μπαίνει στο μενού δέν μπορεί να μπεί στα options του ηχου (περίεργο!!!).

Φοράει android 4.0.3 apo απο τη μάνα του.

Link to comment
Share on other sites

Απο την ωρα που το ρουταρα με Omega rom και speedmod kernel μου βγαζει στη notification bar 4-5 φορες τη μερα ενα κοκκινο αστερακι που συνηθως οταν κατεβαζω τη μπαρα να δω τι ειναι εχει καποια διαφημιση(για καλυτερη μπαταρια κτλ.).

Ποιο ειναι υπευθυνο γι'αυτο και πως βγαινει;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Απο την ωρα που το ρουταρα με Omega rom και speedmod kernel μου βγαζει στη notification bar 4-5 φορες τη μερα ενα κοκκινο αστερακι που συνηθως οταν κατεβαζω τη μπαρα να δω τι ειναι εχει καποια διαφημιση(για καλυτερη μπαταρια κτλ.).

Ποιο ειναι υπευθυνο γι'αυτο και πως βγαινει;

 

κάποια εφαρμογή που έβαλες φταίει για αυτό. καμία σχέση με την omega ή τον speedmod

Link to comment
Share on other sites

Απο την ωρα που το ρουταρα με Omega rom και speedmod kernel μου βγαζει στη notification bar 4-5 φορες τη μερα ενα κοκκινο αστερακι που συνηθως οταν κατεβαζω τη μπαρα να δω τι ειναι εχει καποια διαφημιση(για καλυτερη μπαταρια κτλ.).

Ποιο ειναι υπευθυνο γι'αυτο και πως βγαινει;

 

Βάλε το AirPush Detector να δεις ποια εφαρμογη ευθύνεται για την διαφήμιση .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...