Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιον kernel θα μου προτεινατε για καλυτερη μπαταρια, Phenomenal η speedmod?

Αυτοι οι δυο θεωρουνται συμβατοι με την μανισια 4.0.3 LP7?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποιον kernel θα μου προτεινατε για καλυτερη μπαταρια, Phenomenal η speedmod?

Αυτοι οι δυο θεωρουνται συμβατοι με την μανισια 4.0.3 LP7?

 

cf kernel για μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατεβασα ταινια torrent και κατεβασα και τον υποτιτλο srt

Πως μπορω να τον εναωματωσω στην ταινια;προσπαθω με MX player αλλα δεν το βγαζει.μηπως χρειαζεται καμια μετονομασια τιποτα;ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατεβασα ταινια torrent και κατεβασα και τον υποτιτλο srt

Πως μπορω να τον εναωματωσω στην ταινια;προσπαθω με MX player αλλα δεν το βγαζει.μηπως χρειαζεται καμια μετονομασια τιποτα;ευχαριστω

 

δεν υπάρχει ταινία torrent. torrent είναι ένας p2p client για να κατευάσεις το υλικό που θέλεις. Απλά ένα κατευάστήρι δηλαδή.

Οι τύποι αρχείων είναι πολλοί και διαφορετικοί.

Απο εκεί και πέρα το όνομα του .srt αρχείου με τους υπότιτλους πρέπει να έχει ακριβώς το ίδιο όνομα με το ονομα της ταινίας.

 

πχ

έχεις μία ταινία "titlostainias.kataliksiarxeioupoudenpeirazeis"

και το αρχείο με τους υπότοιτλους "titlostainias.srt"

δεν πειράζεις τίποτα μετά τις τελείες. μόνο το πριν.

Link to comment
Share on other sites

cf kernel για μπαταρία

 

Ειχα προσπαθησει να του περασω cf kernel στην αρχη, οτν εβαλα την LP7, αλλα για καποιο λογο δε μου δουλευε

το wifi. Στις ρυθμισεις ενω εδειχνε πως ειναι ανοιχτο, επανω στην μπαρα δεν εβγαζε το εικονιδιο του που δειχνει πως ειναι συνδεδεμενο.

Προσπαθησα δυο φορες με wipe cashe και τα σχετικα αλλα το προβλημα παρεμενε.

 

Και κατι τελευταιο.

Υπαρχει τροπος να αλλαξουμε με καποιο mod η καποια custom rom το ονομα του παροχου μας?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαιστω φιλε μου δηλ εννοεις ονομαζω ακριβως με το ιδιο ονομα πριν την τελεια,τον υποτιτλο και τα βαζω στον MXplayer και παιζει;και αν ξερεις πως μπαινουμε στην ονομασι για να αλλαξουμε ονομα;θυμαμαι στο iphone με ifile το εκανα ευκολα εδω προσπαθω αλλα δεν τα καταφερνω αν μπορεις να με βοηθησεις.Δοκιμαζω με astro,με rootexplorer αλλα δεν......

δεν υπάρχει ταινία torrent. torrent είναι ένας p2p client για να κατευάσεις το υλικό που θέλεις. Απλά ένα κατευάστήρι δηλαδή.

Οι τύποι αρχείων είναι πολλοί και διαφορετικοί.

Απο εκεί και πέρα το όνομα του .srt αρχείου με τους υπότιτλους πρέπει να έχει ακριβώς το ίδιο όνομα με το ονομα της ταινίας.

 

πχ

έχεις μία ταινία "titlostainias.kataliksiarxeioupoudenpeirazeis"

και το αρχείο με τους υπότοιτλους "titlostainias.srt"

δεν πειράζεις τίποτα μετά τις τελείες. μόνο το πριν.

Edited by notarius
Link to comment
Share on other sites

Θα κατεβασειs τον ιδιο υποτιτλο π.χ: Bloodrayne.The.Third.Reich.2010.DVDRiP. Ακριβωs ιδιο πρεπει να ειναι και το srt:Bloodrayne.The.Third.Reich.2010.DVDRiP.Kανειs αντιγραφη και επικολληση το ονομα τηs ταινιαs πανω στο srt.

Αν ειναι ολοιδιοs o υποτιτλοs δεν χρειαζεται.Κατεβασε τον B.S Player,παιζει τα παντα.Αυτα που σου ειπα,την αντιγραφη

και επικολληση με τον υποτιτλο, καλυτερα να τα κανειs στο PC.Mετα βαλε την ταινια με τον υποτιτλο σε ενα φακελο στην sd.Ανοιξε τον Β.S Player βαλτου ελληνικα, με κωδικοποιηση, μου φαινεται: windows-1253,και εισαι Ο.Κ.

Edited by manoliskikis4
Link to comment
Share on other sites

Ειχα προσπαθησει να του περασω cf kernel στην αρχη, οτν εβαλα την LP7, αλλα για καποιο λογο δε μου δουλευε

το wifi. Στις ρυθμισεις ενω εδειχνε πως ειναι ανοιχτο, επανω στην μπαρα δεν εβγαζε το εικονιδιο του που δειχνει πως ειναι συνδεδεμενο.

Προσπαθησα δυο φορες με wipe cashe και τα σχετικα αλλα το προβλημα παρεμενε.

 

Και κατι τελευταιο.

Υπαρχει τροπος να αλλαξουμε με καποιο mod η καποια custom rom το ονομα του παροχου μας?

 

Για να αλλάξεις το όνομα του πάροχου κοίτα λίγο εδώ http://www.doctorandroid.gr/2012/07/change-carrier-spn-id-android.html?m=1

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου σε ευχαριστω πολυ για την αναλυτικη σου ενημερωση,θα δοκιμασω κι αν θελω κατι ρωταω παλι να σαι καλα

Θα κατεβασειs τον ιδιο υποτιτλο π.χ: Bloodrayne.The.Third.Reich.2010.DVDRiP. Ακριβωs ιδιο πρεπει να ειναι και το srt:Bloodrayne.The.Third.Reich.2010.DVDRiP.Kανειs αντιγραφη και επικολληση το ονομα τηs ταινιαs πανω στο srt.

Αν ειναι ολοιδιοs o υποτιτλοs δεν χρειαζεται.Κατεβασε τον B.S Player,παιζει τα παντα.Αυτα που σου ειπα,την αντιγραφη

και επικολληση με τον υποτιτλο, καλυτερα να τα κανειs στο PC.Mετα βαλε την ταινια με τον υποτιτλο σε ενα φακελο στην sd.Ανοιξε τον Β.S Player βαλτου ελληνικα, με κωδικοποιηση, μου φαινεται: windows-1253,και εισαι Ο.Κ.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαιστω φιλε μου δηλ εννοεις ονομαζω ακριβως με το ιδιο ονομα πριν την τελεια,τον υποτιτλο και τα βαζω στον MXplayer και παιζει;και αν ξερεις πως μπαινουμε στην ονομασι για να αλλαξουμε ονομα;θυμαμαι στο iphone με ifile το εκανα ευκολα εδω προσπαθω αλλα δεν τα καταφερνω αν μπορεις να με βοηθησεις.Δοκιμαζω με astro,με rootexplorer αλλα δεν......

 

ή κανεις αυτό που λέει ο φίλος ή με rootexplorer πατας παρατεταμένα επάνω στο αρχείο των υποτίτλων και στο μενού που θα εμφανιστεί κανεις scroll προς τα κάτω μέχρι να βρείς το rename ή μετονομασία

Link to comment
Share on other sites

ή κανεις αυτό που λέει ο φίλος ή με rootexplorer πατας παρατεταμένα επάνω στο αρχείο των υποτίτλων και στο μενού που θα εμφανιστεί κανεις scroll προς τα κάτω μέχρι να βρείς το rename ή μετονομασία

καλημερα και παλι,λοιπον ονομαζω οπως μου ειπες με rootexplorer με απολυτη επιτυχια,τον υποτιτλο με την ιδια ονομασια της ταινιας(deprived-wrathoftitans-xvid.avi) τα βαζω σε ενα φακελο και τα δυο,ανοιγω τον bsplayer παταω στην ταινια και κρασαρει σε 3 δευτερολεπτα και κολλαει ολο το κινητο και παω για υποχρεωτικο reboot.Οταν ανοιγω την ταινια με mxplayer παιζει κανονικα αλλα χωρις υποτιτλο,παρολο που μπαινω στις ρυθμισεις και ενεργοποιω τους υποτιτλους,τι να συμβαινει ρε παιδια?θα δοκιμασω και τον bsplayer με αλλη ταινια,αν και δε νομιζω να φταιει η τανια γιατι με mxpla.. παιζει

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και παλι,λοιπον ονομαζω οπως μου ειπες με rootexplorer με απολυτη επιτυχια,τον υποτιτλο με την ιδια ονομασια της ταινιας(deprived-wrathoftitans-xvid.avi) τα βαζω σε ενα φακελο και τα δυο,ανοιγω τον bsplayer παταω στην ταινια και κρασαρει σε 3 δευτερολεπτα και κολλαει ολο το κινητο και παω για υποχρεωτικο reboot.Οταν ανοιγω την ταινια με mxplayer παιζει κανονικα αλλα χωρις υποτιτλο,παρολο που μπαινω στις ρυθμισεις και ενεργοποιω τους υποτιτλους,τι να συμβαινει ρε παιδια?θα δοκιμασω και τον bsplayer με αλλη ταινια,αν και δε νομιζω να φταιει η τανια γιατι με mxpla.. παιζει

 

Τα αρχεία πρέπει να έχουν την ονομασία και να είναι στον ίδιο φάκελο

deprived-wrathoftitans-xvid.avi

deprived-wrathoftitans-xvid.srt

 

Αν τα βάλεις όπως είναι στον υπολογιστή σου και τα ανοίξεις με ένα player π.χ. VLC παίζει κανονικά το βίντεο με υπότιτλους;

Link to comment
Share on other sites

Τα αρχεία πρέπει να έχουν την ονομασία και να είναι στον ίδιο φάκελο

deprived-wrathoftitans-xvid.avi

deprived-wrathoftitans-xvid.srt

 

Αν τα βάλεις όπως είναι στον υπολογιστή σου και τα ανοίξεις με ένα player π.χ. VLC παίζει κανονικά το βίντεο με υπότιτλους;

 

οπως το λες ακριβως ειναι, το βαζω στον υπολογιστη και παιζει κανονικα με bs γι αυτο εχω κουφαθει στο galaxy δεν παιζει,τα εχω ακριβως με το ιδιο ονομα και στον ιδιο φακελο!

Link to comment
Share on other sites

Αφού ενεργοποιήσεις τους υπότιτλους στον mx, πάτα την ώρα που ξεκινάει το βίντεο το αριστερό κουμπί του τηλεφώνου (μενού) και διάλεξε υπότιτλοι.

Θα σου εμφανίσει ένα εικονίδιο φακέλου.Πάτα το και βρες τον υπότιτλο σου.

Link to comment
Share on other sites

Αφού ενεργοποιήσεις τους υπότιτλους στον mx, πάτα την ώρα που ξεκινάει το βίντεο το αριστερό κουμπί του τηλεφώνου (μενού) και διάλεξε υπότιτλοι.

Θα σου εμφανίσει ένα εικονίδιο φακέλου.Πάτα το και βρες τον υπότιτλο σου.

το κανω αλλα μεσα στο φακελο αυτο δεν εχει τιποτα,ενω με το root explorer εχω φτιαξει φακελο που εχω μεσα και την τανια και τον υποτιτλο με το ιδιο ακριβως ονομα,αφου ειπα και πριν οτι στο pc παιζει κανονικα με υποτιτλους

Link to comment
Share on other sites

το κανω αλλα μεσα στο φακελο αυτο δεν εχει τιποτα,ενω με το root explorer εχω φτιαξει φακελο που εχω μεσα και την τανια και τον υποτιτλο με το ιδιο ακριβως ονομα,αφου ειπα και πριν οτι στο pc παιζει κανονικα με υποτιτλους

 

Αν το έχεις κάνει σωστά, όταν μπαίνεις στον mx και πατήσεις στο φάκελο που έχεις την ταινία, θα σου εμφανίζει την ταινία με ένδειξη SRT στο πλάϊ.

Αν δε στο εμφανίζει, έχεις κάνει λάθος στην ονομασία του srt.Μήπως υπάρχει 2 φορές η κατάληξη;

π.χ. deprived-wrathoftitans-xvid.srt.srt

Link to comment
Share on other sites

το κανω αλλα μεσα στο φακελο αυτο δεν εχει τιποτα,ενω με το root explorer εχω φτιαξει φακελο που εχω μεσα και την τανια και τον υποτιτλο με το ιδιο ακριβως ονομα,αφου ειπα και πριν οτι στο pc παιζει κανονικα με υποτιτλους

 

Eγώ έχω δύο φακέλους για τις ταινίες μου στην εξωτερική SD (αν και δεν πιστεύω ότι παίζει ρόλο), έναν φάκελο Μοvies κι άλλον ένα Subtitles όπου και βάζω τους υπότιτλους. Το ΜΧ μου παίζει τις ταινίες κανονικά κι όταν θέλω υπότιτλους τους βρίσκω μέσα στον φάκελο Subtitles απ'το μενού του MXPlayer. Μήπως τα μπερδεύεις λίγο με το root explorer; Μήπως για παράδειγμα βάζεις ταινίες και υπότιτλους σε φάκελο της external sd (αν βέβαια έχεις εξωτερική sd) και βάζεις τον ΜΧ να ψάχνει στους φακέλους της εσωτερικής SD της συσκευής και όχι της εξωτερικής όπου και έβαλες τ'αρχεία σου;

 

Ελπίζω να μη σε μπέρδεψα..:worry:

Link to comment
Share on other sites

Eγώ έχω δύο φακέλους για τις ταινίες μου στην εξωτερική SD (αν και δεν πιστεύω ότι παίζει ρόλο), έναν φάκελο Μοvies κι άλλον ένα Subtitles όπου και βάζω τους υπότιτλους. Το ΜΧ μου παίζει τις ταινίες κανονικά κι όταν θέλω υπότιτλους τους βρίσκω μέσα στον φάκελο Subtitles απ'το μενού του MXPlayer. Μήπως τα μπερδεύεις λίγο με το root explorer; Μήπως για παράδειγμα βάζεις ταινίες και υπότιτλους σε φάκελο της external sd (αν βέβαια έχεις εξωτερική sd) και βάζεις τον ΜΧ να ψάχνει στους φακέλους της εσωτερικής SD της συσκευής και όχι της εξωτερικής όπου και έβαλες τ'αρχεία σου;

 

Ελπίζω να μη σε μπέρδεψα..:worry:

 

οχι δε με μπερδεψες καθολου,θα το ελεγξω παλι αλλα τα εχω στην sd στο φακελο downloads οπως ηταν αρχικα,απλα εκανα το εξης:εφτιαξα ενα φακελο που τον ονομασα εγω(titans)και μεσα εβαλα και την ταινια με το ιδιο ακριβως ονομα και τον υποτιτλο δηλ η ταινια .avi και ο υποτιτλος .srt.Οταν τωρα ανοιγω τον mxplayer βρισκω αμεσως το φακελο titans και παταω play,ξεκιναει η τανια και με το αριστερο πληκτρο παω υποτιτλοι και αριστερα εμφανιζεται ενας φακελος και δεξια ενα x,παταω στον φακελο και δεν υπαρχει τιποτα μεσα!!

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις να μου πει πως λεγετε η εφαρμογη που εχει το Htc one x οταν ξεκλειδωνει να εμφανιζει σε 3D τον καιρο...;;;
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να κατεβασεις αλλους υποτιτλους κ με τον τρόπο που σου είπε πριν ο Στράτος επέλεξε τους μέσα από τον MxPlayer και ας είναι λάθος. Να δεις αν θα στους παίξει.
Link to comment
Share on other sites

Επίσης για να σιγουρευτείς ότι δεν είναι θέμα ονομασίας-ορθογραφίας, μπες με τον root explorer στο φάκελο και μετονόμασε ταινία και υπότιτλους σε κάτι πολύ απλό και ξαναδοκίμασε.

Π.χ.

a.avi

a.srt

Link to comment
Share on other sites

Οταν τωρα ανοιγω τον mxplayer βρισκω αμεσως το φακελο titans και παταω play,ξεκιναει η τανια και με το αριστερο πληκτρο παω υποτιτλοι και αριστερα εμφανιζεται ενας φακελος και δεξια ενα x,παταω στον φακελο και δεν υπαρχει τιποτα μεσα!!

 

Εμένα ο ΜΧ μου τα βγάζει ως εξής:

-Υπότιτλοι

-Άνοιγμα/Πίνακας/Ρυθμίσεις (επιλέγω το Άνοιγμα)

-Ανοίγει πινακάκι για να βρω τον φάκελο όπου έχω αποθηκεύει τους υπότιτλους, βρίσκω τον φάκελο και το αρχείο, πατάω πάνω του και τους εμφανίζει κανονικά μέσα στην ταινία!

 

Έτσι το κάνεις κι εσύ; Δεν κατάλαβα πολλά απ'την περιγραφή..:O

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ο ΜΧ μου τα βγάζει ως εξής:

-Υπότιτλοι

-Άνοιγμα/Πίνακας/Ρυθμίσεις (επιλέγω το Άνοιγμα)

-Ανοίγει πινακάκι για να βρω τον φάκελο όπου έχω αποθηκεύει τους υπότιτλους, βρίσκω τον φάκελο και το αρχείο, πατάω πάνω του και τους εμφανίζει κανονικά μέσα στην ταινία!

 

Έτσι το κάνεις κι εσύ; Δεν κατάλαβα πολλά απ'την περιγραφή..:O

ρε παιδια ,με τα πολλα,το βρηκα γαμοτο,υπαρχει και η επιλογη εργαλεια-ρυθμισεις-υποτιτλοι και εκει μαλον απο μαμακια μου ειχα απενεργοποιησει την ενεργοποιηση ενσωματομενων υποτιτλων.Τωρα πλεον βλεπω ολες τις διαδρομες αποθηκευσης και λογικα θα παιξει,αν δω κατι στραβο ενημερωνω παλι σορυ που σας κουραζω

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ,με τα πολλα,το βρηκα γαμοτο,υπαρχει και η επιλογη εργαλεια-ρυθμισεις-υποτιτλοι και εκει μαλον απο μαμακια μου ειχα απενεργοποιησει την ενεργοποιηση ενσωματομενων υποτιτλων.Τωρα πλεον βλεπω ολες τις διαδρομες αποθηκευσης και λογικα θα παιξει,αν δω κατι στραβο ενημερωνω παλι σορυ που σας κουραζω

 

Τέλος καλό, όλα καλά, όλα ανθηρά!:lol:

 

:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...