Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Παίδες θέλω την βοήθειά σας! Το εγκαθιστώ αλλά μου βγάζει σφάλμα! Η εφαρμογή δεν είναι εγκατεστημένη: Υπάρχει ήδη εγκατεστημένο ένα πακέτο με το ίδιο όνομα και προβληματική υπογραφή... Τι κάνω;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ασχημα νεα απο εδω..

το αγαπημενο μας galaxy ισως παρεδωσε πνευμα..

 

ενω φορτιζε το βραδυ και ταυτοχρονα επαιζε μουσικη, οταν ξυπνησα ειδα τη συσκευη κλειστη..

δεν ανταποκρινοταν σε κανενα πατημα πληκτρων..

δεν μπαινει ουτε σε recovery/download mode..

γενικα η οθονη δεν αναβει καν..

 

η συσκευη ειναι ρουταρισμενη, και εxει περασμενη την AOKP του γιαννη (ioathe)

 

καμια ιδεα? τη σωζουμε την παρτιδα? δεν μπορω να καταλαβω τι εγινε ξαφνικα..

(Σημειωση: τον τελευταιο μηνα εκανε πανω κατω 2-3 reboot μονο του την εβδομαδα, αν αυτο λεει κατι..)

 

με jig λετε μηπως ξυπνησει?

γενικα με εχει πιασει μια ψιλοαπογοητευση γιατι δεν εχω και εγγυηση επειδη ειναι πειραγμενη η συσκευη

 

περιμενω εναγωνιως τις απαντησεις σας..

 

 

επανερχομαι στο προβλημα μου..

η μπαταρια και ο φορτιστης μου ειναι μια χαρα, καθως δοκιμαστηκαν σε αλλο galaxy..

αρα το προβλημα το εχει η συσκευη..

 

στο κρισιμο σημειο τωρα..

πηγαινοντας «νεκρη» τη συσκευη στο service της samsung (αλλα εχοντας τη ρουταρισμενη) μπορουν να το αντιληφθουν οι τεχνικοι και να αρνηθουν τη δωρεαν επισκευη της?

Link to comment
Share on other sites

μάλλον ναι. στη θέση σου δε θα το ρίσκαρα. πέρνα μία official rom να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

 

οπως εγραψα και πιο πανω, η συσκευη δεν ανοιγει, ουτε μπαινει σε recovery/download mode..

ειναι δηλαδη εντελως νεκρη..

Link to comment
Share on other sites

οπως εγραψα και πιο πανω, η συσκευη δεν ανοιγει, ουτε μπαινει σε recovery/download mode..

ειναι δηλαδη εντελως νεκρη..

αν εχει καει η πλακετα μπορει και να μην το δουν στην τελικη αφου δεν μπαινεισε download mode για να περασεις μια official πρεπει να το ρισκαρεις

ουτως η αλλως εσυ αποφασιζεις αν θα πληρωσεις η οχι

εγω ειχα παθει κατι αντιστοιχο με ενα sgs+ και μαλιστα 2 φορες και τις 2 δεν καταλαβαν τιποτα και μου αλλαξαν πλακετα

Link to comment
Share on other sites

οπως εγραψα και πιο πανω, η συσκευη δεν ανοιγει, ουτε μπαινει σε recovery/download mode..

ειναι δηλαδη εντελως νεκρη..

 

 

ψαξε εδω στο φορουμ μηπως εχει κανεις τζιγκακι και δοκιμασε το

αν δεις οτι ουτε με το τζιγκ μπαινει σε download mode στειλε το αφοβα εκαψες πλακετα!

Link to comment
Share on other sites

Και να βρεί jig χρειάζεται παλιό bootloader περασμένο,

που δεν ξέρουμε αν τον είχε και πλέον δε θα μπορεί να περάσει:(.

Link to comment
Share on other sites

Και να βρεί jig χρειάζεται παλιό bootloader περασμένο,

που δεν ξέρουμε αν τον είχε και πλέον δε θα μπορεί να περάσει:(.

 

γιατι;;;;

αφου η aopk 4.0.4 του ioathe εχει τους παλιους bootloader...

δεν εχει αναφερθει κατι τετοιο εκτος απο περιπτωσεις που καποιοι περασαν στοκ ρομ!!!

απο οσο ξερω δε περασε κατι τετοιο ο φιλος απλα κολησε και δεν ανοιγει!

Link to comment
Share on other sites

ααα οκ. αν έχει παλιό bootloader η συγκεκριμένη ρομ ίσως να είναι μια επιλογή που πρέπει να κοιτάξει.
Link to comment
Share on other sites

παιδια, απ οτι γνωριζω η συσκευη εχει παλιο bootloader..

οποτε συμπερασματικα, δοκιμαζω με jig, και αν δεν γινει και εκει τιποτα καρφι για service με την ελπιδα οτι θα επισκευαστει η συσκευη χωρις «περαιτερω» προβληματα..

Link to comment
Share on other sites

Από ανάλογη εμπειρία με κινητά φίλων (όχι Samsung) αν έχει κάτι σοβαρό (πλακέτα) και είναι στην εγγύηση την αντικαθιστούν και δεν μπορουν να καταλάβουν
Link to comment
Share on other sites

παιδια, απ οτι γνωριζω η συσκευη εχει παλιο bootloader..

οποτε συμπερασματικα, δοκιμαζω με jig, και αν δεν γινει και εκει τιποτα καρφι για service με την ελπιδα οτι θα επισκευαστει η συσκευη χωρις «περαιτερω» προβληματα..

 

αν δεν ανοιξει η συσκευη με τζιγκ πας για πλακετα κατευθειαν,ουτε αυτοι στο σερβις θα το καταλαβουνε γιατι δε θα ανοιγει(υπαρχει ειδικο τζιγκακι αλλα δε το εχουν....)και θα σε κομπλε με νεα πλακετα!!!

αντε μεγεια αν και ευχομαι να ανοιξει καθως θα αργησει στο σερβις λογω καλοκαιριου(συνηθως 2-3 βδομαδες καναν το χειμωνα...)

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε θερμοκρασία τώρα παιδιά

 

Για μένα κάνεις δεν ξέρει να απαντήσει παιδιά;

Link to comment
Share on other sites

Για μένα κάνεις δεν ξέρει να απαντήσει παιδιά;

 

τωρα το ειδα το μηνυμα σου

εγω θα κοιταζα τον κερνελ πρωτα και μετα ολα τα αλλα

αλλα και παλι η πολυ χρηση ειδικα με ντατα ον προκαλει μεγαλη θερμοκρασια βεβαια μην αγχωνεσαι μου εχει φτασει στους 62 και απλα εκαιγε λιγο η οθονη ... χαχαχαχα

αλλαξε κανα κερνελ!

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο καιρο ειχα περασει τον launcher του s3 στο κινητο, αλλα απο τοτε οταν ενεργοποιω το κινητο μου βγαζει ενα

παραθυρακι που κανει αναβαθμιση λειτουργικου συστηματος/ανοιγμα εφαρμογων και λιγα δευτερολεπτα μετα ανοιγει η συσκευη.

Αυτο μπορω να το σταματησω με καποιο τροπο?

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

τωρα το ειδα το μηνυμα σου

εγω θα κοιταζα τον κερνελ πρωτα και μετα ολα τα αλλα

αλλα και παλι η πολυ χρηση ειδικα με ντατα ον προκαλει μεγαλη θερμοκρασια βεβαια μην αγχωνεσαι μου εχει φτασει στους 62 και απλα εκαιγε λιγο η οθονη ... χαχαχαχα

αλλαξε κανα κερνελ!

 

Φορούσα siyah 3.2.7.2 και τώρα είμαι με stock cm9. Πάντα τα ίδια αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Φορούσα siyah 3.2.7.2 και τώρα είμαι με stock cm9. Πάντα τα ίδια αποτελέσματα.

 

τι να σου πω...

εμενα με τον siyah 3.3.3δ τωρα φορτιζει και ειναι στους 31 βαθμους δε μπορω να καταλαβω τι φταιει σε σενα...ισως τρεχουν πολλες εφαρμογες απο πισω και δουλευει ο επεξεργαστης συνεχεια;

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω...

εμενα με τον siyah 3.3.3δ τωρα φορτιζει και ειναι στους 31 βαθμους δε μπορω να καταλαβω τι φταιει σε σενα...ισως τρεχουν πολλες εφαρμογες απο πισω και δουλευει ο επεξεργαστης συνεχεια;

 

Με τον 3.3.3 τι θερμοκρασία έχεις με το data on; Σε σερφαρισμα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με Siyah 3.3.3d kernel (default mode) να φορτίζει, με ανοιχτά τα δεδομένα και Omega v.15 ICS με data ανοιχτά και σερφάρισμα στο ιντερνετ χθες χτύπησα 45 βαθμούς (σ.σ ήμουν στο μπαλκόνι και είχε 38 βαθμούς!)!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με Siyah 3.3.3d kernel (default mode) να φορτίζει, με ανοιχτά τα δεδομένα και Omega v.15 ICS με data ανοιχτά και σερφάρισμα στο ιντερνετ χθες χτύπησα 45 βαθμούς (σ.σ ήμουν στο μπαλκόνι και είχε 38 βαθμούς!)!

 

Δηλαδή λέτε να επηρεάζεται τόσο πολύ από τις εξωτερικές συνθήκες;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το ποστάρω στο σωστό thread αλλά ελπίζω πως ναί.Έψαχνα διάφορα σερφάροντας και βρήκα αυτό εδώ http://www.khmedia.in/2012/07/10/install-android-4-1-jelly-bean-on-samsung-galaxy-s2-i9100/ Είναι προφανώς custom rom με Jelly Bean 4.1 για το S2 μας.Τί πιστεύετε;Ισχύει;Εδώ και το βίντεο

 

edit:Είδα το βίντεο.Και μετά σου λένε παπάτζες οτι το Galaxy S2 Δεν είναι ικανό να τρέξει την Jelly Bean 4.1 για οθόνη και hardware.Η συσκευή πετάει στο βίντεο.Καλύτερα από ότι έχω τώρα με την ICS 4.0.3.Τί να πώ;Απλά κρίμα αν την απορίψουν στο JB.Εδώ φαίνεται ξεκάθαρα ότι είναι ικανή αυτή η συσκευή να τρέξει ανετότατα το καινούργιο Android

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

ότι μπορεί να παίξει την jelly been είναι γνωστό, άσχετα με τι ακούγεται...πάντως στο βίντεο δεν είδα και κάτι το τρομερό, μια ics με μερικά εφέ παραπάνω.

Όταν αρχίζουν να βγάζουν romς στο xda τότε θα δούμε τι παραπάνω προσφέρει η νέα έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το ποστάρω στο σωστό thread αλλά ελπίζω πως ναί.Έψαχνα διάφορα σερφάροντας και βρήκα αυτό εδώ http://www.khmedia.in/2012/07/10/install-android-4-1-jelly-bean-on-samsung-galaxy-s2-i9100/ Είναι προφανώς custom rom με Jelly Bean 4.1 για το S2 μας.Τί πιστεύετε;Ισχύει;Εδώ και το βίντεο

 

edit:Είδα το βίντεο.Και μετά σου λένε παπάτζες οτι το Galaxy S2 Δεν είναι ικανό να τρέξει την Jelly Bean 4.1 για οθόνη και hardware.Η συσκευή πετάει στο βίντεο.Καλύτερα από ότι έχω τώρα με την ICS 4.0.3.Τί να πώ;Απλά κρίμα αν την απορίψουν στο JB.Εδώ φαίνεται ξεκάθαρα ότι είναι ικανή αυτή η συσκευή να τρέξει ανετότατα το καινούργιο Android

Όντως στο βίντεο φαίνεται special. Aν δεν δώσει επίσημα η samsung είναι για να σε οδηγήσει να πάρεις το siii. (Αντιγράφει σε πολλά την apple αλλά δυστυχώς όχι στο θέμα των αναβαθμίσεων).

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...