Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή θα συνεχίσω να έχω την Omega χωρίς να είμαι root? Πως γίνεται αυτό???

 

μα η οδηγια που ζητησες ελεγε για φορματ

αν κανεις φορματ και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων απλα εχεις την ρομ που φοραγες πριν χωρις τις εφαρμογες σου και τις ρυθμισεις

αν καταλαβα καλα εσυ θες να περασεις τη στοκ ρομ

οποτε πηγαινε στην αρχη του θεματος βρες την διαβασε τις οδηγιες και φλασαρε την με Odin

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά έχω cm9 και θέλω να γυρίσω σε επίσημη ics ROM. Αλλάζει κάτι;

 

Μόλις τώρα διάβαζα γιαυτό στο xda .Δεν αλλάζει τιποτα ,κανεις βεβαια ενα full wipe πρώτα

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1543176

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλος, αλλαζω ROM γιατι παει για πουλημα..Galaxy s 3 era..

 

Καλησπερα παιδια.!!! Μια ερωτηση.Καθε τρειs και λιγο μου λεει μη επαρκηs αποθηκευτικοs χωροs,εχω κανει τα wipes

και hard-reset.Τι να κανω..? Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια η paranoid γιατι δεν εχει τις ρυθμισεις για την οθονη που την κανουν πιο καλη σε ευκρινια??? αλλες rom εχουν μεσα στις ρυθμισεις galaxy sii setting που ρυθμιζεις : mode, scenario κτλπ... υπαρχει κατι παρομοιο στην paranoid γιατι εγω δεν εχω βρει κατι τετοιο....και με χαλαει που αυτο... :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.!!! Μια ερωτηση.Καθε τρειs και λιγο μου λεει μη επαρκηs αποθηκευτικοs χωροs,εχω κανει τα wipes

και hard-reset.Τι να κανω..? Ευχαριστω.

 

Απο την στιγμή που εχεις κανει hard reset και δεν εχει φτιάξει δεν ξέρω τι μπορει να φταίει .

Μπορείς να ξαναπεράσει το firmware που εχεις μήπως και... Περίμενε βεβαία μηπως και κποιο παιδι εχει κάποια καλύτερη λύση.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια η paranoid γιατι δεν εχει τις ρυθμισεις για την οθονη που την κανουν πιο καλη σε ευκρινια??? αλλες rom εχουν μεσα στις ρυθμισεις galaxy sii setting που ρυθμιζεις : mode, scenario κτλπ... υπαρχει κατι παρομοιο στην paranoid γιατι εγω δεν εχω βρει κατι τετοιο....και με χαλαει που αυτο... :wacko:

 

Ρυθμίσεις - Συσκευη - Για Προχωρημενους - Screen.

 

Εγω ξαφνικα αν κ μικραινω το dpi του Apex τα εικονιδια αλλα γινονται μικρα κ άλλα μενουν μεγαλα κ αρχιζω κ τσατιζομαι!

 

Edit: Οκ βρηκα λυση οποτε ειμαι οκ, αλλα παλι ετοιμαζει update.. Αντε παλι στησιμο απ'την αρχη λογαριασμους κτλ..

 

Και αυτο με τη συνδεση επαφων ακομα δεν εχει ανακαλυψει κανενας τροπο για να μην παιδευομαστε?

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Εφτιαξε... αλλα μου το εκανε συχνα.Με hard reset και wipes φτιαχνει.

Ελεγα μηπωs βρισκαμε τι φταιει η γιατι συμβαινει...!! Ευχαριστω παντωs για την απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - Συσκευη - Για Προχωρημενους - Screen.

 

Εγω ξαφνικα αν κ μικραινω το dpi του Apex τα εικονιδια αλλα γινονται μικρα κ άλλα μενουν μεγαλα κ αρχιζω κ τσατιζομαι!

 

Edit: Οκ βρηκα λυση οποτε ειμαι οκ, αλλα παλι ετοιμαζει update.. Αντε παλι στησιμο απ'την αρχη λογαριασμους κτλ..

 

Και αυτο με τη συνδεση επαφων ακομα δεν εχει ανακαλυψει κανενας τροπο για να μην παιδευομαστε?

 

οταν λες ετοιμαζει update ενοεις αυτο που κυκλοφορισε PARANOIDANDROID v1.3a ....??? η ετοιμαζει καινουργιο???

Link to comment
Share on other sites

οταν λες ετοιμαζει update ενοεις αυτο που κυκλοφορισε PARANOIDANDROID v1.3a ....??? η ετοιμαζει καινουργιο???

Ετοιμαζει την 1.4 με διορθωσεις σε dpi για ολα τα πληκτρολογια κ διαφορα αλλα apps ώστε να μην τα κοβει κ να φαίνονται όμορφα.

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαζει την 1.4 με διορθωσεις σε dpi για ολα τα πληκτρολογια κ διαφορα αλλα apps ώστε να μην τα κοβει κ να φαίνονται όμορφα.

 

μπορεις να μου στειλεις link να παρακολουθω και γω τι γινεται??? ευχαριστω....

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου στειλεις link να παρακολουθω και γω τι γινεται??? ευχαριστω....

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1580070

Το thread της rom παρακολουθω απλα :-)

 

Ετοιμαζεται κ η CheckRom Revo V.7 εντομεταξυ..

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς καλησπέρα :cool:

ο γαλαξίας μου κολλούσε ανέκαθεν. Πριν καμιά βδόμαδα μου έπεσε απο την τσέπη και

έκανε κανα-δυό γκελ. Καμιά εξωτερική ζημιά. Τέλος πάντων πολλές φορές κολλάει(παγώνει), δεν ανταποκρίνονται κάποιες εφαρμογές. Πάω να πάρω τηλέφωνο και απλά μου σβήνει το νούμερο όταν πατάω το πράσινο κουμπί της κλήσης και πρέπει να περιμένω 10-20 δευτερόλεπτα για να πάρει τηλέφωνο. Η μπαταρία τελειώνει αμέσως. 15-19 ώρες να κρατήσει με χίλια ζόρια. Μπορεί να είναι στο 30% να μην το πειράζω και να κλείσει απο μπαταρία κτλπ κτλπ. Έχει αρκετά προβλήματα.

 

Σκέφτομαι να το κάνω φορματ και μετά root και να του βάλω rom(?).

Δεν έχω ιδέα τι είναι η rom και σε τι μπορεί να μου χρησιμεύσει και επίσης δεν έχω ιδέα απο το να πειράζω κινητά.

 

Τέλος πάντων, αυτό που ζητάω είναι να μου πείτε:

- τι είναι το ρομ και

- αν αξίζει να κάνω format, root, rom.

- Αν έχετε να μου προτείνεται κάποια πράγματα όπως τι έκδοση rom να βάλω(Κ7[?]) κτλπ.

- Α και ποια αρχεία να κρατήσω backup

- (και τις επαφές πως θα τραβήξω[εννοώ αυτές που είναι στην συσκευή και όχι στην ΣΙΜ])

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1580070

Το thread της rom παρακολουθω απλα :-)

 

Ετοιμαζεται κ η CheckRom Revo V.7 εντομεταξυ..

 

μα καλα καθε δυο μερες κανουν αναβαθμιση στην paranoidandroid... πριν 2 ωρες εστησα την v1.3a και τωρα που μπηκα εχει ανεβασει την v1.4a.... ελεος....αξιζει να την περασω?? ποια η διαφορα της v1.3a με την v1.4a???

Link to comment
Share on other sites

μα καλα καθε δυο μερες κανουν αναβαθμιση στην paranoidandroid... πριν 2 ωρες εστησα την v1.3a και τωρα που μπηκα εχει ανεβασει την v1.4a.... ελεος....αξιζει να την περασω?? ποια η διαφορα της v1.3a με την v1.4a???

 

Ασε και εγω ξενερωσα.. Μαλλον δεν θα τη περασω η θα περιμενω μεχρι να παω στο pc για να φτιαξω το αρχειο με τα dpi. Οι επαφες ειναι που με ταλαιπωρουν. Εχει Changelog στο 2ο post νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

Ασε και εγω ξενερωσα.. Μαλλον δεν θα τη περασω η θα περιμενω μεχρι να παω στο pc για να φτιαξω το αρχειο με τα dpi. Οι επαφες ειναι που με ταλαιπωρουν. Εχει Changelog στο 2ο post νομιζω.

 

υπαρχει κανενα προγραμμα που να κραταει ολεσ τις εφαρμογες οπως ειναι , και να τις μεταφερει στην καινουργια rom???

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανενα προγραμμα που να κραταει ολεσ τις εφαρμογες οπως ειναι , και να τις μεταφερει στην καινουργια rom???

 

Titanium Backup.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανενα προγραμμα που να κραταει ολεσ τις εφαρμογες οπως ειναι , και να τις μεταφερει στην καινουργια rom???

 

Αρκετα καλο ειναι και το MyBackup https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rerware.android.MyBackup&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5yZXJ3YXJlLmFuZHJvaWQuTXlCYWNrdXAiXQ..

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς καλησπέρα :cool:

ο γαλαξίας μου κολλούσε ανέκαθεν. Πριν καμιά βδόμαδα μου έπεσε απο την τσέπη και

έκανε κανα-δυό γκελ. Καμιά εξωτερική ζημιά. Τέλος πάντων πολλές φορές κολλάει(παγώνει), δεν ανταποκρίνονται κάποιες εφαρμογές. Πάω να πάρω τηλέφωνο και απλά μου σβήνει το νούμερο όταν πατάω το πράσινο κουμπί της κλήσης και πρέπει να περιμένω 10-20 δευτερόλεπτα για να πάρει τηλέφωνο. Η μπαταρία τελειώνει αμέσως. 15-19 ώρες να κρατήσει με χίλια ζόρια. Μπορεί να είναι στο 30% να μην το πειράζω και να κλείσει απο μπαταρία κτλπ κτλπ. Έχει αρκετά προβλήματα.

 

Σκέφτομαι να το κάνω φορματ και μετά root και να του βάλω rom(?).

Δεν έχω ιδέα τι είναι η rom και σε τι μπορεί να μου χρησιμεύσει και επίσης δεν έχω ιδέα απο το να πειράζω κινητά.

 

Τέλος πάντων, αυτό που ζητάω είναι να μου πείτε:

- τι είναι το ρομ και

- αν αξίζει να κάνω format, root, rom.

- Αν έχετε να μου προτείνεται κάποια πράγματα όπως τι έκδοση rom να βάλω(Κ7[?]) κτλπ.

- Α και ποια αρχεία να κρατήσω backup

- (και τις επαφές πως θα τραβήξω[εννοώ αυτές που είναι στην συσκευή και όχι στην ΣΙΜ])

Edited by Phade
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς καλησπέρα :cool:

ο γαλαξίας μου κολλούσε ανέκαθεν. Πριν καμιά βδόμαδα μου έπεσε απο την τσέπη και

έκανε κανα-δυό γκελ. Καμιά εξωτερική ζημιά. Τέλος πάντων πολλές φορές κολλάει(παγώνει), δεν ανταποκρίνονται κάποιες εφαρμογές. Πάω να πάρω τηλέφωνο και απλά μου σβήνει το νούμερο όταν πατάω το πράσινο κουμπί της κλήσης και πρέπει να περιμένω 10-20 δευτερόλεπτα για να πάρει τηλέφωνο. Η μπαταρία τελειώνει αμέσως. 15-19 ώρες να κρατήσει με χίλια ζόρια. Μπορεί να είναι στο 30% να μην το πειράζω και να κλείσει απο μπαταρία κτλπ κτλπ. Έχει αρκετά προβλήματα.

 

Σκέφτομαι να το κάνω φορματ και μετά root και να του βάλω rom(?).

Δεν έχω ιδέα τι είναι η rom και σε τι μπορεί να μου χρησιμεύσει και επίσης δεν έχω ιδέα απο το να πειράζω κινητά.

 

Τέλος πάντων, αυτό που ζητάω είναι να μου πείτε:

- τι είναι το ρομ και

- αν αξίζει να κάνω format, root, rom.

- Αν έχετε να μου προτείνεται κάποια πράγματα όπως τι έκδοση rom να βάλω(Κ7[?]) κτλπ.

- Α και ποια αρχεία να κρατήσω backup

- (και τις επαφές πως θα τραβήξω[εννοώ αυτές που είναι στην συσκευή και όχι στην ΣΙΜ])

Διαβασε για το root εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3645021#post3645021

Προσωπικά αξιζει να κανεις root την συσκευη σου .αποκτάς τον πλήρη έλεγχο της.

Η καλύτερη εκδοσή ειναι η LPG αλλα μπορείς να δοκιμάσεις και αν δεν σου καθεται καλα αλλάζεις.

Τις επαφές μου τις εχω συγχρονίσει με το gmail και ετσι δεν τις χάνω ,μπορείς να κατεβάσεις και κάποιο πρόγραμμα απο το play οπως ( Super Backup : SMS & Contacts ----Backup Contacts)

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις αν δεν μου καθεται καλα; Τι προκειται να αλλαξει στο κινητο και τι "προβληματα" μπορει να μου παρουσιασει.

 

Πριν κανω ρουτ, πρεπει να κρατησω καποια αρχεια του κινητου backup?

 

Ok, θα κανω ρουτ και θα βαλω και ρομ(χωρις να κανω φορματ).

Που θα βρω οδηγιες για ρουτ και ρομ. (LPG λογικα εννοεις την ρομ).

Πως εκανες τις επαφες σου συχρονισμο με το gmail?

 

Σ'ευχαριστώ για το χρόνο σου.

Edited by Phade
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις αν δεν μου καθεται καλα; Τι προκειται να αλλαξει στο κινητο και τι "προβληματα" μπορει να μου παρουσιασει.

 

Πριν κανω ρουτ, πρεπει να κρατησω καποια αρχεια του κινητου backup?

 

Ok, θα κανω ρουτ και θα βαλω και ρομ(χωρις να κανω φορματ).

Που θα βρω οδηγιες για ρουτ και ρομ. (LPG λογικα εννοεις την ρομ).

Πως εκανες τις επαφες σου συχρονισμο με το gmail?

 

Σ'ευχαριστώ για το χρόνο σου.

 

Ρίξε μια ματιά εδώ φίλε μου.. http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=176

Πάρε τα πράγματα από την αρχή...!

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα ρουτ και εβγαλα το τριγωνο με το θαυμαστικο. Παω να ψαξω και για ρομ.

 

Βασικα, ειδα καποιες ρομ. Σιγα τα design, το συγκεκριμενο που εχει η samsung ειναι μια χαρα.

Ειλικρινα ακομα δεν καταλαβα γιατι το εκανα ρουτ.

Edited by Phade
Link to comment
Share on other sites

Για να κανω ρουτ πρεπει να βαλω ρομ πρωτα, ή πρωτα κανω ρουτ και μετα βαζω ρομ;;

 

νομιζω πρωτα ρουτ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...